Esileht Kodunurk Gaasipliit vs elektripliit

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Gaasipliit vs elektripliit

Postitas:
Kägu

Olen vahetamas köögimööblit ja suur kiusatus on loobuda gaasipliidist. Söögi tegemiseks mulle iseenesest meeldib gaasipliit rohkem aga see saaste, mis tekib kappidele jne, on vastik. Praegu olen tegelikult rohkem küsimuse ees, et vaadates praeguseid elektri- ja gaasihindasid, mis oleks selles suhtes mõistlikum? Gaasiarved on läinud jube suureks ( soe vesi ka läbi gaasiboileri). Kuuarved kokku juba üle 50€.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui jutt oleks gaasiküttest, siis sellest ma loobuksin pikemalt mõtlemata. Aga kui me räägime sellest, et söögi tegemiseks on gaasipliit, siis selle ma jätaksin alles.

Ma vanasti väga kartsin gaasipliiti, aga siis sattusin elama üürikasse, kus oli gaasipliit ja hakkas meeldima. Vahepeal elasin aastakese jälle sellises kohas, kus oli elektripliit, tundus väga ebamugav. Nii et kodu ostsin sellise, kus oli gaasipliit. Köök on mul eraldi ruum. Ma ei ole küll eriti märganud, et mingit õudset saasta kappide peale jääks.

Aga kui mul oleks selline elamine, et on köök-elutuba, siis ilmselt võtaksin küll elektripliidi. Avatud köögid mulle siiski ei meeldi üldse, nii et see dilemma jääb ära 😀

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hinna poolest ilmselt pole vahet, kõik on kalliks läinud. Aga ise vahetasin balloongaasiga pliidi suvilas induktsioonpliidi vastu ja olen otsusega väga rahul. Nüüd saan alles aru, kui palju see gaasipliit tegelikult vastikut kihti tekitas mööblile. Pluss see, et kunagi ei teadnud, millal balloon tühjaks saab ja vaja uue ballooni järele 15 km kaugusele sõita. Ükskord juhtus ballooni vahetusel ohtlik intsident ka, kui olime saanud lekkiva ventiiliga ballooni. Induktsioonpliit on imeline. Mul on puutetundlik, ilma väljaulatuvate nuppudeta, see on parim. Lihtne plaati puhtana hoida. Plaat ei lähe väljastpoolt poti raadiust tuliseks, hästi mugav on toimetada, saab poti kõrvale näiteks panna taldriku, kuhu toetada segamislabidas ja taldriku alune ei kuumene. Elu parim otsus.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen pool elust gaasipliidiga elanud, teise poole erinevate elektripliitidega. Keraamilise vastu ei vahetaks iialgi, induktsiooni vastu küll. Palju puhtam ja sama kiire.
Gaasipliit väliköögis on tore asi, tuppa enam ei tahaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaasipliidil tulevad toidud paremad ja elusees ei vahetaks elektripliidi vastu

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaasipliidil tulevad toidud paremad

Mis põhjusel? Mis toidud?

Soovitan ka induktsioonpliiti, sest see on puhas, kiire ja ohutu.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaasipliidil tulevad toidud paremad

Mis põhjusel? Mis toidud?

Soovitan ka induktsioonpliiti, sest see on puhas, kiire ja ohutu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaasipliidil tulevad toidud paremad

Mis põhjusel? Mis toidud?

Soovitan ka induktsioonpliiti, sest see on puhas, kiire ja ohutu.

Pannil tehtavad toidud. Nt praemuna ja pannkook on hoopis teistsugused. Induktsioon ei tööta kui elektrit pole ning eelistan üldse puuküttega pliiti. Gaasipliit on suviseks ja kiireks kasutuseks. Hetkel olen sunnitud kasutama elektripliiti, sest remondi tõttu ei saa omas kodus elada ja täiesti kohutav asi on.

 

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igivana vaidlusteema perekoolis.

Omades kõiki pliiditüüpe – puupliit, gaasipliit, induktsioonpliit, malmplaatidega pliit, keraamiline pliit (viimast minevikus) siis absoluutne kindel valik oleks induktsioon. Maitsvaima toidu saab muidugi puupliidil või selle ahjus, aga sellel on muu miinus.

Jutt sellest, et gaasipliidil tuleb palju parema maitsega söök, on puhas jama. Vaid vokkida on gaasi peal parem. Toidu maitseomadusi see paremaks ei muuda. Mingil seltskonnal on ilmtingimata alati vaja hakata sellistes teemades seletama, et gaasipliidil saab parema söögi ning et see on kiirem kui induktsioon. No ei ole!

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen vahetamas köögimööblit ja suur kiusatus on loobuda gaasipliidist. Söögi tegemiseks mulle iseenesest meeldib gaasipliit rohkem aga see saaste, mis tekib kappidele jne, on vastik. Praegu olen tegelikult rohkem küsimuse ees, et vaadates praeguseid elektri- ja gaasihindasid, mis oleks selles suhtes mõistlikum? Gaasiarved on läinud jube suureks ( soe vesi ka läbi gaasiboileri). Kuuarved kokku juba üle 50€.

Mul küte gaasiga aga pliit elektri oma

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igivana vaidlusteema perekoolis.

Omades kõiki pliiditüüpe – puupliit, gaasipliit, induktsioonpliit, malmplaatidega pliit, keraamiline pliit (viimast minevikus) siis absoluutne kindel valik oleks induktsioon. Maitsvaima toidu saab muidugi puupliidil või selle ahjus, aga sellel on muu miinus.

Jutt sellest, et gaasipliidil tuleb palju parema maitsega söök, on puhas jama. Vaid vokkida on gaasi peal parem. Toidu maitseomadusi see paremaks ei muuda. Mingil seltskonnal on ilmtingimata alati vaja hakata sellistes teemades seletama, et gaasipliidil saab parema söögi ning et see on kiirem kui induktsioon. No ei ole!

Kodukööki on induktsioon kõige parem tõesti.
Ka minul on olnud aastakümnete jooksul kõik pliiditüübid.
Jah, suurköökides / restoranides on gaasipliidid ja toit saab väga hea, aga neil on ka hoopis parem ventilatsioon, kui sul kodus iial. Tavalises korteris gaas määrib ja mustab, olgu sul nii hea kubu kui tahes. Ja imeb hapnikku ruumist ära nagu tuli ikka. Eriti, kui mitu auku korraga töös.
Kasvasin puupliitide ja gaasipliitidega üles, ka praegu on meil oma ehitatud majas nii puupliit (tahtsin just selleks, et oleks köögis mõnus vanaema maja tunne ja saaks iga päev puude praksumist kuulda) kui ka induktsioon, suvel ka gaas õues – ei tasu tõesti rääkida, nagu puu- või gaasipliidil saaks praemuna või pannkook  parem. See on puhtalt ettekujutuse vili – nii lühikest aega küpsevat asja ei mõjuta miski peale hetkelise kuumuse. Kui teed söeglillil, vaat siis juba võtab veidi teise maitse juurde.
Toitudel tekib teistsugune mekk, kui need vajavad pikemat küpsemist, nt puudega köetavas ahjus tehtud  liha, mis seal on 8-10 tundi malmpotis haudunud, ahjus küpsetatud ahjukartulid või muud aedviljad  ribiliha või soolapeki viiludega, ka leib või nt pitsagi. Aga praemuna puupliidil, gaasipliidil või induktsioonil – see paar minutit küll maitset ei mõjuta.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA

Gaasipliidi juures mulle meeldib üles soojenemise kiirus ja kui välja lülitan, siis on kohe külm poti alt. Mul pole kogemust induktsioonpliidiga. Kas selle eelis on ka, et kohe kiirelt kuum ja nii kui välja lülitan, kohe külm?

Ja mind ikkagi suuresti huvitab ka see, et kumb ikkagi säästlikum, kas elekter või gaas? Enne oli ikka gaas tunduvalt odavam aga nüüd sellised segased ajad, ei teagi mille peale panustada 🙂

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA

Gaasipliidi juures mulle meeldib üles soojenemise kiirus ja kui välja lülitan, siis on kohe külm poti alt. Mul pole kogemust induktsioonpliidiga. Kas selle eelis on ka, et kohe kiirelt kuum ja nii kui välja lülitan, kohe külm?

Ja mind ikkagi suuresti huvitab ka see, et kumb ikkagi säästlikum, kas elekter või gaas? Enne oli ikka gaas tunduvalt odavam aga nüüd sellised segased ajad, ei teagi mille peale panustada ????

Sul on pann otse gaasidüüsi peal, et tule kinni keerates kohe külm? Mul on gaasipliidil need rauad (mis iganes nende nimi on) ja need püsivad ikka tükk aega tulikuumad, kui lõke alt kinni keerata.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole kogemust induktsioonpliidiga. Kas selle eelis on ka, et kohe kiirelt kuum ja nii kui välja lülitan, kohe külm?

Kiirelt kuumaks nagu gaas, jah. Aga kohe ei lähe ükski asi külmaks, kui seal peal on  100-kraadist potti hoitud 🙂 Klaas ikka tahab jahtumist. Samuti gaasipliidi rauad. Indikaator näitab, millal on ohutu kätt peale panna ja millal päris jahe. Ei ole mõõtnud, mitu minutit kulub.
Aga erinevalt keraamilisest või malmplaatidega pliidist – nii kui välja lülitad, nii samal sekundil ka keemine lõpeb. Iga kuumuse alandamine mõjub ka otsekohe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On olemas ka sellised pliidid, kus 2 gaasi/2 elektrirauda. Ilmselt olemas analoogsed 2-rauaga pliidud ka, kui sul 4 rauda pole vaja.

Meil just selline 2/2 pliit. Gaasi oleme rohkem kasutanud. Aga nt madalal temperatuuril haudumist teen elektripliidil. Muidugi 2/2 pliidil ei olegi seda päris pisikest gaasirauda, mistüttu jääb tuli alla liiga suureks . Ja kui gaas otsas (meil ballooniga), siis on hea, et saab kohe ümber tõsta asja

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

 

Vot just seda pidasingi silmas, et kui välja keerata siis keemine kohe lõppeb. Päris külmaks ei lähe muidugi 🙂 Kas induktsioon võtab ka vähem voolu, kui nt keraamiline?

Mul pole kogemust induktsioonpliidiga. Kas selle eelis on ka, et kohe kiirelt kuum ja nii kui välja lülitan, kohe külm?

Kiirelt kuumaks nagu gaas, jah. Aga kohe ei lähe ükski asi külmaks, kui seal peal on 100-kraadist potti hoitud ???? Klaas ikka tahab jahtumist. Samuti gaasipliidi rauad. Indikaator näitab, millal on ohutu kätt peale panna ja millal päris jahe. Ei ole mõõtnud, mitu minutit kulub.

Aga erinevalt keraamilisest või malmplaatidega pliidist – nii kui välja lülitad, nii samal sekundil ka keemine lõpeb. Iga kuumuse alandamine mõjub ka otsekohe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas induktsioon võtab ka vähem voolu, kui nt keraamiline?

Selle kohta saad netist mitmeid artikleid lugeda. Üks siin: http://noobel.ee/induktsioonpiliit-vs-keraamiline-pliit/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen ka seda meelt, et gaasipliidil ja -ahjus tulevad toidud kuidagi paremad.

Linnas induktsioon ja maal gaasikas, nii et saan pidevalt võrrelda. Tegelikult teengi täiesti erinevaid toite sellepärast – linnas pikka hautamist nõudvad toidud, ahjus keeks jm madalama temperatuuri koogid.

Maal äkilist tuld nõudvad road. Ahjus pigem pärmi- ja lehttaignaga koogid-pirukad.

Aga linnas avatud köögis on induktsioon ikka mugavam muidugi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan ka induktsioonpliiti, sest see on puhas, kiire ja ohutu.

Induktsioonpliit siiski päris ohutu pole. Kui su pliidiplaadile midagi kukkus ja tekib sügavam mõra või lausa auk sisse, siis sealt hakkab lenduma tervistkahjustavat induktsioonvedelikku. Sel juhul tuleb esimesel võimalusel remonditöökotta minna.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas induktsioon võtab ka vähem voolu, kui nt keraamiline?

Jah, induktsioon võtab vähem kui keraamiline või kui mõni muu elektriga töötav pliit. Keraamiline pliit on ka muude omaduste poolest kehvem kui induktsioon.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan ka induktsioonpliiti, sest see on puhas, kiire ja ohutu.

Induktsioonpliit siiski päris ohutu pole. Kui su pliidiplaadile midagi kukkus ja tekib sügavam mõra või lausa auk sisse, siis sealt hakkab lenduma tervistkahjustavat induktsioonvedelikku. Sel juhul tuleb esimesel võimalusel remonditöökotta minna.

Vedelikku?
https://www.youtube.com/watch?v=9WT2PUJ8h74
Vaata, mis on induktsiooniplaadi sees. Kus see vedelik võiks paikneda? Vasktraadis ja elektriskeemide vahel?
Mõranenud plaati on ohtlik kasutada, kuna võib elektrilöögi saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis pole populaarne, aga on “kaheraudseid” (ja neljaseid) kus üks pool induktsioon, teine gaas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis pole populaarne, aga on “kaheraudseid” (ja neljaseid) kus üks pool induktsioon, teine gaas.

Enamasti mõistlik neid lihtsalt eraldi moodulitena osta ja see on ka Eestis täiesti võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan ka induktsioonpliiti, sest see on puhas, kiire ja ohutu.

Induktsioonpliit siiski päris ohutu pole. Kui su pliidiplaadile midagi kukkus ja tekib sügavam mõra või lausa auk sisse, siis sealt hakkab lenduma tervistkahjustavat induktsioonvedelikku. Sel juhul tuleb esimesel võimalusel remonditöökotta minna.

Vedelikku?

https://www.youtube.com/watch?v=9WT2PUJ8h74

Vaata, mis on induktsiooniplaadi sees. Kus see vedelik võiks paikneda? Vasktraadis ja elektriskeemide vahel?

Mõranenud plaati on ohtlik kasutada, kuna võib elektrilöögi saada.

Jaa, ja kiibid võivad ajju sattuda selle vedeliku abil.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Kodunurk Gaasipliit vs elektripliit