Esileht Imetamine Gaasivalud ja sellega võitlus.

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Gaasivalud ja sellega võitlus.

Postitas:

Tere.

Tahaks lihtsalt jagada üht veidrat seika.
Enamus lapsevanemaid on vähemal või rohkemal määral kokku puutunud imikut vaevavate gaasivaludega. Kohati on see probleem vägagi kurnav kõigile osapooltele, aga see on tegelikult ju tavaline asi. Mis mind selle juures aga imestama paneb on see, et arstid, rääkimata ämmaemandatest, on sel teemal nii erinevatel seisukohtadel, oh sa mu meie. Osad on väga teaduspõhised, mulle iseenesest meeldib, kuigi tihti jään nendega eriarvamusele ses osas, et, kui teadusega ei ole suudetud tõestada, siis ei ole olemas. Teadus on selline liikumine tõe poole, oleks väga naiivne arvata, et me oleme kohal:) Teadusega ei osata veel enamike asju seletada, ega tõstada, aga see selleks. Osad seevastu on puhta mütoloogid ja räägivad, et ema poolt joodav gaseeritud jook põhjustab imetataval lapsel gaasivalusi… no pole mina veel naist sifoonina ette osanud kujutada:) CO2 ei imendu ju seedekulglast verre ja sealt otse piima, kui nii töötaks, siis tekitaks hingamine ka imetatavale gaase, sest CO2 on veres omajagu, või noh, kui nii töötaks ei jõuaks meist keegi lapse saamisenigi, rääkimata gaasivaludest:)
Ei “rända” ka kiudained imiku makku rinnapiima kaudu, küll, aga B vitamiin, mida sellest saab ja see võib küll gaaside teket soodustada. Kindlasti on selliseid “happeid” (vitamiinid, rasvad blabla, panin kõik happena kirja:) väga erinevaid, mis seda soodustavad, ilmselt ka mineraalaineid ja ühendeid, mida loomulikult emapiimaga edasi antakse. Olgu. Toitumine teatud määral võib gaasivalusi põhjustada, samas, väga paljud arstid on meid juhendanud, et piimatooted tekitavad ka gaase. Kuidas? Sellele pole vastust saanud, naiivsemad ütlevad, et laktoos… no tule taevas appi, kas arstid tõesti biokeemiat üldse ei õpi:) Ma saan aru, et ämmaemandad ajavad osad sellist juttu, aga arstid???
Mis seal ikka, tuleb leida lahendus, aga seda on sel teemal raske leida, öeldakse lõpuks ikka, et nii ongi ja tuleb kannatada. Sinna juurde soovitatakse erinevaid probiootikume ja simetikooni, mis iganes nimelise topsi sees. Jah, kindlasti on ka selliseid juhtumeid, kus aitabki ainutl aeg, kuid üks asi, mis mind ennast ses teemas mõtlema pani on ikkagi laktoos rinnapiimas (PS! just rinnapiimas, mitte piimas, mida ema joob!) Paljud imikud, eriti enneaegsed, ei suuda laktaasi piisavalt toota ja seega ei lagundata laktoosi lihtsuhkruteks, see nö käärib soolestikus ja ongi gaasid käes. Sinna otsa soovitatakse probiootikume, aga mida see teeb, suurendab (väga ebatõenäoline, et rikastab) soolestiku floorat ja käärimine on veel aktiivsem:) Aga noh, jaburdusi, mida sel teemal kuulnud olen on liiga palju, et neid viitsiks üle käia.
Nüüd asi, mis mind selle juures natuke pahaseks tegi on see, et mitte ükski arst, ega ämmaemand ei ole soovitanud võtta laktaasi lisaks juurde. Tänapäeval on olemas Colief nimelised tilgad imikutele ja selleni juhatas meid üks õnnelik juhus, kus üks apteeker tundis huvi, miks sellised rohud ja oli ka ise vägagi kuri, et krt need arstid seda jama soovitavad (probiootikumid, erinevad simetikooni sisaldavad preparaadid – viimased kindlasti aitavad gaase väljutada, aga ei tegele põhjusega). On ju olemas rohi, mis aitab sellisel juhul, kus probleemiks on laktaasi tootmine. Olgu, ostsime, aitas, juba 12h hiljme. Aega võttis lihtsalt see, et varasem tarbitu välja ajada. Ega meil need gaasivalud nii meeletud ka ei olnud, olen kuulnud ikka märksa hullemaid jutte, et ilmselt võib ka kauem aega võtta, aga ka meil läksid hullemaks ja ei olnud soovi sellisena seda ilusat aega veeta. Aga ikkagi, mitte üks arst, mitte üks ämmaemand, õde, mitte keegi. Lihtsalt üks asja tundev apteekrist isa, kes samade probleemidega maadelnud.
Ja nüüd asi, mis on juba natuke halenaljakas. Kui oleme Coliefi kohta üritanud lastearstidelt, ämmaemandatelt uurida, siis huvitaval kombel seda teemat välditakse, jutt keeratakse muule või nad siis lihtsalt ei teagi sellest asjast mitte midagi. Üks ämmaemand ütles, et jah, laktoosi lagundamine võib olla probleem, et võite proovida…. oot oot, eiei, mitte Coliefi, vaid soovitas rinnapiim asendada laktoosivaba kunstpiimaga:) Üks õde ütles, et jah, olen kuskilt sellest Coliefist kuulnud, aga see on ju ka probiootikum…. no kurat, ei ole. Ta on sellest kuulnud, aga isegi ravimi infolehte ei ole lugeda suutnud või, jällegi, ei saa sellest aru.
1. Kuidas on võimalik, et lastearstide käest saadav info on nii suure amplituudiga, pm kristallilihvijad ja exceli tabelis kinni hobusilmaklappidega “teadus”laborandid (“teadus”laborandiks pean imimest, kes on võimeline teaduse abil tegema tööd, nii kaua, kui see töötab, aga ei ole suuteline tegema teadust, ehk siis argumenteerima) eri vahetustes samas majas tööl:)
2. Kuidas on võimalik, et lastearstid ei tea Coliefist mitte midagi või siis, mis iganes põhjusel väldivad seda teemat.

Igal juhul on meite 34. nädala sündinud ja peagi kahe kuu sünnipäeva pidaval lapsel sära silmis, naeratus näol, hea isu ja magus uni.

Edu ja tervist kõigile!
kukuu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.07 16:35; 10.07 02:38; 10.07 02:41; 10.07 02:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu,et sellise teema tegid ja Coliefi mainisid.
Ise pole neist tilkadest kuulnudki.

Meie beebi vaevles 2.5 kuud koolikute käes.
Kui palju raha kulus Cuplatonidele;Espumisanidele,erinevatele probiootikumidele,erinevaid D vitamiine proovides( veepõhised,õlibaasil),gripe veed,soojenevad massaažigeelid,mikros soendatavad kõhupadjad.
No ma julgen väita 300 euri kindlasti.
Kui nüüd promotakse üht ja tõesti toimivat tilka,jääks kõik need suured summad kulutamata erinevatele ravimifirmadele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meid aitas väga palju see, et vôtsin söömise aeg last mitu korda rinna otsast ära ja lasin vahepeal krooksud välja. Kui ainult lôpus krooksutada, siis ei saa maost kôiki ôhumulle välja ja nii tekivadki gaasid. Muidu ongi ôhtuks magu väikseid gaasimulle täis ning isegi söök ei mahu. Lôpuks laps nutabki, sest kôht on tühi ja gaasid teevad valu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu perearst teadis Colifist. Saime vist kõik erinevad gaasirohud järgi proovida, aga ükski ei aidanud absoluutselt, sest meil olid koolikud ja ei aidanud ei rohud ega minu menüü igasugune piiramine. Läksi 4daks elukuuks üle, sinnamaaini aga igal õhtul 5 h lohutamatut nuttu. Kaisutamine, rind ja nahk-naha kontakt, biolatte boulardii + linas kandmine natuke leevendas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu,et sellise teema tegid ja Coliefi mainisid.

Ise pole neist tilkadest kuulnudki.

Meie beebi vaevles 2.5 kuud koolikute käes.

Kui palju raha kulus Cuplatonidele;Espumisanidele,erinevatele probiootikumidele,erinevaid D vitamiine proovides( veepõhised,õlibaasil),gripe veed,soojenevad massaažigeelid,mikros soendatavad kõhupadjad.

No ma julgen väita 300 euri kindlasti.

Kui nüüd promotakse üht ja tõesti toimivat tilka,jääks kõik need suured summad kulutamata erinevatele ravimifirmadele.

Tere. Teemaalgataja kukub siin.
Koolik ei ole tingimata gaasivaludes vaevlev laps;)
Kindlasti tuleb arvestada sellega, et gaasivalud on põhjustatud erinevatest asjadest ja tihti just kombineeritult. Tõenäoliselt on väga harvad juhud, kus põhjuseks on ainult!!! laktaasi ebapiisav tootmine. See ei võta “kõiki” gaase täelikult ära, vaid siiski ainult leevendab, aitab laktoosi lagundada ja seeläbi tekib gaase vähem. Kindlasti ei tohiks olla eesmärgiks kogu katoosi lagundamine lisalaktaasi abil. Nagu ikka, tuleb tähelepanelikult ja mõttega lugeda ravimi infolehte. Väga oluline on, et selle laktaasi juurde andmisega ei pingutata üle ja eriti just ajajoonel. Mingil hetkel peab hakkama organism seda ise piisavalt tootma ja, kui me seda pidevalt piisavalt juurde anname, siis on tulemus sama, kui laktoosi mitte tarbimisel: organism näeb, et seda ei ole vaja ja lihtsalt tootmine lõpetatakse. Seni ei ole leitud viisi, kuidas organismi seda uuesti tootma panna, kui see kord lõpetatud on. Colief on ja tohib olla ainult lühiajaline abivahend!
See on natuke karmim, kui nikotiin, mis on eluliselt oluline keemiline ühend, mida organism ise toodab. Selle kerge üledoseerimine tekitab teatud mastaabis hea tunde, kui seda aga liiga tihti teha, siis lõpetab organism selle tootmise ja sinust ongi saanud suitsetaja. Sa ei suitseta enam selleks, et saada kerge üledoos, vaid selleks, et saavutada vajalik algtase, et ennast normaalselt töös hoida. Nikotiini puhul on hea asi see, et selle tootmise organism mingi aja möödudes taastab. Laktaasiga on kõik, kui lõpetab, siis lõplikult. Loomulikult on vahe selles, et nikotiin on eluliselt vajalik, laktaas ainult abiks väärtusliku toidu omastamisel, millele on siiski ka alternatiive:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.07 16:35; 10.07 02:38; 10.07 02:41; 10.07 02:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meid aitas väga palju see, et vôtsin söömise aeg last mitu korda rinna otsast ära ja lasin vahepeal krooksud välja. Kui ainult lôpus krooksutada, siis ei saa maost kôiki ôhumulle välja ja nii tekivadki gaasid. Muidu ongi ôhtuks magu väikseid gaasimulle täis ning isegi söök ei mahu. Lôpuks laps nutabki, sest kôht on tühi ja gaasid teevad valu.

Tere. Teemalagataja kukub jälle.
Noh, kui Teil olid gaasid põhjustatud ainult sisseahmitavast õhust, siis küll. Tihti proovime krooksutada ka meie. See on alati hea mõte, nagu aru olen saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.07 16:35; 10.07 02:38; 10.07 02:41; 10.07 02:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu perearst teadis Colifist. Saime vist kõik erinevad gaasirohud järgi proovida, aga ükski ei aidanud absoluutselt, sest meil olid koolikud ja ei aidanud ei rohud ega minu menüü igasugune piiramine. Läksi 4daks elukuuks üle, sinnamaaini aga igal õhtul 5 h lohutamatut nuttu. Kaisutamine, rind ja nahk-naha kontakt, biolatte boulardii + linas kandmine natuke leevendas.

Tere. Teemaalgataja siin.
Meie perearsti õde teadis ka Coliefist, ütles, et see on probiootikum:)
Colief ei ole gaasirohi, lihtsalt igaks juhuks märgin ära. Gaasirohi tegeleb gaasiprobleemidega siis, kui gaasid on juba olemas. Colief üritab ühe gaaside tekkimise põhjust kontrolli all hoida, kui see peaks olema üldse konkreetsel juhul põhjuseks. Kui ei ole, siis see ka ei aita.
Öelda, et mitte midagi ei aita, !sest! teil olid koolikud on pisut kentsakas. Koolik on deffineeritud aja ja tiheduse järgi. Kui pikalt ja, kui tihedalt muidu terve laps nutab. Koolik iseenesest ei tähenda veel gaasiprobleeme, see ei ole üldse diagnoos, ega ka haigus. Pigem üldine nimetaja ülalmainitu kohta. Kuigi jah, tihti on üheks põhjuseks just gaasivalud ja sellest ka ilmselt nimi: ladina keeles colon – soolestik -> colic – koolik. Aga, kui gaasiprobleemid ei olnud põhjuseks, siis nendega võitlemine ei saagi kooliku vastu aidata. Mulle tihti tundub, et inimesed tegelikult päris täpselt ei tea, mida see termin tähendab, kohati ka arstid mitte:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.07 16:35; 10.07 02:38; 10.07 02:41; 10.07 02:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.everydaywithblondie.ee/2019/06/voitlus-gaasidega.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas seda nüüd öelda. Mina olen laktoosik ( ehk laktoositalumatu). Kui teemaalgataja kiidab taevani laktaasitablette/tilku, siis on see tavaline teoreetiku jutt. Lisalaktaas võib tibatillu mõjuda, aga lõppeks laktoosikule siiski ei anta piima, sh ternespiima ja kasutatakse laktoosivabasid alternatiive.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest teemaalgataja arutelu on väga asjakohane. Olen ise juba mitu kuud üritanud leida lahendust enda poja gaasidele ja kõhuprobleemidele. Hiljuti laktoosi peale mõeldes sattusin Austraalia imetamiseühingu lehele, kus kirjeldati laktoosi üleküllus (lactose overload): https://www.breastfeeding.asn.au/bfinfo/lactose-overload-babies. Miks sellest Eestis ei räägita?
Põhimõte on selles, et beebi saab liiga palju eelpiima, kui rinda korralikult tühjaks ei toideta ning seega ka liiga palju laktoosi. Beebil pole piisavalt laktaasi (ensüümi), mis peensooles nii palju laktoosi molekule väiksemateks molekulideks (galaktoosiks ja glükoosiks) lagundaks, et need peensooles imenduks. Tagajärjeks on laktoosi jõudmine jämesoolde, kus see imeb endasse liigselt vedelikku (osmoosi teel) ning bakterite poolt gaasiks ja happeks ‘seeditakse’. Kinnijäänud gaasid ja liigne vedelik jämesooles põhjustavad valu ja raskusi väljaheite väljutamisel. Hape teeb omakorda väljaheite happeliseks ning põhjustab beebile ka nö mähkmelöövet.
Laktoositalumatusest on see erinev seetõttu, et sellel juhul on laktoosi liiga palju ja normaalses koguses laktoosi on beebi võimeline seedima normaalselt peensooles.
Katsetasin seda (4h ainult ühte rinda ja 4h teist rinda ainult) enda poja peal, sest temal olid täpselt seal lehel kirjeldatud probleemid. Juba esimestel päevadel oli näha vahet. Ennem ta ei olnud nõus isegi kõhuli olema, sest gaasid sooltes tegid valu.

Loodetavasti on kellelgi sellest abi ;).

Kas keegi on veel sellega kokku puutunud või seda proovinud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Imetamine Gaasivalud ja sellega võitlus.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.