Esileht Koolilaps GAG või Reaalkool gümnaasiumiks

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: GAG või Reaalkool gümnaasiumiks

Postitas:

Innove statistika avaldatakse juhul, kui eksamisooritajaid on viis või enam. Alla viie õpilase korral statistikat ei avalikustata. Seega… võib olla isegi on iga aast üks kuni neli õppijat, kes teevad kitsast.
Kuigi ma arvan, et kitsas on nii abiprogramm, et reaalikale käib see au pihta, teha nende taset arvestatdes “abiõppematemaatikaeksamit”. Samas on hea, et kitsas eksam olemas on, sest muidu jääks väga paljudel kool lõpetamata, sest matemaatika pole lihtsalt nende valik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Innove statistika avaldatakse juhul, kui eksamisooritajaid on viis või enam. Alla viie õpilase korral statistikat ei avalikustata. Seega… võib olla isegi on iga aast üks kuni neli õppijat, kes teevad kitsast.

EI TEE, ütlesin juba ju. Reaalis ei tehta kitsast, see tehakse õppurile kohe gümna alguses selgeks ja kui sa just ei taha sõtta minna juhtkonnaga, siis sa ei tee kitsast. Õigused on teine asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 04.06 22:15; 04.06 22:54; 04.06 23:26; 05.06 01:22; 05.06 01:42; 06.06 10:34; 06.06 13:27; 06.06 16:36; 06.06 19:49; 07.06 11:40; 07.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Innove statistika avaldatakse juhul, kui eksamisooritajaid on viis või enam. Alla viie õpilase korral statistikat ei avalikustata. Seega… võib olla isegi on iga aast üks kuni neli õppijat, kes teevad kitsast.

EI TEE, ütlesin juba ju. Reaalis ei tehta kitsast, see tehakse õppurile kohe gümna alguses selgeks ja kui sa just ei taha sõtta minna juhtkonnaga, siis sa ei tee kitsast. Õigused on teine asi.

Riigieksamid on alles kooli lõpus. Mismoodi saab siis veel juhtkonnaga sõtta minna või mida see enam loeks õpilase jaoks?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.06 12:46; 06.06 16:13; 06.06 18:31; 07.06 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ok, jaanuaris teen eisis oma eksami valiku. ja mis siis edasi saab? juhtkond viskab mu välja, kui ma kitsa valin? ei lähe sõtta, kohtusse läheks. tõmbaks nii vaiba alt, et lendaks. mis mõttes, ma ei tohi valida kitsast, kui ma tahaks? sa ise ka usud, millist soga välja ajad. see on seadusega lubatud ja koolijuhtkond ei saa midagi öelda. sa ikka vastutad oma sõnade eest, kui sellist infot levitad?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 12:53; 07.06 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigieksamid on alles kooli lõpus. Mismoodi saab siis veel juhtkonnaga sõtta minna või mida see enam loeks õpilase jaoks?

ok, jaanuaris teen eisis oma eksami valiku. ja mis siis edasi saab? juhtkond viskab mu välja, kui ma kitsa valin? ei lähe sõtta, kohtusse läheks. tõmbaks nii vaiba alt, et lendaks. mis mõttes, ma ei tohi valida kitsast, kui ma tahaks? sa ise ka usud, millist soga välja ajad. see on seadusega lubatud ja koolijuhtkond ei saa midagi öelda.

Juba gümnaasiumi astudes kinnitatakse hea tahte protokolli allkirjastades, et valitakse lai matemaatika. Jajaa, seadused ja kõik muu – muidugi-muidugi võid sa takka üles lüüa viimases klassis ja tõestada, et teed, mis tahad, aga ega sind keegi selle eest kiitma ei hakka ja sõnamurdja oled ka. Vaevalt ka kaasõpilased su jonni heaks kiidavad, sest muud põhjust kui jonn olla ei saa – kui sa seepärast kitsast soovid valida, et laiaga hakkama ei saa, siis ära muretse, sa oled hiljemalt 11. klassis juba välja kukkunud. Reaal ei lohista valesse kooli sattunud või motivatsiooni kaotanud õppureid abituuriumisse kaasa, milleks.

sa ikka vastutad oma sõnade eest, kui sellist infot levitad?

Mille eest ma vastutama peaksin? Avalik info ju, kooli kodulehelgi kirjas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 04.06 22:15; 04.06 22:54; 04.06 23:26; 05.06 01:22; 05.06 01:42; 06.06 10:34; 06.06 13:27; 06.06 16:36; 06.06 19:49; 07.06 11:40; 07.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba gümnaasiumi astudes kinnitatakse hea tahte protokolli allkirjastades, et valitakse lai matemaatika. Jajaa, seadused ja kõik muu – muidugi-muidugi võid sa takka üles lüüa viimases klassis ja tõestada, et teed, mis tahad, aga ega sind keegi selle eest kiitma ei hakka ja sõnamurdja oled ka.

Millist juriidilist jõudu see protokoll omab? Ja mis siis, kui ikkagi lähed kooli juhtkonnaga pahuksisse mõned kuud enne kooli lõppu? Pakun, et ei juhtu suurt midagi.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.06 12:46; 06.06 16:13; 06.06 18:31; 07.06 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist juriidilist jõudu see protokoll omab? Ja mis siis, kui ikkagi lähed kooli juhtkonnaga pahuksisse mõned kuud enne kooli lõppu? Pakun, et ei juhtu suurt midagi.

Üks juhtub kindlasti – margi teed täis. Rikud kokkulepet. Sa astusid sellistel tingimustel gümnaasiumi, nõustusid vabatahtlikult – ja pärast hakkad seadusega vehklema … madal.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 04.06 22:15; 04.06 22:54; 04.06 23:26; 05.06 01:22; 05.06 01:42; 06.06 10:34; 06.06 13:27; 06.06 16:36; 06.06 19:49; 07.06 11:40; 07.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist juriidilist jõudu see protokoll omab? Ja mis siis, kui ikkagi lähed kooli juhtkonnaga pahuksisse mõned kuud enne kooli lõppu? Pakun, et ei juhtu suurt midagi.

Üks juhtub kindlasti – margi teed täis. Rikud kokkulepet. Sa astusid sellistel tingimustel gümnaasiumi, nõustusid vabatahtlikult – ja pärast hakkad seadusega vehklema … madal.

Margi kelle ees? Gümnaasiumi õpetajate? Keda see peaks huvitama? Täiesti normaalne on, et inimesel 3 aastaga soovid/eesmärgid muutuvad.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.06 12:46; 06.06 16:13; 06.06 18:31; 07.06 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist juriidilist jõudu see protokoll omab? Ja mis siis, kui ikkagi lähed kooli juhtkonnaga pahuksisse mõned kuud enne kooli lõppu? Pakun, et ei juhtu suurt midagi.

Üks juhtub kindlasti – margi teed täis. Rikud kokkulepet. Sa astusid sellistel tingimustel gümnaasiumi, nõustusid vabatahtlikult – ja pärast hakkad seadusega vehklema … madal.

Margi kelle ees? Gümnaasiumi õpetajate? Keda see peaks huvitama? Täiesti normaalne on, et inimesel 3 aastaga soovid/eesmärgid muutuvad.

Ma küll sinusugusega eluteel kohtuda ei tahaks. Annad mingi lubaduse ning pead loomulikuks, et paari aastaga “soovid muutuvad” ja murrad lubadust. Abielluda poleks sinuga vist üldse mõtet? Või mõnda töövõtulepingut sõlmida. Ja kõige hullem – pead seda täiesti normaalseks, “keda huvitab”? Mind näiteks küll huvitab, et minu lubadused peetud saavad. Laste omad ka.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 04.06 22:15; 04.06 22:54; 04.06 23:26; 05.06 01:22; 05.06 01:42; 06.06 10:34; 06.06 13:27; 06.06 16:36; 06.06 19:49; 07.06 11:40; 07.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksamitulemuste võrdlemise osas käis küll siin üks väga rumal loogika läbi, nagu reaalklassidel oleks õigus eesti keele riigieksamil vähem punkte saada. Kui GAG tunnijaotusplaani vaadata, siis emakeelt ja kirjandust saavad absoluutselt kõik suunad ühepalju. Ma aran, et ka Reaalkool ei tee allahindlusi emakeele osas. Reaalsuunal õppimine ei anna sulle õigust emakeelt mitte osata. Seda enam, et emakeele eksam ei ole mingi keele- ja kirjandusteadus vaid elementaarse eesti keele grammatika ja tekstist aru saamise kontroll.
GAG humanitaarsuundades ei panustata ju rohkemale eesti keele õpetamisele vaid muude keelte ( rootsi-, prantsuse-, inglise keeled) õpetamisele, lisaks muud õppesuunapõhised ained – põhjamaade kultuur, giidindus jms.
Humanitaarsuundadel on GAGs kõigil laia matemaatika õppimise kohustus. Alles eksamiteks ettevalmistuse perioodil 12 klassi lõpus need kitsa matemaatika eksami omad natuke eraldatakse teistest. Seega kitsa matemaatika tegemiseks väga heale tulemusele on GAGs head võimalused. Mu humanitaarklassi laps valis ka kahjuks laia matemaatikaeksami ja kooli keskmist laia matemaatika tulemust need humanitaarid langetavad. Seega ei saagi riigieksami tulemusi üldse võrrelda matemaatika osas koolidega kus ainult reaalklassid.
Kitsa valivad need, kes on endas 100% kindlad, et mitte iial laia matemaatika tulemust vaja ei ole. Aga neid ei ole palju. Mu lapsel praeguse seisuga samuti ei ole vaja, aga kunagi ju ei tea, millal võib tekkida mõte hoopis Tehnikaülikooli minna.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 09:37; 07.06 08:47; 07.06 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nüüd on otsus tehtud? Meil sama valik ja ei suuda otsustada. Kas Reaalkoolis võib tõesti koormus nii suur olla, et koolivälisteks tegevustest aega ei jää?

Koormuse suurus sõltub lapse varasemalt põhjast, taibukusest ja andekusest, oskusest keskenduda, kohusetundlikkusest, närvikavast, kas võtab algul vbl halvemaks minevaid hindeid südamesse ja loobub trennidest jne.
Kui andekas laps ja tuupima ei pea, siis jõuab kõike.
Mu lapse sõbrad Reaalkoolist on ka 4 korda nädalas trennikoormusega hakkama saanud. Ja on ka sõpru, kes seal koolivälise tegevusena ainult nädalavahetustel pidu pannud ning samuti lõpetanud.
Ei maksa üle pingutada selle mõtlemisega.
Lihtsalt öledakse noorte seas, et GAG õhkkond parem.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 09:37; 07.06 08:47; 07.06 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist juriidilist jõudu see protokoll omab? Ja mis siis, kui ikkagi lähed kooli juhtkonnaga pahuksisse mõned kuud enne kooli lõppu? Pakun, et ei juhtu suurt midagi.

Üks juhtub kindlasti – margi teed täis. Rikud kokkulepet. Sa astusid sellistel tingimustel gümnaasiumi, nõustusid vabatahtlikult – ja pärast hakkad seadusega vehklema … madal.

Margi kelle ees? Gümnaasiumi õpetajate? Keda see peaks huvitama? Täiesti normaalne on, et inimesel 3 aastaga soovid/eesmärgid muutuvad.

Kui sa põhimõtteliselt laia matemaatikat ei taha, miks sa siis Reaalkooli minna soovid? Vali mõni teine kool.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 11:48; 07.06 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll sinusugusega eluteel kohtuda ei tahaks. Annad mingi lubaduse ning pead loomulikuks, et paari aastaga “soovid muutuvad” ja murrad lubadust. Abielluda poleks sinuga vist üldse mõtet? Või mõnda töövõtulepingut sõlmida. Ja kõige hullem – pead seda täiesti normaalseks, “keda huvitab”? Mind näiteks küll huvitab, et minu lubadused peetud saavad. Laste omad ka.

Kuule, õppimine on inimese isiklik asi, otsused ses osas peaksidki olema inimese enda teha. Ebaloomulik ja ebamoraalne, et keegi teine arvab omavat endal õigust neid otsuseid dikteerida.

Jah, on ka loomulik, et sa ei lähe tööle ühe tööandja juurde igaveseks, loogiline, et soovid muutuvad. Kas normaalne oleks eeldada, et olles kord töölepingu sõlminud, siis selle otsas istudki järgmised 50 aastat?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.06 12:46; 06.06 16:13; 06.06 18:31; 07.06 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on ka loomulik, et sa ei lähe tööle ühe tööandja juurde igaveseks, loogiline, et soovid muutuvad. Kas normaalne oleks eeldada, et olles kord töölepingu sõlminud, siis selle otsas istudki järgmised 50 aastat?

Pole mina veel kohanud töölepingut, kus oleks kokku lepitud, et tuleb töötada igavesti. Töölepingu lõpetamine on igas töölepingus ette nähtud.
Matemaatika suuna vahetamist ei ole kokkuleppes ette nähtud. Saad vahest aru? Vast ikka võiks saada. Pigem võiks paralleeli tõmmata pea igas töölepingus eksisteeriva konfidentsiaalsusnõudega – kohustusega pidada ärisaladust.

Kuule, õppimine on inimese isiklik asi, otsused ses osas peaksidki olema inimese enda teha. Ebaloomulik ja ebamoraalne, et keegi teine arvab omavat endal õigust neid otsuseid dikteerida.

Absoluutselt nõus. Inimene teebki täiesti vabatahtlikult valiku nendel tingimustel sinna kooli astuda. Aga ka vabatahtlikult võetud kohustused on siiski kohustused ning neid tuleb täita. Nagu ütleb üks tuntud treener – trennis käimine on täiesti vabatahtlik, käid või ei käi. Aga kui käid, siis ei puudu. Nii ongi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 04.06 22:15; 04.06 22:54; 04.06 23:26; 05.06 01:22; 05.06 01:42; 06.06 10:34; 06.06 13:27; 06.06 16:36; 06.06 19:49; 07.06 11:40; 07.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist juriidilist jõudu see protokoll omab? Ja mis siis, kui ikkagi lähed kooli juhtkonnaga pahuksisse mõned kuud enne kooli lõppu? Pakun, et ei juhtu suurt midagi.

Üks juhtub kindlasti – margi teed täis. Rikud kokkulepet. Sa astusid sellistel tingimustel gümnaasiumi, nõustusid vabatahtlikult – ja pärast hakkad seadusega vehklema … madal.

Margi kelle ees? Gümnaasiumi õpetajate? Keda see peaks huvitama? Täiesti normaalne on, et inimesel 3 aastaga soovid/eesmärgid muutuvad.

Kui sa põhimõtteliselt laia matemaatikat ei taha, miks sa siis Reaalkooli minna soovid? Vali mõni teine kool.

Sest peab olema “naabrist parem”. Minu humanitaar käib Reaalkoolis kuigi laiaks matemastikaks ole suuteline isegi 3.ôppeaasta lôpuks ????. Aga no seda sôbranjedele ei maini, see info kôlbab vaid Perekoolis anoüümseks kôvatamiseks. Nôrk ????
Ja töölepingus oli tal ja nii et vôeti tööle sekretäriks aga kolmandal aastal otsustas et ei, tänasest olen hoopis direktor. Soovid ja huvid muutusid. Kus seadus ûtle, et ei tohi meelt muuta??????????

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 10:11; 28.05 10:39; 07.06 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et tegemist on nagu mingi ususektiga–tuli võrdlus jeh.tunnistajatega. võimalik, et panen üle, aga no ei saa.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 12:53; 07.06 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist juriidilist jõudu see protokoll omab? Ja mis siis, kui ikkagi lähed kooli juhtkonnaga pahuksisse mõned kuud enne kooli lõppu? Pakun, et ei juhtu suurt midagi.

Üks juhtub kindlasti – margi teed täis. Rikud kokkulepet. Sa astusid sellistel tingimustel gümnaasiumi, nõustusid vabatahtlikult – ja pärast hakkad seadusega vehklema … madal.

Margi kelle ees? Gümnaasiumi õpetajate? Keda see peaks huvitama? Täiesti normaalne on, et inimesel 3 aastaga soovid/eesmärgid muutuvad.

Kui sa põhimõtteliselt laia matemaatikat ei taha, miks sa siis Reaalkooli minna soovid? Vali mõni teine kool.

Asi pole alati ka oskamises ja hakkama saamises. Tihti valivad kitsa eksami need õpilased, kes soovivad välismaale ülikooli minna, aga kellele sealt kõrge lävend kehtestatud on, nt kõik eksamid üle 95 punkti. Milleks riskida, kui suur osa välismaa kõrgkoolidest kitsal ja laial vahet ei tee.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 21:31; 08.06 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole alati ka oskamises ja hakkama saamises. Tihti valivad kitsa eksami need õpilased, kes soovivad välismaale ülikooli minna, aga kellele sealt kõrge lävend kehtestatud on, nt kõik eksamid üle 95 punkti. Milleks riskida, kui suur osa välismaa kõrgkoolidest kitsal ja laial vahet ei tee.

See jutt pole minu arust päris õige. Tõsised välismaa ülikoolid on siiski endale selgeks teinud erinevuse kitsa ja laia matemaatika vahel ning teevad tulemustel vahet, kitsas matemaatika ei lähe arvesse. Ega nad päris mingid lollikesed ka ei ole. Võib olla nõrgemad ülikoolid peavad kitsa ja laia matemaatika tulemusi võrdseteks, aga nende puhul jällegi on kahtlane see 95-punkti nõue. Minu lapse kogemused on, et nõutakse 85 punkti ning laias mates – seda maailma edetabelis esimese 50 ülikooli poolt.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 04.06 22:15; 04.06 22:54; 04.06 23:26; 05.06 01:22; 05.06 01:42; 06.06 10:34; 06.06 13:27; 06.06 16:36; 06.06 19:49; 07.06 11:40; 07.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole alati ka oskamises ja hakkama saamises. Tihti valivad kitsa eksami need õpilased, kes soovivad välismaale ülikooli minna, aga kellele sealt kõrge lävend kehtestatud on, nt kõik eksamid üle 95 punkti. Milleks riskida, kui suur osa välismaa kõrgkoolidest kitsal ja laial vahet ei tee.

See jutt pole minu arust päris õige. Tõsised välismaa ülikoolid on siiski endale selgeks teinud erinevuse kitsa ja laia matemaatika vahel ning teevad tulemustel vahet, kitsas matemaatika ei lähe arvesse. Ega nad päris mingid lollikesed ka ei ole. Võib olla nõrgemad ülikoolid peavad kitsa ja laia matemaatika tulemusi võrdseteks, aga nende puhul jällegi on kahtlane see 95-punkti nõue. Minu lapse kogemused on, et nõutakse 85 punkti ning laias mates – seda maailma edetabelis esimese 50 ülikooli poolt.

Kui Harvard nõrga ja mittetõsiseltvõetava ülikoolina arvesse läheb, siis küll. Olen ise GAGi lõpetanud ning mitmed mu klassikaaslased valisid just kitsa eksami, et USAsse või Inglismaale pääseda. Viimasel ajal on tõesti mõnel pool hakatud taipama, et siin Eestis midagi kahtlast toimub, aga see ei ole üldine trend. Tean inimest, kes just Inglismaale ülikooli kandideeris, sai kriteeriumiks matemaatika ja eesti keele eksam 90 punkti, sooritas kitsa eksami ja sai sisse.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 21:31; 08.06 20:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Koolilaps GAG või Reaalkool gümnaasiumiks