Esileht Koolilaps GAG või VHK

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: GAG või VHK

Postitas:

Tere!

Tütar sai GAGi ja VHKsse vestlusele, millest GAGis juba kindlalt ka õpilaskoht olemas. Mõlemas koolis valis keelesuuna, kuid nüüd ei oska valida. Logistiliselt on Hariduskolleegium lähemal, kuid riigieksamites alles 17. koht, samuti peab seal valikainete eest maksma. GAG on kaugemal, päevad pikemad, kuid rootsi keel pakub väga huvi (valis rootsi keele ka VHKs). VHKs käis 80+ tulemustega vestlusel, kuid tulemused saab teada alles neljandal mail, selleks ajaks peab juba kindlalt GAGi ütlema.

Kas oskab keegi kommenteerida mõlema kooli sisekliimat, õpetajaid üldiselt, kodutööde hulka ning kas rootsi keel on mõlemas sama heal tasemel?

Ette tänades

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub lapsest. Kui on kunstiinimene-boheemlane, siis kindlasti VHK. Kui on midagi muud, siis pigem GAG. Keeled on mõlemas koolis väga heal tasemel.
Mina olen VHK fänn. Iga päev tänan jumalat, et selline kool Tallinnas olemas on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 20:41; 12.04 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsest ei sõltu midagi. kui laps tahab VHKsse, siis sõltub kõik hoopis teemaalgatajast, st kas vanem kuulub EV kultuurieliiti (ka poliitiline ladvik sobib) või ei.
Isiklikult ei tea ühtki tavainimest, kelle lapsed VHKs käinud (ok, paari VHK nõpetaja või töötaja lapsed välja arvatud).
GAGsse sisse saamine on lihtsam. Kuigi ka seal on aastakümneid nii on, et võrdsete punktide korral eelistatakse seda, kes GAGs juba varem käinud sellele, kes kooli vahetab.

ise gag vilistlane, aga minu kogemused jäävad siiski 20a taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsest ei sõltu midagi. kui laps tahab VHKsse, siis sõltub kõik hoopis teemaalgatajast, st kas vanem kuulub EV kultuurieliiti (ka poliitiline ladvik sobib) või ei.
Isiklikult ei tea ühtki tavainimest, kelle lapsed VHKs käinud (ok, paari VHK nõpetaja või töötaja lapsed välja arvatud).
GAGsse sisse saamine on lihtsam. Kuigi ka seal on aastakümneid nii on, et võrdsete punktide korral eelistatakse seda, kes GAGs juba varem käinud sellele, kes kooli vahetab.

ise gag vilistlane, aga minu kogemused jäävad siiski 20a taha.

Mul on ülitavaline (lihtsalt kunstihuviline) laps, kes käib VHK-s. Ei ole see nii ülielitaarne kool midagi. Eliidi lapsi on, kuid neid on tavalistest lastest poole vähem.
Nina püsti ei käi seal aga keegi.
Ise olen ülitavaline kunsti-ja kultuurifännist ema. Ei ole otsapidi poliitikaga seotud, ei ole kultuuriprominent, samas kultuur ja kunst on mulle ja ka mu lapsele väga olulised nähtused elus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 20:41; 12.04 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean küll tavalisi noori, kes VHK-s käinud on. Ma ei tea, ainult, kuidas nad sisse said, eks nad olid mingis kunsti-või muusikavallas andekad, aga samas mitte ka mingid kuulsused. Rahast muidugi oleneb, kui ikka pole raha või soovi valikainete eest maksta (kas seal üldse veel mingit muud püsimakset ka polnud?), siis ei tasu seda kooli valida. Aga kõige halvem on see, et ühte kohta peab enne ütlema, kui tead, kas teise sissegi said. Ma küll ei julgeks selle hilisema variandi peale lootma jääda, kahju kohe, et nii lollisti need asjad on korraldatud. Muidugi ma ei kujuta ka ette, mida GAG teha saab, kui ütled jah ja pärast VHK-sse sisse saades siiski koha üles ütled. Pakun, et ega suurt midagi. Igal juhul ei loobuks ma GAGi kohast enne, kui VHK-st teada pole, et sisse sain.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las tütar võrldleb mõlema kooli tunniplaane kõikide gümnaasiumiklasside osas. Ühes peaks rootsi keelt oluliselt rohkem olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai maakoolist VHK-sse. Rootsi keelt polnud enne õppinud, aga lõpetades oli B2 tase. Maksma pidi ainult huvikooliõppe eest (temal oli selleks VHK teatrikool) 58 eurot kuus. Laps oli küll koolist vaimustudes ja minu meelest kõik ta klassikaaslased samuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on nii VHK moodi ajada lastel (ja nende vanematel) pea sassi, kiita kui head tulemused lapsel on ja kui superandekas ta on ja kuidas kool vajab selliseid tublisid lapsi. Tulemus on ikka sama- sisse ei saa.

Nii et, te pole veel sees, valige GAG. Juhul kui 04.05 saate VHK, eks siis registreerite ümber. Mis siis ikka juhtub. Te peate ikka enda peale mõtlema.

NB! GAG-il pidavat olema superäge rootsi keele õpetaja!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ka VHKs ilma tuntud nime, ususekti, muusikakooli või rahapatakata. Ja üksikema olen ka. 🙂 Pole seal midagi kõik vaid kuulsuste võsukesed, mõned on ikka tänu katsetele ka sisse pääsenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lausa mõnevõrra probleemne laps võeti poole pealt VHK gümnaasiumi, et aidata ta omadega järje peale. Saigi järje peale 🙂 Tavalised inimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu pole midagi keerulist, laps kinnitab koha GAGs ära ja kui saab VHKsse sisse siis alles langetab lõpliku otsuse. Mu enda laps ja lapse sõbrad kõik tegid nii, sest ei saa ju kindel olla enne kui VHK ametlikku tulemust ei ole. Teiste koolide varunimekirjad hakkavad siis pärast VHK tulemusi liikuma veidike nende laste arvelt kes otsustavad VHK kasuks. Minu laps otsustas GAG kasuks ja väga rahul. Ma arvan et ta oleks VHKs ka rahul olnud, aga kuna kandideeris seal loomingulisemasse suunda, aga ise oskas samal ajal väga hästi ka reaalaineid, siis kartsime et selles loomingulisemas suunas jäävad need reaalained väheke tahaplaanile ja see võib edaspidi ülikooli astumisel saatuslikuks saada kui selles loomingulises suunas just ei jätka.
GAGs on rootsi keele õpe väga intensiivne, mingi 5-6 tundi nädalas algul, edaspidi natuke vähem. VHKs mu arust küll nii intensiivne see rootsi keele õpe ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 20:38; 13.04 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

GAGs on rootsi keele õpe väga intensiivne, mingi 5-6 tundi nädalas algul, edaspidi natuke vähem.

GAGis on igas klassis 6 rootsi keele tundi nädalas. Lisandub veel põhjamaade kultuurilugu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 21:45; 13.04 21:47; 15.04 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

NB! GAG-il pidavat olema superäge rootsi keele õpetaja!

GAGil on kaks rootsi keele õpetajat, mõlemal on oma head ja vead, aga kindel on see, et aine saab nendega selgeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 21:45; 13.04 21:47; 15.04 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

GAGs on rootsi keele õpe väga intensiivne, mingi 5-6 tundi nädalas algul, edaspidi natuke vähem.

GAGis on igas klassis 6 rootsi keele tundi nädalas. Lisandub veel põhjamaade kultuurilugu.

Ei ole igas klassis rootsi keele tunde, ainult rootsi suunal on. Teistel valikainena minu arust. Ja tunnijaotusplaani järgi ainult esimesel aastal 6 korda nädalas, edasi vähem, aga siis rootsi kirjandus ja ühiskond ja giidiõpe veel rootsi keeles. Kahtlen, kas VHK nii palju rootsi keele tunde pakub.
http://www.gag.ee/sites/default/files/Tunnijaotusplaanid/Rootsi%20keele%20õppesuund.xlsx

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 20:38; 13.04 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

GAGs on rootsi keele õpe väga intensiivne, mingi 5-6 tundi nädalas algul, edaspidi natuke vähem.

GAGis on igas klassis 6 rootsi keele tundi nädalas. Lisandub veel põhjamaade kultuurilugu.

Ei ole igas klassis rootsi keele tunde, ainult rootsi suunal on. Teistel valikainena minu arust. Ja tunnijaotusplaani järgi ainult esimesel aastal 6 korda nädalas, edasi vähem, aga siis rootsi kirjandus ja ühiskond ja giidiõpe veel rootsi keeles. Kahtlen, kas VHK nii palju rootsi keele tunde pakub.
http://www.gag.ee/sites/default/files/Tunnijaotusplaanid/Rootsi%20keele%20õppesuund.xlsx

Tegelikult mõtlesingi kõiki rootsi keele suuna klasse, vabandust, et segaselt väljendusin. Jah, rootsi keele tundide kui selliste hulk väheneb, kuid tegelikult toimub keeleõpe ka põhjamaade kultuuriloo ning giiditundide ajal (uus sõnavara jms) ning tunniplaanis on need ikkagi rootsi keele tundide nime all.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 21:45; 13.04 21:47; 15.04 12:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps GAG või VHK

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.