Esileht Koolilaps GAG vs Reaal gümnaasiumiks

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: GAG vs Reaal gümnaasiumiks

Postitas:

Hakkan sel kevadel gümnaasiumit valima ja praegu on variantideks GAG (kus praegu käin) ja Reaalkool. Reaalis tunduvad olevat keskmiselt paremad olümpiaaditulemused, aga olen kuulnud, et õppida palju ja uustulnukatele sisseelamine raske. GAG-is olen käinud 1. klassist saati ja midagi kurta ei ole. Endal on olümpiaadidega hästi läinud (mitmes aines Tallinna top 10), aga tahaks teada, kas koolivahetus tooks veel paremaid tulemusi ja kui, siis mis hinnaga. Ülikooli osas mõtlen välismaale ja seega on inglise keele tase ka oluline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaali vist on mõtet minna, kui huvi loodusainete (ka keemia ja füüsika) vastu sügavam. Minu poiss käib Reaali üheksandas, kevadel valib samuti gümnaasiumit. Õppida on nii ja naa, kohati väga palju, mõnel päeval üldse mitte. Olümpiaadidel ta ei osale, on pigem keskmiste tulemustega.
Ülipalju antakse lisalehti ja lisamaterjali ehk siis kes soovib olümpiaadil käia, siis materjali laotakse hunnikutes ette ja võimalusi teadmisi ammutada on meeletult. Ideaalne keskkond, kui loodusaineid meeldivad, nupp nokib ja saavutusvajadus on kõrge.
Keele taset kommenteerida ei oska.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mõlemad lapsed algusest peale reaalis õppinud. Vanem laps sai põhikooli lõpuni õppimata läbi, enamus hindeid viied, mõni üksik neli ka sekka, olümpiaadidel eriti ei käinud (reaalist üsna raske linnavooru pääseda, kui igast koolist saab 2-3 tugevamat, suurem võimalus vaid nendel alades, kus linnavooru pääseb punktisumma alusel).Gümnaasiumis langesid tal hinded ikka väga tugevalt, enam õppimata hakkama ei saanud, põhiraskus oli selles, et mõni õpetaja seadis lati paari geeniuse järgi, uusi teemasid lahti ei seletatud vaid kästi ise lahendus leida. Üle poole gümnasistidest ongi uustulnukad, lisaks vanad klassid jagunevad ka kolme suuna vahel, nii et sisseelamine ei tohiks probleem olla. Kui medaliga tahad lõpetada, siis reaal kindlasti parim valik pole, kevadel ilmus ekspressis artikkel kuldmedaliga lõpetajatest: reaal oli eestis umbes 30.kohal umbes 12 medaliga, sama tugevas trefneris oli üle 50 medali.
Noorem samuti üheksandas nagu teemaalgataja, soovib reaalis jätkata, lootus saada katsetest vabaks vabariikliku olümpiaadi suhteliselt hea tulemusega, aga ma pole kindel kas reaal talle ikka parim valik oleks, temas pole seda “haaran asju lennult ja saan õppimata viisi”, samas 9 aasta jooksul on korralik põhi laotud ja võibolla on sellet isegi lihtsam edasi minna. Elame-näeme.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Koolilaps GAG vs Reaal gümnaasiumiks