Esileht Koolilaps Gaia kool Tallinnas?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Gaia kool Tallinnas?

Postitas:

Palun kommentaare lapsevanematelt, kelle lapsed õpivad Gaia koolis. Kuidas rahul olete, st nii koolis valitseva õhkkonna, õpetajate kui saadava hariduse tasemega? Kuidas lastele endale meeldib?
Otsin sellist väiksemate klassidega kooli ja et oleks nö läbi erinevate tegevuste mängulisem õppimine. Gaia kool on silma jäänud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalusin ka seda kooli ja laps käis seal eelkoolis, aga meie jaoks jäi tase ikka väga lahjaks. Otsustasin lapse tavakooli panna ega kahetse. Lisaks tundus mulle, et Gaia koolis oli päris palju käitumishäiretega lapsi. Kui oma last sinna kooli viisin/järgi läksin, siis nägin lapsi, kes seal õppisid ja mõned käitusid väga kummaliselt. Õpetajad olid hästi sõbralikud – see oli minu jaoks ainuke positiivne asi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalusin ka seda kooli ja laps käis seal eelkoolis, aga meie jaoks jäi tase ikka väga lahjaks. Otsustasin lapse tavakooli panna ega kahetse. Lisaks tundus mulle, et Gaia koolis oli päris palju käitumishäiretega lapsi. Kui oma last sinna kooli viisin/järgi läksin, siis nägin lapsi, kes seal õppisid ja mõned käitusid väga kummaliselt. Õpetajad olid hästi sõbralikud – see oli minu jaoks ainuke positiivne asi.

Paraku nii on, et kõik need Gaiad, Emilid ja Loovad Tuleviku koolid on selliseid probleemseid lapsi täis. Vanemad otsivad meeleheitlikult oma “erilistele” lastele väikseid ja teistmoodi koole, aga kahjuks puuduvad neis väikestes koolides tugispetsialistid. Kõige kurvem selle asja juures on see, et julgelt pooled neist lastest vajavad hoopis Rajaleidjas käimist ja diagnoosi aktsepteerimist, aga vanemad eitavad ja kardavad ja nii ongi kõik õnnetud, sest ükski erakool ei võta ära käitumishäiret. Selle asemel võiks hoopis lapsele abi otsida ja endale tunnistada, et mu laps vajab abi, mitte ei ole “natuke ülemeelik, väga tundlik või isepäine”.

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin seal gaia koolis eelkooli uurimas ja meile tehti ka põhjalik ringkäik ja tutvustus. Kooli ruumid jätsid väga sümpaatse mulje, kuid just õppe poole pealt tundus asi kahtlane.

Mul on laps pigem selline, kes liigub asjades kiiresti edasi, kui tempo läheb liiga aeglaseks, siis hakkab igavlema. Mulle jäi mulje, et seetõttu ei ole Gaia kool päris õige valik, sest teised vanemad, kes seal olid, küsisid just pigem selliseid küsimusi, et mida te siis teete, kui laps on aeglasevõitu. öeldi, et nendega siis tegeletakse eraldi rohkem. Mina küsisin, et aga mis siis sama klassi kiirematest lastest saab, selle peale küll vastati, et antakse lisaülesandeid, kuid mulle jäi mulje, et see oli pigem üllatuslik ja ilmselt pistetakse siis lisaülesanne pihku ja too kiirem vaadaku siis ise, kuidas sellega edasi teeb või on. Vastus jäi igal juhul segaseks. Eelkooli tund on seal ka võrreldes teiste eelkoolidega lühem, poolteist tundi.

Klassid on väikesed, hindeid kuni kolmanda klassini ei panda üldse. Iga päev käivad pargis jalutamas, see on tore. Jäigi selline mulje, et on väga sümpaatne kool juhul, kui on mingi selline laps, kes suuremas ja tempokamas koolis hakkama ei saa. Arvan, et lapsele seal kindlasti meeldiks, sest õhkkond tundus sõbralik ja ruumid olid kenad. Meie esialgu sinna eelkooli ei läinud, jäime sellisesse, kus eelkool 3-tunnine. Kooli kohe esimesest klassist sinna ei pane, aga kui ilmneb, et tavakoolis hakkama ei saa mingil põhjusel, siis alternatiivina oleks Gaia kool ilmselt mu esimene valik.

Seal räägiti ka seda, et kool ei jää samadesse ruumidesse, otsitakse uusi, sest enam ei mahu sinna ära. Uued ruumid aga võivad olema hakata hoopis kuskil Haaberstis vms linna teises otsas. neil on spetsiifiliseks tingimuseks, et park oleks kooli vahetus läheduses, ega seal kesklinnas ja kadriorus niisuguseid kohti teisi palju pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps käib Gaia koolis. Teiste klasside lapsi väga ei tea, kuid meie klassis on kõik täiesti tip-top ja normintellektiga lapsed. Gaia-kooli loojad ütlevad kooli kohta “tundlikele lastele”. Meie laps ei kannata näiteks tavakooli lärmi (ei käinud ka lasteaias seetõttu) ja tean, et mitmed meie klassi lapsed samuti ei kannata lärmiga keskkonda. Gaias ongi kõik(valdavalt) vaikne ning sõbralik. Lapsed teevad tunnis tööd, õpetaja suunab ja juhendab. Tavakoolis õpetaja tõstab häält, lapsed segavad tundi – Gaias nii pole – meie klassis vähemalt. Saadava hariduse osas vara veel öelda – kuna kodus õppida ei anta, aga meie laps tahaks kodus õppida, siis ta teeb emakeeles ja matemaatikas lisaks teise kirjastuse töövihikuid.
Kooli õhkkond on soe. Ma pole varem näinud kooli, kus lapsed kallistavad koridoris kohtudes õpetajaid ja direktorit – väga armas ma arvan.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Koolilaps Gaia kool Tallinnas?