Esileht Kodunurk Galetid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Galetid

Postitas:
Kägu

Kas sööte galette, millised kõige rohkem maitsevad?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii palju kui lastelaste kõrvalt olen proovinud, ükski ei maitse. Nende emad ikka ostsid ka neid laste titepõlves, igasuguseid. Mõni algul sõi, vanuse lisandudes põlgasid kõik ära. Kuivikutest meeldivad Finn Crispid, täisterast ja hea maitsega. Kalorite pärast ma muretsema ei pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldivad maisigaletid meresoolaga. Krõbistan niisama ja vahel teen hommikuti võileiba näiteks lõhega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saepurused on nad kõik, ainukesed maitsvad on kinoa omad mingi maroko maitseainega. Riisigalettidele eelistan tatra-kinoa vms, milles natuke rohkem kiudaineid on. Aga üldiselt ei asenda need ei leiba ega saia ja ainult natuke mõttekamad kui saiaviil (sest on lihtsalt kergemad), koostisest rääkides. Pigem siis tõesti juba FinnCrisp, see rukkitäisterajahust ja leiva eest. Vahel harva ostan neid magusaid karamelli või mustikaga lastele “krõpsu” või küpsise eest.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahest harva on Järve Selveris saada kikerherne galette tumeda šokolaadi ja külmkuivatatud vaarikapuruga.

Oh sina taevas, kui maitsvad need on!

Aga neid on minu märkamise järgi tõesti ainult kord aastas mingisuguste laadapäevade raames (mitte kõigi) pakkumisel.

Ma muidugi ei tea, äkki neid on igapäevaselt ka müügis, aga ma lihtsalt pole neid sealt suurest Järve Selverist üles leidnud ja märkangi ainult siis, kui nad kastiga kuskile käigutee äärde tuuakse. Kui see nii on, siis on see küll üks masendav lugu minu jaoks …

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahest harva on Järve Selveris saada kikerherne galette tumeda šokolaadi ja külmkuivatatud vaarikapuruga.

Oh sina taevas, kui maitsvad need on!

Aga neid on minu märkamise järgi tõesti ainult kord aastas mingisuguste laadapäevade raames (mitte kõigi) pakkumisel.

Ma muidugi ei tea, äkki neid on igapäevaselt ka müügis, aga ma lihtsalt pole neid sealt suurest Järve Selverist üles leidnud ja märkangi ainult siis, kui nad kastiga kuskile käigutee äärde tuuakse. Kui see nii on, siis on see küll üks masendav lugu minu jaoks …

Kindel, et need riisiomad pole? https://www.rimi.ee/epood/ee/tooted/leivad-saiad-kondiitritooted/nakileivad-galetid/galetid/riisivahvlid-sokolaadi-vaarikatuk-kupiec-70g/p/1001068

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindel, et need riisiomad pole?

Hm. Kui Sa nüüd niimoodi küsid ja pilti ka näitad, siis ma täitsa hakkan kahtlema … Kuule, äkki ongi hoopis riisi omad. Aga ma justkui mäletan, et olid kikerherne. Millega siis need kohutavalt head kikerherne omad olid? Äkki need olid hoopis mingi jogurtiga siis …

Igatahes – need, mis mulle maitsevad, on hästi õhukesed. Umbes poole õhemad kui need klassikalised galetid. Aga ilmselt nad ei ole eriti tervislikud ega kalorivaesed, sest mulle meeldib, kui on ikka paksult mingisugust magusat kihti peale määritud. 🙂 Ja tavaliselt on neid pakis ka ainult umbes 4 tk, mitte ei ole siuke tavapärane galeti-torn.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle riisigaletide kerge riisimaitse meeldib ja “papimaitse” ei häiri, lemmikud on meresoolaga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meeldivad tatragaletid hummusega, on natuke maitset ka. Aga nendega on see põhiprobleem, et ei ole kuigi kõhtu täitvad. Niisama krõbistamiseks ikkagi annavad ka päris palju kaloreid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mulle just see papimaitse meeldibki, aga ostan harva, sest lihtsalt ei satu eriti sellesse poeotsa, kus neid müüakse.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mulle just see papimaitse meeldibki, aga ostan harva, sest lihtsalt ei satu eriti sellesse poeotsa, kus neid müüakse.

Mis mõttes ei satu, äkki siis lihtsalt võtad julguse kokku ja lähed, kui soovid neid osta?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sest lihtsalt ei satu eriti sellesse poeotsa, kus neid müüakse.

Saia-leivaleti kanti ei satu? 🙂 ega need kaugel pole ka pudruhelvestest jms

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes ei satu, äkki siis lihtsalt võtad julguse kokku ja lähed, kui soovid neid osta?

Päris jabur muidugi arvata, et ma kardan sinna riiuli vahele minna, kus galette müüakse 😀

Selles kaupluses, kus mina käin, müüakse neid selles riiulis, kus on pähklikreem, mesi, näkileivad. täitsa taga otsas, kuhu satun harva. kui satun, siis võtan ka galetipaki. AGA kuna mul ei ole harjumust neid kogu aeg süüa, siis eriti sageli ei söö.

Maitsevad küll, aga mitte nii pööraselt, et spetsiaalselt need enda poenimekirja (mõttes) paneks. Enamasti need üldse ei meenugi mulle, kui silma alla satuvad, siis mõtlen, et oh näe, võtan seda ka, head ja odavad. Sama lugu on näiteks salsakastmega, talveperioodil ei satu sinna vahesse peaaegu kunagi, aga suvel küll. Puhas harjumuse asi.

P.S. pudruhelbeid ma ei tarbi üldse, putrudest teen ainult tatraputru. (tulge nüüd rääkima, kuidas ma ei julge putru süüa) 😀

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris jabur muidugi arvata, et ma kardan sinna riiuli vahele minna, kus galette müüakse ???? Selles kaupluses, kus mina käin, müüakse neid selles riiulis, kus on pähklikreem, mesi, näkileivad. täitsa taga otsas, kuhu satun harva. kui satun, siis võtan ka galetipaki. AGA kuna mul ei ole harjumust neid kogu aeg süüa, siis eriti sageli ei söö. Maitsevad küll, aga mitte nii pööraselt, et spetsiaalselt need enda poenimekirja (mõttes) paneks. Enamasti need üldse ei meenugi mulle, kui silma alla satuvad, siis mõtlen, et oh näe, võtan seda ka, head ja odavad. Sama lugu on näiteks salsakastmega, talveperioodil ei satu sinna vahesse peaaegu kunagi, aga suvel küll. Puhas harjumuse asi. P.S. pudruhelbeid ma ei tarbi üldse, putrudest teen ainult tatraputru. (tulge nüüd rääkima, kuidas ma ei julge putru süüa) ????

Räägi veel pikalt, mida sina kõik ostad ja teed. Täiega imelik jutt. Kui ma lähen poodi, siis “satun” täpselt sinna, kuhu ma ise tahan minna. Kaks sammu sinna või tänna pole just eriline vaev minna või on sinu trajektoor millegipärast poes limiteeritud?

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on kõik galetid head, kui paksult külma võid ja soolahelbeid peale panna ????

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sööte galette, millised kõige rohkem maitsevad?

ei söö. Penoplast.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõttetu ja sealjuures kahjulik snäkk: Riisigaletid

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks sammu sinna või tänna pole just eriline vaev minna

A ok, sa käid mingis väiksemas külapoes.

Mul on kodule kõige lähem toidupood hiigelsuur lahmakas, seal kõnnid ühest poe otsast teise juba mitu minutit, paarist sammust on asi kaugel. No kui spurti teeks ja kookseks, siis vast saaks kiiremini. Ma pole mõõtnud, aga saali ühest servast teiseni on ikka üle 100 meetri. Nii et sinna minnes ma enne mõtlen tõesti läbi, mida mul vaja on ja käin ainult nendes vahedes, mida mul reaalselt vaja on, mitte ei jaluta niisama uidates ringi. Galetid on toredad aga jäävad tavatrajektoorist välja.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma igasuguseid imelisi ei ole proovinud, aga tavalistest meeldivad maisigaletid, enamasti söön neid hummusega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on täiesti mõttetud moesöögid kõiksugu galetid, hummus, kinoa, kikerherned. Selline, absoluutselt maitsetu ja mõttetud söögid, mida armastavad tarbida inimesed, kes peavad end teadlikult toitujaiks. Superfood.

Galette ei ole proovinud, aga ka mulle meenutab see kuiva papitükki või penoplasti. Ja siinse kirjelduse peale saan aru, et ma ei eksi. Isegi kutsu maitsema.

Hummus ja kikerherned on täiesti mittemidagiütlevad. Võib süüa, aga mis neis nii erilist on, et neid fännata?

Kinoa on lausa halb. Kuiv ja maitsetu või kergelt ebameeldiva maitsega puru hamba all.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kodule kõige lähem toidupood hiigelsuur lahmakas, seal kõnnid ühest poe otsast teise juba mitu minutit, paarist sammust on asi kaugel.

Käin küll suurtes poodides, aga pole kunagi selle peale tulnud, et mõned minutid kõndimist käib mõnele üle jõu. Kui oled liikumispuudega või väga vana, siis küll, aga muidu tavalisele inimesele on see jutt naljakas.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kodule kõige lähem toidupood hiigelsuur lahmakas, seal kõnnid ühest poe otsast teise juba mitu minutit, paarist sammust on asi kaugel.

Käin küll suurtes poodides, aga pole kunagi selle peale tulnud, et mõned minutid kõndimist käib mõnele üle jõu. Kui oled liikumispuudega või väga vana, siis küll, aga muidu tavalisele inimesele on see jutt naljakas.

Ma olen täiesti tavaline inimene ja minu jaoks on tolle käo jutt täiesti arusaadav. Ma ka ei satu oma sisseharjunud trajektoorilt eriti kõrvale. Mitte mõned minutid kõndimist ei käi üle jõu, vaid ma ei pea seda vajalikuks. Minu eesmärk on poest võimalikult kiiresti välja saada, ma ei käi seal niisama jalutamas.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kodule kõige lähem toidupood hiigelsuur lahmakas, seal kõnnid ühest poe otsast teise juba mitu minutit, paarist sammust on asi kaugel.

Käin küll suurtes poodides, aga pole kunagi selle peale tulnud, et mõned minutid kõndimist käib mõnele üle jõu. Kui oled liikumispuudega või väga vana, siis küll, aga muidu tavalisele inimesele on see jutt naljakas.

Ma olen täiesti tavaline inimene ja minu jaoks on tolle käo jutt täiesti arusaadav. Ma ka ei satu oma sisseharjunud trajektoorilt eriti kõrvale. Mitte mõned minutid kõndimist ei käi üle jõu, vaid ma ei pea seda vajalikuks. Minu eesmärk on poest võimalikult kiiresti välja saada, ma ei käi seal niisama jalutamas.

Jah, ka minugi poeskäigud on sarnased. Suur pood. lähen vaid vahedesse, kus müüakse seda, mida parasjagu osta vaja. Harva satun niisama uudistama teistesse vahekäikudesse. Ja kui satun, siis vahel ka ostan sealt midagi, mis muidu maitseb, võibolla ostaks sagedaminigi, aga kuna silma alla ei satu, siis meelde ei tule ja eraldi otsima ei lähe kunagi.
Üks selline koht on kommiriiul. Päris tihti mõtlen, et miks pagan meil  ühtki kommi kodus pole, hea meelega pistaks vahel mõne suhu. Aga poes ei tule mõtet neid vaatama minna, ei jää tavalisele trajektoorile. Isu tekib ka nii harva, et telefoni üles ei märgi.
Teine koht on küpsetuskraami riiul. Nii mõnelgi päeval kirun, et martsipan silma alla ei sattunud, küll teeks seda martsipaniga vanaema õunakooki.
Aga eks seepärast poed ju oma riiuleid alailma ümber tõstavadki, et ka rutiinne ostja satuks uute asjade peale.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on täiesti mõttetud moesöögid kõiksugu galetid, hummus, kinoa, kikerherned. Selline, absoluutselt maitsetu ja mõttetud söögid, mida armastavad tarbida inimesed, kes peavad end teadlikult toitujaiks. Superfood.

Mina ei ole kindlasti teadlik toituja, st tegelikult olen teadlik küll, mis tervislik on, aga ma ise olen sellest üsna kaugel. Aga mulle ei meeldi eriti kokata, samas ma ei taha toidu peale palju raha kulutada, aga armastan vaheldust. Seega, kui mul juustusaia ja vorstileiva närimisest villand saab ja tahaks midagi muud, siis teen hummust ja söön vahelduseks näiteks galettidega. Kikerherneid paljalt jah ei söö, aga mingites toitudes on head, näiteks kinoasalat päikesekuivatatud tomatitega , rukola ja kikerhernestega on väga maitsev ja pole kuskilt otsast kuiv puru. Lihtsam teha ka kui kartulisalatit (mis on ka väga maitsev muidu).

Veel: mulle meeldib, kui mul on kodus mingid varud kauasäilivatest toiduainetest, mis töötlemata süüa kõlbavad. Galetid ja kikerhernekonservid on juba seetõttu olemas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veel: mulle meeldib, kui mul on kodus mingid varud kauasäilivatest toiduainetest, mis töötlemata süüa kõlbavad. Galetid ja kikerhernekonservid on juba seetõttu olemas.

Mul on seepärast sügavkülmas alati üks tume Ciabatta, kui tekib tahtmine mingit kattega leivakest teha. Finn Crispe ka mitut sorti. Konserve ja hoidiseid on ka mitmeid, mida leival kasutada saan, kui isu tuleb. Kikerherneid ei armasta kahjuks üldse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülekaalu mul ei ole, seega kaloreid lugema ei pea. Aga “suhkrupomme” nagu küpsised siiski pidevalt ei taha ja seetõttu, kui on isu süüa midagi kuiva ja krõbisevat – siis sööngi galette, näkileiba vms., mis on erinevatest viljadest/seemnetest.

Ainult valgest riisist galetid on suhelised tuimad.

See-eest täisterariisist RiceUp! sarja (müüakse näit. Coopi-s) galetid on lemmikud! Minu  jaoks on kõik RiceUp-id (3 varianti: himaalaja soola, 7 seemne ja kõrvitsaseemnetega) väga maitsvad ja huvitav, et see maitse isegi ei tüüta ära – kui paki lahti teed, siis muudkui aga tahaks krõbistada.

https://realkeskus.ee/et/snaekid-kropsud-riisigaletid/1304-riisigaletid-riceup-7-super-seemenetega-120g.html

Rimi riisi-tatra galatid on üsna ok, kerge tatramaitsega. https://www.rimi.ee/epood/en/products/bread-pastry-confectionery/crispbread-rice-cakes/galets/riisi–ja-tatravahvlid-rimi-100g/p/812721

Doctor Nature tartragaletid:  https://www.selver.ee/tatragaletid-dr-nature-110-g

on 100% tartrast ja intensiivse tatramaitsega. Mõnusalt krõbedad. Neid söön vahel ja kui intensiivne tatramaitse ära tüütab, siis jälle RiceUp-i või midagi muud.

Maisitoodetest meeldib mulle kõige rohkem hoopis Santa Maria Mini Taco Tubs. https://www.santamariaworld.com/ee/tooted/mini-tako-maisikausid/ Need on tegelikult mõeldud täitmiseks – aga mina krõbistan neid niisama kuivalt, sest maitsvad on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rimi riisigaletid meresoolaga. Maisigaletid ka head, aga tatragaletid on nii pudedad, et neid ei saa normaalselt süüa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on täiesti mõttetud moesöögid kõiksugu galetid, hummus, kinoa, kikerherned. Selline, absoluutselt maitsetu ja mõttetud söögid, mida armastavad tarbida inimesed, kes peavad end teadlikult toitujaiks. Superfood.

Galette ei ole proovinud, aga ka mulle meenutab see kuiva papitükki või penoplasti. Ja siinse kirjelduse peale saan aru, et ma ei eksi. Isegi kutsu maitsema.

Hummus ja kikerherned on täiesti mittemidagiütlevad. Võib süüa, aga mis neis nii erilist on, et neid fännata?

Kinoa on lausa halb. Kuiv ja maitsetu või kergelt ebameeldiva maitsega puru hamba all.

Absoluutselt nõus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See-eest täisterariisist RiceUp! sarja (müüakse näit. Coopi-s) galetid on lemmikud! Minu  jaoks on kõik RiceUp-id (3 varianti: himaalaja soola, 7 seemne ja kõrvitsaseemnetega) väga maitsvad ja huvitav, et see maitse isegi ei tüüta ära – kui paki lahti teed, siis muudkui aga tahaks krõbistada. https://realkeskus.ee/et/snaekid-kropsud-riisigaletid/1304-riisigaletid-riceup-7-super-seemenetega-120g.html Rimi riisi-tatra galatid on üsna ok, kerge tatramaitsega. https://www.rimi.ee/epood/en/products/bread-pastry-confectionery/crispbread-rice-cakes/galets/riisi–ja-tatravahvlid-rimi-100g/p/812721

350-402 kkal? Nagu tõesti sööd selliseid asju ja veel reklaamid ka?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõin riisigalette, kui mul umb 28a avaldus gluteenist tingitud päikeseallergia ???? Õnneks kadus u 6a hiljem teise rasedusega (esimese raseduse ajal ka polnud, aga peale sünnitust tuli tagasi????).

Parim oli kitsemäärdejuustu+tomatiga.

Nüüd 3. beebi sööb ka riisigalette isukalt. Ja 7a ka vahel krõmpsutab. Ise eelistan leiba

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Kodunurk Galetid