Esileht Hobinurk Galgo

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Galgo

Postitas:

Kas Eesis sellist tõugu koera kellelgi on?

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 22:11; 15.02 10:30; 15.02 11:02; 15.02 13:01; 14.03 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hingelähedane teema. Mul on, aga elan Hispaanias.

Miks sa küsid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 03:17; 14.03 04:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hingelähedane teema. Mul on, aga elan Hispaanias.

Miks sa küsid?

Tahan endale ka, elan Portugalis.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 22:11; 15.02 10:30; 15.02 11:02; 15.02 13:01; 14.03 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hingelähedane teema. Mul on, aga elan Hispaanias.

Miks sa küsid?

Tahan endale ka, elan Portugalis.

Ja miks sa siis Eestist küsid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 10:38; 15.02 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hingelähedane teema. Mul on, aga elan Hispaanias.

Miks sa küsid?
Tahan endale ka, elan Portugalis.

Ja miks sa siis Eestist küsid?

Hmmmm, ehk sellepärast, et kirjutan eesti keeles …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 22:11; 15.02 10:30; 15.02 11:02; 15.02 13:01; 14.03 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmmmm, ehk sellepärast, et kirjutan eesti keeles …

Ma mõtlesin, et sa tahad osta kutsikat!
Teemaalgatuses on üks väike suletud küsimus, ei loe välja, mis sind täpsemalt huvitab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 10:38; 15.02 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmmmm, ehk sellepärast, et kirjutan eesti keeles …

Ma mõtlesin, et sa tahad osta kutsikat!

Teemaalgatuses on üks väike suletud küsimus, ei loe välja, mis sind täpsemalt huvitab.

Ära mõtle juurde.

 

Teemaalgatus oligi mõttevahetuse algatamiseks, sestap nn suletud küsimus.

 

Tahtsin eestikeelset mõttevahetust galgo pidemise üle.

Eriti teretulnud on arutelu nn päästeud galgo kodustamise üle.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 22:11; 15.02 10:30; 15.02 11:02; 15.02 13:01; 14.03 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmmmm, ehk sellepärast, et kirjutan eesti keeles …

Ma mõtlesin, et sa tahad osta kutsikat!

Teemaalgatuses on üks väike suletud küsimus, ei loe välja, mis sind täpsemalt huvitab.

Ära mõtle juurde.

Teemaalgatus oligi mõttevahetuse algatamiseks, sestap nn suletud küsimus.

Tahtsin eestikeelset mõttevahetust galgo pidemise üle.

Eriti teretulnud on arutelu nn päästeud galgo kodustamise üle.

Eestis ilmselt jah ei tea keegi galgodest ja sellest probleemistikust midagi, ära võta südamesse.

Mina enda oma võtsingi rescue organisatsioonist. Paariaastane imekaunis leebe koer, kes muidu oleks saadetud hukkamisele.

Googelda, kuidas Portugalis, Hispaanias on mitmeid professionaalseid galgode päästmise organisatsioone.

Kõige suurem mure on sotsialiseerimise puudumine, nad elavad ju jahimehe juures omaette, puurides ja karjakaupa…

Soovitan galgo päästmist ja adopteerimist kahel käel. Pakutakse ka koeri, kes enne nö hooldusperes sotsialiseeritud. Mina võtsin otse varjupaigast. Sel juhul arvesta, et oled esimesed nädalad tema jaoks olemas. Et ta harjub elama toas ja inimesega ja mis ūldse on jalutuskäik ja et peale jalutuskäiku inimene võtabki mu uuesti koju tuppa – ma ei peagi kartma… See on nii kohutavalt kurb ja samas nii tohutult maailma avardav teekond. Mõned nädalad hiljem hakkab su koer lukust lahti minema ja oma tänutunnet ja armastust näitama – pole ülevamat kogemust olemas.

Ääretult leebed, lojaalsed, heatahtlikud, seda nad on. Igapäevase pikema jalutuskäiguga arvesta ka, nad ikka soovivad liikuda. Samas kui olin haige, magas 24/7 mu käisid ja valvas, leppis ainult pissimiseks välja saatmisega.

Ääretult truu sõbra sain endale. Parim koer, keda tahta.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 03:17; 14.03 04:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on hurt, kes on väga sarnane galgoga, endine võidujooksja. Adopteerisime ta endale aretaja juurest, kuhu oli tagasi saadetud peale jalavigastust, sest võistlustele ta enam ju ei sobinud. Algul oli ta väga närviline, kartis iga kolksatust ja ei usaldanud pesastki välja tulla kaua aega. Parasiidid olid tal ka aga nüüd on ta neist vabanenud peale mitmeid ussitõrje etappe. Hambad on tal natuke viletsad, sest keegi pole siiani nende ees hoolt kandnud, püüame neid korrapäraselt harjata et nad ikka kauem vastu peaks.  Nüüd, kus on meil olnud juba kauem, on õppinud istuma, oma nime peale tulema  ja suht ilusti linnakäras rihma otsas kõndima. Autoga sõite naudib täiel rinnal. Enne teadis ta ainult ‘ei tohi’ käsku. Inimeste solgutamist ja üldist nunnutamist kannatab ka juba ilusti, algul oli väga umbusklik selles suhtes ja püüdis vahel isegi liginejaid naksata.

Endiselt on veidi närviline, ei talu ootamatuid liigutusi ja kõvemaid hääli aga on täielik memmekas, ronib diivanile meiega pikutama, ja kui jookseb, on see väga muljetavaldav vaatepilt, sest ta traavib nagu ratsahobune. Jalutades saab alati palju komplimente ja paelub paljude pilke oma graatsiliselt kerge sörgiga. Talvel ja jaheda ilmaga tuleb talle kindlasti jakk selga panna sest tal puudub täiega aluskarv ja ilma hakkab väga külm.  Mõned isegi kannavad mütsi ja spets. kingi, meie oma neid aga ei salli. Tänu aluskarva puudumisele ei tekita nad mingit allergiat ja ajavad minimaalselt karva.

Et elame linnas, siis karm tegelikkus on see et rihma otsast teda tänaval kunagi lahti lasta ei tohi kuna ta liikumiskiirus ületab ju teiste elusolendite oma ja kinni teda enam ei püüaks. Lõpetaks kindlalt autorataste all. Parimad korterikoerad üldse, sest magavad vähemalt 18 tundi päevas ja on üllatavalt vähese liikumisvajadusega. Õuekoeraks ei sobi nad küll mitte mingil juhul. Väga tänuväärne kogemus siiani on olnud ta kodustamine, soovitan soojalt, kellel ligipääs sellele tõule on.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 05:34; 14.03 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Galgo kavatsen võtta kohe kindlasti.

Teda jooksma lasta ma ilmselt ei saa, küll saan aga käia pikkadel jalutuskäikudel rihma otsas. Kas selline viis sobib neile?

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 22:11; 15.02 10:30; 15.02 11:02; 15.02 13:01; 14.03 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitav on neid siiski lasta piirdega aeda jooksma aeg ajalt. Kas kuskil koertele mõeldud kinnist parki ei ole ligidal? Teiste koertega nad ehk isegi eriti ei sotsialiseeru kuid jooksmine on siiski neile tõuomane ja seda peaks neile aeg ajalt ka võimaldama. Ma pole mingi asjatundja aga ise arvan nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 05:34; 14.03 19:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Hobinurk Galgo