Esileht Tööelu, raha ja seadused. GAP, tollimaks

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: GAP, tollimaks

Postitas:

Kas GAP-i kaup tuleb Inglismaalt? Äkki keegi oskab juba kommenteerida kui suured maksud tuleb Iglismaalt tellides tasuda? E-poest tellides üle 22-eurosed ostud lähevad maksustamisele, aga kui suured maksud on ja kuidas see kõik täpselt välja näeb?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 14:04; 12.02 14:19; 12.02 14:53; 12.02 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas GAP-i kaup tuleb Inglismaalt? Äkki keegi oskab juba kommenteerida kui suured maksud tuleb Iglismaalt tellides tasuda? E-poest tellides üle 22-eurosed ostud lähevad maksustamisele, aga kui suured maksud on ja kuidas see kõik täpselt välja näeb?

Tundub, et UKst teele jah.

Käibemaks 20% (arvesse võetakse ka transpordikulu)

 

Tollimaks

Üldjuhul tollimaksuga ei maksustata saadetisi, mille väärtus jääb alla 150 euro. Erandiks on alkohol, tubakatooted, parfüüm ning tualettvesi. Olenevalt kaubakoodist, jääb tollimaksumäär vahemikku 0–17% kauba väärtusest. Tollimaksumäära leiate kaubakoodi järgi Eesti Tollitariifistikust https://www.emta.ee/et/ariklient/toll-kaubavahetus/tollisusteemide-kasutajatele/ett

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 14:14; 12.02 14:39; 12.02 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kui palju siis ikkagi peab maksma. Tellisin riideid väärtuses 44 EUR. Kui suur umbes see summa võik olla, mis mul välja käia tuleb?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 14:04; 12.02 14:19; 12.02 14:53; 12.02 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kui palju siis ikkagi peab maksma. Tellisin riideid väärtuses 44 EUR. Kui suur umbes see summa võik olla, mis mul välja käia tuleb?

Kui ise deklareerid siis 8.8€ ehk 20% 44€ pealt (kui maksid sellele summale veel nt 10€ transpordi eest siis 20% 54€-lt jne). Kui lased nt omnival siis küsivad ise deklareerimise eest vist ca 15€ juurde (ei mäleta, mis täpselt see summa oli).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 14:14; 12.02 14:39; 12.02 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et kui saatmine oli tasuta, siis pean maksma ainult 1 maksu ehk siis 20 % tellimuse summast. Kus ja kuidas see deklareerimine käib? Muidugi ma teeksin seda ise ja ei maksaks selle eest omnivale.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 14:04; 12.02 14:19; 12.02 14:53; 12.02 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et kui saatmine oli tasuta, siis pean maksma ainult 1 maksu ehk siis 20 % tellimuse summast. Kus ja kuidas see deklareerimine käib? Muidugi ma teeksin seda ise ja ei maksaks selle eest omnivale.

Kui asi tollis (pead enne kinnituse saama, et tollis) logid EMTA-sse sisse, valid lihtsustatud tollideklaratsiooni.

Täidad ära jälgimiskoodi, kes tarnija, kust riigist teele pandi. Kauba rea täidad (pakub ise naiste riided) paned summa ja ühikus milles maksid nt 44 ja EUR, paned kaasa kaubaarve (nt pdf või jpg kujul) ja suundud pangalingiga tasuma. Seejärel minutite-paari päeva jooksul kaup vabastakse, tekib vabastatud deklaratsioon, mis siis kas saadad ise Omnivale/DHL vmt või lased EMTAl ise saata (küsib valikus).

Aga oleneb, kes kauba toob. DPD-l nt on eraldi mingi UK tollideklaratsiionioma, kus ei saa ise EMTA lehel deklareerida. Aga KUI pakk tolli läheb siis tuleb selle kohta ka kiri paberil/meilile, et vaja deklareerida jne.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 14:14; 12.02 14:39; 12.02 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uhhh, viimane kord, kui ma midagi UK-st tellin, täiesti hooletusest ei vaadanud, et see tuleb UK-st 🙁

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 14:04; 12.02 14:19; 12.02 14:53; 12.02 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jube kahju, kui neil ei ole mingit Euroopa ladu, gapist ma varem ikka tellisin, nüüd peab pooled kohad üle vaatama, sest ega eriti ei viitsi iga asja peale veel hiljem tolli juurde maksta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi see deklareerimine pole keeruline, siis tegelikult ka ikkagi päris tüütu. Kahju tõesti, et paljud minu lemmikpoed nüüd enam Euroopa alla ei kuulu ja üldiselt sealt ei telli enam. Saatmiskulud on ka märgatavalt tõusnud lisaks nendele lisanduvatele maksudele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uhhh, viimane kord, kui ma midagi UK-st tellin, täiesti hooletusest ei vaadanud, et see tuleb UK-st ????

See ei ole nii keeruline, ühe korra teed läbi, siis selge

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. GAP, tollimaks