Esileht Tööelu, raha ja seadused. Garaaži müük ja tulumaks

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Garaaži müük ja tulumaks

Postitas:
Kägu

Minu isa soovib müüa garaaži (kinnistu, millel palju kaasomanikke). Teenitud tulu pealt peaks maksma tulumaksu – igati loogiline. Aga, kuidas arvutada tulu kui ei ole teada soetusmaksumus? Garaaž on ehitatud ca 50 aastat tagasi ja mingeid dokumente (kui neid tol ajal üldse oli) pole säilinud.

On kellegi sellist juhust ette tulnud?

Maksuametist olen küsinud, aga tahaks kuulda teiste kogemusi sarnastes olukordades. Tundub kuidagi ebaõiglane kogu müügihinna pealt tulumaks maksta kui tegelikult on ju kulusid tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50 a tagasi kantud kulu oleks nagunii täiesti marginaalne eurodeks ümber arvutatuna. Ma ei kujuta ette, kas meil on üldse mingid valemid sellise arvutuse jaoks?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas selle maaerastamisega seotud dokumente ei ole alles, maa eest tuli ju maksta ja seda paarkümmend aastat tagasi mitte viiskümmend. Sellega seotud kulud peaks jua saama mahaarvata. HÜ või GÜ sissemaksed ka.
tegelikult on see garaazide müügi maksustamine ebaõiglane kui nt suvila või aiamaja müük on teatud tingimustel maksuvaba.

Mida maksuamet ütles?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, müüge vaheetapis 100 euroga mingisse OÜ-sse ja siis mõtlete edasi …

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, müüge vaheetapis 100 euroga mingisse OÜ-sse ja siis mõtlete edasi …

Mul tapselt sama soovitus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, müüge vaheetapis 100 euroga mingisse OÜ-sse ja siis mõtlete edasi …

Tehingud alla turuhinna lähevad koheselt erilise tähelepanu alla.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, müüge vaheetapis 100 euroga mingisse OÜ-sse ja siis mõtlete edasi …

Mul tapselt sama soovitus.

Mis kasu sellest oleks? Inimene tahaks ikka oma raha kätte saada, ega see “mingist OÜst” ju lihtsam/odavam ei ole.

Tehingud alla turuhinna lähevad koheselt erilise tähelepanu alla.

Eraisiku vara müük firmale küll mingit erilist tähelepanu ei pälvi. Kasvõi kingi, kedagi ei huvita.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kingituse müümisel maksad tulumaksu

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, müüge vaheetapis 100 euroga mingisse OÜ-sse ja siis mõtlete edasi …

Milline notar soovib notaritasust niisama ilma jääda? Või siis et määrataksegi keskmine turuhind ja osta kinnitab, et on 99% summast sulas kätte saanud?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline notar soovib notaritasust niisama ilma jääda? Või siis et määrataksegi keskmine turuhind ja osta kinnitab, et on 99% summast sulas kätte saanud?

Notar ei jää oma tasust kunagi ilma, tehingute miinimväärtused on seadusega määratud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kui kallis see garaaž on, aga hakata seda müüma äriühingule, siis maksta sellest notaritasud, riigilõivud ning siis müüb äriühing uuesti maha + uued kulud.  Liitke need kulud kokku  – kas tuleb vähem, kui maksta kohe kogu tulumaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, müüge vaheetapis 100 euroga mingisse OÜ-sse ja siis mõtlete edasi …

Mul tapselt sama soovitus.

Ja siis kasutab mõni kaasomanik enda eelisostuõigust ja ostab selle garaaži ise 100 euroga ära…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis kasutab mõni kaasomanik enda eelisostuõigust ja ostab selle garaaži ise 100 euroga ära…

Täpselt. Kaasomandis kinnisasja müük väikese hinnaga on alati väga riskantne. Kaasomanikel on eelisostuõigus sama hinnaga, millega tehing notaris kinnitati.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50 aastat tagasi soetatud garaaži soetusmaksumus on sisuliselt 0 ka sel juhul, kui suudate mingeid dokumente leida. 50 aastat tagasi kulutatud rublad olid juba Eesti riigi taastamise ajaks hoopis teise väärtusega kui siis, kui neid selle garaaži jaoks kulutati. Vene aja lõpus-Eesti aja alguses oli ju tohutu inflatsioon. Aastal 1971 oli 150rublane palk päris hea. 29 aastat tagasi, kui tuli kroon, sai igaüks 1500 rubla vahetada 150 krooniks ja selle rahaga sai kuu aega elada. Kui tuli kümme aastat tagasi euro, sai 150 krooni eest nõksa alla 10 euro. Mul pole mingit aimu veneaegsetest ehitushindadest, aga ütleme, et garaaž läks maksma 1000 rubla. Eurodes on see 6,39, tulumaks selle pealt on 1,28. Ma ei usu, et maa erastamiselgi mingeid ulmelisi summasid maksti, mille müügitulust mahaarvamine mingit erilist efekti annab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Garaaži müük ja tulumaks