Esileht Ajaviite- ja muud jutud Garderoob lisab korterile toa???

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Garderoob lisab korterile toa???

Postitas:
Kägu

Otsin paraajagu 4-toalist korterit. Ja näen hulgaliselt kuulutusi, kus 4-toalisena pakutakse korterit, mille koosseisus on köök-elutuba, 2 magamistuba, sanitaarruumid ja nn “walk-in”-garderoob — tilluke, aknata ruum. Korralike kinnisvarafirmade maaklerid müüvad sedasi …

No mitte kuidagi ei suuda ma sealt 4 tuba välja lugeda, isegi neljanda toa ehitamise võimalust üldjuhul ei ole.

Kas tõesti läheb see garderoobike (peaaegu nagu seinakapp) toana arvesse? Äkki siis juba esik = 5. tuba, WC = 6. tuba, vannituba = 7. tuba, rõdu = 8. tuba??? Reklaamiks siis juba kohe 8-toalise kortetina?! 😀

Või olen ma lootusetult ajast maha jäänud?

Iseenesest ma ei saa isegi aru, mis point on sedasi reklaamida. Sest 3-toaliste korterite huviliste vaateväljast jääb korter ju kinnisvaraportaalis sedasi kõrvale. Aga kes 4-toalist otsib, loeb kirjelduse läbi, vaatab plaane ja pilte, saab aru, et tegu on sisuliselt 3-toalisega, ning jätab kuulutuse kui ebahuvitava kõrvale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja näen hulgaliselt kuulutusi, kus 4-toalisena pakutakse korterit, mille koosseisus on köök-elutuba, 2 magamistuba, sanitaarruumid ja nn “walk-in”-garderoob — tilluke, aknata ruum. Korralike kinnisvarafirmade maaklerid müüvad sedasi …

No jäta need lihtsalt kõrvale, milles probleem?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas paneksid ehk mõne sellise pakkumise lingi? Mulle pole ainsatki sellist ette jäänud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja näen hulgaliselt kuulutusi, kus 4-toalisena pakutakse korterit, mille koosseisus on köök-elutuba, 2 magamistuba, sanitaarruumid ja nn “walk-in”-garderoob — tilluke, aknata ruum. Korralike kinnisvarafirmade maaklerid müüvad sedasi …

No jäta need lihtsalt kõrvale, milles probleem?

No selge, et jätangi. Aga lihtsalt hämmastuma paneb, eriti kuna tegu pole üksikjuhtumiga.

Ei, mul pole mingit hullu probleemi, lihtsalt hämmastust tekitab ja mõtlesin uudishimust teiste arvamust küsida, kas tõesti on tegu mingi mõistliku moodsa reklaamimis- võu tubade loendamise meetodiga. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas paneksid ehk mõne sellise pakkumise lingi? Mulle pole ainsatki sellist ette jäänud.

Paar esimest juhuslikku, olen ka teisi näinud, aga praegu ei viitsi rohkem otsida.

https://www.kv.ee/muua-avarate-tubadega-ja-soodsate-pusikuludega-suu-3154473.html?nr=1&search_key=2a5af4b0babf6ec59ca323ab8c557ab8

https://www.kv.ee/muua-viimsi-poolsaarel-haabneeme-alevikus-hubaselt-3123700.html?nr=4&search_key=2a5af4b0babf6ec59ca323ab8c557ab8

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paar esimest juhuslikku, olen ka teisi näinud, aga praegu ei viitsi rohkem otsida.

https://www.kv.ee/muua-avarate-tubadega-ja-soodsate-pusikuludega-suu-3154473.html?nr=1&search_key=2a5af4b0babf6ec59ca323ab8c557ab8

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Et köök on siis 4. tuba? Mõtteline sein või päris sein, siis tubasid on ju ikka 3 – elutuba ja 2 magamistuba.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kes teisele ütleb, see ise on.
See on sulaselge kolmetoaline, kus pole isegi kööki vaid kööginurk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Noh, jagavad elutoa ja köögi ära. Saavadki köök, elutuba, kaks magamistuba. Kokku kolm tuba ja köök. Kus on neljas tuba?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Et kui korteris on 3 tuba ja köök, on tegu 3-toalise korteriga? Aga kui on 2 tuba ja avatud köögiga elutuba, siis 4-toalise korteriga? Väga huvitav loogika. 😀 Ma ütleksin, et esimese korteri puhul võib olla vähemalt teoreetiline võimalus ehitada korter 4-toaliseks, viies kööginurga elutuppa ja tehes algsest köögist täiendava magamistoa, siis teise variandi puhul üldjuhul ei ole isegi sellist teoreetilist varianti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No selles teises lingis on öeldud, et walk-in garderoob on praegu kasutuses kui külaliste magamistuba (aga pilti küll ei leidnud, täitsa hakkas huvitama, millisel riiulil külalised magavad). Esimese puhul hakkasin mõtlema, et äkki nad loevad keldriboksi neljandaks toaks. 😛

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ajupesu eesti moodi jätkub igal alal ja sellepärast, et alati on neid, kes sellele takka kiidavad. Huvitav, miks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lingitud korteritest on kindlasti mõlemad 3-toalised, tagatipuks on mõlemad sellised nõmedad, et köök ei ole eraldi.

Teine korter jätab veidi parema mulje, sest see on läbi kahe korruse. Väga võimalik, et seal oli algselt pisike vannituba, mis on ühe varasema toaga kokku ehitatud, aga kui selline ümberehitus juba on tehtud, siis ei saa seda ikkagi praegu enam 4-toalisena müüa, sest nelja eluruumi seal ei ole.

Ma võin ju siis selle “mõttelise seina” tola loogika järgi võtta üldse mingi 100-ruuduse saali ja seda müüa 6-toalise korteri pähe. Mõtled seinad juurde ja ongi sul 6-toaline! 😀 täitsa jabur ikka.

Köök ei lähe mitte kunagi tubade arvestusse, siis kui see on normaalne köök, eraldi, uksega suletav ruum. Samuti ei arvestata vannituba toaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teine korter jätab veidi parema mulje, sest see on läbi kahe korruse. Väga võimalik, et seal oli algselt pisike vannituba, mis on ühe varasema toaga kokku ehitatud, aga kui selline ümberehitus juba on tehtud, siis ei saa seda ikkagi praegu enam 4-toalisena müüa, sest nelja eluruumi seal ei ole.

Mulle just ei meeldi mitmekorruselised korterid, eriti veel mingi vastiku keerdtrepiga, aga ilmselt on selle puhul pööning kasutusele võetud, et natuke pinda juures oleks. Ja konkreetselt tolle korteri puhul ei meeldi mulle veel klaasist vannitoasein – mis siis, et too klaas moonutab pilti, aga mis seal toimub, on tegelikult ju möödujale ikkagi selge.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kus on neljas tuba?

Kas mina olen müüja või see Risto Paju on müüja, tekib küsimus?

Kas te olete melisaatmise võimelised või olete ainult perekoolis ilkumise-võimelised?
Ilmselt seda viimast.

Kas ma tõesti pean Risto käest seda ise küsima, sest te olete jobud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas ma tõesti pean Risto käest seda ise küsima, sest te olete jobud?

Kle jah, ole hea küsi Ristolt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No selles teises lingis on öeldud, et walk-in garderoob on praegu kasutuses kui külaliste magamistuba (aga pilti küll ei leidnud, täitsa hakkas huvitama, millisel riiulil külalised magavad). Esimese puhul hakkasin mõtlema, et äkki nad loevad keldriboksi neljandaks toaks. 😛

Otsisin ka aasta tagasi korterit. Üks Laagris asuv oli selline, et kokku u 72 m2, aga kolmandik sellest oli keldriboks, mis oli ehitatud stuudioks vms, sissepääsuga korterist. Ühesõnaga mingil määral kasutatav, aga mitte ametlik eluruumide pind :D. Sellised asjad on toredad, kui lisanduvad reklaamitud pinnale, aga sellise suurte valedega kuulutuse peale osta küll ei soovi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimesel lingil ongi neli tuba. Üks tuba on lihtsalt kirjeldusest välja jäänud, vaadake pilte.
On elutuba, kaks magamistuba ja kontorituba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimesel lingil ongi neli tuba. Üks tuba on lihtsalt kirjeldusest välja jäänud, vaadake pilte.

On elutuba, kaks magamistuba ja kontorituba.

Tule taevas appi! Aga eks õues on palav ka, hakkab nägemist mõjutama. See kirjutuslaud (kontorituba!) on magamistoa nurgas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tule taevas appi! Aga eks õues on palav ka, hakkab nägemist mõjutama. See kirjutuslaud (kontorituba!) on magamistoa nurgas.

No üks eelnev arvas, et elutoa ja köögi võib mõtteliselt kaheks jagada, äkki tema arvab, et voodi ja laua osa võib ka toa mõtteliselt kaheks jagada? 🙂

Aga kui tõsiselt rääkida, siis jälgi maali, mis seinal on. Sama maali nurk on kontoritoas, mis magamistoas. Tegelikult on pisut voodinurka ka näha. nii et sama tuba jah.

Imelik jah, et kolmetoalist neljatoalisena rekaamivad. Mina ka seda garderoobi küll eraldi toaks ei peaks, lihtsalt abiruum nagu vannitubagi. Vannituba on peaaegu sama suur, kui see garderoob niikuinii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sellel kuulutusel on ju isegi joonis (tubade jaotus, paigutus) juurde lisatud. Selle asemel, et piltidelt mingit (olematut) tuba otsida, võiks plaanilt kohe aru saada, mitu tuba on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Heh. Ma sain just teada, et mul on 10-toaline maja + 11. toa väljaehitamise võimalus. Päris korralik loss ju.
Tegelikult on 5 tuba + moosikelder + tehnoruum + walk-in garderoob(ehk kolatuba) + osaliselt pööningule tehtud lavats + välja ehitamata pööning, mille saab kaheks jagada. Ahjaa, trepi all on ka veel väike konku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need on kolmetoalised muidugi.

Samas enda maja müüksin viietoalisena. Meil on elutoa osaga köök, külalistetuba, kabinet, kaks magamistuba ja garderoobituba (ca 21 ruutu, aknaga ja rõduga) ja veel nö kolikamber – aknata, aga oma 16 ruutu. No ja siis kelder, vannitoad, esikud, veranda, harjakapp jms majades ikka on.

Ehk siis köök on köök ja köögiga koos asuvat ruumi, ükskõik ku suur see ka poleks (meil 27 ruutu) ma ei saa kuidagi toaks nimetada. Köök on köök, isegi kui seal on diivan vms.
Samas akna ja uksega ruum, kus mul on hunnik stangesid ja ratastel korvimooduleid, on tuba. Vajadusel oleks see poole tunniga tühi, sisseehitatud riiuleid-kappe pole, kõik on ratastel ja sinna saaks teha vabalt magamistoa, mis ta ka enne oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina eelistaks, et kuulutusi oleks võimalik lapata magamistubade arvu järgi. Aga fakt on see, et kuulutaja jaoks on kuulutus ilmselt ägedam kõikvõimalikud ruumid toana esitleda. Pole isegi mõtet närvi ajada end selle teemaga. Ja ma leian ka, et aknata ruumi toaks nimetada on jabur. Kapis magamine ei tee seda ju toaks. Et kui mees kord elus nii täis on, et kappi kuseb, siis on meil 2 wc-d, sest sinna on võimalik kuseda. Haa, see oleks hea nali. Paneks kuulutusse, et külaliseda kasutavad kappi wc-na.😂😂😂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina eelistaks, et kuulutusi oleks võimalik lapata magamistubade arvu järgi.

Defineeri magamistuba. See, mis mul on magamistuba, on sul võibolla garderoob, ruum koertele või kabinet. Minu jaoks on see võõrastetuba, aga kui sina siia kolid, äkki see sinu jaoks hakkab olema magamistuba.

Mina ise selguse mõttes loendan uksega tubasid. Need ruumid, mille vahel on lükandsein, ei ole üldse suletavat ruumijaoturit jms ei ole minu silmis eraldi toad. Ukseauk ei tee ühest toast veel kaht. Kui seal kindlalt suletavat ust pole, on see minu silmis sama ruum. Näiteks mul on võõrastetuba-esik, mitte võõrastetuba ja siis veel eraldi ruumina esik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina eelistaks, et kuulutusi oleks võimalik lapata magamistubade arvu järgi.

Defineeri magamistuba. See, mis mul on magamistuba, on sul võibolla garderoob, ruum koertele või kabinet.

Mina ise selguse mõttes loendan uksega tubasid. Need ruumid, mille vahel on lükandsein, ei ole üldse suletavat ruumijaoturit jms ei ole minu silmis eraldi toad. Ukseauk ei tee ühest toast veel kaht. Kui seal kindlalt suletavat ust pole, on see minu silmis sama ruum.

Õige märkus. Täiendasin ka veic postitust juba. Ma siis loendaks aknaga ruume, va. vannitoad ja wc-d

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi jäi veel teise kuulutuse puhul silma, et teisel korrusel asub perepea magamistuba?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina eelistaks, et kuulutusi oleks võimalik lapata magamistubade arvu järgi. Aga fakt on see, et kuulutaja jaoks on kuulutus ilmselt ägedam kõikvõimalikud ruumid toana esitleda. Pole isegi mõtet närvi ajada end selle teemaga. Ja ma leian ka, et aknata ruumi toaks nimetada on jabur. Kapis magamine ei tee seda ju toaks. Et kui mees kord elus nii täis on, et kappi kuseb, siis on meil 2 wc-d, sest sinna on võimalik kuseda. Haa, see oleks hea nali. Paneks kuulutusse, et külaliseda kasutavad kappi wc-na.😂😂😂

Paned riiulile madratsi, riiuli alla ööpoti ja ongi juures “magamistuba selle juurde kuuluva wc-ga”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui eelmisel aastal oma korterit müüsin, sattus ette ka müügikuulutus samas kortermajas oleva identse korteri kohta. Identne oli ta muidugi ainult originaalplaneeringu järgi, päris huvitav oli näha, kuidas 45 m2 2-toalisest hoopis 3-toaline oli saanud. Selleks oli tehtud üks tuba köögi asemele (muidu eraldi köök 6 m2) ja kööginurk oli tehtud ca 18 m2 elutoa ühte nurka. Lisaks oli uut elutuba-kööki veel üritatud isetehtud seintega omavahel eraldada. Müüja oli lisanud ka omatehtud korteri plaani, selle järgi oli ka magamistuba seest suurem kui väljast, sest seal asus garderoob (kapp magamistoas), magamistuba ja kontor (ehk kirjutuslaud toa nurgas). Väga loominguline lähenemine 2-toalisele paneelika korterile

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja ma leian ka, et aknata ruumi toaks nimetada on jabur.

No esimeses lingil toodud kuulutuses polnud see kolmas (või neljas) tuba isegi aknata ruum, pigem oli see lihtsalt esik, mille väike seinajupp mõtteliselt garderoobiks markeeris. Walk.in garderoobist oli asi ikka väga kaugel.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Garderoob lisab korterile toa???