Esileht Ajaviite- ja muud jutud Garderoob lisab korterile toa???

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Garderoob lisab korterile toa???

Postitas:
Kägu

No üks eelnev arvas, et elutoa ja köögi võib mõtteliselt kaheks jagada, äkki tema arvab, et voodi ja laua osa võib ka toa mõtteliselt kaheks jagada? 🙂

Neid tube, kus on nii voodi kui ka kirjutuslaud, on seal lausa kaks, nii et siis võiks ju viietoalise pähe müüa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi jäi veel teise kuulutuse puhul silma, et teisel korrusel asub perepea magamistuba?

Jep, mina järeldasin, et ilmselt on tegu üksikvanemaga.

Oi, kuulge, aga trepi all on ju rippkiik, äkki seal ongi see garderoob, mida kasutatakse külalise magamistoana?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Müün oma 7-toalist korterit, hea hind ainult täna!

1. Köök
2. Elutuba (avatud köök)
3. Kontor
4. Magamistuba (magamistoas on laud ja arvuti)
5. Vannituba
6. Esik
7. Aknaga (!!!) panipaik koridoris

Ja see kõik kokku 45 ruudul! Väga hea ja ökonoomne ruumikasutus!

Ps: “7-toalist” parandas telefon algul selliseks: 7-tõelist. Selline korter on tegelikult ka tõeline, päriselt, ma ei valeta! 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jätan sellised kuulutused kohe kõrvale, kui ebausaldusväärsed. Miks ma peaks uskuma, et garderoobikapi toaks nimetamine on ainus ilustav pettus? Pole mulle tarvis hakata ise neid mulle avastama, hind on sellistel nii ehk teisiti maksimumini kruvitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui eelmisel aastal oma korterit müüsin, sattus ette ka müügikuulutus samas kortermajas oleva identse korteri kohta. Identne oli ta muidugi ainult originaalplaneeringu järgi, päris huvitav oli näha, kuidas 45 m2 2-toalisest hoopis 3-toaline oli saanud. Selleks oli tehtud üks tuba köögi asemele (muidu eraldi köök 6 m2) ja kööginurk oli tehtud ca 18 m2 elutoa ühte nurka. Lisaks oli uut elutuba-kööki veel üritatud isetehtud seintega omavahel eraldada. Müüja oli lisanud ka omatehtud korteri plaani, selle järgi oli ka magamistuba seest suurem kui väljast, sest seal asus garderoob (kapp magamistoas), magamistuba ja kontor (ehk kirjutuslaud toa nurgas). Väga loominguline lähenemine 2-toalisele paneelika korterile

see tegelikult isegi annab 3toalise mõõdu välja, kui seal on köök-elutuba ning 2 eraldi tuba (1 neist endine köök). sellist lahendust on tegelikult päris palju, meil naabrid tegid köögi 1-toalise korteri esikunurka (ruudukujuline esik) ning köögist lapse toa – annab 2toalise välja küll.
mõni lõhub 3toalises kahe toa vahelt seina maha ja siis ongi ju 2toaline järel

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakake saatma teateid, et on ebakorrektne kuulutus, seal on selline võimalus olemas. Samas garderoob iseenesest on ruum. õigem oleks öelda ,et 4 ruumiga korter. Tuba eeldaks nagu akent. Samuti võib kinniehitatud rõdu ka ruumiks lugeda. Mida siis sellise korteri puhul, võib kuulutuse panija nimetada toaks. Aga ega muidu see ei lõpe, kui hakkab saatma valede kuulutuste peale reaktsioone. Minule endale sobiks hoopis, et kirjas oleks ainult magamistubade arv. Ehk siis elutuba ja köök ei läheks üldse kirjelduses arvesse. Siis oleks täiesti selge, millega on. Ja kui on ainult 1 ruum, siis on stuudiokorter.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kui on ainult 1 ruum, siis on stuudiokorter.

See on kööktuba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Studio on rahvusvaheline nimetus kööktoale. Studiokorter ongi ühetoaline ilma köögita korter.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Studio on rahvusvaheline nimetus kööktoale. Studiokorter ongi ühetoaline ilma köögita korter.

See on eufemism. Kõlab peenemalt, eriti müüja jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga pidevalt võid sa ajalehtedest, ajakirjadest lugeda artikleid, kuidas müüdavat korterit selle ja tolle nipiga paremini kui tegelikult näidata. Ma ei saa aru, miks peab levitama suhtumist, et ostja tuleb ära petta igatsu kavalate trikkidega. Las pärast avastab, et sai vasta püksa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

on küll jabur, võiks olla need kuulutused ikkagi 3 toaliste all.
Sama teema, et osad 4 toalised on ka 3 toaliste rubriigis ja segadust kui palju.
Eks tuleb kõik läbi lapata ja kohapeale minna vaatama, kuulutus on petlik ja moonutatud.
/nt meie tegime uusarenduses 3 toalisest 2 vannitoaga planeeringust 4 toalise ja 1 vannitoa ja 1 wc- ga lahenduse. Ise oleme väga rahul, saime kontoritoa lükanduksega kuid ilma aknata ruumi juurde; ehitusregistris on korter 3 toaline nagu algselt oli/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas paneksid ehk mõne sellise pakkumise lingi? Mulle pole ainsatki sellist ette jäänud.

Paar esimest juhuslikku, olen ka teisi näinud, aga praegu ei viitsi rohkem otsida.

https://www.kv.ee/muua-avarate-tubadega-ja-soodsate-pusikuludega-suu-3154473.html?nr=1&search_key=2a5af4b0babf6ec59ca323ab8c557ab8

https://www.kv.ee/muua-viimsi-poolsaarel-haabneeme-alevikus-hubaselt-3123700.html?nr=4&search_key=2a5af4b0babf6ec59ca323ab8c557ab8

Esimeses kuulutuses on puhtalt maakleri viga, tegu on ikka 3-toalise korteriga. Ka 2-toalised korterid seal majas on 80-ruutmeetrised. Kuulutuses on ka muid faktivigu (ei ole 56 korteriga vaid kokku 112 korteriga kahe “torniga” maja, mida ühendab soklikorrus; väga väike haljasala lasteväljakuga asub maja taga mitte vahel). Maja vastu kerkib mingi megakoloss, mis edukalt selle soojendava põrgukuuma õhtupäikese ära varjab. Garderoob esikus on paariruutmeetrine, seda küll toaks pidada ei saaks ega poleks võimalik isegi toaks ümber ehitada.

Praegu on jälle selliste ülejala-maaklerite aeg, kes pressivad ustest-akendest sisse aga ise süveneda suurt ei viitsi.

Teise kuulutuse puhul ei ole isegi seda 4. “tuba” näidatud. Kui ikka akent ei ole, siis on see konku mis konku. Aga kui on aknaga väiksem ruum, mis on garderoobiks tehtud, siis ehk veab toa mõõdu vajadusel välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eluruumina lähevad arvesse vähemalt 8m2 ruumid, alla selle arh.projekti koostades näiteks ei tohi toaks nimetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehitise tehniliste andmete loetelu ja pindade arvestamise alused § 17 (5) Tuba on eluruumis asuv elamiseks ettenähtud ruum, näiteks elutuba, magamistuba, lastetuba, kabinet, söögituba. (https://www.riigiteataja.ee/akt/107102014003)

Tuba on selgelt eristuv hooneosa. Tavaliselt on tuba eraldatud teistest ruumidest või vahekäikudest sise- ja hoonevälisest alast välisseintega, milles võib olla aknaid ja uksi. (Vikipeedia)

No ei anna see garderoob ikka kuskilt otsast toa mõõtu välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Defineeri magamistuba.

Igasugune tuba, kuhu pole sisse ehitatud midagi, mis takistaks seda magamistoana pidamist (nt köögimööbel, söögitoakapid, raamatukoguriiulid).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igasugune tuba, kuhu pole sisse ehitatud midagi, mis takistaks seda magamistoana pidamist (nt köögimööbel, söögitoakapid, raamatukoguriiulid).

Nii? Kuidas segaksid mind voodit sellesse tuppa paigutamast ja magamast sisseehitatud kapid toa seinas? Mul on terve sein kappe. Vahet pole, kas seal sees on mul sokid või taldrikud, iseenesest. Magamast ei sega mind ei need ega nood.

Raaamaturiiuleid oli mu ema magamistoas 4 seina – ka ukse kohal ja akna all ja kohal.

See definitsioon küll on kummaline. Ent olgu. Ilmselgelt me siin seda asja paika ei pane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi jäi veel teise kuulutuse puhul silma, et teisel korrusel asub perepea magamistuba?

Ja esimeses kuulutuses on kirjas, et lapsed saavad iseseisvalt ja turvaliselt lasteaeda minna. Nad vist pole üldse süüvinud sellesse, mida kokku kirjutavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kortermaja, kus mina elan on kinnisvara kuulutuste andmetel ehitatud kord 1973, siid 1975, siis 1980. Maaklerid on meil tõsiselt võetavad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Garderoob lisab korterile toa???