Esileht Ilu ja tervis Gastriit. Kuidas edasi?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Gastriit. Kuidas edasi?

Postitas:

Ei osanud paremat pealkirja panna. Mul ei ole veel diagnoosi, aga tundub, et selline diagnoos tuleb. Helicobakterit ei leitud väljaheitest ja mõned asjad välistati veel. Aga ise juba netis kolades näen, et väga sarnanevad minu sümptomid gastriidiga. Pool aastat olnud hädas. Toitumine paistab aitavat ja alkohol tundub ka välistatud olema.
Kas te saate ravi? Kas on lootust, et vaevused kaovad täielikult, kui jälgida toitumist? Või kuidas see teil välja näeb.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 16:54; 19.04 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on krooniline gastriit sapi refluksi tõttu. Mao alumine lukuti töötab halvasti, sapp tõuseb makku ja ärritab magu. Eriti öösel, kui olen pikali ja magu on tühi ka. Helikobakterit ei leitud. Maohappe alandajaid ei saa mina võtta – siis lähevad vaevused hullemaks. Ühesõnaga, ega tavameditsiin midagi head välja ei pakugi. Mis siis üle jääb? Toitumine – korrapäraselt ja mõõdukate portsjonite kaupa, et kõht poleks liiga täis ega ka liiga kaua tühi. Maheda maitsega toit – ei mingeid moodsaid teravaid vürtse, isegi tavalist musta pipart parem mitte. Päris lahti pole saanud, aga vaevused vähetuntavaks ja elada saab.

Nõelravi olen teinud (teeb nagu natuke paremaks) ja hiina meditsiini põhimõtetete järgi toitumisteraapiat tahaks proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka. Pidasin 2 nädalat ranget dieeti: ainult keedetud riis, keedetud porgand- kartul ja keedetud kana. Ravisin põletikus mao limaskesta linaseemne kisselliga – purustatud linaseemned keeta mõni minut vees ja siis seda kleepuvad ollust lonksukaupa iga paari tunni tagant võtta. Mitte midagi muud ei söönud. Joogiks allikavesi,kummelitee, piparmündi tee, lagritsajuuretee ja kurkumitee. Iga päev võtsin ka dr Ohhira professional probiootikume ja oli vist teise nädala lõpp kui maovalusid enam ei olnud. Siis hakkasin ühe toiduaine kaupa menüüd täiendama. Vaatasin kuidas magu käitub. Kui tundsin, et ärritab, ei söönud enam.
Praeguseks on kõik ok juba ja võin süüa kõike.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei osanud paremat pealkirja panna. Mul ei ole veel diagnoosi, aga tundub, et selline diagnoos tuleb. Helicobakterit ei leitud väljaheitest ja mõned asjad välistati veel. Aga ise juba netis kolades näen, et väga sarnanevad minu sümptomid gastriidiga. Pool aastat olnud hädas. Toitumine paistab aitavat ja alkohol tundub ka välistatud olema.

Kas te saate ravi? Kas on lootust, et vaevused kaovad täielikult, kui jälgida toitumist? Või kuidas see teil välja näeb.

no nagu ikka, pane hauaplats kinni, minek on kindel
jaanideks mullas on trolli surm

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 01:42; 21.04 02:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei osanud paremat pealkirja panna. Mul ei ole veel diagnoosi, aga tundub, et selline diagnoos tuleb. Helicobakterit ei leitud väljaheitest ja mõned asjad välistati veel. Aga ise juba netis kolades näen, et väga sarnanevad minu sümptomid gastriidiga. Pool aastat olnud hädas. Toitumine paistab aitavat ja alkohol tundub ka välistatud olema.

Kas te saate ravi? Kas on lootust, et vaevused kaovad täielikult, kui jälgida toitumist? Või kuidas see teil välja näeb.

no nagu ikka, pane hauaplats kinni, minek on kindel

jaanideks mullas on trolli surm

Tahaks kohe näha, mis inimene sina igapäevaelus oled. Ma ei kujuta ette kedagi oma tutvusringkonnast sedasi ennast väljendamas. Eriti just terviseteemade puhul.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 16:54; 19.04 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks eelmine postitaja rääkis kõik täpselt lahti. 2 nädalat ranget dieeti, ei mingit alkoholi, teravaid vürtse ega muid happelisi toite, nt mahlad, tomatid, maiustused. Mina piparmünditeed juua ei saa, ärritab liiga palju.
Korrapärane toitumine, 3 põhitoidukorda ja vahepalad, toit ilusti läbi mäluda. Peale söömist ei tohi pikali olla või kummargil midagi teha. Tean inimesi, kes on isegi oma voodil peaosa ülespoole tõstnud, klotsid või raamatud voodijalgade alla pannud, et ülakeha kõhuga horisontaalsel tasandil ei oleks.

Lohutuseks saan öelda, et mul on diagnoositud gastriit, reflukshaigus ja h. pylori infektsioon, mis ravile ei taha alluda. Saan kõigega ilusti hakkama, vaevusi ei ole juba pikalt olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

varasta koolimajas kriiti ja söö seda
see teeb kohe mao korda

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 01:42; 21.04 02:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Gastriit. Kuidas edasi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.