Esileht Ilu ja tervis Gastroskoopia – sondi neelamine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Gastroskoopia – sondi neelamine

Postitas:

Kirjutage palun sondi neelamise kogemustest. Kas voolik on oluliselt väiksem kui 10 aastat tagasi?
Mis protseduuri ajal kõige ebameeldivam oli ja mida võiks teada, et protseduur veidigi kergem oleks taluda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 12:12; 14.04 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen käinud uuemal ajal neelamas 2x ja mõlemal korral Tartus super arst, enne lasi ka spreid kurku tuimestuseks. Ebameeldiv muidugi aga tänu sellele arstile sain kenasti hakkama 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuula juhendamist, fikseeri pilk (ma vaatasin arsti kitli taskut) ja pea vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda kogemusest:
https://meditsiiniseiklusi.blogspot.com.ee/2018/01/uued-uuringud-2018-alguses-ii-maksaarst.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen veel kuulnud, et peale sondi neelamist on asi hoopis hullemaks läinud.
Lisaks veel seda, et kui ongi midagi leitud, siis kirjutatakse ravimid ja nende võtmine on hullemaid vaevusi tekitanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 12:12; 14.04 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin täna ja ei suutnudki seda ära teha. Rahunesin ukse taga tund aega, olin juba nagu valmis, aga kui ta mulle seda toru kurku hakkas ajama, läksin paanikasse jälle. Lihtsalt ei suutnud lõdvestuda. Nad võik minusugustele mingit rahustit süstida, mis aitaks lõdvestuda. Aga ei miskit. Ainult see kurgu tuimestus. Arstid oli väga toredad ja julgustavad, aga sellest paraku ei piisanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saadeti ka mind sinna. Kabinetti sisenedes istus arst minu poole seljaga laua taga ja õde palus kuśetile külili heita. Eelnevalt lasi sortsu tuimestit kurku. Arst tõusis, tuli minu juurde ja üritas voolikut mul kurku ajada. Õde ulatas neerukausi, et ma öökimise korral suust voolava vedeliku sinna sülitaks. Öökisin ja möökisin nagu segane, proovisime 3 korda voolikut kurku lükata, aga see mul ikkagi ei õnnestunud. Maailma kõige jubedam kogemus!! Arst ja õde suurt midagi sellest mulle ka protseduuri käigus ei rääkinud, nii et tundsin end nagu piinapingis. Mitte iial ei lase seda enam endale teha! (pidavat olemas olema ka üldnarkoosis sama protseduur).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 18:41; 02.05 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aastaid tagasi tehti, siis sellest mingit erilist mälestust ei jäänud, lihtsalt mingi suvaline protseduur. Seetõttu olin nüüd päris rahulik, kui jälle gastroskoopiasse saadeti. Kuulsin ukse taga, et sees keegi hullult öökis, ise mõtlesin, et hah, mina küll öökima ei hakka. Naerukoht! Midagi ma ise neelama küll ei pidanud, arst vajutas sõrmega mu keele alla ja lükkas vooliku kurgust alla. Enne sain hammaste vahele mingi asja, et voolikut ei hammustaks. Sülitada ei saa midagi, sülg voolab ise ja neerukauss antakse alla. Oluline oli lihtsalt rahulik olla, muidu oli tunne, et lämbun. Tegelikult sai hingata täitsa vabalt. Öökimine ja krooksatused tulevad sellest, et arst voolikust õhku sisse laseb (et paremini UH pilti näha). Kuna protseduur oli lõuna ajal ja eelmisest õhtust midagi söönud polnud, siis arst ütles, et maos palju lima – see tegi ka asja hullemaks. Samuti tuli välja, et on äge gastriit, mis ka ilmselt protseduuri negatiivselt mõjutas. Igatahes sõin neli kuud rohtusid ja läksin kontrolli. Oli varahommikune aeg, pabistasin kohutavalt ja tegin ukse taga hingamisharjutusi, et rahuneda. Tegelikult kestis kogu lugu umbes 3 minutit, ei öökinud, ei kõõksunud eriti – suht kökimöki. Arst oli sama, kogu protseduur muidu samasugune. Tuimestust ei taibanud küsida ja ega vaja ka polnud, vooliku söögitorru lükkamine valus ei olnud ning pärast ka kurk ei valutanud. Teisel korral oli kõik nii vaatluse põhjal kui biopsia tulemusel korras. Loodetavasti niipea gastroskoopiasse asja pole.
Ole protseduuril lihtsalt rahulik ja keskendu hingamisele. Mina surusin hambad voolikukaitsesse ja hoidsin sellest käega kinni (esimesel korral märkasin lõpus, et hoidsin õe käsivarrest kinni 🙂 ).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ara uuri ausalt. Ise neelasin paar aastat tagasi ja ei teinud mingit researchi. Laksin eelaimdusteta. Oli rove ja ajas ookima aga taiesti yleelatav tegevus. Endal parast tykk aega veel tunne nagu midagi oleks kurgus aga see oli ka koik. Midagi nii hullu pole et peaks end halliks muretsema 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed õudsalt kardavad, aga olen 2 korda käinud ja täitsa ükskõikses jätab. Natuke ebamugav ja õhk läheb vahele, et võib sealt pärast välja võttes mõni krooks kuuldavale tulla, aga vast nad sellega harjunud ja ei pea häbi pärast läbi maa vajuma. Eks oleneb inimesest ka, minul mingit tunnet et oksendaks vms ei tulnud ja ei olnud midagi hullu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 16:15; 02.05 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saadeti ka mind sinna. Kabinetti sisenedes istus arst minu poole seljaga laua taga ja õde palus kuśetile külili heita. Eelnevalt lasi sortsu tuimestit kurku. Arst tõusis, tuli minu juurde ja üritas voolikut mul kurku ajada. Õde ulatas neerukausi, et ma öökimise korral suust voolava vedeliku sinna sülitaks. Öökisin ja möökisin nagu segane, proovisime 3 korda voolikut kurku lükata, aga see mul ikkagi ei õnnestunud. Maailma kõige jubedam kogemus!! Arst ja õde suurt midagi sellest mulle ka protseduuri käigus ei rääkinud, nii et tundsin end nagu piinapingis. Mitte iial ei lase seda enam endale teha! (pidavat olemas olema ka üldnarkoosis sama protseduur).

Jah, mina lasingi lõpuks üldnarkoosis (mitmesaja euro eest) protseduuri ära teha. Sain südamerahu.
Kallis küll, aga ei kahetse absoluutselt, kuna enne ei saanud aastaid uuringut tehtud ja olin õnnetu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti üldnarkoosis gastroskoopia tegemise eest pead ise maksma? Kui ravikindlustus on olemas, kas siis see tasuta ei ole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 18:41; 02.05 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti üldnarkoosis gastroskoopia tegemise eest pead ise maksma? Kui ravikindlustus on olemas, kas siis see tasuta ei ole?

Issand jumal, muidugi ei ole tasuta. Miks teised peaks kinni maksma selle, et sul on hirm lihtsalt selle ees, et voolik söögitorusse pannakse? Tead ikka, et üldnarkoos võtab elust ca 2 aastat lühemaks. No homme võib kivi ka pähe kukkuda ja sured nagunii, aga mõte on see, et see on ülimalt tervist kahjustav ja kasutatakse ikka äärmistel juhtudel, nagu operatsioon, mis on hädavajalik. Samahästi võiks ma tahta, et mind näiteks üldnarkoosi pannakse, kui ma günekoloogi juurde lähen, sest mul võib olla foobia ja hirm günekoloogide ees ja günekoloogiliste protseduuride ees. See gastroskoopia pole midagi hirmsat, kestab 2 minutit või 3 ja ei saa arugi, kui juba läbi on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 16:15; 02.05 21:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Gastroskoopia – sondi neelamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.