Esileht Sünnitus GBS positiivne – kes on olnud?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: GBS positiivne – kes on olnud?

Postitas:
Kägu

Sain oma raseduskaarti dignoosi GBS positiive. Ämmakas seletas, et see tähendab, et sünnituse ajal peab mulle veeni penitsiliini tilgutama, et bakter lapsele üle ei kanduks. Ja et kuigi see mul raamatus kirjas, peaksin haiglasse jõudes ka ise valjuhäälselt kõigile ütlema, et olen GBS positiivne, et see tähelepanuta ei jääks.

Googeldades on jutud igati hirmsad kuidas laps ei tohi pisikut sünnituse käigus saada. Tsiteerin kliinik.ee lehelt: “<span style=”color: #3b3b3b; font-family: ‘Proxima Nova W08’, Arial;”>Vastsündinul võivad esineda hingamishäired, kopsupõletik, sepsis, rasketel juhtudel võib ka laps hukkuda. Samuti võib pisik põhjustada sünnituseelset lootevete puhkemist,lootekestade põletikku, samuti võib pisik põhjustada emaka sünnitusjärgset põletikku.”</span>

See tõesti hirmutab. Kas kellelgi on see pisik olnud? Mida sünnituse juures teisiti tehti? Kas lapsele kandus pisik üle?

Tänud ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Mina sünnitasin hiljuti ja olin GBS-kandlusega, aga seda ei tuvastatud raseduse jooksul – seega minu sünnituse juures ei tehtud midagi teisiti. Siiski sai laps sünnituse ajal nakkuse ja see väljendus sepsisena. Paari tunni vanusena ilmnesid hingamisraskused ja seisund halvenes ning laps viidi intensiivravi palatisse, kus võetud verekülvidest kasvas välja GBS. 10-päevase penitsilliinikuuri järgselt saime koju. Kõlab hirmsalt, aga seisund muidu paranes kiiresti ja hapnikravi vajadust ei olnud üldse, intensiivis jälgimisel oli ta vist 2-3 päeva ja pärast seda olime neonatoloogias koos palatis ja elasime seal oma elu, 2 või 3x päevas sai lihtsalt penitsilliinisüsti. Üldiselt on see hästi antibiootikumravile alluv haigustekitaja ja õnneks on sul kandlus juba teada ja saab profülaktikat teha 🙂

Ürita ette mitte muretseda (lihtne öelda alati), see ei ole väga haruldane pisik.

Jõudu!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka GBS positiivne. Sain selle diagnoosi teise raseduse ajal. Sain sünnituse ajal AB veeni, kahjuks jõudsin saada vaid 1* (peaks 2*, neljatunnise vahega). Kui beebi oli 24h vana, võeti vereproov mis näitas põletikku. Beebi sai 5 ööpäeva AB veeni. Koju saime, kui beebi hakkas saama nädalaseks. Temaga sai kõik korda. Järgmise raseduse ajal bakterit välja ei tulnud, aga kuna üks laps saanud põletiku, saan kõigi sünnituste ajal AB. Ka kolmandaga jõudsin saada vaid 1*, kuid õnneks kohe pärast vete tulekut (olin esilekutsumisel ja AB tilk oli esimene asi mis vete tulekul pandi), siis see beebi infektsiooni ei saanud. GBS emade lapsi ei taheta alla 48h koju lubada, et jälgida. Selle titaga oli kõik ok ja saimegi pärast 48h koju 🙂

 

 

Kindlasti mine kohe sünnitusmajja, kui veed tulevad, see on GBS puhul oluline.

 

Edu!

 

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolm kuud haiglas, alguses oxa ei näidanud mingit mõju, lisati vanco lisaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka gbs positiivne. Esimene laps oli jälgimisel pärast sündi, pidin kraadima iga päev 3 korda ka kontrolliti ka põletikunäitajat.. Kuna u. Teisel päeval oli väike palavik ja beebit raske sööma saada(ilmselt oli nõrk) sai ta mitu päeva ab ravi. Teine laps bakterit ei saanud ja nüüd kolmas laps sündis ka kiiremini, kui pennitsilliin mõjuda jõudis piisavalt. Pidin jälgima last, et palavik ei tõuseks ja samamoodi võeti iga päev põletiku tuvastamiseks verd. Tuvastati kõrgem põlerikunäit aga kuna palavikku polnud ja beebi sõi hästi ja võttis kaalus kenasti juurde, siis esialgu jälgiti, kas põletik alaneb. Söötsin last iga 3h tagant, see pidavat aitama terveneda. Põletikunäit alanes ja saime haiglast välja 3 päeva peale sünnitust.

Ehk siis kui personal ol kursis, er sul gbs+, siis olete jälgimise all rohkem 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin esimese rasedusega. Mainisin sünnitama minnes seda ämmakale ja sain penitsilliini tilgutiga veeni (üks pudelike tilgutati, 100 ml oli, kui õigesti mäletan). See oli juba ligi 15 a tagasi ja kõik oli hästi nii minu kui beebiga. Kui hilisemate raseduste ajal selle kohta küsisin, öeldi, et profülaktikaks pole vaja penitsilliini tilgutada ja pole vaja üldse selle bakteri olemasolu uurida jne. Aga äkki ikkagi tehti ka hilisemate rasedustega külv ja oli negatiivne? Segaseks see asi minu jaoks jäigi. Soovitan teemaalgatajal oma ämmaemanda ja naistearsti käest kindlasti täiendavat infot küsida.

Siin on ka pisut lugemist:https://www.fertilitas.ee/kasulik-info/rasedusaegsed-probleemid/streptokokkide-kandlus/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kus saab raseduse ajal sellist  analüüsi teha, kui pole riskigrupis?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kus saab raseduse ajal sellist analüüsi teha, kui pole riskigrupis?

Minul tuli see välja uriinikülvi analüüsiga tavapärase kontrolli käigus. St mitte tavalise uriinianalüüsiga vaid just külvi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Umbes 25% kõigist rasedatest on GBS positiivsed. Testi saab teha 35-37 nädala vahel bakterikülvist (vatitikuga tõmmatakse korraks tupe limaskestalt ja teise vatitikuga päraku suudmest).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uurisin täna, et Fertilitases saab   GBS analüüsi teha.

Lugesin ka, et nt USA-s on see analüüs kohustuslik kõikidele rasedatele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli samuti see proov pos. Veed hakkasid hommikul tilkuma, ootasin valusid. Helistasin sünnitusmajja, et mis saab, valusid pole. Pidin öhtul kuueks kohale minema, nii, et polnud hullu midagi, et veed varem tulema hakkasid. Sain tilguti sünnituse ajal, lapsele midagi edasi ei kandunud. Esimese kahe lapse ajal ei mäleta, et keegi oleks seda proovi vötnud.

Köik läheb hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigi kolme lapsega sain ab veeni. Ega see ära ju ei kao kui ta juba korra on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigi kolme lapsega sain ab veeni. Ega see ära ju ei kao kui ta juba korra on.

Kusjuures mul esimese lapsega oli, aga teise raseduse ajal ei tuvastatud. Esimese sünnituse ajal sain ka ab veeni ja lapsel tekkis pärast sündi põletik ja pidi 5 päeva ab saama haiglas. Ka raseduse ajal tegin 2 profülaktilist ab kuuri. Teise raseduse ajal uurisin oma ämmakalt korduvalt, kas mul on gbs uuesti, aga proovid olid puhtad. Teise raseduse ajal ei saanud ab-d ja lapsega oli ka kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Sünnitus GBS positiivne – kes on olnud?