Esileht Ilu ja tervis Geenitest kaalu langetamiseks

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Geenitest kaalu langetamiseks

Postitas:

Teen siia eraldi teema, sest olen mitu korda kaalulangetusteemades näinud, et kiidetakse. Või siis kiidab üks ja sama inimene äkki…
Kui paljud siin seda kasutanud on ja kas kaalu langetamine on tõesti efektiivsem kui muul moel?
Kas see test on kuidagi sarnane sellega, mida müüb Adik Levin? Üks sõbranna mul tema juures käis ja tulemus oli väga nutune. Ta on pmst elu lõpuni nüüd söömise osas justkui erivajadusega. Nimekiri, mida süüa tohib oli üliühike ja ühekülgne. Midagi peale omavalmistatud toidu ta süüa ei saa, sest igal pool on midagi keelatut sees. Poest ka neid toiduaineid osta ei saa, mida inimesed tavaliselt ostavad. Kuna ta läks sinna abi saama ühe kroonilise haiguse vastu, siis nüüd ta juba aastaid nii sööbki, sest pidavat aitama. Aga mina tean küll, et ise ma sellist asja välja ei kannataks.
Need testid, ma saan aru, ei ole Eestis välja töötatud, kas toidud, mida soovitatakse on ikka tavapärased ja koostisained meil lihtsalt kättesaadavad? Kas keegi on ka välismaalt tellinud?
Kui kaua tulemusi ootama peab? Ja kas on ainult puhas geenitest või küsitakse midagi ka elustiili ja -keskkonna kohta? Mina nt võtsin mõne aastaga 15 kg juurde kui hakkasin töö tõttu öösel üleval olema.
Ühesõnaga, kel on kogemusi, kirjutage!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin ka selle testi natukene üle aasta tagasi. Muidu geenitestidesse usun, aga ei usu, et see analüüs kunagi üldse laborit näeb. Luuletatakse niisama.
Mul olid pea kõik asjad keelatud. Seened, tomat, kartul, teraviljad, brokkoli, lillkapsas, kala, veiseliha, piim ja paljud maitseained ja ürdid ka. Piim ja veiseliha tõesti on varem ka diagnoositud ja põhjustavad ka vaevusi. Kõik muu aga on koguaeg mu igapäevamenüüs olnud ja mitte mingeid sümptomeid pole. Ei ole paks, ei ole haige.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, mis sa tegid oli ilmselt toidutalumatuse test, sest geenitestis ei määrata eraldi toiduaineid, mida sa süüa ei tohi. Mina sain teada, et minul on rasvade ainevahetus halvem ja peaksin vähem rasvu tarbima. Sõbrannal tuli, et ei tohiks nii palju süsivesikuid süüa. Mina võtsin kuuga 3 kg alla, ilma et nälga oleks tundnud. Sõbrannal hakkas ka kaal langema, aga ei tea täpselt kui palju. Minul oli menüüs näiteks ühel päeval makaronid hakkliha ja köögiviljadega. Igati lihtne toit, mis näitab, et saab ka lihtsalt kaalu langetada, kui on teada, millises vahekorras pead rasvu ja süsivesikuid jne tarbima. Lisaks tuli välja, et minul hakkavad treeninguga rasvad rohkem põlema, kui osadel teistel, seda oli ka hea teada 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 22:12; 08.09 22:14; 10.09 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma õigesti mäletan, siis küsiti pikkust, kaalu ja füüsilist aktiivsust- see on siis toitumiskava koostamiseks. Kõik olid tavalised toiduained ja rahakoti sõbralikud, ei mingeid imeasju, mida osades kohtades nõutakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 22:12; 08.09 22:14; 10.09 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll reostan teemat nüüd, aga tahtsin öelda, et mina kunagi lasin ka selle Levini müüdava analüüsi teha. Mitte kaaluprobleemi, vaid nahaprobleemi tõttu. Ja minul tuli sealt välja täiesti ok tulemus selles mõttes, et ei olnud sugugi kõik asjad keelatud nii, et mitte midagi enam süüa ei saaks. Hoopiski oli keelatud asjade nimekirjas mitu sellist asja, mida ma ise ei olegi eluaeg süüa tahtnud.

Minu nahaprobleemi vastu see kuidagi eriliselt ei mõiganud, aga kaalu hakkas minul küll langema, kui ma seda dieeti tegin. Näljas ma polnud, ise tuli loomulikult oma toitu teha ja seal saad samamoodi valida nagu ma olen kuulnud, et Fitlapis saab, s.t et kui sulle vot see asi ei maitse, siis asenda mingi teise asjaga, mis on lubatud.

Levini värk käis vereanalüüsi põhjal. Mismoodi see geenitestid.ee teeb, ma ei tea, süljeprov? Või võetakse ka verd? Igatahes kui raha on, siis võib ju proovida, mina usun. Kõigile vbl ei sobi nood soovitused, aga mõnda kindlasti aitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Geenitest saadeti postiga koju, vatipulgaga pidi suust proovi võtma ja tagasi saatma. Kuuga oli mul vastus käes.

Kui arvestada seda, et see on ühekordne test, mis annab kogu eluks vajalikku infot, siis tegelikult ei ole hind nüüd ülemõistuse kallis

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 22:12; 08.09 22:14; 10.09 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin ka selle testi natukene üle aasta tagasi. Muidu geenitestidesse usun, aga ei usu, et see analüüs kunagi üldse laborit näeb. Luuletatakse niisama.
Mul olid pea kõik asjad keelatud. Seened, tomat, kartul, teraviljad, brokkoli, lillkapsas, kala, veiseliha, piim ja paljud maitseained ja ürdid ka. Piim ja veiseliha tõesti on varem ka diagnoositud ja põhjustavad ka vaevusi. Kõik muu aga on koguaeg mu igapäevamenüüs olnud ja mitte mingeid sümptomeid pole. Ei ole paks, ei ole haige.

Ei-ei, see millest esimene kägu räägib, ei ole kindlasti mitte geenitest, vaid üks paljudest toidutalumatuse testidest (neid pakuvad mitmed firmad), kus ei analüüsita üldse geene. Mis on tõesti analoogsed dr. Levini meetodiga.

Geenitestis ei hakka keegi keelama, et ära söö tomatit, seeni, kurki, veiseliha vms. (laktoosi talumise võime on küll geenidest sõltuv, aga kaalulangetuse test neid geene ei hõlma).

Analüüsitakse hoopiski rasvade ja süsivesikute ainevahetust mõjutavaid geene – kas inimesel on paksusminekut eriti soodustav “paksukesegeen” (Fatsogene), kui palju on inimesel on kalduvust võtta juurde süsivesikute arvel, kui palju on inimesel on kalduvust võtta juurde rasvade arvel, kas füüsiline treening on sellel inimesel kaalu langetamise seisukohast väga oluline või väheoluline. Vastavalt konkreetse inimese analüüsitulemusele tehakse diagramm “rasvad võiksid päevasest kaloraažist anda x% ja süsivesikud y%” ehk siis soovitatakse mõnele hästi rasvarikast ja süsivesikutevaest menüüd, mõnele veidi tõstetud rasvade ja langetatud süsivesikutega menüüd ja mõnele nö. tavapärase süsika-rasva suhtega menüüd.

Lihtsustatult öeldes: mõtet geenitest teha on siis, kui sa oled kahevahel, kas minna hästi rasvarikkale LCHF toitumisele või siis jääda enamvähem tavapärase rasva/süsika vahekorraga toitumise juurde (mida soovitavad paljud toitumispüramiidid, toitumiskavad, nõustajad). Kui nende vahel kahtled, võid testi ära teha, et “kumba siis mu geenid soovitavad”.

Mõni on näiteks öelnud, et tema saab kasutada mingi laialtlevinud toitumiskava retsepte, kuna need ei ole tema geenitesti soovitustega võrreldes väga mööda, timmib neid pisut vastavalt isikliku geenitesti soovitusele – ja käravad küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, viimasel vastajal on õigus. Nn õige geenitest ütles minu kohta, et piirata tuleks nii rasvade kui süsivesikute tarbimist ning rohke treenimine kaalule suurt mõju ei avalda. Paksuse geeni pole. Tavaline inimene seega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, viimasel vastajal on õigus. Nn õige geenitest ütles minu kohta, et piirata tuleks nii rasvade kui süsivesikute tarbimist ning rohke treenimine kaalule suurt mõju ei avalda. Paksuse geeni pole. Tavaline inimene seega.

Ma sain sama.
Ehk siis ammu teada tarkus – söö vähem!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Geenitest saadeti postiga koju, vatipulgaga pidi suust proovi võtma ja tagasi saatma. Kuuga oli mul vastus käes.

Kui arvestada seda, et see on ühekordne test, mis annab kogu eluks vajalikku infot, siis tegelikult ei ole hind nüüd ülemõistuse kallis

Hämnastav, arvestades kui vähe teadus geenidest teab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Kasutan kellegi vana teemat.
Plaanis test teha. Paistab, et võimalusi mitmeid.
Kas nt. Sportsgene või geenitestid.ee? Sportsgene on küll välja toonud, et vastused 10 päevaga (geenitestid.ee lubab kuuga), aga samas ei ole infot selle kohta, kui mahukas tuleb tagasiside (geenitestid.ee lubab ca 40 lk). Palun jagage kogemusi, kes teinud – on neil ka vahet miskit olulist?
Tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 11:48; 08.01 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nt. Sportsgene või geenitestid.ee?

Siit saab seda ka ja tunduvalt odavamalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nt. Sportsgene või geenitestid.ee?

Siit saab seda ka ja tunduvalt odavamalt.

Tänan! Tegelikult kodukal on Sportsgene hind sama, aga teine on hea jupi kallim. Sellest tõstatubki ka minu küsimus, et kas hinnavahe võibki tulla nt sellest, et kallim annab põhjalikuma tagasiside ja odavam ei anna (või annab nirult)?
Kes ehk Sportsgene oma teinud – kui mahukas tagasiside tuleb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 11:48; 08.01 12:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Geenitest kaalu langetamiseks