Esileht Ilu ja tervis Generaliseerunud ärevushäire

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Generaliseerunud ärevushäire

Postitas:
Kägu

Mul ilmselt juba lapsest saadik olnud ärevushäire…

Nüüd 20+ vanuses lisaks depressioon, toitumishäire jms, eluisu kaob vaikselt 🙁

Kas on üldse võimalik kunagi saavutada normaalne seisund, enesetunne?

Mis laadi ravist/teraapiatest võiks abi olla?

Antidepressante, unerohtu olen võtnud juba u 5 kuud, midagi väga paremaks pole paraku läinud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Xanaxit või Grindeks-it (sama toimeaine) pole pakutud? Ma joon Rahustavat teed, Norman Taimeteede oma. Mul mingit diagnoosi küll pole, aga mõnikord on aidanud.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on samuti lapsest saadik olnud ärevushäire, aga nüüdseks olen juba 40+ ja olen tegelikult oma eluga normaalselt hakkama saanud, aga siiski psühholoogide ja AD toel. Kõige olulisem on oma mõtetega tööd teha. Rahustavatest preparaatidest võib lühiajaliselt kasu olla, aga mitte eriti, kui negatiivsed mõtted peas ketravad. Kognitiivne-käitumisteraapia on üsna efektiivne, samuti ärevuse päeviku pidamine. Oluline on ka lõpetada enda võrdlemine teistega. Mina tahtsin aastaid vabaneda sellest ärevusest ja olla nagu teised, seetõttu võitlesin selle ärevusega koguaeg. Paremaks läks tegelikult alles siis, kui õppisin ennast aktsepteerima sellisena nagu olen, ärev ja tundliku närvisüsteemiga. Nüüd luban endal olla selline nagu olen ja see on tõeliselt vabastav.
Eneseabi raamatutest olen ka palju abi saanud. Viimasel ajal palju raamatuid ärevuse kohta ilmunud. Soovitan nt ka sellist raamatut nagu “Armastades ennast”, Ilse Sand.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Antidepressante, unerohtu olen võtnud juba u 5 kuud, midagi väga paremaks pole paraku läinud.

Mina võtsin antidepressante pea 3 aastat, enne kui maailm jälle värviliseks muutus. Nüüdseks ärevus igapäevaelu ei sega, ekstreemseteks olukordadeks on xanax taskus, aga vaja läheb seda tõesti vaid kord-paar aastas.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

minul aitab lolle mõtteid harvendada l-teaniin. ja tasub lugeda hästi palju, ärevushäirete kohta on olemas paks raamat, “Ärevushäirete ja foobiate käsiraamat”.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle ärevuse koha lugemisega on nii ja naa. Tihti soovitatakse jah, et lugege teema kohta ja suhelge saatusekaaslastega, aga mulle tundus mingi hetk, et seda kõike sai hoopis liiga palju ja et pidev teema nämmutamine ei teinud minu jaoks olukorda sugugi lihtsamaks. Nii et mina olen pigem läinud ignoreerimise teed, katsun elada võimalikult tavapärast elu ja ärevusest ja depressioonist mõtlemist võimalust mööda vältida.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle ärevuse koha lugemisega on nii ja naa. Tihti soovitatakse jah, et lugege teema kohta ja suhelge saatusekaaslastega, aga mulle tundus mingi hetk, et seda kõike sai hoopis liiga palju ja et pidev teema nämmutamine ei teinud minu jaoks olukorda sugugi lihtsamaks. Nii et mina olen pigem läinud ignoreerimise teed, katsun elada võimalikult tavapärast elu ja ärevusest ja depressioonist mõtlemist võimalust mööda vältida.

Kui juba kergem hakkab, siis jah, mina püüan ka vältida. Aga päris augus olles on hea teada, mis võimalused on olukorda parandada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võtad vitamiine või mineraale? Teed sporti?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma soovitaks ravida seksiga. Kolm korda nädalas esialgu võiks eluisu ehk tagasi tuua.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina soovitan kognitiivset psühhoteraapiat. Sobis alles kolmas *kognitiivne* psühholoog, seega peaks olema mahti järjepidevuseks.

Selline teraapia annab oma tunnetega toime tulemiseks praktilised “tööriistad”, mõttemallid.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milliseid ravimeid võtad? Ainult AD ei pruugi aidata.Vajaksid ehk kangemaid näiteks psühhoosi vastaseid ravimeid ehk. Loomulikult seda otsustab sinu raviarst.Osadel juhtudel võib ravi olla ka eluaegne.Mina olen näiteks ärevushoogude all kannatanud terve elu.Ärevushood ei pruugi olla ravitavad üldse, ravimitega hoitakse haigus kontrolli all lihtsalt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma soovitaks ravida seksiga. Kolm korda nädalas esialgu võiks eluisu ehk tagasi tuua.

Oleks see vaid nii lihtne. Poleks kellelgi ärevust ega depressiooni.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ravimid + teraapia peaks olema kõige tõhusam

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleks see vaid nii lihtne. Poleks kellelgi ärevust ega depressiooni.

Väga paljudel ei ole kahjuks rahuldavat lähisuhet, mul on paar sõbrannat, kes üksikud ja aastaid endale kaasat otsinud ja võimalik, et nende ärevushäire just seetõttu ongi aktiveerunud, et üksindus on üsna lootusetuks muutnud.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul algas ka lapsepõlves ja päris kindlasti oma näite peal võin väita, et tegemist oli koduse keskkonnaga mis seda minus tekitas. Pidev õudus mis seal toimus on jätnud oma jälje. Mul oli ka pikalt depressioon ka.. Mul oli noorena väga palju ja raskeid üleelamisi, ei olnud lõpuks isu enam elada. Proovisin ad, kuid see tundus mulle väga vale, siis võtsin rahusteid, isegi aitas mõneks ajaks. Proovisin oma ajukeemiaga ise hakkama saada, hoidsin käekotis alati rahustite karpi kuid kasutasin ainult siis kui päriselt olukord hulluks muutus, ärevuse elasin üle, aga paanikahoogude ajal pidin kindlasti võtma. Olen saanud abi sellest kui olen ise ennast kokku võtnud ja vanematele oma tundeid julgenud tunnistada, mida nad minus tekitasid ja lasknud kõik välja tulla mis hingel, abiks oli muidugi vein.. Kuid pärast seda vestlust toimus minus rahu ja enam paanikahoogusi pole olnud, ainult kerged ärevuseseisundid. Kasu on olnud kõikvõimalikest mineraalidest ja vitamiinidest ,et mu keha tuleks toime. Sest kui mul on stress kasutab keha topeltkoguses mineraale ja kui organism on olnud pikalt defitsiidis, siis hakkab see mõjutama meie hormoone jms. Kindlasti on aidanud mind ka füüsiline liikumine, trenn. See kõik hoiab mind mitte üle mõtlemast. Ja uudiseid ei loe ka, sest kui sealt ainult negatiivsus vastu vaatab, siis hirm süveneb tuleviku ees. Tegelikult on veel palju asju, mis on aidanud, aga ma ei hakka teksti pikaks ajama.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kunagi sattusin Raja tn valvearstile ja seal selgitati väga hästi. Mis maani inimene ise tuleb toime, aga mingilt maalt kui ajukeemia paigast ära, siis ilma rohtudeta sellest välja ei tule. TA kas võtad originaal ravimit või analooge?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Unerohi võib ka omakorda depressiooni põhjustada.

+1
0
Please wait...

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Ilu ja tervis Generaliseerunud ärevushäire