Esileht Lapse ootamine Genitaalherpesega rasedus ja sünnitus

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Genitaalherpesega rasedus ja sünnitus

Postitas:

Mõtlesin siit uurida, kas on ehk veel minuga samas olukorras olnuid… Nimelt on mul üsna agressiivne genitaalherpese vorm, mis olenemata ravist või mitteravist lööb mul regulaarselt umbes kaks korda kuus välja. Valtrexit olen söönud nagu leiba, kuid see aitab vaid ville kiiremini kuivatada, uut haigestumust kahjuks edasi ei lükka.
Nüüd on aga tekkinud olukord, kus juba paar aastat igatsen meie perre veel üht beebit. Naistearstid küll väidavad, et herpesega naised ennegi lapsi edukalt sünnitanud, kuid mina kardan, kohe väga kardan. Esiteks kardan ma sagedase herpese kui viirushaiguse mõju lootele, teiseks kardan ma ravimite mõju sündimata lapsele ja lisaks kõigele muule kardan ma herpese otsest mõju sünnituse ajal. Samas on üsna tõenäoline, et laps peaks sündima kas korralise või ebakorralise keisriga, kuna eelnevad sünnitused on olnud meeletult rasked üüratu verekaotusega. Keiser on aga operatsioon, mistõttu seda ei tohiks teha ju herpese ajal (olen olnud olukorras, kus oli vaja esteetilisele operatsioonile minna, kuid olenemata Valtrexi võtmisest tekkis eelseisva opi hommikul ikkagi herpes ning opp lükati edasi, järgmisel korral jäeti taas opp ära, kuna anestesioloog ei olnud nõus sepsisega riskima, mis oleks võinud tekkida (sest viimasest herpesest polnud vähemalt 2 kuud möödas)).
Keeruline juhtum mul, aga tahtsin teada teiste rasedate või värskete emade kogemusest, kuidas on “herpesega abielus olles” rasedus ja sünnitus kulgenud? Igasugused kogemused seoses selle teemaga on väga teretulnud. Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 12:44; 13.08 21:14; 14.08 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaks naiivsuses loota, et “teiste rasedate ja värskete emade” seas, ei ole nii palju suguhaigeid ja turvaseks on olnud au sees.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaks naiivsuses loota, et “teiste rasedate ja värskete emade” seas, ei ole nii palju suguhaigeid ja turvaseks on olnud au sees.

Herpes võib levida ka sünnitusel emalt lapsele, seda ei pea tingimata sugulisel teel saama. Lisaks on herpeseviirus suuremal osal inimestel uinuvas olekus organismis olemas. Näopiirkonna lööb stressi vms ärrituse korral lihtsalt oluliselt kergemini välja.
Jah, genitaalherpest võib saada sugulisel teel nagu ka tavalist ohatist suudeldes limaskestade kokkupuutel vms.
Sinu vastus ei aita kahjuks mitte kuidagi teemaalgatajat. Tema päev sapist kindlasti paremaks ei läinud, loodetavasti ka sinu oma mitte.
Loodan, et teemaalgataja leiab murele lahenduse ja jagab seda ka teiste sarnase murega inimestega. 🙂

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on samuti genitaalherpes. Üleeelmisele rumalale targutajale ütlen, et selle haiguse võib saada ka oma püsipartnerilt. Minu puhul kandus see üle tema huuleherpeselt. Ja huultel pole mul seda kusjuures kunagi olnud.

Avaldumisi on mul olnud vaid paar korda ja seda ikka oma 5 aasta jooksul. Günekoloogi soovitusel võtan juba mitu aastat toidulisandina tsinki ja see on edukalt aidanud, kuna viimane puhang oligi mitu aastat tagasi. Ka nüüd lapseootel olles võtan igapäevaselt tsinki edasi, arstiga on kooskõlastatud. Tsink tugevdab immuunsüsteemi ja minu puhul tõesti aitab. Kas oled seda proovinud?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh asjaliku vastuse eest. Ka mina sain selle herpese oma elukaaslaselt, kusjuures temal pole see kordagi vaevusi tekitanudki. Minul tuli aga sellise pauguga, et kõik arstid, kelle vastuvõtul olen käinud, on vaid õlgu kehitanud, sest nad pole nii julma juhtumiga varem kokku puutunudki. Eelnevale targutajale ütleks, et teiste haiguste üle kahjurõõmu tunda on ikka väga inetu, seda enam, et Eestis pole kahjuks genitaalherpese osas noortele eriti teavitustööd tehtud ning veelgi enam on kahju sellest, et Eestis selle vastu veel vaktsineerida ei saa.
Tsinki pole ma veel proovinud, küll aga muid immuunsust tugevdavaid toidulisandeid, millest pole siiani märgatavat kasu tõusnud. Järgmisel apteegikülastusel ostan aga siis tsinki ka, ehk aitab see mu elukvaliteeti parandada 🙂

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 12:44; 13.08 21:14; 14.08 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaks naiivsuses loota, et “teiste rasedate ja värskete emade” seas, ei ole nii palju suguhaigeid ja turvaseks on olnud au sees.

Mina tahaks loota, et rasedad ja värsked emad ei karda oma seksuaalsust ega häbista teisi naisi, kes on omale sobival viisil elanud rahuldust pakkuvat ja vaheldusrikast suguelu.

Teemaalgatajale – ehk on abi infost siin:

http://www.ashasexualhealth.org/stdsstis/herpes/herpes-and-pregnancy/

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh viimasele vastajale asjaliku viite eest. Annab natuke julgust juurde, kuigi segadus seoses keisri lõike ja selle ohtlikkuse osas herpese ajal jääb püsima. Ilmselt pean selle kohta küsima mõnelt arstilt.
Kuigi endiselt oleks tore kuulda päris kogemusi seoses herpese ja sünnitusega. Ja ka sellest, kui kellelegi on herpese tõttu hoopis keiser tehtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 12:44; 13.08 21:14; 14.08 12:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Lapse ootamine Genitaalherpesega rasedus ja sünnitus