Esileht Koolilaps Georgias lapsega

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Georgias lapsega

Postitas:

Ja ma ei teadnud, et ühel USA osariigil/linnal võivad olla erireeglid sissesõiduks, kui teisel osariigil.

Ma ei usu, et on. Kummaline küll – tõesti võiks ju teha siis teema Alabamasse sõitmisest või Iowasse vms. Siiski on ju küsimus USA sõidust. Mina olen küll käinud teismelise lapsega ja pole selle pealegi tulnud, et mingeid notariaalseid dokumente võiks vaja olla. Samuti ei olnud kaasas teist lapsevanemat. Teed ESTA ära ja asi korras. Aga kui muretsed, siis uuri Eesti välisministeeriumi konsulaarosakonnast, nemad oskavad ehk adekvaatsemat infot anda kui perekooli käod.

pakun, et lapse ja antud vanema perekonnanimi on erinevad, sellest ka nõue notariaalseks volituseks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://keeleabi.eki.ee/?leht=8&id=113

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin USAs kahe väikese lapsega, kes mõlemad kannavad minust erinevat perekonnanime. Laste isa tegi ühe netist leitud vormi peal kirja, et lubab meie lapsi koos minuga reisima. Notariaalselt me ei teinudki. Igaks juhuks tegin koopiad ka laste sünnitunnistustest, kus on näha, et olen nende ema. Pabereid kuskil ei küsitudki. Või õigemini Saksamaa lennujaamas USA poole minnes oleks pidanud esitama. Seal küsitles ametnik mind nii ja naapidi ja ütles, et järgmine kord võiks mul reisides isa luba kaasas olla. Ma vastasin, et mul ongi ja näitasin, mispeale ütles, et ma oleks võinud kohe näidata…no kust mina teadma pidin – ta ei küsinud ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimi ei ole seotud iseseisvusega, vaid tuleb selle maa kaitsepühakust, kes on Püha Georgi (kreeka originaalis Georgios, meie versioonis Jüri).

Ei saa aru. Grusiinid nimetavad oma riiki Sakarthveloks. Ei nimeta Georgiaks. Kaitsepühak on Püha Georgi. Nii. Kuidas aga siit nüüd peaks järelduma, et eestlastes juurdus nimetus Georgia?

Mõnd faktilist tõestust või näidet paluks siiski.

Okei. Jõudsin Ain Kaalepi artiklini Päevalehes http://epl.delfi.ee/news/arvamus/ain-kaalep-kas-gruusia-voi-georgia?id=51019925, autoriteedi juttu usun küll. Kui vastab tõele, et nende jaoks Gruusia ja grusiinid on solvav nimetus, siis tasub ümber harjuda küll. Kuigi väike kahtlus siiski jääb, kas see pole kitsa kliki arvamus, sest on minulgi kauge tuttav Gruusias/Georgias ja pole ta kunagi midagi arvanud sellest, et meie keeles riigi nimeks Gruusia on. Eks küsin nüüd otse järele.

20 a tagasi oli ka sõna neeger eesti keeles täiesti neutraalne sõna 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

20 a tagasi oli ka sõna neeger eesti keeles täiesti neutraalne sõna ????

See tutvus ei jää siiski 20 aasta taha. Üsna tänapäevane, viimati suheldud vast aasta tagasi – ei ühtegi etteheidet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 02:13; 14.06 03:14; 14.06 13:44; 14.06 14:25; 17.06 03:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastav kui palju adekvaatseid vastuseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastav kui palju adekvaatseid vastuseid.

no kuule, sellisele teemapüstitusele ei saa ju parimagi tahtmise juures mingeid adekvaatseid vastuseid oodata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 11:11; 17.06 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Georgia on omakeelne traditsioon? ????

Jah, meie oma eesti keeles juurdus just see rahvusvaheline ninetus.

Käi metsa, foobik, millal sa elasid, et seda “juurdunud” vormi näha jõudsid? Saja viiekümne aastane oled? Juurdunud on Gruusia ja nii ongi – ka sõnaraamatud, viimane neist välja antud alles mõned aastad tagasi, räägivad Gruusiast.
Nii et sa võid omaette podiseda seda Georgiat või kirjutada “Eesti Wabariik”, aga kirjakeel on ikka kirjakeel.

Sa muidu nimetad saame ka laplasteks?

Nimetan küll jah.

Teema pealkiri on just nii segane, kui segane see näibki. Kui sõidad USA-sse, siis nii küsigi. Kui tahad infot Šveitsi sõidu kohta, kas siis küsiksid küla või kantoni kohta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 16:05; 17.06 19:47; 19.06 12:22; 20.06 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Georgia on omakeelne traditsioon? ????

Jah, meie oma eesti keeles juurdus just see rahvusvaheline ninetus.

Käi metsa, foobik, millal sa elasid, et seda “juurdunud” vormi näha jõudsid? Saja viiekümne aastane oled? Juurdunud on Gruusia ja nii ongi – ka sõnaraamatud, viimane neist välja antud alles mõned aastad tagasi, räägivad Gruusiast.

Nii et sa võid omaette podiseda seda Georgiat või kirjutada “Eesti Wabariik”, aga kirjakeel on ikka kirjakeel.

Sa muidu nimetad saame ka laplasteks?

Nimetan küll jah.

Teema pealkiri on just nii segane, kui segane see näibki. Kui sõidad USA-sse, siis nii küsigi. Kui tahad infot Šveitsi sõidu kohta, kas siis küsiksid küla või kantoni kohta?

Lollust on mõne jaoks ikka uhkuseasi demonstreerida. Pane edasi oma nõukaaegse keelekasutusega!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 14:45; 13.06 17:43; 17.06 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käi metsa, foobik, millal sa elasid, et seda “juurdunud” vormi näha jõudsid? Saja viiekümne aastane oled? Juurdunud on Gruusia ja nii ongi

Traditsioon ei tähenda sinu või minu isiklikke kogemusi. Aga on muidugi igaühe oma valik, millist traditsiooni ta järgib. Antud juhul eelistad sina nõukogude traditsiooni ja mina eesti oma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 02:15; 14.06 07:58; 14.06 08:00; 14.06 13:55; 18.06 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Grusiinidel on küll ükskõik kumba nime me kasutame. Nad ise kutsuvad oma riiki hoopis kolmandat moodi ju, see on meie jaoks nii keeruline sõna, et ma ei suutnud isegi mitte meelde jätta. Nii et rahunege maha, Gruusia on täiesti normaalne öelda Eestis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud juhul eelistad sina nõukogude traditsiooni ja mina eesti oma.

Nojah. Mis siis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 16:05; 17.06 19:47; 19.06 12:22; 20.06 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin pealkirja lugedes absoluutselt kindel, et plaanis on võtta ette eksootiline reis Georgiasse, mitte USA-sse Georgia osariiki, kus ma ise ka käinud olen ja selle tõttu oleks ju võinud ka niipidi lugeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimi ei ole seotud iseseisvusega, vaid tuleb selle maa kaitsepühakust, kes on Püha Georgi (kreeka originaalis Georgios, meie versioonis Jüri).

Ei saa aru. Grusiinid nimetavad oma riiki Sakarthveloks. Ei nimeta Georgiaks. Kaitsepühak on Püha Georgi. Nii. Kuidas aga siit nüüd peaks järelduma, et eestlastes juurdus nimetus Georgia?

Mõnd faktilist tõestust või näidet paluks siiski.

Okei. Jõudsin Ain Kaalepi artiklini Päevalehes http://epl.delfi.ee/news/arvamus/ain-kaalep-kas-gruusia-voi-georgia?id=51019925, autoriteedi juttu usun küll. Kui vastab tõele, et nende jaoks Gruusia ja grusiinid on solvav nimetus, siis tasub ümber harjuda küll. Kuigi väike kahtlus siiski jääb, kas see pole kitsa kliki arvamus, sest on minulgi kauge tuttav Gruusias/Georgias ja pole ta kunagi midagi arvanud sellest, et meie keeles riigi nimeks Gruusia on. Eks küsin nüüd otse järele.

20 a tagasi oli ka sõna neeger eesti keeles täiesti neutraalne sõna ????

“Neeger” on ka tänapäeval eesti keeles täiesti neutraalne sõna. Mingi klikk üritab sinna küll kangesti igasugu negatiivseid tähendusi külge pookida, et oleks ikka nii “nagu välismaal äää”, aga see ei muuda fakti, et Eesti traditsiooniga inimesed kasutavad julgelt sõna “neeger” ka edaspidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti traditsiooniga inimesed kasutavad julgelt sõna “neeger” ka edaspidi.

Täpselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 16:05; 17.06 19:47; 19.06 12:22; 20.06 16:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Koolilaps Georgias lapsega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.