Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Gestatsioonidiabeet

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Gestatsioonidiabeet

Postitas:

Ootaks siis kommentaare kas gestatsioonidiabeedikutelt või lihtsalt diabeedikutelt või lihtsalt targematelt.
Olen 20 nädalat rase ja 16 nädalal tehtud GTT näidud olid mul 5.2/10.7/10.1 ehk korrast ära kõik kolm näitu. Käimas on teine rasedus. Esimene rasedus oli esimene GTT test täiesti korras ja siis 30+ nädalal test korrast ära (siis vist olid viimased kaks numbrit üle, kui õigesti mäletan). Igatahes selle peale arst küsis, kas eelmine rasedus oli mu enda algkaal väiksem ja oligi.
Ise veresuhkrut jälgides on suhkud korras.
Täna visiidil ämmaemand aga hakkas ohkima, et kõik kolm näitu üle ja kolmas näit nii palju üle, et kas siin üldse tegu enam gestatsioonidiabeediga või on see juba (algav) diabeet.
Kas selline GTT test on siis tõesti nii katastroofiline? Ise olin rõõmus, et dieediga ja ise jälgides veresuhkrud korras on, aga peale tänast ämmaemanda külastust tahaks küll ainult nutta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseda veresuhkrutase tõuseb, sest raseduse ajal toodab platsenta hormoone, mis mõjutavad veresuhkrut langetava hormooni insuliini toimet veresuhkru langetamisele. Väga suure tõenäosusega pärast sünnitust veresuhkru tase normaliseerub. Kuid nagu ämmaemand Teid visiidil veidi hirmutas, keskendudes küll rohkem GTT testi tulemustele kui Teie headele saavutustele veresuhkrutaseme osas, on Teil hiljem peale raseduse lõppu suurem risk haigestuda II tüüpi diabeeti, seetõttu on oluline jätkata tervislikku toitumist ja aktiivset elustiili.

Kuna olete dieediga veresuhkru korda saanud, siis ei ole juhtumis midagi katastroofilist ja väldite suure tõenäosusega raseduse aegseid riske endale ja lapsele, jätkake dieedi ja veresuhkru kontrollidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli esimene näit korras, küll aga olid tagumised üle 12. Enne rasedust normaalkaalu alumises pooles, sportlik, regulaarselt ja tervislikult toituja. Keegi ei hirmutanud millegagi. 6 nädalat peale sünnitust tehtud GTT oli korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kõik 3 näitu üle ja viimane lausa 13 midagi. Enda mõõtmisel on näidud kõik normis olnud. Ja lubatud maksimum näidust oluliselt madalamad. Ületanud on paaril kolmel korral ja seda siis, kui olen söönud rafineeritud suhkrut (nt korra kamale pannud), mida ma üldjuhul oma igapäevases toitumises üldse ei kasuta jne. Diabeediarst ütles, et stress ja magamata öö võisid ka neid näite mõjutada.

Minu isiklik arvamus on see, et kui ma muidu sellises koguses suhkruid ei tarbi, siis polegi paremaid tulemusi loota. Kui ma selle joogi sisse jõin, oli mul pärast reaalselt väga paha olla. Ma polnud üldse kindel, kas uuele verevõtmisele minnes jõuan kohale või minestan enne ära. Aimasin juba ette, et tulemused head ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ainult esimene korrast ära, õnneks pole sul see esimene näit ka jumal teab mis kõrge ja kaks viimast saab kergesti kontrolli alla dieediga. Esimest näotu on kõige raskem normis hoida aga kuna sul see meeletult üle normi pole siis ei muretseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Gestatsioonidiabeet

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.