Esileht Lapse ootamine Gestatsioonidiabeet, näidud korras

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Gestatsioonidiabeet, näidud korras

Postitas:

Tere!

Sain GTT testi tehes gestatsioonidiabeedi diagnoosi, kuna esimene näit (paastuveri), oli 0.1 võrra üle (5.2). Ülejäänud jäi 7 ringi.
Nüüd pandi mind glükomeetriga nii hommikust tühja kõhu, kui ka peale toidukordi, veresuhkruid mõõtma. Olen mitu päeva seda teinud, meelega katsetanud, mis kuidas mõjub… magusat söönud jne. Kõik näidud on alati olnud lubatud piirides, ka peale maiustamist.
Kellelgil olnud samamoodi? Ootan nüüd diabeediämmaka vastuvõttu, aga kogu see värk ajab mind nii segadusse. Mida ta sellisel juhul teeb, kui näidud korras?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 13:45; 30.11 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust meie teame, mida ta ütleb?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka aint 1 näit veidi kõrgem ja pidin ka mõõtma hakkama. Mõõtmistel näidud korras. Ega diabeediõde midagi ütlegi eriti, laseb edasi mõõta, mingi aeg 1x päevas ja sedasi sünnituseni välja. Mul vähemalt sedasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust meie teame, mida ta ütleb?

Küsisin muuhulgas, kas kellegil on sarnane olukord olnud ning kuidas läinud diabeediõega. Loe enne, kui niisama kraaksud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 13:45; 30.11 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli testi keskmine näit päris korralikult üle, kuid mõõtmised samuti korras (mõni üksik kogu selle u 24ndl jooksul oli mõned komakohad üle). Esialgu pidin mõõtma 5x päevas, pärast kahte nädalat kord päevas lõpuni välja. Laps sündis 39+ nädalal ja kaalus veidi üle keskmise, kuid oli siiski alla 4kg, ei midagi hullu. Hiljem oli see mõne kuu veresuhkru proov korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma juba teise rasedusega kukkusin komakohaga läbi tühja kõhu suhkru. Nüüd ITKs veel rangem norm – 5,0.

Midagi muud seal diabeediõe juures eelmine kord ei tehtudki, kui vaatasime mõõtepäevade tabelit ja kui kuskil oli natsa kõrgem näit, siis näitasin, mida olin söönud. Mul oli 6 kuu pikkune söögipäevik mobiiliga üles pildistatud esimese raseduse lõpuks. Nüüd uue rasedusega on kohtumine alles ees, aga küllap on sama lugu, lastakse teha kontrollpäevi.

Üldiselt on olnud alati jooksvad näidud korras (7ni ei küünigi peale sööki) ja ma praeguseks olen ainult võitnud sellest diagnoosist, õppinud paremini oma toitumist tundma ja loobunud suvalisest näksimisest, enesetundele mõjus see kohe hästi, lisaks saavad “diabeetikud” ühe ultraheli rohkem. Mis tulevikus saab, eks seda näitab aeg.

Maiustused, näiteks kommid, ei mõju mul üldse kuidagi eriliselt, vahel ongi tööl vahepalaks peotäis kalevi šokolaadikomme, mis mõjuvad stimuleerivalt ka ajule; palju hullemad on kõiksugu saiakesed ja paneeringud ning kohe mõjub negatiivselt ka vähene liigutamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Lapse ootamine Gestatsioonidiabeet, näidud korras

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.