Esileht Lapse ootamine Gestatsioonidiabeetikud, mis kaaluga laps sündis?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Gestatsioonidiabeetikud, mis kaaluga laps sündis?

Postitas:

ja kas laps sündis ise või esilekutsumisega? keisriga? mitmendal nädalal?

sain just oma diagnoosi ja arstid juba hirmutavad… tahaks teie lugusid lugeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teise lapsega ei pandud laps kaalus 4500 kitsuti esile,ülekantud rasedus ja sünnitasin ise. Kolmandaga pandi ja kutsuti 4 päeva enne TA esile. Kaalus 3574gr sünnitasin ise.Mõõtsin ka suhkurt koguaeg.Aparaadi saad apteegist tasuta. Pidasin dieedi päevikut ja näitasin seda ämmakale koguaeg. Kui pead dieeti ja jälgid kõik mis dieediõde koos ämmakaga räägivad siis korras 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin ise. Laps kaalus 3246 grammi. Laps sündis ise 3 päeva pärast TA, samaks päevaks oli pandud esilekutsumise aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

39 nädalal. Veed tehti lahti arsti poolt. Kaalus 4200

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Diagnoosi sain 10-11. nädalal, nii et klassikalise rasedusdiabeediga tegu ei olnud. Süstisin kogu raseduse aja insuliine ja mõõtsin veresuhkrut – normis oli. Ise kaalus eriti juurde ei võtnud, olin juba varem ülekaaluline. Laps sündis 38+1, esile hakati kutsuma täpselt 2 nädalat enne tähtaega. Kaalus u 3100g. Esimese lapsega diagnoosi ei olnud, laps sündis täpselt tähtajal a kaalus 3200g.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

35ndl ultrahelis hinnati laps suureks ja pandi esilekutsumise aeg 38ndl täitudes. Esilekutsumine minul nägi välja, et 2 esimest päeva anti tabletti, mis ei mõikanud, siis 3 päeval tuli uus arst, kes tegi uue ultraheli ja nägi, et laps normaalkaalus. Lõpuks järgmisel päeval hakkas ise lootevesi tilkuma ja lõpuks avati need arsti poolt. Avamisest lapse sünnini kulus 10h. Sünnitasin ise (38+4) ja laps oli 3210g.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sündis 39+ nädalal ja kaalus veidi alla 3800g. Veidi patustasin ka, kuid näidud olid kõik korras, üksikutel kordadel läks paar komakohta üle piiri. Süstima ei pidanud. Diagnoosi sain 15ndl. Pärast sünnitust oli VS korras 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sündis ise 40.nädalal ja kaalus 3330g.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Laps 4490g 55cm. Sündis ise 39+5
2.laps 3990g 55cm. Sündia iae 39+2

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehti veed lahti, laps kaalus 3880 g. Tähtajast läks 1 nädal üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul diagnoositi ka “gestatsioonidiabeet” aga näidud olid korras kui aparaadi sain, pidin ka täitma päevikut aga kuna kõik oli hästi ja pärast võeti ka nende poolt verd ja ka siis oli hästi. Paluti helistada ja öelda kes oled jne, pm siis öeldi et sul ju näidud korras mul pole sinuga midagi rääkida. Kutsuti esile 41+2 ja 13h pandi kirja kuigi valutasin pea kaks päeva suhteliselt tugevate valudega ei saanud magada ja laps oli ainult 3000g. Imelik see et diagnoositi igasuguseid asju raseduse ajal kuigi olin täiesti terve. Minu jaoks igal juhul rikuti rasedus ära…tekkis tunne et ei tahagi kunagi enam rase olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.04 21:31; 26.04 08:15; 26.04 08:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul diagnoositi ka “gestatsioonidiabeet” aga näidud olid korras kui aparaadi sain, pidin ka täitma päevikut aga kuna kõik oli hästi ja pärast võeti ka nende poolt verd ja ka siis oli hästi. Paluti helistada ja öelda kes oled jne, pm siis öeldi et sul ju näidud korras mul pole sinuga midagi rääkida. Kutsuti esile 41+2 ja 13h pandi kirja kuigi valutasin pea kaks päeva suhteliselt tugevate valudega ei saanud magada ja laps oli ainult 3000g. Imelik see et diagnoositi igasuguseid asju raseduse ajal kuigi olin täiesti terve. Minu jaoks igal juhul rikuti rasedus ära…tekkis tunne et ei tahagi kunagi enam rase olla.

miks selline asi sul raseduse ära rikkus. hea uudis ju, kui korras oli. mul ka diagnoos, aga reaalselt on terve raseduse näidud korras olnud. mul pole see midagi rikkunud, et selle diagnoosi algul üldse sain. kõige väiksem mure üldse raseduse ajal, kui seda mureks üldse lugeda saab. see nii levinud diagnoos.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 21:50; 26.04 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt nad diagoosisid igasuguseid asju mulle, mida mul tegelikult ei olnud, vahetasin ämmakat aga seda alles suhteliselt lõpus. Esimene ämmakas vingus koguaeg mu kaalu kallal kuigi normaalne on juurde võtta kuni 15 kg. Minul tuli ainult 11 kg. Tegin ikka nii nagu mulle meeldis ja kui teise ämmaka sain siis sain lõpuks rahulik olla, siis keegi ei virisenud. Ma ei olnud kusjuures ainuke kes selle ämmaka alt ära läks, neid rasedaid oli veel. Eks ta oli suht noor ka mingi 28 vnii et alles saanud ämmakaks pm nüüd alles 3 aastat ämmakas olnud. Eks ajaga läheb vb paremaks ????

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.04 21:31; 26.04 08:15; 26.04 08:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hirmutati ka et tulev suur laps jne, pärast oli probleem ja mure et appi laps nii väike niiet mina väga seda gestatsioonidiabeeti ei usu. Okei kui tõesti näidud väga paigast ära on siis vb tõesti aga kui ainult veidi on siis väga ei tohiks segada see lapse kaalu 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.04 21:31; 26.04 08:15; 26.04 08:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt nad diagoosisid igasuguseid asju mulle, mida mul tegelikult ei olnud, vahetasin ämmakat aga seda alles suhteliselt lõpus. Esimene ämmakas vingus koguaeg mu kaalu kallal kuigi normaalne on juurde võtta kuni 15 kg. Minul tuli ainult 11 kg. Tegin ikka nii nagu mulle meeldis ja kui teise ämmaka sain siis sain lõpuks rahulik olla, siis keegi ei virisenud. Ma ei olnud kusjuures ainuke kes selle ämmaka alt ära läks, neid rasedaid oli veel. Eks ta oli suht noor ka mingi 28 vnii et alles saanud ämmakaks pm nüüd alles 3 aastat ämmakas olnud. Eks ajaga läheb vb paremaks ????

ämmaemandad erinevad jah ja nendest sõltub palju, kuidas rase end tunneb, muretseb ja riskidega hakkama saab. mina ka ei pidanud mingit dieeti ekstra pidama ja suhkur oli kogu aeg normis, kuigi algul sain diagnoosi. mul oli aga algkaal suhteliselt kõrgel endal, et raseduse lõpuni olin kaaluga miinuses, et selles osas ka pragada ei saanud. lõpetasin peale sünnitust väga hea kaaluga. ülekaalust lõpetasin normaalkaalus olles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 21:50; 26.04 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain diagnoosi 35 nädalal, üks näit oli 0.1 ûhikut suurem. Veresuhkrud olid kogu aeg mõõtes korras. Ise olen normaalkaalus ja juurde võtsin 4 kilo. Laps sündis ise 41+4 nädalal ja oli 4010g/54cm, samal päeval oleks ka esile kutsutud. Kaks päeva pärast sünnitust olin 9 kilo kergem. Nädal hiljem mõôdeti glükohemoglobiini, mis oli 5.4. Laps on siiani kasvukõvera ûlemisel joonel. Mu meelest diagnoositakse seda väga kergekäeliselt, aga parem ikka jälgida kui 5-kilost sûnnitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene – ebaõnnestunud esilekutsumine (4päeva) ja lõpuks keiser 39+6, laps 3890g
Teine enneaegne – põhjus teadmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gestatsioonidiabeedi diagnoosi sain umbes 29.nädalal. Pidin mõõtma veresuhkrut 5 x päevas. Süstima ei pidanud.
Tütar oli igas ultrahelis, mida tehti u.iga 2 nädala tagant, kasvukõvera ülemisel piiril. 38+3 näitas uh 4000 grammi. Sünnitus hakkas ise pihta 38+4 ja siis ta sündiski erakorralise keisri teel 4050 grammisena (pea 37 cm). Keiser eelneva emakaarmi tõttu. Kõik oli hästi, apgar 9/9. Küll aga oli esimesed päevad mure vastsündinu madala veresuhkruga, mille sai normi rpa-t juurde andes, kuna minu piim oli alles teel… Nüüd laps 2-kuune ja kõik ok meie mõlemaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Lapse ootamine Gestatsioonidiabeetikud, mis kaaluga laps sündis?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.