Esileht Väikelaps Gore-tex vs. barefoot

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Gore-tex vs. barefoot

Postitas:

Kellel mõlema jalanõuga kogemusi? Kumba saabast soovitaksite 1,6 aastasele? Vaatasin, et barefoot jalanõudel on tald nii õhuke, kas külm ei hakka? Samas hästi kerged ja painduvad. Kas gore- tex saapad on jalas mugavad, tald paidub?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 13:18; 10.10 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ee, need ju täiesti võrreldamatud asjad. Nagu küsikaid, kas osta punane auto või kabriolett…

Gore-tex on materjal, eesmärk niiskuskindlus. Barefooti eesmärk aga jala õige toestamine. Ma ei tea, kas üks välistab tingimata teist.

ps goretex ei ole tald, vaid pealmine materjal.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just nii, nagu eelmine ütles. Gore-tex tähendab pealismaterjali, mis on veekindel, tallaga pole sel mingit pistmist. Ja gore-tex pealismaterjali on väga paljudel firmadel erinevatel mudelitel, nii et midagi mugavuse või talla kohta üldistada pole absoluutselt võimalik. See tähendaks lihtsalt küsimust, kas veekindel jalanõu on mugav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, et gore-tex on materjal. Mõtlesin, et kas need saapa mis on sellest materjalist, kas nende tald on pehme või pigem kõvem ja ei paindu nii hästi ja lapsel ebamugav käia.

Plaan oli osta barehoot saapad, aga nende tallad on nii õhukesed ja tundub, et nad ei pea ka niiskust( käib märja rohu sees). Kardan, et lapsel hakkavad jalad külmetama.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 13:18; 10.10 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erinevate firmade core-tex saapad võivad olla väga erinevad. Minul olid lapsel ühed Columbia core-tex poolsaapad, mille tald oli rullitav nii piki talda kui küljelt küljele. Mingit barefoot märki seal muidugi küljes polnud. Mina pole sugugi veendunud, et üliõhukese tallaga on mõistlik mööda asfalti joosta.

Kui mina lapsele jalatseid otsin, siis valin painduva tallaga ja jala normaalset kuju järgivaid jalatseid. Ei pea olema kirja juures, et barefoot. Kuna minu lastel on kitsad ja madalad jalad, on enamus barefoote neile nagunii liiga lohmakad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on sügis ja maapind külm, õues käimise saabasteks osta ikka korralikud saapad või tossud. Ega te ei ole ju õues hommikust õhtuni, küll see laps saab sul siseruumides päriselt ka barefoot olla 😀

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Barefoot-jalatsid on lollus. Masendav lugeda, kuidas mingi haip lapsevanemate ajud ära komposteerib ja muudkui ostetakse järjekordset lollust oma laste tervise arvelt.

 

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tald peab olema painduv ja normaalsetele talvesaabastel see ka on. Barefoot saad harrastada  õues kevadest sügiseni, ma pole ausalt öeldes näinud õigeid barefoot talvesaapaid, mis sobiks meie kliimasse. 1,6a seda moeröögatust talvesaabaste juures küll taga ei ajaks- hea firma, veekindel, paras ja mitte raske talvesaabas ja ongi korras. Mina valiksin kindlasti goretex normaased tavlesaapad /Viking on meil alati väikelasteeas olnud hea valik/.

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 21:49; 11.10 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib barefoot jalatsitega, sest ta jalg on nii lai ja kõrge, et tavalised saapad ei lähe talle jalga. (Üldse ma ei mõistagi, miks tavalised jalanõud varvastest nii kitsad on, et pärast suure varba kont välja punnitaks ja siis keegi nimetab barefoot jalatseid moeröögatuseks, pigem on ikka vastupidi). Praegu käib alles tossudega, varbad soojad ja kuivad kogu aeg olnud.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 23:41; 11.10 19:07; 12.10 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga palun soovita siis inimesele barefoot veekindlaid talvesaapaid?

Ise leidsin selle: https://mugavik.ee/tootekategooria/lapsed/talv-lapsed/ kus on ka mõistlikud hinnad, mitte alates 200.-

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 21:49; 11.10 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel olid eelmine aasta Zeazoo Yeti saapad, tald 9mm, ei olnud kordagi külm, pigem oli vähe päevi nende kanmiseks, aga kuna ta alati valis need saapad (Kuomad olid ka), siis sai neid ikka kantud mõnuga. Kerged, laps sai ronida, jalad kuivad ja soojad. Hooldasin muidugi ka, nii vahaga kui lasin Gogo nano spreiga üle.

Selleks aastaks ostsin lasteaeda samad saapad. Autosõiduks ja niisama linnas kollamiseks on Filii talvesaapad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele sobisid eelmine aasta beda saapad, need on seest paksu karvaga. Sel aastal pole veel talveks midagi ostnud, sügiseks on d.d step saapad, vast ostan talveks ühed neist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 23:41; 11.10 19:07; 12.10 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mugavik.ee

tupsunupsu.ee

hellyk.ee

memme.ee

sepuke.ee

hello24.ee

minimalist.ee

Nendel lehtedel barefoot jalatsid müügis, saab mõõtude järgi sobivaid otsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 23:41; 11.10 19:07; 12.10 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma suhtun nii ja naa nendesse barefootidesse. Jah, mul on lapsele ostetud mõned päris barefootid, samas ostan ka tavajalatseid ja jälgin talla painduvust, nina kuju jne. Mind lihtsalt ei kutsu väga ostma kui loen, kuidas hingehinda maksvad jalanõud on kahe nädalaga sellise välimusega nagu oleks aastaid kantud, kuidas lagunevad väga lühikese ajaga õmblustest laiali ja mingi tavaline nike või adidase toss peab mitu korda kauem vastu ja reima välisjalatseid saab mitu last mitu hooaega kanda ilma suuremate väsimusmärkideta. Lisaks ei ole mina leidnud ühtki teadusuuringut, mis konkreetselt ütleks, et barefoot on igapäevaselt parem lapsele kui tavaline jalats. Siiski ostsin lapsele talveks vivo yetid, eks näis, kas õigustavad ennast.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 12:38; 12.10 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma suhtun nii ja naa nendesse barefootidesse. Jah, mul on lapsele ostetud mõned päris barefootid, samas ostan ka tavajalatseid ja jälgin talla painduvust, nina kuju jne. Mind lihtsalt ei kutsu väga ostma kui loen, kuidas hingehinda maksvad jalanõud on kahe nädalaga sellise välimusega nagu oleks aastaid kantud, kuidas lagunevad väga lühikese ajaga õmblustest laiali ja mingi tavaline nike või adidase toss peab mitu korda kauem vastu ja reima välisjalatseid saab mitu last mitu hooaega kanda ilma suuremate väsimusmärkideta. Lisaks ei ole mina leidnud ühtki teadusuuringut, mis konkreetselt ütleks, et barefoot on igapäevaselt parem lapsele kui tavaline jalats. Siiski ostsin lapsele talveks vivo yetid, eks näis, kas õigustavad ennast.

Ma uuringuid ei ole otsinudki, kuid minu jaoks on loogiline, et paljajalu käimine on tegelikult kõige kasulikum ja loomulikum. Seda soovitavad üldiselt ka need, kes räägivad toestuse vajadusest. Seega oma 1,5aastasele, kel mingeid teadaolevaid probleeme, mida ravida, ei ole, ostan paljajalu käimisele kõige lähedasemad jalatsid. Võimalik, et hiljem ostan ka muid, ei ole ülemäära kinni.

Hirmsa kulumise kogemust mul ei ole. Veel ilmselt.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 20:51; 13.10 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma suhtun nii ja naa nendesse barefootidesse. Jah, mul on lapsele ostetud mõned päris barefootid, samas ostan ka tavajalatseid ja jälgin talla painduvust, nina kuju jne. Mind lihtsalt ei kutsu väga ostma kui loen, kuidas hingehinda maksvad jalanõud on kahe nädalaga sellise välimusega nagu oleks aastaid kantud, kuidas lagunevad väga lühikese ajaga õmblustest laiali ja mingi tavaline nike või adidase toss peab mitu korda kauem vastu ja reima välisjalatseid saab mitu last mitu hooaega kanda ilma suuremate väsimusmärkideta. Lisaks ei ole mina leidnud ühtki teadusuuringut, mis konkreetselt ütleks, et barefoot on igapäevaselt parem lapsele kui tavaline jalats. Siiski ostsin lapsele talveks vivo yetid, eks näis, kas õigustavad ennast.

Ma uuringuid ei ole otsinudki, kuid minu jaoks on loogiline, et paljajalu käimine on tegelikult kõige kasulikum ja loomulikum. Seda soovitavad üldiselt ka need, kes räägivad toestuse vajadusest. Seega oma 1,5aastasele, kel mingeid teadaolevaid probleeme, mida ravida, ei ole, ostan paljajalu käimisele kõige lähedasemad jalatsid. Võimalik, et hiljem ostan ka muid, ei ole ülemäära kinni.

Hirmsa kulumise kogemust mul ei ole. Veel ilmselt.

Jah, ilmselgelt ma lasen lapsel, kus võimalik, käia ilma jalanõudeta, aga reeglina sügisest kevadeni seda teha ei saa. Teadusuuringud ütlevad, et vahetades jalanõud barefoot jalatsi vastu, muutub kõnnil lihasaktiivsus erinevate lihaste vahel (loogiline), aga küsimus ongi, et kas see on üldse oluline. Ükskõik, mida tehes, kui muudan mingit komponenti, võib muutuda lihaste aktiivsus. Paljud uuringud kajastavad jooksmist, kus tuuakse välja, et paljajalu joostes vähenevad teatud tüüpi vigastused, aga kui sageli tavajalanõudega kõndides neid vigastusi ikka ette tuleb.

Tänane radari saade kajastas ka barefoote, aga mind häiris, et kuidagi ühepoolselt. Ilmselgelt ei ole kõikide seal loetletud hädade põhjuseks jalanõud, nt välja toodud hallux valguse põhjused on uuringutes oletuslikud ja vaid üks paljudest põhjustest arvatakse olevat vale kujuga jalanõud. Natuke tundub see barefoot juba seesama nn marketing, luues inimestele illusiooni, et kui nad kannavad barefoote (mis maksavad oluliselt rohkem võrreldes osade tavajalatsitega), siis on nende tervis korras.
Sorry, et teemast mööda.

Vastupidavuse ja kasutatavuse osas veel… kui nn tavajalatseid on juba materjali poolest selliseid, mis on veekindlad, siis enamike barefoote tuleb töödelda x vahenditega, et nad vett peaksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 12:38; 12.10 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma suhtun nii ja naa nendesse barefootidesse. Jah, mul on lapsele ostetud mõned päris barefootid, samas ostan ka tavajalatseid ja jälgin talla painduvust, nina kuju jne. Mind lihtsalt ei kutsu väga ostma kui loen, kuidas hingehinda maksvad jalanõud on kahe nädalaga sellise välimusega nagu oleks aastaid kantud, kuidas lagunevad väga lühikese ajaga õmblustest laiali ja mingi tavaline nike või adidase toss peab mitu korda kauem vastu ja reima välisjalatseid saab mitu last mitu hooaega kanda ilma suuremate väsimusmärkideta. Lisaks ei ole mina leidnud ühtki teadusuuringut, mis konkreetselt ütleks, et barefoot on igapäevaselt parem lapsele kui tavaline jalats. Siiski ostsin lapsele talveks vivo yetid, eks näis, kas õigustavad ennast.

Ma uuringuid ei ole otsinudki, kuid minu jaoks on loogiline, et paljajalu käimine on tegelikult kõige kasulikum ja loomulikum. Seda soovitavad üldiselt ka need, kes räägivad toestuse vajadusest. Seega oma 1,5aastasele, kel mingeid teadaolevaid probleeme, mida ravida, ei ole, ostan paljajalu käimisele kõige lähedasemad jalatsid. Võimalik, et hiljem ostan ka muid, ei ole ülemäära kinni.

Hirmsa kulumise kogemust mul ei ole. Veel ilmselt.

Jah, ilmselgelt ma lasen lapsel, kus võimalik, käia ilma jalanõudeta, aga reeglina sügisest kevadeni seda teha ei saa. Teadusuuringud ütlevad, et vahetades jalanõud barefoot jalatsi vastu, muutub kõnnil lihasaktiivsus erinevate lihaste vahel (loogiline), aga küsimus ongi, et kas see on üldse oluline. Ükskõik, mida tehes, kui muudan mingit komponenti, võib muutuda lihaste aktiivsus. Paljud uuringud kajastavad jooksmist, kus tuuakse välja, et paljajalu joostes vähenevad teatud tüüpi vigastused, aga kui sageli tavajalanõudega kõndides neid vigastusi ikka ette tuleb.

Tänane radari saade kajastas ka barefoote, aga mind häiris, et kuidagi ühepoolselt. Ilmselgelt ei ole kõikide seal loetletud hädade põhjuseks jalanõud, nt välja toodud hallux valguse põhjused on uuringutes oletuslikud ja vaid üks paljudest põhjustest arvatakse olevat vale kujuga jalanõud. Natuke tundub see barefoot juba seesama nn marketing, luues inimestele illusiooni, et kui nad kannavad barefoote (mis maksavad oluliselt rohkem võrreldes osade tavajalatsitega), siis on nende tervis korras.

Sorry, et teemast mööda.

Vastupidavuse ja kasutatavuse osas veel… kui nn tavajalatseid on juba materjali poolest selliseid, mis on veekindlad, siis enamike barefoote tuleb töödelda x vahenditega, et nad vett peaksid.

Olen ka nõus, et esiteks ei ravi BF jalats kõiki probleeme ja teiseks on probleeme, mida ravib spetsjalats (toetav).

See, et laps oma esimesi samme tehes kasutaks ja arendaks oma jalalihaseid võimalikult loomulikult, on minu jaoks see peamine põhjus, miks talle BF jalatseid ostan vähemalt esimestel aastatel. Kusjuures ma ei ütleks, et hind on neil kõrgem, kui vaatama hakata – korralik nn tavaline jalats maksab sama palju.

Ka BF jalatseid tehakse veekindlatest materjalidest, veekindlus ja BF ei välista teineteist.

Aga mis mind häirib, on see, et BF on nagu nišitoode, mida kuidagi ei saa või peab rabama. Ma ei osta oma lapsele, kelle jalg viimase paari kuu jooksul 2 senti kasvanud, praegu talvejalatseid ära – talv meil ju tihti saabub (kui saabub) alles uuel aastal. Seega võib juhtuda, et ta talvel siiski kannab tavasaapaid. No ja meie elukohas on kummik ka asendamatu, kuigi mitte BF.

 

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 20:51; 13.10 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellel mõlema jalanõuga kogemusi?  Vaatasin, et barefoot jalanõudel on tald nii õhuke, kas külm ei hakka?

Väidetavalt peab osadele barefoot-idele ise termotalla (nt Oma King) juurde ostma ja orginaaltalla järgi parajaks lõikama. Endal kogemus veel puudub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps Gore-tex vs. barefoot