Esileht Koolilaps Grammatika

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Grammatika

Postitas:

Teema on ajendatud sama alafoorumi teemast “Hindamisest”, kus üks lapsevanem tsiteeris õpetaja vastuseid, mis polnud grammatiliselt korrektsed, ja ometi oli tegu ametliku suhtlusega, st suhtlusega õpetaja ja lapsevanema vahel. Õpetajalt ei ootaks sellises vormis nähvavaid vastuseid.

Mind häirib samuti, kui mu lapse klassijuhataja kirjutab e-koolis äärmiselt vigaselt. Puudu on komad, punktide järel tühikud, lause alguses suured tähed. Esineb kirjavigu. Mõnikord on laused lausa kahetimõistetavad seetõttu.

Tegemist ei ole eesti keele õpetajaga õnneks, aga siiski väga ebakorrektse mulje jätab.

Kas teie meelest on see oluline õpetaja puhul?

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 13:24; 08.02 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen sinu viidatu postituse autor

Ma ei leia, et kogu kirjavahetus peaks olema piinlikult korrektne aga eeldan seda õpetajatelt, kes on ise tähenärijad laste ja lapsevanemate suhtes. Antud eesti keele õpetaja, kellest kirjutasin, paraku just selline on. Ise on väga ebatäpne nii e-kooli täitmises kui lastevanematele info jagamises, hindamises Lastega suhtlemisel aga äärmuseni nõudlik. Meil lisas vürtsi juurde ka see, et laps läks õpetajaga korralikult konflikti erinevatel teemadel. Olgu öeldud et teiste õpetajatega saab laps ilusti läbi ja hinded on pigem üle keskmise. Õnneks see õpetaja enam meie klassis tunde ei anna ja sellega lahenes ära ka probleem.

Hea näide sõbralikust ja mõistvast suhtumisest selle õpetajaga:
Oli lastevanemate koosolek millel ma viibida ei saanud ja küsisin ekirja teel, mis lastevanemate koosolekul otsustati ja millega peaksin kursis olema.
koosoleku protokoll on administratsioonile edastatud.
saatsin kirja koopia edasi direktori sekretärile ja palusin koosoleku protokolli koopiat, et olla kursis koosolekul otsustatuga.
Selle peale tuli uuesti vastus õpetajalt, et sekretär ei väljasta protokolle lapsevanematele, see pole nende töö.
Nii ma ei saanudki teada, mida otsustati tookord sellel koosolekul.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:32; 19.02 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui muidu on tegemist oma ainet tundva ja ka lapsi hästi distsiplineerida oskava õpetajaga, st kui ta on ikkagi hea pedagoog, siis ma annaksin küll need kirjavead andeks. Lõpuks on ju olemas selline väike häire nagu düsgraafia, mille korral inimene küll kindlasti ei saa hakata emakeeleõpetajaks või keeletoimetajaks, aga mis ei takista muudel elualadel edukas olemist. Õpetaja endale sekretäri palkamist kahjuks võimaldada ei saa, kes kõik tema kirjutatud tekstid üle vaataks. Võibolla kui mul oleks ülearu palju vaba aega, siis pakuksin iseennast sellele õpetajale vabatahtlikuks sekretäriks.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene on magistrikraadiga pedagoog, siis peaks ta olema küll piisavalt haritud, et mitte kirjavigu teha. Aga “lohutuseks” võin öelda, et tegelikkuses kirjutab isegi suur hulk ülikoolide õppejõude vigadega.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 10:05; 10.02 22:19; 12.02 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui muidu on tegemist oma ainet tundva ja ka lapsi hästi distsiplineerida oskava õpetajaga, st kui ta on ikkagi hea pedagoog, siis ma annaksin küll need kirjavead andeks. Lõpuks on ju olemas selline väike häire nagu düsgraafia, mille korral inimene küll kindlasti ei saa hakata emakeeleõpetajaks või keeletoimetajaks, aga mis ei takista muudel elualadel edukas olemist. Õpetaja endale sekretäri palkamist kahjuks võimaldada ei saa, kes kõik tema kirjutatud tekstid üle vaataks. Võibolla kui mul oleks ülearu palju vaba aega, siis pakuksin iseennast sellele õpetajale vabatahtlikuks sekretäriks.

Igaüks, isegi düsgraaf on ometi võimeline selgeks õppima selliseid asju, et lause algab suure tähega ja et kirjavahemärgi taga on tühik. Mis mind veel häirib, on see, et e-kooli postitusi loevad ju ka lapsed, kellelt siis omakorda nõutakse samade reeglite järgimist, mida õpetajad eiravad.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 13:24; 08.02 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja kutsega peaks kaasnema mingisugused piirid. Õpetaja võiks elementaarset eesti keelt ikkagi osata.
Meie klassijuhataja annab osadele klassidele ka eesti keelt. Mul on siiralt hea meel, et meie lapsele annab emakeelt oma ala asjatundja. Klassijuhataja kirjad kubisevad vigadest, vahel osad vanemad küsivad üle, mida ta oma kirjaga öelda tahab. Kirjavahemärkidega on kitsas, järgarvudel ja niisama numbritel vahet ei tee, teinekord on kiri kohe ikka väga naljaks. Tegelikult on see VÄGA kurb. Olen näinud kirju, kuidas ta lastele vastab, see on ikka päris karm. Nagu suhtleks ammuse tuttavaga messingeris, väiksed tähed, lühendid, ilma sisse- ja väljajuhatuseta.

Kuidas ja kas see muudab minu suhtumist õpetajasse? Isegi kui ma ei tahaks oma suhtumist sellest lähtuvalt kujundada, kujuneb see ise ja suure kolinaga. Piinlik on.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu suhtleks ammuse tuttavaga messingeris, väiksed tähed, lühendid, ilma sisse- ja väljajuhatuseta.

Eks siin on süüdi üldine suund. Suur hulk inimesi suhtlebki nii. E-kooli väitel muutsid nad ju soovijatele vastu tulles seni sobiliku teadete edastamiskoha mingiks messengeriks või tšättimiseks.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 17:16; 11.02 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks siin on süüdi üldine suund.

Üldine suund ei saa küll mingi vabandus olla. Enamik meist kasutab mingit messengeri, aga see ei tähenda automaatset kirjaoskuse kaotust.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 10:05; 10.02 22:19; 12.02 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldine suund ei saa küll mingi vabandus olla. Enamik meist kasutab mingit messengeri, aga see ei tähenda automaatset kirjaoskuse kaotust.

Õige. Aga kahjuks mõjutab see siiski paljude kirjutamise maneeri

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 17:16; 11.02 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi see messinger on, õigekirjaspetsid?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi see messinger on, õigekirjaspetsid?

Messenger on ingliskeelne sõna sõnumite vahetamise veebirakenduste kohta. Kahjuks ei ole analoogset eestikeelset vastet minu teada veel leiutatud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 10:05; 10.02 22:19; 12.02 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum. Lugesin eesti keele õpetaja koduse ülesande kirjeldust ja nõudmisi. Ausalt, see võttis suu lahti küll. Ei ühtegi suurt algustähte lause alguses. Tekst kubiseb trükivigadest (sõnad kokku kirjutatud, tähed sõnades puudu. Mõne sõna juures mõistatasin jupi aega, enne kui konteksti järgi aru sain, mis sõna see olema peab. Ei ole minul eriliselt korrektne eesti keele ortograafia aga no seee…. võttis sõnatuks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:32; 19.02 13:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Grammatika

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.