Esileht Ajaviite- ja muud jutud Graniidist sõrmus

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Graniidist sõrmus

Postitas:
on-ce-c

Sentimentaalse väärtusega kinnisvaras leidsin süsimusta ja valgete täppidega kivi. Eks ole koolis käidud ja eelduslikult ikka kõva kärakas (graniidi segu eelduslikult). Aga ilus kivi.
Mis maksaks sellest 2×3 cm tükist teha sõrmuse(d) hakatis (rõnga osas peab kaalutlema, sest vanaisaduse tulemused ootamas)?

+2
-22
Please wait...

Postitas:
astorias

Ah? Mis aineid siin tarbitud on?

+19
-1
Please wait...

Postitas:
kaarel

miljon

+1
0
Please wait...

Postitas:
Mauno

Graniit ei ole ju vääriskivi,  suvaline maakivi 🙂 pigem leidsid mingi kristalli, mida praegu igasugu kristalli- ja esoteerikapoed müüvad. Mine juveliiri juurde, teeb sulle hinnapakkumise

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Lugesin esimest korda ja ei saanud midagi aru. Lugesin veel kaks korda totaalse süvenemisega ja ei saaks öelda, et väga palju rohkem aru sain. Kuidas õnnestub inimesel küll nii keeruliselt asju kirja panna 😃Et siis Sul on sentimentaalse väärtusega kinnisvara, mis on ehitatud kividest, sh.graniidist. Nüüd Sa avastasid, et üks ehituskivi on tore täpiline ja mõtlesid, et lased endale sellest sõrmuse teha. Võib-olla siis selle sentimentaalse kinnisvara “kaasas kandmiseks vms”. Samas Sa mõtled, et äkki peaks lausa 2 sõrmust tegema, sest on oht (või lootus), et hakkad peagi vanaisaks saama. On tõlge korrektne?

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Mauno

Lugesin esimest korda ja ei saanud midagi aru. Lugesin veel kaks korda totaalse süvenemisega ja ei saaks öelda, et väga palju rohkem aru sain. Kuidas õnnestub inimesel küll nii keeruliselt asju kirja panna 😃Et siis Sul on sentimentaalse väärtusega kinnisvara, mis on ehitatud kividest, sh.graniidist. Nüüd Sa avastasid, et üks ehituskivi on tore täpiline ja mõtlesid, et lased endale sellest sõrmuse teha. Võib-olla siis selle sentimentaalse kinnisvara “kaasas kandmiseks vms”. Samas Sa mõtled, et äkki peaks lausa 2 sõrmust tegema, sest on oht (või lootus), et hakkad peagi vanaisaks saama. On tõlge korrektne?

Aaaa, mina sain aru, et leidis sealt sentimentaalse väärtusega kohast kuskil toast mingi kivi, aga tõesti loogilisem, et see ongi kivi seinas ehk siis ehituskivi! Vanaisa-teemast ei saanud midagi aru 😀

+6
0
Please wait...

Postitas:
talent

Sentimentaalse väärtusega kinnisvaras.
Täpiline vanaisa. 2×3 cm.
Koolis käidud. Kärakas.
Mis see kõik maksma võiks minna?

+10
-4
Please wait...

Postitas:
K4gu

Graniit on liiga rabe ja suure struktuuriga, sellest ei saa sõrmust.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Mauno

See on mu uus lemmikteema, ausalt 😀

+11
-1
Please wait...

Postitas:
on-ce-c

Äkki minu emakeel ei ole eesti keel, vaid hoopiski saksa keel? Soovite edasi mõnitada?

Teades, et last ei huvita uhked vääriskividega sõrmused … arvestades tema varasemat suhtumist vanavanavanemate talukohta siis mõtlesingi tolle (või toda?, mögisege nüüd) kena kivi redisepeenart kaevates leides, et see on just tema natuurile.

Kuna Perekool tegi selgeks, et see on kole/loll/jne idee siis … lihvin ise nelinurkseks plaadiks, raamin ära ja panen pildina seinale. Vähemalt endal ilus vaadata. Üks lumivalge kivi on ka veel, aga see on juba ühe teise daami poolt reserveeritud.

+1
-23
Please wait...

Postitas:
Tuti Helve

Puhta purjus 😀

+8
0
Please wait...

Postitas:
Montserrat

on-ce-, sa ära võta südamesse, et perekoolikad maha teevad. Teinekord ei maksa neile liiga palju informatsiooni anda. Oleks piisanud küsimusest, kas maa seest leitud kivist, mis tõenäoliselt on graniit, on keegi lasknud sõrmust teha või teab, mis selline töö maksaks. Sinu vanaisaduse tulemused on muidu väga armsad, kui lapselapsele (kes on juba daamiks sirgunud) pakub rohkem huvi esivanemate talu kui uhked väljamaa vääriskivid. Kindlasti ei ole su idee kole ega loll. Lihtsalt mul ei ole aimugi, kas see on teostatav või missuguse meistri käest peaks uurima. Kreeklased teevad oma laavakivist sõrmuseid ju, miks siis mitte ka graniidist. Katki võib muidugi minna, kui miskit rasket peale kukub näiteks.

+7
-6
Please wait...

Postitas:
zuuzi

Kuna Perekool tegi selgeks, et see on kole/loll/jne idee

Ideel pole viga midagi, lihtsalt su algne kiri oli niivõrd segane, et ei saanud keegi aru sest. Nüüd uues kirjas on kõik ilusti lahti seletatud, oleks kohe nii olnud, oleks vastused ka teistsugused tulnud.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
talent

Äkki minu emakeel ei ole eesti keel, vaid hoopiski saksa keel?

Sel juhul miks mitte emakeelsesse foorumisse pöörduda?
Ausalt, teemaalagtus on nii segane, et on kohe. Sa ise ei leia?

+3
-4
Please wait...

Postitas:
talent

Puhta purjus 😀

Purjus sakslane.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kati

Üks lumivalge kivi on ka veel, aga see on juba ühe teise daami poolt reserveeritud.

Ära nüüd pahanda, ma olen puhta segaduses, seepärast küsin. Valge kivi on ühe teise daami poolt reserveeritud, sina oled see üks daam ja samas…. koidab sul vanaisadus?

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Varviline

Üks lumivalge kivi on ka veel, aga see on juba ühe teise daami poolt reserveeritud.

Ära nüüd pahanda, ma olen puhta segaduses, seepärast küsin. Valge kivi on ühe teise daami poolt reserveeritud, sina oled see üks daam ja samas…. koidab sul vanaisadus?

Mulle jääb see vanaisaduse jutt teemaalgatuses lihtsalt arusaamatuks. See võib olla mis iganes.

+1
0
Please wait...

Postitas:
on-ce-c

Õudne, eestlased. Prantslased ka ei vihka nii palju nende emakeele pisut valesti kasutajaid rohkem, kui teie.

Tütar saab varsti emaks ja talle jäi silma minu leitud mustavalgetäpiline kivi riiulis. Arvas, et kui plaat teha (kumeraks vist ei saa) ja mingist metallist rõngad (üks siis vist ümber kivi ja teine sõrme? siis saaks ilusa ehte. Näidislinke siia panna ei tohi, kohe reklaam.

Valge kiviga sama plaan, sellest aga saaks kaks kena kumera stiiliga lahendust. Pole minu asi, miks need mõned kivid kapinurgal neile meeldivad. Kui midagi huvitavat silma jääb (teil on väga huvitav mere ääres pankrannik) siis panen tasku ja riiulisse.

+3
-9
Please wait...

Postitas:
Seliiina

No aga sellise küsimusega minnakse, “kivi taskus”, kullassepa juurde või otsitakse mõni hobikorras ehtemeister! Saab kõige täpsemat infot, mis maksab ja kas saab ja kuidas saab. Mis puutuvad siia su “vanaisaduse tulemused”, sentimentaalse väärtusega kinnisvara, tubli kärakas kooliskäimist jms, kui küsimus oli, kas graniidist saab sõrmust teha.

Mõned ehtemeistrid on Keiu Kulles, Heliivika, VG Anton https://www.vganton.ee/request jumala suvaliselt leitud vasted.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
on-ce-c

Äkki minu emakeel ei ole eesti keel, vaid hoopiski saksa keel?

Sel juhul miks mitte emakeelsesse foorumisse pöörduda?

Ausalt, teemaalagtus on nii segane, et on kohe. Sa ise ei leia?

Jälle häda, liiga palju eesti keelt omandanud!

0
-7
Please wait...

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Graniidist sõrmus