Esileht Kodunurk Graniitvalamu puhastamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )

Teema: Graniitvalamu puhastamine

Postitas:
Kägu

Tere

Kuidas puhastate graniitvalamut? Heledaid lubja- ja setteplekke täis, tavalised CIFid ja cillitid ei aita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valamu tuleb igakord kuivatada, kui tahad ilma plekkideta toimetada. Kui lased kuivada, imbub kõik kivisse. Cifi- minu teada ei tohi üldse kasutada, sest see rikub kivi pinna ja lõpuks tuleb pind väljavahetada. Hooldama peab kivivalamutele mõeldud vahenditega. Ilmselt nende vahendite kasutamisega oled valamu juba ärarikkunud, nii et otsi spetsialist, kes ütleb, mida sa veel teha saad selle pinnaga. Tahad ilusat valamut, tuleb valamu väljavahetada. loodetavasti pole tegemist üürikorteriga.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine kommentaar on küll väga kummaline.  Kuivatada kraanikaussi pärast igakordset kasutamist? Kas keegi tõesti teeb nii? No milleks küll ometi?

Ja kuidas küll näeb välja kraanikausi pinna väljavahetamine? Kraabitakse mingi kiht pealt ära ja valatakse uus peale?

Teemaalgatajale vastates. Ilmselt loeb plekkide välja paistmisel kraanikausi värvus ja kui lubjane on vesi. Mu kraanikauss on asfaldi värvi ja sealt ei paista mitte midagi välja. Vesi ei ole lubjane. Pesen Fairyga. Väga kergesti puhastatav.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pesen valamu nõudepesuvahendiga nii puhtaks, kui läheb. Siis määrin kuiva valamu söögiäädikaga kokku ja lasen seista. Loputan. Lõpuks puhastan Franke Twisteriga. Peale maha loputamist kuivatan.

Twister jätab mõneks ajaks vett hülgava pinna. Mina kuivatan valamu peale köögi kasutamist. See tähendab, et kui õhtusöök tehtud ja söödud ja nõud nõudepesumasinasse pandud, loputan kraanikausi veega üle ja kuivatan lapiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Franke Twister + kookosrasv.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan, kust ma selle Twisteri leiaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks telli siit

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või mine osta poest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan, kust ma selle Twisteri leiaks?

See Twister täiesti mõttetu vahend, ära selle peale küll raha raiska:)

Sama tüüpi mis CIF Cream, aga viimane lihtsalt palju parem.

Mul lumivalge kivivalamu ja tegelikult, kui piinlikult iga päev ei ohi ja kuivata, siis plekid tekivadki. Teen korra nädalas või kahe nädala jooksul ACE valgendajaga hoolduse ja see on ainuke, mis lumivalgeks tagasi võtab. Pole ei pinnakahjustusi ega muud jama.

Soovitan.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan, kust ma selle Twisteri leiaks?

See Twister täiesti mõttetu vahend, ära selle peale küll raha raiska:)

Sama tüüpi mis CIF Cream, aga viimane lihtsalt palju parem.

Mul lumivalge kivivalamu ja tegelikult, kui piinlikult iga päev ei ohi ja kuivata, siis plekid tekivadki. Teen korra nädalas või kahe nädala jooksul ACE valgendajaga hoolduse ja see on ainuke, mis lumivalgeks tagasi võtab. Pole ei pinnakahjustusi ega muud jama.

Soovitan.

Tee vahet mustal ja valgel valamul. Valgele vaevalt häirivaid veeplekke tekib, mustaga tavaline nähtus ja twister on vahend mis aitab ning ei kahjusta pindu. ACE rikub päris kindlasti musta pinna ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Franke Twister + kookosrasv.

Kirjelda palun kuidas sa seda teed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine kommentaar on küll väga kummaline.  Kuivatada kraanikaussi pärast igakordset kasutamist? Kas keegi tõesti teeb nii? No milleks küll ometi?

Ja kuidas küll näeb välja kraanikausi pinna väljavahetamine? Kraabitakse mingi kiht pealt ära ja valatakse uus peale?

Lisaks tahaks teada, milline on spetsiaalne graniitVALAMUTELE meldud vahend? Kas kägu võiks oma vahendist pildi teha?

Miks inimesed võtavad sõna, kuigi neil midagi lelda ei ole?

Meil säbrulise mustriga kivi ja üsna lubjane vesi. Plekke ei märka, aga ma puhastan ka üsna tihti kraanikausse. Lihtsalt harjunud, et peale kasutamist tõmban lapiga üle, suuremal korustamisel nõudepesu- või üldvahendiga.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või mine osta poest

Aga millisest poest? Seda mõtlesingi. K-rautas näiteks ei olnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Franke Twister + kookosrasv.

Kirjelda palun kuidas sa seda teed?

Alustan nii:
https://m.youtube.com/watch?v=XeWzyRXflxM
Ja pärast teen nii, aga kookosrasvaga:
https://m.youtube.com/watch?v=wmxa10PEDMc
(hõõrun lõpus hoolikamalt, et ei jääks rasvatriipe)
Nädala keskel värskendan kookosravsakihti, kord nädalas kasutan twisterit.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või mine osta poest

Aga millisest poest? Seda mõtlesingi. K-rautas näiteks ei olnud.

https://lmgtfy.app/?q=franke+twister+tallinn

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul valge Franke ja 10 a Domestosega, nagu uus iga kord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis lapiga kuivatate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand, mis lollusega te tegelete? Kuivatate ja määrite sisse…Mul Franke must graniitvalamu juba 12 aastat, ei ole mingeid spetsiaalseid asju kasutanud peale tavalise fairy aeg-ajalt ja ilus tume plekita on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand, mis lollusega te tegelete? Kuivatate ja määrite sisse…Mul Franke must graniitvalamu juba 12 aastat, ei ole mingeid spetsiaalseid asju kasutanud peale tavalise fairy aeg-ajalt ja ilus tume plekita on.

Saad ikka aru, et inimestel on erineva kaltsiumi- ja rauasisaldusega veed ja valamud vajavadki erinevat puhastust?

Mis lapiga kuivatate?

Suvalisega, mis aga kuivaks teeb.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan, kust ma selle Twisteri leiaks?

See Twister täiesti mõttetu vahend, ära selle peale küll raha raiska:)

Sama tüüpi mis CIF Cream, aga viimane lihtsalt palju parem.

Mul lumivalge kivivalamu ja tegelikult, kui piinlikult iga päev ei ohi ja kuivata, siis plekid tekivadki. Teen korra nädalas või kahe nädala jooksul ACE valgendajaga hoolduse ja see on ainuke, mis lumivalgeks tagasi võtab. Pole ei pinnakahjustusi ega muud jama.

Soovitan.

Täpselt sama, kivivalamu juba 20 aastat.

Twister on mõttetu, CIF isegi on parem.

Aga ACE valgendajaga saan ainult valgeks tagasi. Mitte midagi ei juhtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle teema lugemise järgselt on küll null huvi endale graniitvalamut osta, sellist pidevat hoolt nõudvat jurakat endale veel kaela vaja

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äädikas!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks sa soovitad asju, mis kasu asemel kahju teevad? Äädikas ei sobi graniidile üldse.

“Kui tahad, et Su looduskivi püsiks kaua värske ja terve, siis ära äädikat kasuta. See muudab naturaalsed kivid nagu graniit, marmor ja voolukivi hallikaks. Need kaotavad oma sära ja võivad tekkida ka augud ja praod, sest äädikas hakkab neid lihtsalt sööma.”
https://cleanella.ee/et/sooda-aadikas-2

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla aetakse segamini graniit ja nt Franke fragranit? Viimane on töötlusega ja plekkide osas kindlasit vastupidavam kui graniit..

Mul on 10+ aastat vana hele Franke fragranit ja see ei nõua mingit erihooldust ega kuivatamist.

Fragranite is a new material developed by Franke to tackle the problem of cleaning composite sinks. It is made by bonding together smaller granite particles during manufacture, creating a smoother, flatter surface which also reduces limescale build up. It is also more hygenic because it is much more diffictult for food particles and bacteria to accumulate between the granules. Fragranite is germ proof, scratch proof, impact proof, stain proof, heat proof and the colour will not fade during the life time of the sink.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas te küll viitsite nii palju jännata???

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle teema lugemise järgselt on küll null huvi endale graniitvalamut osta, sellist pidevat hoolt nõudvat jurakat endale veel kaela vaja

Käskis keegi osta või?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle teema lugemise järgselt on küll null huvi endale graniitvalamut osta, sellist pidevat hoolt nõudvat jurakat endale veel kaela vaja

Sest see näeb hea välja versus mingid odavad plastmass- ja roostevabad valamud.

Ja ega ma ise ei jända, selleks on koduabiline.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates on graniitvalamu lihtsalt üks lollakas moeröögatus. Sobib ilmselt neile, kel kööki pole, ehk siis valamu asub elutoa nurgas.
Roostevabast terasest ei hakatud neid ju asjata tegema.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates on graniitvalamu lihtsalt üks lollakas moeröögatus. Sobib ilmselt neile, kel kööki pole, ehk siis valamu asub elutoa nurgas.

Roostevabast terasest ei hakatud neid ju asjata tegema.

Moeröögatus? Mul on peaaegu 10 aastat selline valamu köögis. Mõne arvates on see alles avastus ja moodne asi?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates on graniitvalamu lihtsalt üks lollakas moeröögatus. Sobib ilmselt neile, kel kööki pole, ehk siis valamu asub elutoa nurgas.

Roostevabast terasest ei hakatud neid ju asjata tegema.

Kui maja ehitasime ja raha nappis, siis algul panime ka kööki roostevaba valamu, kõige odavam oli. Paar aastat pidasin vastu, siis ostsin korraliku graniitvalamu, kahe kausiga. See roostevaba oli nii kole hall plekk – nagu mingis sööklas oleks, mitte koduköögis. Ka umbes 10 aastat vana, pole kuidagi eriliselt hoolitsenud, pesen nagu ikka valamut, korra nädalas veidi põhjalikumalt tavalise nõudepesuvahendiga. Kui see on moeröögatus, siis on see mood ikka väga kaua aega sama püsinud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )


Esileht Kodunurk Graniitvalamu puhastamine