Esileht Kodunurk Graniitvalamu puhastamine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Teema: Graniitvalamu puhastamine

Postitas:
Kägu

Sest see näeb hea välja versus mingid odavad plastmass- ja roostevabad valamud.

Mul on keraamiline. Nende plastmassist ja terasest valamute puhastamine on ka paras nuhtlus, kui vesi kare.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle teema lugemise järgselt on küll null huvi endale graniitvalamut osta, sellist pidevat hoolt nõudvat jurakat endale veel kaela vaja

Sest see näeb hea välja versus mingid odavad plastmass- ja roostevabad valamud.

Ja ega ma ise ei jända, selleks on koduabiline.

Aa, seesama, kes teile pardifileed valmistab?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli vanasti Franke graniit ja no peediplekke ja punase veini plekke oli väga kurnav välja saada. Nüüd Franke keraamilised ja hoopis teine tera. Veidi kallim küll, aga puhtaks saab nõudepesuvahendi ja shvammiga paari sekundiga. Kõik!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle teema lugemise järgselt on küll null huvi endale graniitvalamut osta, sellist pidevat hoolt nõudvat jurakat endale veel kaela vaja

Sest see näeb hea välja versus mingid odavad plastmass- ja roostevabad valamud.

Ja ega ma ise ei jända, selleks on koduabiline.

Milline see plastmassvalamu veel on, pesukausiga ajad segamini äkki?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline see plastmassvalamu veel on, pesukausiga ajad segamini äkki?

Plastikust valamuid on ju päris palju müügil. Ammuilma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates on graniitvalamu lihtsalt üks lollakas moeröögatus. Sobib ilmselt neile, kel kööki pole, ehk siis valamu asub elutoa nurgas.

Roostevabast terasest ei hakatud neid ju asjata tegema.

Moeröögatus? Mul on peaaegu 10 aastat selline valamu köögis. Mõne arvates on see alles avastus ja moodne asi?

Jap, meie graniivalamu sai ostetud üldse 2007:) Mis moeröögatus? Pigem klassika.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle teema lugemise järgselt on küll null huvi endale graniitvalamut osta, sellist pidevat hoolt nõudvat jurakat endale veel kaela vaja

Sest see näeb hea välja versus mingid odavad plastmass- ja roostevabad valamud.

Ja ega ma ise ei jända, selleks on koduabiline.

Aa, seesama, kes teile pardifileed valmistab?

Eee mm, mis pardifilee? Seda tōesti ei söö. Äkki selgitad, milles asi?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline see plastmassvalamu veel on, pesukausiga ajad segamini äkki?

Plastikust valamuid on ju päris palju müügil. Ammuilma.

Ma vist ei käi seal säästukas kus sina, sest pole tõesti plastvalamuid märganud. Vanne küll on akrüülist või mis ta on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla aetakse segamini graniit ja nt Franke fragranit? Viimane on töötlusega ja plekkide osas kindlasit vastupidavam kui graniit..

Mul on 10+ aastat vana hele Franke fragranit ja see ei nõua mingit erihooldust ega kuivatamist.

Fragranite is a new material developed by Franke to tackle the problem of cleaning composite sinks. It is made by bonding together smaller granite particles during manufacture, creating a smoother, flatter surface which also reduces limescale build up. It is also more hygenic because it is much more diffictult for food particles and bacteria to accumulate between the granules. Fragranite is germ proof, scratch proof, impact proof, stain proof, heat proof and the colour will not fade during the life time of the sink.

Püüdsin küll lugeda, aga täpselt aru ei saa, mis graniidi ja fragraniidi erinevus on? Mul on ka enda teada Franke graniitvalamu. Aga see puhastamise mure on täiesti võõras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine kommentaar on küll väga kummaline.  Kuivatada kraanikaussi pärast igakordset kasutamist? Kas keegi tõesti teeb nii? No milleks küll ometi?

Tavaline roostevaba valamu köögis ja kuivatan iga kord, sest muidu on need piisad seal lihtsalt rõvedad. Minu jaoks kummaline, kui keegi ei kuivata.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine kommentaar on küll väga kummaline. Kuivatada kraanikaussi pärast igakordset kasutamist? Kas keegi tõesti teeb nii? No milleks küll ometi?

Tavaline roostevaba valamu köögis ja kuivatan iga kord, sest muidu on need piisad seal lihtsalt rõvedad. Minu jaoks kummaline, kui keegi ei kuivata.

Tõesti? Ma kasutan päeva jooksul köögi kraanikaussi ca 40-50 korda. Ei kujuta ettegi, et käiksin seda iga kasutuskorra järel kuivatamas.

Kui iialgi kodus süüa ei tee, siis on ehk jah teine asi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine kommentaar on küll väga kummaline. Kuivatada kraanikaussi pärast igakordset kasutamist? Kas keegi tõesti teeb nii? No milleks küll ometi?

Tavaline roostevaba valamu köögis ja kuivatan iga kord, sest muidu on need piisad seal lihtsalt rõvedad. Minu jaoks kummaline, kui keegi ei kuivata.

Roostevaba oligi täielik õudukas, iga piisk oli alati peal näha. Muidugi ei viitsinud keegi meist seda alati kuivatada, lolliks oleks läinud. Vahel ikka nühkisime ilusaks – pooleks tunniks.  Seepärast oligi vastik, et alati oli suht kole. Ei läikinud sugugi nagu uus. Ja no see plekivärv köögis ka ei meeldinud üldse. Nüüd on ammu juba asfaldikarva graniit ja ühtki veetilka pole näha. Pole vaja kuivatada ega läikima nühkida iga päev. Saati veel mitu korda päevas.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine kommentaar on küll väga kummaline. Kuivatada kraanikaussi pärast igakordset kasutamist? Kas keegi tõesti teeb nii? No milleks küll ometi?

Tavaline roostevaba valamu köögis ja kuivatan iga kord, sest muidu on need piisad seal lihtsalt rõvedad. Minu jaoks kummaline, kui keegi ei kuivata.

Sul oma elus midagi muud, targemat teha ei ole?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline see plastmassvalamu veel on, pesukausiga ajad segamini äkki?

Plastikust valamuid on ju päris palju müügil. Ammuilma.

Ma vist ei käi seal säästukas kus sina, sest pole tõesti plastvalamuid märganud. Vanne küll on akrüülist või mis ta on.

Ma pole üldse kuskil käinud, sirvisin veidi netis ringi, kui vajadus tekkis. Selline on õues:

https://www.decora.ee/valamu-plastikust-50x34cm-hall-ulevool

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maakodus on roostevabast terasest valamu ja tõesti ilge nuhtlus on seda puhtana hoida, sinna kahjuks graniitvalamut ei saa panna, aga linnas on juba üle 10 aasta graniitvalamu, selle tõmban nõudepesuvahendiga üle ja ongi puhas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt peab plastvalamu nimetaja silmas näiteks klaaskiust ja peenest kivipurust materjale nagu näiteks tektoniit. Ise oma sellist isendit ja seejuures valget ning võin öelda, et kergesti puhastatav ning mingeid imetrikke pole vaja teha ning mingit hullu keemiat ei vaja. Piisab kui lihtsalt korralikult peale igat kasutamist ära loputada aga eeldan, et seda võiks teha igasugusest materjalist kraanikausi puhul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine kommentaar on küll väga kummaline. Kuivatada kraanikaussi pärast igakordset kasutamist? Kas keegi tõesti teeb nii? No milleks küll ometi?

Tavaline roostevaba valamu köögis ja kuivatan iga kord, sest muidu on need piisad seal lihtsalt rõvedad. Minu jaoks kummaline, kui keegi ei kuivata.

Sul oma elus midagi muud, targemat teha ei ole?

Ei oska jah selle umbes 20 sekundiga päeva peale midagi tarka teha.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püüdsin küll lugeda, aga täpselt aru ei saa, mis graniidi ja fragraniidi erinevus on? Mul on ka enda teada Franke graniitvalamu. Aga see puhastamise mure on täiesti võõras.

Franke kodulehe järgi pakuvad nad neljast materjalist valamuid: roostevaba teras, fragraniit, tektoniit, keraamiline. Ilmselt sul on ikka ka fragraniit, kuigi paljud poed nimetavad seda graniidiks. Fragraniit koosneb graniidipurust ja sidusainest, ilmselt pärisgraniidil (nii suures hulgas) sidusainet pole?

Mul oli vanasti Franke graniit ja no peediplekke ja punase veini plekke oli väga kurnav välja saada.

Mul ei saa sellised plekid üldse tekkidagi, ilmselt ma selle pärast ei saa ka aru, et mis plekid ja mis hooldamine… Loomulik ju, et pärast kasutamist lased valamu veega üle, kui on näha, et peedimahl või punane vein valamu põhjas on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine kommentaar on küll väga kummaline. Kuivatada kraanikaussi pärast igakordset kasutamist? Kas keegi tõesti teeb nii? No milleks küll ometi?

Tavaline roostevaba valamu köögis ja kuivatan iga kord, sest muidu on need piisad seal lihtsalt rõvedad. Minu jaoks kummaline, kui keegi ei kuivata.

Sul oma elus midagi muud, targemat teha ei ole?

Ei oska jah selle umbes 20 sekundiga päeva peale midagi tarka teha.

No ilmselt ei kasuta/kuivata sa köögi kraanikaussi 1 kord päevas. Vähemalt meie peres kasutatakse seda mitukümmend korda päeva jooksul. Ei kujutaks ettegi, et igaüks pärast igat kasutamist seda pärast nühib. Veel vähem kujutan ette, et ma iga kasutaja järgi ise tõttaks seda kuivatama.

Mis sellise tegevuse mõte küll peaks olema?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Franke kodulehe järgi pakuvad nad neljast materjalist valamuid: roostevaba teras, fragraniit, tektoniit, keraamiline. Ilmselt sul on ikka ka fragraniit, kuigi paljud poed nimetavad seda graniidiks. Fragraniit koosneb graniidipurust ja sidusainest, ilmselt pärisgraniidil (nii suures hulgas) sidusainet pole?

Kas seal võib olla ka mingi kaaluerinevus? Mäletan, et kui see valamu meile koju toodi, siis oli see nagu tinapomm. Mina seda liigutada igaljuhul ei jaksanud. Ehkki tegemist ühe auguga valamuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates on graniitvalamu lihtsalt üks lollakas moeröögatus. Sobib ilmselt neile, kel kööki pole, ehk siis valamu asub elutoa nurgas. Roostevabast terasest ei hakatud neid ju asjata tegema.

Vastupidi-roostevaba valamu on odav ja kole. Graniitvalamu uputatuna köögi graniittasapinda-väga ilus. Mul on mustast graniidist nii köögi-kui vannitoa mööbli tasapinnad ning kamin koos juuresoleva suure tasapinnaga. Väga ilus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ilmselt ei kasuta/kuivata sa köögi kraanikaussi 1 kord päevas. Vähemalt meie peres kasutatakse seda mitukümmend korda päeva jooksul. Ei kujutaks ettegi, et igaüks pärast igat kasutamist seda pärast nühib. Veel vähem kujutan ette, et ma iga kasutaja järgi ise tõttaks seda kuivatama. Mis sellise tegevuse mõte küll peaks olema?

Kasutan umbes 3-4 korda päevas, tõmban majapidamispaberiga kuivaks, mitte ei nühi, aega kulub koos paberi võtmise-äraviskamisega maksimaalselt 5 sekundit kord. Mõte on see, et piisad on koledad.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ilmselt ei kasuta/kuivata sa köögi kraanikaussi 1 kord päevas. Vähemalt meie peres kasutatakse seda mitukümmend korda päeva jooksul. Ei kujutaks ettegi, et igaüks pärast igat kasutamist seda pärast nühib. Veel vähem kujutan ette, et ma iga kasutaja järgi ise tõttaks seda kuivatama. Mis sellise tegevuse mõte küll peaks olema?

Kasutan umbes 3-4 korda päevas, tõmban majapidamispaberiga kuivaks, mitte ei nühi, aega kulub koos paberi võtmise-äraviskamisega maksimaalselt 5 sekundit kord. Mõte on see, et piisad on koledad.

No siis küll! Meil kasutatakse kraanikaussi ajal, mil kodus oleme tunni jooksul mitmeid kordi erinevate pereliikmete poolt. Mitukümmend korda ööpäeva jooksul kindlasti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmine kommentaar on küll väga kummaline. Kuivatada kraanikaussi pärast igakordset kasutamist? Kas keegi tõesti teeb nii? No milleks küll ometi?

Tavaline roostevaba valamu köögis ja kuivatan iga kord, sest muidu on need piisad seal lihtsalt rõvedad. Minu jaoks kummaline, kui keegi ei kuivata.

Mul varem oli ja samuti kuivatasin. Samuti pesin mitu korda nädalas, kuna muidu on ju rõvedalt ebahügieeniline ja nt puuvilju küll kraanikausis pesta ei soovi vms. Üldse vastik mõelda.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul varem oli ja samuti kuivatasin. Samuti pesin mitu korda nädalas, kuna muidu on ju rõvedalt ebahügieeniline ja nt puuvilju küll kraanikausis pesta ei soovi vms. Üldse vastik mõelda.

Mina ei peseks üheski kraanikausis puuvilju nii, et kallan need kraanikaussi. Vahet ei ole, mis materjalist on kraanikauss, igal juhul on kraanikauss üks ebahügieenilisemaid kohti majapidamises. Ka siis, kui sellelt käiakse iga viie minuti tagant veepiisku kuivatamas.

Minul on suur metallsõel puuviljade pesemiseks. Selline Kurn 24,5cm metallist – Home Emotion Ja sedagi ei pane kohe kraanikausi põhja, vaid panen enne puhta taldriku sõela alla.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul varem oli ja samuti kuivatasin. Samuti pesin mitu korda nädalas, kuna muidu on ju rõvedalt ebahügieeniline ja nt puuvilju küll kraanikausis pesta ei soovi vms. Üldse vastik mõelda.

Mina ei peseks üheski kraanikausis puuvilju nii, et kallan need kraanikaussi. Vahet ei ole, mis materjalist on kraanikauss, igal juhul on kraanikauss üks ebahügieenilisemaid kohti majapidamises. Ka siis, kui sellelt käiakse iga viie minuti tagant veepiisku kuivatamas.

Minul on suur metallsõel puuviljade pesemiseks. Selline Kurn 24,5cm metallist – Home Emotion Ja sedagi ei pane kohe kraanikausi põhja, vaid panen enne puhta taldriku sõela alla.

Siis kindlasti, kui põrandapesu moppi seal pesemas käid.  Mida te seal kraanikausis teete, et see ebahügeeniline on?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida te seal kraanikausis teete, et see ebahügeeniline on?

Ma pakuks ka, et köögikraanikauss on, vastupidi, üks puhtamaid kohti kodus, sest seda pesed ju pidevalt nõudepesuvahendiga. Ilmselgelt ei ole mul probleemi kallata kotitäis mandariine kraanikaussi ja siis pesta neid – ma ju pesen neid pärast kraanikaussi kallamist, mitte enne ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kombeks lasta kraanikauss üle keeva veega, et kui mingi rasv on torudesse hangunud ning aeg ajalt kallan ACE- torusse, seega on kraanikauss väga puhas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis küll! Meil kasutatakse kraanikaussi ajal, mil kodus oleme tunni jooksul mitmeid kordi erinevate pereliikmete poolt. Mitukümmend korda ööpäeva jooksul kindlasti.

Lihtsalt huvi pärast – milleks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt huvi pärast – milleks?

Täidad kohviautomaati, veekeetjat, võtad vett joogiks, pesed juurviljad, pesed tasapinna, valad cappucinovahu enne nõudepesumasinase asetamist, pesed käed jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )


Esileht Kodunurk Graniitvalamu puhastamine