Esileht Kodunurk Graniitvalamu puhastamine

Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )

Teema: Graniitvalamu puhastamine

Postitas:
Kägu

Mul varem oli ja samuti kuivatasin. Samuti pesin mitu korda nädalas, kuna muidu on ju rõvedalt ebahügieeniline ja nt puuvilju küll kraanikausis pesta ei soovi vms. Üldse vastik mõelda.

Mina ei peseks üheski kraanikausis puuvilju nii, et kallan need kraanikaussi. Vahet ei ole, mis materjalist on kraanikauss, igal juhul on kraanikauss üks ebahügieenilisemaid kohti majapidamises. Ka siis, kui sellelt käiakse iga viie minuti tagant veepiisku kuivatamas.

Minul on suur metallsõel puuviljade pesemiseks. Selline Kurn 24,5cm metallist – Home Emotion Ja sedagi ei pane kohe kraanikausi põhja, vaid panen enne puhta taldriku sõela alla.

Siis kindlasti, kui põrandapesu moppi seal pesemas käid. Mida te seal kraanikausis teete, et see ebahügeeniline on?

Kraanikauss on üks pisikuterohkeimaid kohti majapidamises. Selleks ei pea sugugi põrandapesumoppi või saapataldu kraanikausis pesema. Ainuüksi mustadelt nõudelt või puu- ja köögiviljade pesemise käigus võib kraanikaussi jääda pisikuid. Ja vaevalt, et keegi pärast iga kraanikausi pesemist selle vahendiga korralikult üle peseb. Ei usu ma hästi ka seda pärast iga kasutust veetäpikeste kuivatamise juttu.

Põhimõtteliselt, ega sa nõudepesusvammi või -lapiga ju ka ei küüri peldikupotte või põrandaid, aga ikka on see üks pisikuterohkemaid asju sinu köögis. Ka pärast seda, kui oled svammi-lapi vahendiga ära pesnud, jääb sinna sisse ikka mingeid pisikuid.

https://moodnekodu.delfi.ee/artikkel/84109542/oleksid-osanud-arvata-need-on-koige-mustemad-kohad-majapidamises

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis küll! Meil kasutatakse kraanikaussi ajal, mil kodus oleme tunni jooksul mitmeid kordi erinevate pereliikmete poolt. Mitukümmend korda ööpäeva jooksul kindlasti.

Lihtsalt huvi pärast – milleks?

Söögi tegemise käigus korduvalt. Vahepeal pesen käsi. Keegi käib joomas. Keegi keedab teed ja laseb vett. Pesen mõne nõu (on küll masin, aga mõnda asja seal ei saa pesta). Pesen puuvilju – meil peres süüakse neid palju jne jne. Ausõna, ma läheks vist hulluks peast, kui peaksin pärast iga kasutust kraanikaussi küürima ja/või veepiisku kuivatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis küll! Meil kasutatakse kraanikaussi ajal, mil kodus oleme tunni jooksul mitmeid kordi erinevate pereliikmete poolt. Mitukümmend korda ööpäeva jooksul kindlasti.

Lihtsalt huvi pärast – milleks?

Söögi tegemise käigus korduvalt. Vahepeal pesen käsi. Keegi käib joomas. Keegi keedab teed ja laseb vett. Pesen mõne nõu (on küll masin, aga mõnda asja seal ei saa pesta). Pesen puuvilju – meil peres süüakse neid palju jne jne. Ausõna, ma läheks vist hulluks peast, kui peaksin pärast iga kasutust kraanikaussi küürima ja/või veepiisku kuivatama.

No aga söögitegemine ongi ju üks kord. Nõudepesu teine. Vett juues/teed tehes/ kannu täites kraanikauss märjaks ei lähe,  Puuviljade pesu kolmas kord. Kätepesu kaasneb valdavalt  toidutegemisega. Ja teebki kokku 4-5 korda. Loomulikult ei kuivata keegi keset pirukategu pidevalt kraanikaussi, vaid siis, kui kõik sellega seonduv on lõpetatud, pirukas ahju lükatud ja lahkud köögist.  Siis kuivatad ka kraanikausi. Ei? Lõpetad nõudepesu ja kuivatad kraanikausi. Ei?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga söögitegemine ongi ju üks kord. Nõudepesu teine. Vett juues/teed tehes/ kannu täites kraanikauss märjaks ei lähe,  Puuviljade pesu kolmas kord. Kätepesu kaasneb valdavalt  toidutegemisega. Ja teebki kokku 4-5 korda. Loomulikult ei kuivata keegi keset pirukategu pidevalt kraanikaussi, vaid siis, kui kõik sellega seonduv on lõpetatud, pirukas ahju lükatud ja lahkud köögist.  Siis kuivatad ka kraanikausi. Ei? Lõpetad nõudepesu ja kuivatad kraanikausi. Ei?

Puhkepäevadel teen ikka rohkem süüa kui üks kord. Vett juues ja teed tehes enne lasen veel natukene joosta. Sööme päris palju puuvilju. Iga pereliige peseb – kokku mitu korda päea jooksul jne jne.

Aga kraanikaussi tõesti iga kasutuse järel ei küüri ega kuivata. Minu arust on see mõttetu. Veepiisad mu silma ei riiva. Mul on hall Franke graniitvalamu. Ja mu meelest sealt isegi ei paista need välja.

Kas see, kes käib kraanikausi veepiisku kuivatamas, teeb seda iga pereliikme järelt? Miks? Miks te tegelete nii mõttetute asjadega?

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga söögitegemine ongi ju üks kord. Nõudepesu teine. Vett juues/teed tehes/ kannu täites kraanikauss märjaks ei lähe,  Puuviljade pesu kolmas kord. Kätepesu kaasneb valdavalt  toidutegemisega. Ja teebki kokku 4-5 korda. Loomulikult ei kuivata keegi keset pirukategu pidevalt kraanikaussi, vaid siis, kui kõik sellega seonduv on lõpetatud, pirukas ahju lükatud ja lahkud köögist.  Siis kuivatad ka kraanikausi. Ei? Lõpetad nõudepesu ja kuivatad kraanikausi. Ei?

Söögitegu käib meil päev läbi. Kes koju saabub, see mingit süüa kas endale või kõigile teeb. Käsi pestakse vist kümneid kordi päevas. Puuvilju samuti – igaüks siis, kui õuna, kiivi või mango võtab, siis ka peseb. Mahlaklaase, tee- ja kohvitasse loputatakse pidevalt. Lapselastel saab suid ja käsi pestud tihti. Hommikuti ja õhtuti ka hambapesu eri aegadel. Suuremast söögiteost rääkimata, siis loputab mitu inimest vahel mitu tundi järjest käsi. Seepärast ma roostevaba välja vahetasingi, et see nägi enamuse päevast kole välja. Rääkimata värvist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see, kes käib kraanikausi veepiisku kuivatamas, teeb seda iga pereliikme järelt? Miks? Miks te tegelete nii mõttetute asjadega?

See olen mina. Elan üksi, kraanikaussi kasutan vähe, 4-5 korda ehk päeva jooksul ja peale kasutamist tõmban paberiga üle. Ju see on siis minu kiiks, kui keegi teine seda ei tee.  Kraanikausi ümbert te ka ei kuivata, kui tasapinnale pritsib?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tumehall Franke fragraniitvalamu ca 12 aastat ja kare vesi on küll aja jooksul valged plekid sinna põhja jätnud, mida ära ei saa. Happega seda puhastada ei soovitata, olen ise kasutanud üht pastat spets. svammiga, mis valamuga kaasas oli aga see pole olnud piisav. Olen mõelnud valamu väljavahetamisele, samas ei meeldi mulle samuti üldse need läikivad roostevabad valamud. Äkki hele valamu oleks kareda vee puhul mõistlikum valik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )


Esileht Kodunurk Graniitvalamu puhastamine