Esileht Ilu ja tervis Gripisüsti teinud inimesed,kuidas teil tervis on?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Gripisüsti teinud inimesed,kuidas teil tervis on?

Postitas:

Kes teinud eelmine aasta gripisüsti,kas olete tervemad või kui raskelt põdenud viiruseid? Endal tehtud neljavalentne, 1 päev oli väga vilets olla,palavik 39 järgmised päevad ilma palavikuta ja väikese nõrkusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 12:04; 13.02 14:38; 15.02 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes teinud?
Ta läks hetkel poodi, kannatate ära?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on vaktsiinitüsistuste tõttu arvutist eemal…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on vaktsiinitüsistuste tõttu arvutist eemal…

Kah võimalus 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 12:04; 13.02 14:38; 15.02 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte mingisuguseid tüsistusi ei olnud. Eelmise hooaja vaktsiini järgi ka mitte. Ja haige pole ka peale seda olnud, kuigi olen korduvalt gripihaigetega kokku puutunud (töötan haiglas).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina meedik, süst tehtud, praegu olen olnud täiesti terve, sellel sügisel/talvel pole kordagi haige olnud mitte üheski viiruses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt sülitan 3x üle õla ja ütlen, et siiani pole isegi nohu poega olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiani oleme haigused kergemalt üle elanud kui varasemalt, et pole olnud nädalaid sama haiguse käes põdemist, selle eest on mitu korda pisemad asjad olnud. Enne süsti oli üks kolmenädalane kõrvapõletikuga tipnenud nakkus ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina meedik, süst tehtud, praegu olen olnud täiesti terve, sellel sügisel/talvel pole kordagi haige olnud mitte üheski viiruses.

Sama siin, aga selle vahega, et mina vaktsiini ei lasknud teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gripisüst tehtud onkoloogi soovitusel. Haige pole olnud. Paar korda kippus nohu kallale, kui kolleegid haigena tööl olid, aga haiguseks ei arenenud, erinevalt varasemast. Vaktsiini tüsistusi pole olnud, samuti mu 80-aastasel isal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gripisüstid tehtud mulle, mu 9aastasele lapsele ja 86aastasele isale. Laps sai uut, neljavalentset, meie eelmist. Me keegi ei ole siiani haiged olnud. Ka nohus-köhas mitte. Isal oli siiski kaks päeva mingi kõhuviirus, kuid mitte gripi moodi haigust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gripp ja gripp. Justkui paragripp ja muud gripilaadsed viirused kergemad põdeda oleks. Ise põdesin eelmisel aastal ka mingit hullu viirust, mis andis 11 päeva üle/alla 39C palavikku kohutava enesetunde, köha ja kurguvaluga. Arsti sõnul polnud tegu gripiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gripp ja gripp. Justkui paragripp ja muud gripilaadsed viirused kergemad põdeda oleks. Ise põdesin eelmisel aastal ka mingit hullu viirust, mis andis 11 päeva üle/alla 39C palavikku kohutava enesetunde, köha ja kurguvaluga. Arsti sõnul polnud tegu gripiga.

Tegi proovi või lihtsalt arvas,et pole gripp. Ma pidasin just seda silmas,et kes süsti teinud,kas põete muud viirused ka kergemalt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 12:04; 13.02 14:38; 15.02 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasin sügisel vaktsiini teha, olen viimased 7-8 aastat vist teinud. Vaktsiini kõrvaltoimeid ei ole täheldanud. Haige ei ole olnud, ei gripis ega muudes viirustes. Mees mul maadleb pidevalt viirustega, vaktsineerida ei ole ta end viitsinud. Praegu on põhjalikult haige, ehk järgmiseks talveks viitsib ikka vaktsineerimise ka ette võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasin sügisel vaktsiini teha, olen viimased 7-8 aastat vist teinud. Vaktsiini kõrvaltoimeid ei ole täheldanud. Haige ei ole olnud, ei gripis ega muudes viirustes. Mees mul maadleb pidevalt viirustega, vaktsineerida ei ole ta end viitsinud. Praegu on põhjalikult haige, ehk järgmiseks talveks viitsib ikka vaktsineerimise ka ette võtta.

Minu abikaasa oli ka pidevalt haige sügis/talve perioodil. Sel hooajal tegi gripivaktsiini ja nüüd püsib tervena. Korra ainult nohu on olnud.
Ise olen mitu aastat vaktsiini teinud ja pole haige olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gripivaktsiin kaitseb AINULT selle gripi tüve vastu, mille vastu ta on mõeldud. See EI KAITSE ühegi nohu ega paragripi ega mitte millegi muu eest (see siis selgituseks sellele, kes arvas, et mees peab kindlasti gripi vastu vaktsineerima, sest on parajasti nohus..) Kellel nõrgem immuunsus, see haigestub paragrippi ja viirushaigustesse jne, gripivaktsiini tegemine võib isegi veel organismi nõrgestada. Vaktsiini tasub teha ikka neil, kes puutuvad tõesti kokku just gripiga (nt meedikud, õed haiglas, sanitarid jne.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sügisel lasin gripivaktsiini teha. Üsna tõbine olen terve sügise-talve olnud, nohu, köha, kurguvalu jne – selline tunne, et kui kuskil vähegi midagi liikvel, sis kõik üles ka korjan. Varem pole sellist jama olnud, talve jooksul korra nohus olen ikka, aga sellist lõputut haigena vindumist pole ükski aasta olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen täiesti tervena vastu pidanud. Poeg oli 4 nädalat tagasi B-tüve grupis ning kuigi vaktsiin kaitseb ainult A-tüve vastu, siis ma ometi ei haigestunud, kuigi mingit distantsi ma temaga ei hoidnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka medõde, tehtud vaktsiin – liigun palju gripihaigete seas, samuti põdes grippi mu vaktsineerimata laps – ise ei ole siiani midagi külge korjanud, muidu ikka lapselt vähemalt mõne köha olen saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsiini tasub teha ikka neil, kes puutuvad tõesti kokku just gripiga (nt meedikud, õed haiglas, sanitarid jne.)

Me olime eelmine aasta lastehaiglas neljases palatis koos grippi põdeva lapsega. See laps ei olnud vaktsineeritud ja põdes kerge palavikuga, probleemiks oli haukuv köha, mille vastu sai paar korda adrenaliini. Minu laps, kes põdes tavalist viirust oli seevastu lapiti maas ja sai süste, astmaravimit ja oli lisaks veel tilguti all ning kõrges palavikus. Me ise ei haigestunud grippi kuigi olime suht lähestikku ning oleme vaktsineerimata. Ei oska öelda, kas vaktsiinist oleks kasu olnud või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole mitte kunagi gripisüsti teinud ja ei ole kunagi grippi põdenud. 45-aastane olen. Ainus haigus, mida põen on paar päeva kestev äge nohu. Seda juhtub umbes 1 kord 3 aasta jooksul.

Ei usu, et gripisüst kuidagi kaitseks. See on ehk vajalik raukadele ning teatud krooniliste haigustega inimestele. Tavalisele, normaalse tervisega inimesele ei ole vaja seda teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen täiesti tervena vastu pidanud. Poeg oli 4 nädalat tagasi B-tüve grupis ning kuigi vaktsiin kaitseb ainult A-tüve vastu, siis ma ometi ei haigestunud, kuigi mingit distantsi ma temaga ei hoidnud.

Sellist vaktsiini ei ole, kus poleks vähemalt ühte B-tüve. Kolmevalentses on üks ja neljavalentses kaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 21:13; 03.03 16:04; 04.03 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel aastal olin gripis. Väga vastik oli, enam ei taha. Sel sügisel lasin vaktsineerida neljavalentse vaktsiiniga. OLen terve olnud, kuigi kolleegid on vahepeal tõbised olnud. Eks näis, kevadeni veel aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen vaktsineerinud ja sel talvel pole haige olnudki.
Vaktsineerimist talusin küll halvasti, pärast oli kaks nädalat haiglane tunne aga praegu arvan, et tegin õigesti. Meie kollektiivis on väga palju haigeid hetkel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina meedik, süst tehtud, praegu olen olnud täiesti terve, sellel sügisel/talvel pole kordagi haige olnud mitte üheski viiruses.

Sama siin, aga selle vahega, et mina vaktsiini ei lasknud teha.

Sama siin, ainult et ei ole ei meedik ega vaktsineeritud 😀

Küll aga lasin töökoha poolt teha u 10 aastat tagasi sügisel, ja too kevad pärast seda olin nädal aega gripiga siruli maas. Ühtlasi ka ainus kord elus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 14:21; 04.03 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll aga lasin töökoha poolt teha u 10 aastat tagasi sügisel, ja too kevad pärast seda olin nädal aega gripiga siruli maas. Ühtlasi ka ainus kord elus.

Ja kohe tõestati, et gripiga? Kahtlen. Või oli tõesti mõni selline aasta, kus levis hoopis teine gripp kui see, mille vastu vaktsineeriti? Seagrippi 10 aastat tagasi veel ei olnud, see tuli 2009 esimesele tiirule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 21:13; 03.03 16:04; 04.03 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll aga lasin töökoha poolt teha u 10 aastat tagasi sügisel, ja too kevad pärast seda olin nädal aega gripiga siruli maas. Ühtlasi ka ainus kord elus.

Ja kohe tõestati, et gripiga? Kahtlen. Või oli tõesti mõni selline aasta, kus levis hoopis teine gripp kui see, mille vastu vaktsineeriti? Seagrippi 10 aastat tagasi veel ei olnud, see tuli 2009 esimesele tiirule.

Enamasti ongi kevadel hoopis teised tüved, kui need, mille vastu sügisel vaktsineeritakse. Fakt on see, et ma pole elus nii haige olnud kui too kevad ja ühtlasi pole ka elus rohkem vaktsineerinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 14:21; 04.03 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti ongi kevadel hoopis teised tüved, kui need, mille vastu sügisel vaktsineeritakse.

Ära aja jama. On väga harv juhus, kui ringlevad gripitüved ei vasta vaktsiinile.

Fakt on see, et ma pole elus nii haige olnud kui too kevad ja ühtlasi pole ka elus rohkem vaktsineerinud.

Siis nii kirjutagi, mitte ära väida, et sul oli gripp.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 21:13; 03.03 16:04; 04.03 17:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Ilu ja tervis Gripisüsti teinud inimesed,kuidas teil tervis on?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.