Esileht Lapse ootamine Gripivaktsiin rasedale?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Gripivaktsiin rasedale?

Postitas:

Mida teie arstid sellest arvavad ja kas teete? Eriti talviste beebide emad.
Kas laps saab ka kaitse läbi ema vaktsineerimise?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas rasedaid üldse vaktsineeritakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gripivastast vaktsineerimist on vajavad naised, kelle raseduse teine ja kolmas trimester jäävad gripi kõrghooajale. Gripivaktsiin on kõigis raseduse järkudes ohutu. Pärast vaktsineerimist kandub ema immuunsus edasi ka lapsele, kaitstes teda esimese kuue elukuu jooksul. Ema vaktsineerimine on parim kaitse lapsele, sest alla kuue kuu vanuseid imikuid gripi vastu ei vaktsineerita. Rasedatel võib gripp kulgeda raskelt ja põhjustada tõsiseid tüsistusi, suurem on tõenäosus sattuda haiglasse ja ka surra. Gripihaige raseda sündimata last ohustavad ka enneaegne sünd ja alakaalulisus

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 13:47; 06.11 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsisin igaks juhuks enne tegemist siiski arstilt üle. Kiitis idee heaks ja andis rohelise tule.
TA1/6

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 13:47; 06.11 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtaeg jaanuaris ja olen nüüd 2 nädalat pidevalt sellele mõelnud ja lugenud ja kaalunud.
Otsustasin, et ei tee – sel aastal ainult neljavalentne ja uuringuid rasedatele ikkagi pole tehtud piisavalt minu jaoks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tähtaeg on kevadel ja kuna II ja III trimester jäävad gripi kõrghooaega, siis tegin kohe raseduse alguses (septembris) gripivaktsiini. Kahtlesin küll, aga nii palju kui lugesin, siis rasedad on riskigrupp ja vaktsiin on üsna soovituslik. Kuna ma tegin ka eelmisel aastal gripivaktsiini, millega mingeid kõrvalmõjusid polnud ja haigeks ka ei jäänud, siis tegin ka sel aastal.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmakas just soovitas, sest teine trimester jääb gripi kõrghooajale.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasin juba oktoobris teha. Beebi tuleb jaanuaris. Saab minu antikehad. Ämmakas soovitas ka. Perearst samuti. Ei kõhelnud eriti. Natuke vaid lugesin.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise arst. Ja mõlema raseduse ajal lasin end gripi vastu vaktsineerida nagu muudelgi aastatel. Nagu siingi juba välja toodud, raseda puhul on gripi vastu vaktsineerimine eriti oluline.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen samuti arst, lasin ka sellel hooajal gripivaktsiini ära teha. Laps sünnib gripihooaja tipphetkel ehk vähem kui kahe kuu pärast, nii et selles osas on minu süda nüüd rahul.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tee. Vaktsiin ei kaitse 100% ja mul on palju tuttavaid, kes peale vaktsiini väga haigeks jäänud ja tean ka mitmeid, kes on end sügisel vaktsineerinud, aga talvel või varakevadel siiski grippi jäänud.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 19:13; 11.11 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järelikult on nad enne vaktsiini tegemist nakatunud. Siis jääbki selline mulje.

https://tervis.postimees.ee/4279277/gripispetsialist-vastab-kas-parast-vaktsineerimist-voib-haigeks-jaada

Pole kunagi vaksineerinud, aga nüüd rasedana vaksineerisin. Olen gripihooajal 2-3 trimestril.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järelikult on nad enne vaktsiini tegemist nakatunud. Siis jääbki selline mulje.

https://tervis.postimees.ee/4279277/gripispetsialist-vastab-kas-parast-vaktsineerimist-voib-haigeks-jaada

Pole kunagi vaksineerinud, aga nüüd rasedana vaksineerisin. Olen gripihooajal 2-3 trimestril.

Hmm. Kuidas saab olla ENNE nakatunud, kui oktoobris tegi inimene süsti ja aprillis jäi grippi? Sellised juhtumeid on palju. See on ju ammu teada, et vaktsiin ei kaitse 100%, massimeediat ei tasu ka tõena võtta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 19:13; 11.11 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain gripivaktsiini raseduse ajal. Elan Norras ja arst ütles, et see pigem ikka soovitatav.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Lapse ootamine Gripivaktsiin rasedale?