Esileht Ilu ja tervis Gripp ja lemmikloom

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Gripp ja lemmikloom

Postitas:
Kägu

Mul on gripp. Kõrge palavik, nohu, köha ja herpesviirus näol.

Kas midagi võib nakkuda kassile? Näiteks herpes?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa kassiga suudled, siis ehk võib.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kipub mind ise musitamas käima.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kipub mind ise musitamas käima.

Äkki suudad mõne päeva ilma teda musitamata olla.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kipub mind ise musitamas käima.

*Kass

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kipub mind ise musitamas käima.

Äkki suudad mõne päeva ilma teda musitamata olla.

Mina suudan küll. Aga küsimus jääb. Kas inimeste viirushaigused võivad kassile-koerale nakkuda?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, võib. Võib olla samamoodi letargiline, aevastada, köhida

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Grippi võib jääda (kuigi väidetavalt on haigusnähud kassidel kerged), kuid inimese herpes ei tohiks neile nakkuda. Kassidel on oma herpesviirused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kipub mind ise musitamas käima.

Iuuuu!!!

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem ei jää, aga musitamise jätaks siis, kui endal hea. Kassi musid on parimad. Zoonoosid levivad vastastikku küll.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gripp võib vabalt kassidele jt loomadele nakata, vähemalt A-gripp, mis praegu möllab. Ma nüüd ei nokleks temaga nädalakese, kui suudad… Samuti inimestega!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.cdc.gov/flu/other/flu-in-cats/index.html

Kassidelt on väike võimalus saada, järelikult vastupidi ka. Kassid saavad kassidelt ja lindudelt. Linnud vist võivad inimeselt küll miskit saada.
Herpese kohta lugesin, et ei saa saada inimestelt.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kassidelt on siis inimesel väike võimalus saada grippi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus tekkis sellest, et täna kass oksendas väga palju. See on tema puhul väga harv nähtus.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus tekkis sellest, et täna kass oksendas väga palju. See on tema puhul väga harv nähtus.

Kindel see, et sai sinult herpese, sellepärast oksendas. Kust inimestel küll sellised ideed tulevad. Lemmikloomad võivad saada inimestelt grippi ja koroonat, aga põevad seda tavaliselt kergelt. Herpest nad inimestelt ei saa. Ilmselt oksendas su kass mingi muu asja pärast.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindel see, et sai sinult herpese, sellepärast oksendas. Kust inimestel küll sellised ideed tulevad. Lemmikloomad võivad saada inimestelt grippi ja koroonat, aga põevad seda tavaliselt kergelt. Herpest nad inimestelt ei saa. Ilmselt oksendas su kass mingi muu asja pärast.

Mis selles “idees” siis nii imelikku on? Kui grippi väidetavalt võib saada, siis miks see herpese saamise võimalus nii imelik on?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus tekkis sellest, et täna kass oksendas väga palju. See on tema puhul väga harv nähtus.

Loomaarstil käisid?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus tekkis sellest, et täna kass oksendas väga palju. See on tema puhul väga harv nähtus.

Loomaarstil käisid?

Saad ikka aru, et inimene on kõrge palavikuga gripis?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saad ikka aru, et inimene on kõrge palavikuga gripis?

Ma saan aru, aga keegi pereliige ikka on, kes saab viia või sõber? Milleks siis sõbrad on? Sõpru polegi, seda ma olen ammu öelnud.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui grippi väidetavalt võib saada, siis miks see herpese saamise võimalus nii imelik on?

Sa lased kassil oma villilisi huuli lakkuda, et see teoreetiliseltki võimalik saaks olla. Päris rõve.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa lased kassil oma villilisi huuli lakkuda, et see teoreetiliseltki võimalik saaks olla. Päris rõve.

Ma guugeldasin seda ja ei olnud tõene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui grippi väidetavalt võib saada, siis miks see herpese saamise võimalus nii imelik on?

Sa lased kassil oma villilisi huuli lakkuda, et see teoreetiliseltki võimalik saaks olla. Päris rõve.

Ei, suur ohatis on põse peal. Oma suud ei lase ma kunagi loomadel lakkuda.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, suur ohatis on põse peal. Oma suud ei lase ma kunagi loomadel lakkuda.

Ja seda ohatist lased lakkuda või? See on ju rõve mis rõve. Aga sellegipoolest see ei nakka, täiesti loll idee.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma suud ei lase ma kunagi loomadel lakkuda.

Miks?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Herpesviirus on kassidele ja inimestel erinev. Kassid nakatavad üksteist kasside herpesviirusega (FVR – feline herpes virus), mis ei nakka inimestele. Ja inimeste vahel nakkub inimeste herpesviirus (ohatise oma on HSV – herpes simplex virus), mis ei nakku kassidele. Liigispetsiifised erinevad herpesviirused.

Külmetusviiruste nakkamise kohta tean veidi vähem, Google väidab, et väga tõenäoliselt ei nakku, mingi üliharva, oleneb viiruse tüübist vm. Aga kui kass nohus pole ega aevasta, ju siis pole see harv juhus, kus nakkus 🙂

Ohatisele võib proovida apteegist 99 või 100% aloe geeli peale panna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan, et Covid viiruse kohta on tõestatud palju, et kassid ja ka loomaaias teised kaslased – lõvid, tiigrid saavad kindlasti Covid viiruse saada. Gripp (Influeza) on täiesti teine viirus Covid-ist, ja täiesti teine viirus kõikidest teistest erinevatest külmetusi põhjustavatest erinevatest viirustest (Rhinovirus, paragripp jne). Niiet, kui kiirtestiga ei tea, et kas A-gripp või B-gripp, siis on tegemist lihtsalt anonüümse külmetusviirusega, mida kahjuks rahvakeeles kutsutakse valesti gripiks.

Aga niivõi naa igal juhul, kui kass jääb, siis jääb, kui ei jää siis ei jää ega muud pole teha. Mu tuttavate hulgas ei jäänud kassid isegi Covid-sse, niiet see üliharv.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll mõtlen alati, et kui ma haige, siis koer ka saab ilmselt kaastundes sama haiguse, luriseb ninaga ja magab terve päeva mu kõrval….

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma hoopis küsiks seda, kas käite palavikuga koeri jalutamas ja ennast veel haigemaks külmetamas või lasevad nädal otsa tuppa? Mõlemad variandid tunduvad ebameeldivad. Koer tahab min kolm korda päevas kempsu ju saada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see 10 min korralikult riietudes ei tee midagi oluliselt hullemaks ja koer saab vaevast lahti. Tänapäeval isegi palavikuga lapsed peab perearsti juurde kärutama “andke palavikualandaja sisse ja tulge ikka kohale!”, perearstid enam nii naljalt kohale ei tule (ja ega midagi kodus pole teha ka peale käehoidmise, seega õige).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, suur ohatis on põse peal. Oma suud ei lase ma kunagi loomadel lakkuda.

Ja seda ohatist lased lakkuda või? See on ju rõve mis rõve. Aga sellegipoolest see ei nakka, täiesti loll idee.

Ei lase lakkuda. Aga, kui ta tuleb ja paneb nina vastu, siis on kontakt ju olemas. Ja magamise pealt ei pruugi ju kohe arugi saada olla, kui kass tuleb lähedust otsima.

Lausa imelik kohe, et pean sellist asja niimoodi lahti kirjeldama. Aga, kui endal koera või kassi ei ole, siis ehk ei saagi situatsioonist täpselt aru.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Ilu ja tervis Gripp ja lemmikloom