Esileht Lapse ootamine Gripp ja palavik raseduse ajal

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Gripp ja palavik raseduse ajal

Postitas:
Kägu

Olin gripis nädal aega rasedust 14 nädalat. Üks päev oli ka väga kõrge palavik 38, mis taandus teisel päeval. Perearst kinnitas, et ei ole hullu, tuleb lihtsalt puhata ja juua palju vedelikku (mitte kuuma) ning rasedad võivadki raskemini/pikemalt grippi põdeda. Öine köha oli vahepeal nii õudne, et oli selline tunne, et kui ma köhin siis laps hüppab seal kõhus vist küll ringi. Kas keegi on ka olnud tõsiselt haige palavikuga ja kas lapsel võib mingeid tüsistusi tekkida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin raseduse ajal adenoviiruses (millalgi ca 25+ nädala paiku). Oli samuti 2 päeva 38 palavik ning järgnes hullumeelne köha. Toimisin nagu ikka – puhkasin, vajadusel alandasin palavikku. Mingeid tüsistusi ei tekkinud mul ega beebil, sündis ajaliselt ja täitsa tervena.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin viiendal raseduskuul väga raskes A-gripis. Lapsega kõik korras, rahu ainult rahu. Joo palju puhast allikavett. Lisaks sidrun, kurkum, mesi, ingver, küüslauk kokku segada ja võtta iga päev. See terb imet.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli teise lapse raseduse algul (7-8n kuskil) koroona. Põdesin väga raskelt seda, 3 päeva oli väga kõrge palavik ja olin täiesti jõuetu ja voodis. Õnneks nüüd kodus kasvamas täiesti terve poiss:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem on viirushaigustesse nakatumine raseduse ajal tavapärane, kuna organism on vastuvõtlikum. Gripp on samasugune viirushaigus, nagu üldjuhul kõik muud põetavad köhad-nohud-kurguvalud; lisaks ei ole 38 täiskasvanul kõrge palavik, seda ei ole tarvis isegi mitte alandada. Perearst andis õiged soovitused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul esimese rasedusega pani immuunsus hullu, ei olnud kogu hooaja üldse haige.

Teise ajal jälle olen koroonas (raseduse algupoolel) ja ka mingis muus vastikus viiruses (raseduse teises pooles) – rasedus kestis normaalse aja ja lapsel oli kõik ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gripis olin ja üldse mitte raskelt, rasedus peetus. Loomulikult eisaa keegi kunagi teada, kas selle gripi pärast või muul põhjusel.

Aga miks ei tohi kuuma jooki juua?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Lapse ootamine Gripp ja palavik raseduse ajal