Esileht Lapse ootamine GTT haigena

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: GTT haigena

Postitas:

Mul juhtus nii, et saadeti GTT testi tegema (rasedust 30+ nädalat). Olin just olnud 2-3 nädalat väga haige ja testipäeval olin endiselt pooltõbine. Ämmakas hoiatas kohe, et haigus võib veresuhkrunäite tõsta. Esimene näit oli korras, kuid kaks viimast olid veidi üle normi. Pandi rasedusdiabeedi diagnoos, käisin nõustamisel ja anti glükomeeter. Nüüd mõõdan igapäevaselt veresuhkruid nagu kord ja kohus. Diabeediõe soovitus oli alguses oma elustiili ja dieeti mitte muuta, vaid hakata testima mis ja kui palju mu veresuhkrut tõstab. Olen mõõtnud nüüdseks iga päev u nädala ja selle aja jooksul ei ole mitte ükski näit veel normi ületanud, ükskõik midama ka ei sööks (nt meesaia jms magusat, mida diabeetikutel süüa ei lubata). Hakkan juba vaikselt kahtlustama, et sain diagnoosi täiesti alusetult ja kõrgemad näidud testil olidki vaid haigusest tingitud. Kas kellelgi on veel nii olnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 12:25; 13.03 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis näidud olid?

Olen eelmise GTT teema algataja. Minul on samamoodi ainult peale glükoositarbimist suhkrunäit paigast ära ja samamoodi olin enne testi 2 nädalat haige olnud. Nüüd mõtlen et siis samamoodi võis mõjutada. Pole veel diabeediarsti juures käinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 14:38; 15.03 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu näidud olid 4,7 /11,1 /8,7 (võis olla max 5 /9,9 /8,4). Nüüd pean 1,5 h peale igat söögikorda suhkrut mõõtma ja näit peab jääma alla 7. Tugeva õhtusöögi ja magustoidu järel on mul kõige rohkem olnud 6,8, muidu tavaliselt ikka 4-5 kandis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 12:25; 13.03 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli tühja kõhu näit 0,1 võrra kõrgem normist ja teised näidud korras-pandi diagnoos. Mõõtsin 2 nädalat ilma toitumist muutmata ja jätkuvalt olid näidud korras. Lõpuks siis sain arstiga nõusolekule, et mõõtsin 1 kord nädalas (ka siis olid näidud ok). Minu arvates pannakse diagnoosi liiga kiirelt välja ega arvestada testi päeval mõjutavaid lisategureid (haigus jne).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Diagnoos pannakse jah kohe välja, kuid ei tasu muretseda. Kui näidud nüüd nädal-kaks korras olnud, siis edaspidi ei pea enam iga päev mõõtma, vaid piisab, kui nädalas 2x seda teha ja siis jäätegi lihtsalt jälgimisele. Oma beebi nimel ei ole seda ju palju teha.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

diagnoosi pannakse tõesti liiga kergekäeliselt nüüd, seda enam et paar aastat tagasi olid normid kõrgemad. ja siis veel ähvardatakse et kellel olnud rasedusdiabeet, sel on 10-15a jooksul 50% töenäosus haigestuda diabeeti. Absurd ju

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 14:38; 15.03 16:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Lapse ootamine GTT haigena

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.