Esileht Rasestumine ja lapse ootamine GTT test Tartus

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: GTT test Tartus

Postitas:

Kes on Tartu Kliinikumis GTT testi tegemas käinud, kuidas see asi täpsemalt välja näeb? Kus seda tehakse, kas haigla poolel või nõuandlas? Millised üldse kogemused olid? Oli väga jube? Siit PK-st lugesin, et mõnel on ikka väga halb hakanud sellest.
Mul tegelikult rasedust juba 29n., aga nüüd täna ämmakas rääkis, et pidavat uus kord olema ja peavad riskigruppi kuuluvad kõik testile saatma. Mul on KMI üle normi pisut ja viimasel kuul tuli liiga palju kaalu (3kg) ka juurde. Saatekirja ma veel ei saanud, kuna ei osanud öelda, kuna sinna testile minna üldse saan. Ämmakas ütles, et seal võib 4 tundi minna. Läheb ka nii kaua?
Ja kui selgub, et ongi probleeme veresuhkruga, mis siis edasised variandid on? Praegu küll kuu aega tagasi võetud vereproov oli korras veresuhkru koha pealt. 4,1 oli ja see pidavat normis olema. Suguvõsas ka ei tea suhkruhaigeid olevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 12:36; 22.02 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lähen homme testi tegema, siis saan täpselt teada. Sissepääs on nõuandla juurest, kust liftiga teisele korrusele. Ülariided tuleb jätta garderoobi.
Nagu ma olen aru saanud, siis kõigepealt võetakse veri tühja kõhuga, siis jood magusa joogi. Uus veri võetakse 1h pärast ja veel 2h pärast. Seega üle 3h ei tohiks minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähed liftiga teisele korrusele sünnieelsesse,seal juhatab sind valveõde palatisse,valid omale voodi ja jääd ootama millal arst tuleb ja võtab sult esimese proovi,tunni möödudes jood seda jooki,mis pole just kõige parem aga osta üks sidrun ja pigista seda joogi sisse,siis parem maitse.siis võetakse sult uus proov,tunni möödudes viimane proov ja siis oled vaba.see võtab aega kõik 2,5h,rohkem küll ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin tegemas. Tehakse seda Sünnituseelses osakonnas (Nõuandlast lähed liftiga teisele korrusele) 8-ks läksin kohale, anti palatis voodikoht. Pool 9 võeti esimene vereproov, siis tuli glükoosijook 5-10 min jooksul ära juua, siis võeti teine vereproov tund aega pärast joomist ja komas vereproov kaks tundi pärast joomist. Ennem kella 11 sain tulema. Ei olnud hull. Mina soovitan osta apteegist spetsiaalse GTT tegemiseks mõeldud valmis joogi, see on maitsestatud (natuke coca-cola maitsega) ja ei tundu nii magus, kui see jama, mis nad kohapeal sisse joodavad. Kallis see on (5¤ millegagi), aga öökima ei ajanud vähemalt, teised pingutasid väga et haiglapoolset jooki ära juua. Aga kui oma joogi ostad, siis pead neile ütlema ka, et sul oma jook kaasas 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läbi viiakse see sünnituseelses osakonnas, nõuandla poole peal 2. korrusel.Läksin kella 8 sinna,ootasin ämmaemandat kes sel päeval meiega tegeles.Söömata peab olema eelneva õhtu kella 20-st, vett võib ainult juua.Kusagil kella 9 paiku võeti siis esimene veri, siis jõime ära selle lahuse (kuna mul juba korduv tegemine, siis sel korral olin targem ja ostsin apteegist valmis lahuse kaasa- see on coca maitsega ja täiesti joodav võrreldes selle sooja ülimagusa joogiga mida seal pakutakse. Soovitan kindlasti osta!)Jook joodud, istud tund aega , siis võetakse uus veri, siis istud veel tund aega ja võetakse viimane veri ja peale seda lastakse ära, niiet kella 11-12 pead kindlasti arvestama.Tulemused selguvad juba õhtuks ja kui need korras ei ole, võetakse sinuga ka ühendust ja edasi tegeleb sinuga dieediõde.Esialgu proovitaksegi dieediga asja kontrolli alla saada, mõõdad 4 korda päevas oma veresuhkrut(glükomeetri annab arst) ja siis vaadatakse kas on tarvis alustada ravi(tabletid või süstimine)või saab toitumisega asikontrolli alla.Minul on veresuhkur kõrgem, aga püüan seda tervisliku toitumise ja liikumisega kontrolli all hoida, et mitte ravimeid tarvitada, loodan et õnnestub!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jh, täpselt teisel korrusel ja kindlasti tühja kõhuga! Hirmsat pole miskit, kolm veenivere võttu ja üks näpuotsa suts.Veenist ei torgi ta ühest kohast, vaid saab vajadusel ka teisest käsivarrest võtta.Isegi see magus jook on täitsa ok, sest kõht on päris tühi 🙂
See jäi mul selgusetuks, kas vastused lähevad automaatselt arstile? Seal paluti ainult minu telefoni nr.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nujah, ma ei kujuta ette, kust nad mul need 3x veeniverd võtavad:S Ühel käel pole keegi mitte kunagi üritamagi hakanud, on vaid pead vangutatud selle peale ja imestatud, et kus mu veenid on. Teisel käel on ainult ühte soont näha.

Aga mida halba saab juhtuda kui ma ei lähe seda testi tegema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 12:36; 22.02 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No suhkru taseme mõõtmine on ikka lapse heaolu nimel vajalik, kui see test on sulle juba määratud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läks u nädal tagasi täpselt 3h Maarjamõisas GTT peale. 8 läksin sinna, kell 8.30 kutsuti verd andma. U kell 9 toodi need joogid. Olen varem ka teinud ja minu nõks on see, et joon selle võimalikult kiiresti ära. Apteegist ostmist keegi ei pakkunud. Siis võeti kell 10 ja 11 verd ja siis olin vaba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine GTT test Tartus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.