Esileht Ajaviite- ja muud jutud Gümnaasium lõpetamata

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Gümnaasium lõpetamata

Postitas:
Kägu

On mõtet 40 ringis inimesel veel trügida õhtukooli, et lõpetada ära viimane klass? elu seni väga raske olnud, olen alustanud õhtukoolis kahel korral, kummalgi korral jäänud kooliskäimisel rahahätta ja kooli pooleli jätnud.Kas kolmas kord veel proovida? Või mida see keskharidus õieti annabki, kui edasi õppimiseks võimalused kesinad, vanust ka juba…lõpetaks siis koos oma lapsega keska.
Aga miskit nagu närib hinges, et seda paberit pole:(

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Gümnaasium lõpetamata

40 aastasena on sul veel ca 25 aastat olla tööturul. Selle aja jooksul jõuab uue ameti õppida ja isegi karjääri teha. Aga kui ise ennast maha kannad, siis pole tõesti millelgi mõtet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui närib, siis tee ära. see pole mingi ulme-ettevõtmine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Loomulikult, kui närib, siis käi ja lõpeta ära. Ilmselt raske saab sul olema, sest õppeprogramm on ikka üsna pingeline aga kui sa vanuse poolest kahtled, siis selles osas ei ole sa ainus \”vanake\” seal koolis.
Täpselt selle annabki see paber, et saad öelda \”mul on 12.klassi lõpetatud\”.
Ja soovi korral võid minna ja osaleda kursustel, kus eelnevalt on vajalik keskhariduse olemasolu.

Please wait...
Postitas:
Jaagular

Minu meelest ka – lõpeta ära. 40-aastane ei ole tänapäeval üldse vana. Keskharidust omades on sul juba edaspidiseid võimalusi hoopis rohkem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänud julgustamise eest.Aga uuriks veel, et mida kujutab endast õppimine eksternina? Kus täiskasvanute gümnaasiumis seda võimaldatakse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb ju, mis sa edasi kavatsed teha. Kas sa tahad edasi õppida või oled oma senise tööga rahul. Lihtsalt paberi pärast ma sinu asemel küll seda jama ette ei võtaks. Miks sind see häirib? Ära loe nii palju Perekooli. Varsti närib hinge ka see, et sul vaid keskharidus. No ja nüüd pole ju ka bakaga suurt midagi peale hakata.
Minu ema on 8klassi haridusega ja peaaegu kuni pensionini töötas riigiasutuses kassapidajana. Mitte keegi pole temalt paberit küsinud.
Mu mehel on lõpetamata viimane klass. Tunnistus on küll käes, aga kaks hinnet on puudu. Ometigi ta teenib väga head palka ja suudab neljaliikmelise pere ära toita ja maja ehitada. Minu kui kõrgharidusega inimesega täiesti võrdväärne vestluspartner ja isegi targem ning arukam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänud julgustamise eest.Aga uuriks veel, et mida kujutab endast õppimine eksternina? Kus täiskasvanute gümnaasiumis seda võimaldatakse?[/tsitaat]
see tähendab seda, et pead kogu materjali omandama iseseisvalt. See on väga raske. Lihtsam on end ikka õpetada lasta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu isa lõpetas 46-aastaselt ülikoolis bakalaureuseõppe, 48-aastasena magistriõppe ja töötab nüüd 1,5 aastat kohal, kus miinimumnõue magistrikraad 🙂 Täielik hüpe oma laste eeskujul, õppis minu ja vennaga praktiliselt samal ajal ülikoolis. Nii et see seisab sul veel ees, ära loobu!

Please wait...
Postitas:
Tiit Eru

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui närib, siis tee ära. see pole mingi ulme-ettevõtmine. [/tsitaat]

jaajaa 😀 ma näen vahel siiani unes, et olen fyysikatunnis ja muffigi aru ei saa 😛 ei tahaks korrata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanalinna Täiskasvanute gümnaasiumis saab eksternina õppida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiskasvanute gümnaasiumides saab õppida hommikuses ja õhtuses vahetuses, kaugõppes, eksternina, üksikainete õppijana.. Sellised koolid on paindlikud, õpilassõbralikud, võimalik on jagada üks klass mitme aasta peale. Kõige parem on minna kohale või helistada ja rääkida oma soovidest ja ootustest. Mis linnas oled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult on mul ainult viimane 12 kl lõpetamata.11kl tunnistus olemas, aga niiii palju aastaid vahele jäänud, et ei jaga enam midagi.Kohal käia pole võimalik, peab tööl ka käima, eksternina ehk pusib ära.Tallinnas olen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga mine siis kohe sügisest õppima, pääsed veel kergelt(kui 12. klassi lähed). 2014 aastal on juba 3 kohustuslikku riigieksamit-kirjand, matemaatika ja võõrkeel.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Mine Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasiumi http://www.vtg.tln.edu.ee/ . Nood andsid isegi mulle externina hariduse, kuigi ma kordagi koolis kaine ei olnud, annavad Sulle ka. Toredad inimesed on pealegi, igasuguseid variante & õppekavasid saab teha.

Kindlasti mine õppima!

Please wait...
Postitas:
Kägu

tee ära:). ma ise kogun siin julgust noorte poiste hulka autokooli minna tunduvalt hiljem normaalsest käimise east:D

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Gümnaasium lõpetamata

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.