Esileht Koolilaps Gümnaasiumi koolikatsed Tartus

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Gümnaasiumi koolikatsed Tartus

Postitas:

Tere, reedel toimuvad siis viie kooli katsed, mis otsustavad paljude noorte edaspidise saatuse. Kas ja millest teie lapsed oma valikutes lähtuvad? Minu väga nutikas ja viieline teatas eile, et kuigi pani esimeseks eelistuseks HTG, siis tahab tegelt Tammesse minna hoopis….seletasin küll, et Tamme võiks ikkagi jääda varuvariandiks, sest nende koolide tasemed pole siiski võrreldavad ju. Minu suureks üllatuseks ei taha aga enamus tuttavate lastest, kaasa arvatud minu laps minna Miiina Härmasse, st see pole esimese kolme eelistuse seas….nii oli ka olnud eelmisel aastal paljudel. Laste sõnul on see kool viimastel aastatel alla käinud oma imeliku õppekavaga ning probleemsete õpetajatega….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 09:36; 04.04 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar valis oma nimekrjast kolmanda kooli, kus ta siis praegu õpib. On väga rahul, valimise hetkel tundus see kool kõige parem talle isiklikult. Oma edetabeli tegi ta ka juttude järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suunad ja valikained on Tartu gümnaasiumitel piisavalt erinevad, et mingi üldtaseme järgi otsustada. Reaalsuund – siis ilmselt kindlasti HTG. Minu humanitaarist tütar pani eelmisel aastal 1. valikuks Poska ning 2. HTG, sisse sai mõlemasse. Jäi loomulikult Poska juurde ning on praegu väga, väga õnnelik oma otsuse ja ihaldatud valikainete üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütred tegid katsed eelmisel aastal. Mõlemad välistasid HTG, valikusse jäid Tamme ja MHG ja Poska, neist Tamme I valik ja sinna said ja läksid ning on väga rahul.Nad pole reaali vaid pigem loodussuuna ainete eelistajad, tugev reaal neid ei tõmmanud.

Minu meelest on Tammes küll hea valik suundi:
loodus
meditsiin
tehnoloogia
IT
kultuur

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka tüdruk tegi eelmisel aastal katseid. Kohutavalt pingeline ja raske aeg, kuigi tegu viielise tüdrukuga. Just see eelistuse tegemine.
Tegelikult said kõik, kes tahtsid, oma valitud kooli sisse.

Tema valis JPG. Sai ka HTGsse, aga see polnud tema 1. valik.
MHG pani 3. valikuks aga sinna enam vestlusele ei läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 23:36; 18.03 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris huvitav, et HTG ei ole päris mitmete vastajate esimene valik – kas võiksite seda ehk põhjendada? Minu tütrel on need katsed alles järgmisel aastal ees, aga tema esimene eelistus oleks praeguse seisuga küll HTG (loodus huvitab kõige rohkem, reaal sobiks ka ehk enam-vähem). Tulemuste poolest on HTG ka ju esirinnas, miks siis mitte seda eelistada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar ja mitme töökaaslase lapsed teevad täna elumuutvat katset. Minu piiga esmane valik oli JPG. MHG jäi viimaseks. Ja katset tegema läheb just sinna. Närviline päev mulle, loodan, et tüdruk säilitab rahu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 09:48; 16.03 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsed on MHG-s aga ka tahavad Treffnerisse. Aga aga….gümnaasiumis käivad trennikaaslased teevad näiteks Trefnerit maha. Mulle õnneks räägitakse asjadest ja ma saan neile selgitada, et jah peabki Treffneris rohkem õppima kui mõnes teises. jah ongi teatud asjad karmimad aga see on tuleviku nimel.

see, et mõnes koolis gümnasistid oma dire välja tahavad vahetada, ei ole ju mingi saladus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg lõpetas eelmisel aastal HTG ja ta oli pigem selline, kes sinna nn üle noatera sisse sai – st heade hinnete saamiseks pidi ikka kõvasti tööd tegema ja vaeva nägema. Siiski ei kahetsenud ta oma valikut.
Ütleks, et sellistel lastel on seal üsna raske, eriti (kipub olema tüdrukute probleem) kui nad tahavad kõigis ainetes tublid ja viielised olla ja mitte ühtegi ainet lõdvemalt võtta. Süsteem meenutab juba ülikooli – aastas on 5 perioodi ja iga perioodi lõpus arvestuste nädal. Mõnes mõttes on see hea – enamus aineid on kavas ainult osadel perioodidel, mis tähendab, et korraga ei ole vaja ennast väga paljude erinevate asjade vahel jagada. Samas keeleõppe osas on see raske, kui nt võõrkeel on sept-okt ja siis jälle näiteks kevadel viimasel perioodil.
Aga kool on ise õhkkonna ja vaimsuse poolest küll fantastiliselt tore.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see, et mõnes koolis gümnasistid oma dire välja tahavad vahetada, ei ole ju mingi saladus.

Täitsa huvitav, mis koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süsteem meenutab juba ülikooli – aastas on 5 perioodi ja iga perioodi lõpus arvestuste nädal. Mõnes mõttes on see hea – enamus aineid on kavas ainult osadel perioodidel, mis tähendab, et korraga ei ole vaja ennast väga paljude erinevate asjade vahel jagada.

sama on ju teistes ka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris huvitav, et HTG ei ole päris mitmete vastajate esimene valik – kas võiksite seda ehk põhjendada? Minu tütrel on need katsed alles järgmisel aastal ees, aga tema esimene eelistus oleks praeguse seisuga küll HTG (loodus huvitab kõige rohkem, reaal sobiks ka ehk enam-vähem). Tulemuste poolest on HTG ka ju esirinnas, miks siis mitte seda eelistada?

mina saan asjast nii aru, või õigemini oli see paar aastat tagasi nii: sa panid koolid oma soovide alusel ritta. Kes pani HTG esimeseks ja nt Tamme teiseks…. Kui punktid ei võimaldanud HTG sisse saamist. Siis HTG kaotas su vastu huvi ja Tamme ei valinud sind ka oma esmase valiku hulka. Noored teavad, et HTG-sse on raske saada ja pigem panevad oma esimesse valikusse teise kooli. Htg panevad esmasesse valikusse need, kes tunnevd et on targad ja need, kes hindavad oma võimeid üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps tegi ka täna katsed, mis osutusid päris keerulisteks. Inglise keel oli ainult normaalne olnud 🙂 Tema valikus oli 1.Tamme 2. Härma 3. Poska. Kuidas teie lastel muljed on, kas katsed olid rasked?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 21:15; 17.03 12:39; 15.04 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps tegi ka täna katsed, mis osutusid päris keerulisteks. Inglise keel oli ainult normaalne olnud ???? Tema valikus oli 1.Tamme 2. Härma 3. Poska. Kuidas teie lastel muljed on, kas katsed olid rasked?

Minu piiga nuttis, sest talle tundus mata väga raske. oli lõppu jätnud ja sattus paanikasse. Eks näis…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 09:48; 16.03 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Härma gümnasisti lapsevanemana väidan, et õpetajad on täitsa normaalsed ning õppima suunavad nad tõesti. Laps, kelle keeleoskus põhikoolis soovida jättis, on gümnaasiumis suurte hüpetega edasi läinud. Õnneks on gümnasistid piisavalt suured, et direktsiooni veidrad maailmavaated lähevad neist kaarega mööda.

Muide, minu teada on ainult üks õpetaja viimastel aastatel lahti lastud. Ülejäänud on ise ära läinud (sigahead õpetajade muidugi) ning nendegi hulgas on vaid mõnel üksikul juhul olnud lisapõhjuseks kaklus direktsiooniga. Muidu ikka täitsa tavalised elulised põhjused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps arvas ka, et katsed olid väga rasked. Mitmete ülesannete puhul ei saanud töökäskudest õigesti aru, et mida tegema peab…. Matemaatika oli ülikeeruline, aga ka eesti keeles oli üllatavalt palju segadust (muidu ta eesti keeles tugev, teeb tööd endmasti maksimumile).
Nii lapsele kui ka vanemale on see periood närvesööv, sest ei tea, mida tulevik toob. Ometi on suur soov õppida gümnaasiumis – kas punktisumma ja valikute järjestus seda aga võimaldavad, seda ei tea. Tekib küsimus, et mida ühelt 15-aastaselt küll oodatakse? Miks peab ta olema selles vanuses laia silmaringiga ja kõiketeadev isiksus. Leian, et gümnaasiumi lõpus võiks see nii olla, hetkel liiga palju tahetud neilt!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 21:15; 17.03 12:39; 15.04 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps arvas ka, et katsed olid väga rasked. Mitmete ülesannete puhul ei saanud töökäskudest õigesti aru, et mida tegema peab…. Matemaatika oli ülikeeruline, aga ka eesti keeles oli üllatavalt palju segadust (muidu ta eesti keeles tugev, teeb tööd endmasti maksimumile).
Nii lapsele kui ka vanemale on see periood närvesööv, sest ei tea, mida tulevik toob. Ometi on suur soov õppida gümnaasiumis – kas punktisumma ja valikute järjestus seda aga võimaldavad, seda ei tea. Tekib küsimus, et mida ühelt 15-aastaselt küll oodatakse? Miks peab ta olema selles vanuses laia silmaringiga ja kõiketeadev isiksus. Leian, et gümnaasiumi lõpus võiks see nii olla, hetkel liiga palju tahetud neilt!

Absoluutselt ei pea. Aga katsete mõte on parimate väljaselgitamine, kõike oskavadki vaid vähesed tipud. Kui test oleks kõigile jõukohane, ei teki ju pingerida. Kuidas siis valida õpilasi koolidesse, kuhu on rohkem soovijaid kui õppekohti? Teisalt on see ka õpilastele vajalik – näiteks HTG-s on nii pingeline õppetöö, et sinna sobivadki vaid võimekad. Nn tavalaps tunneks end läbikukkununa.
Isegi nö tavalises gümnaasiumis on üsna raske ja sinna ei peaks sattuma noor, kellele see sugugi jõukohane pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii lapsele kui ka vanemale on see periood närvesööv, sest ei tea, mida tulevik toob. Ometi on suur soov õppida gümnaasiumis – kas punktisumma ja valikute järjestus seda aga võimaldavad, seda ei tea. Tekib küsimus, et mida ühelt 15-aastaselt küll oodatakse? Miks peab ta olema selles vanuses laia silmaringiga ja kõiketeadev isiksus. Leian, et gümnaasiumi lõpus võiks see nii olla, hetkel liiga palju tahetud neilt!

Kui juba maksimumpunktidele õppiva lapse vanematele on närvesööv, siis kujutate ette, mida teevad mitte nii oivikute vanemate närvid või nende vanemate närvid, kelle teismeliste poiste arengu kohta tavatsetakse öeldakse, “et avaneb keskkoolis”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 14:25; 17.03 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii lapsele kui ka vanemale on see periood närvesööv, sest ei tea, mida tulevik toob. Ometi on suur soov õppida gümnaasiumis – kas punktisumma ja valikute järjestus seda aga võimaldavad, seda ei tea. Tekib küsimus, et mida ühelt 15-aastaselt küll oodatakse? Miks peab ta olema selles vanuses laia silmaringiga ja kõiketeadev isiksus. Leian, et gümnaasiumi lõpus võiks see nii olla, hetkel liiga palju tahetud neilt!

Kui juba maksimumpunktidele õppiva lapse vanematele on närvesööv, siis kujutate ette, mida teevad mitte nii oivikute vanemate närvid või nende vanemate närvid, kelle teismeliste poiste arengu kohta tavatsetakse öeldakse, “et avaneb keskkoolis”.

Miks peaks gümnaasiumisse pürgima noored, kes võib olla “avanevad gümnaasiumis”? Meil on suurepärane kutseharidussüsteem ning suur vajadus oskustööliste järele. Miks ei võiks need noored minna õppima ametit? Gümnaasium võiks olla siiski õppimisele orienteeritud noorele, st kes juba teab, et gümnaasiumile järgneb ülikool.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 14:42; 17.03 17:16; 17.03 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis tublid võimekad saavad kolm aastat üldharidusega nn ajapikendust, et leida, kelleks nad saada tahavad, ja erinevatel põhjustel mitte nii heade põhikooli hinnetega, kuid siiski edasiõppimise sooviga noored peavad elukutsevaliku tegema 15-aastaselt. Ja tihti siis ka kodust lahkuma.
Gümnaasiumibaasil on ka kutseharidussüsteemi poolt pakutavad võimalused laiemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 14:25; 17.03 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellegi noor käis Nõo reaalgümnaasiumi katsetel? Olevat raskem olnud, kui ühiskatsed. Minu poeg ütles, et suutis ära teha 80% ülesannetest, matas ja füüsikas jäi paar tegemata. Kas sellise tulemusega on üldse lootust jutule saada? Muidu hinded 4-5 ja hea käitumisega noormees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis tublid võimekad saavad kolm aastat üldharidusega nn ajapikendust, et leida, kelleks nad saada tahavad, ja erinevatel põhjustel mitte nii heade põhikooli hinnetega, kuid siiski edasiõppimise sooviga noored peavad elukutsevaliku tegema 15-aastaselt. Ja tihti siis ka kodust lahkuma.
Gümnaasiumibaasil on ka kutseharidussüsteemi poolt pakutavad võimalused laiemad.

Sest sellisele noorele on gümnaasium tõesti vaid ajapikendus, jätavad õppetöid tegemata, raiskavad õpetajate aega lõputute järelevastamistega. Katsetega kooli sellised õpilased õnneks ei jõua, aga tavakoolides lohiseb neid ikka päris massiliselt. Paraku ei taha gümnaasiumi läbinud noored enam kutsekooli minna (olgugi, et ülikooli pole ka asja). Nii satuvadki meie noored Soome tööle ja Eestisse tuleb tööjõud jälle väljast sisse tuua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 14:42; 17.03 17:16; 17.03 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiste võimed võivad tõesti alles gümnaasiumis avaneda, see pole mingi sõnakõlks.
Minu enda vend oli põhikoolis 3-4 – line, jooksvalt sageli ka 2-d; gümnaasiumis hakkas reaalaineid lennult haarama. Nüüd on väga hinaatud insener, üle 10 a olnud Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiste võimed võivad tõesti alles gümnaasiumis avaneda, see pole mingi sõnakõlks.
Minu enda vend oli põhikoolis 3-4 – line, jooksvalt sageli ka 2-d; gümnaasiumis hakkas reaalaineid lennult haarama. Nüüd on väga hinaatud insener, üle 10 a olnud Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud.

Kindlasti võib erandeid olla, kuid usun, et nad on andekad ja see on võimalik katsetega selgitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 14:42; 17.03 17:16; 17.03 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge muretsege. Eelmisel aastal olin samas seisus. Laps küll viieline ja sai sisse mitmesse kooli, valis ühe, aga teised mangusid ka pisut, et ümber mõtleks.

Aga kõik ta sõbrad ja klassikaaslased said enamasti sinna kooli kuhu tahtsid.
Oli nende hulgas ka kolmelisi ja testi rahuldavalt sooritanuid.
3-4-5lisi, kes said HTGsse jne.

Meie jaoks oli raske leida õige suund, sest huvisid ja võimeid oli mitmel alal.
Valis südame järgi selle suuna, mida ta ise armastab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 23:36; 18.03 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps tegi ka täna katsed, mis osutusid päris keerulisteks. Inglise keel oli ainult normaalne olnud ???? Tema valikus oli 1.Tamme 2. Härma 3. Poska. Kuidas teie lastel muljed on, kas katsed olid rasked?

Minu piiga nuttis, sest talle tundus mata väga raske. oli lõppu jätnud ja sattus paanikasse. Eks näis…

Hästi palju sõltub nüüd üldisest tasemest. Minu poeg eelmisel aastal tegi Tallinnas katseid. Saabus täielikult lööduna, ütles, et matemaatika läks halvasti, kaheksast ülesandest kolmele sai õige vastuse. Oli väga pettunud, aga hakkas juba leppima, et ei saa. Käis järgmisel katsetel ja kaalus varuvariante. Tulemuste saabudes oli üllatuslikult kutsutud kõikidele vestlustele, ka Reaalkooli, kuigi matemaatika punktid olid vaid 62. Kõiki ülesandeid kuhugi maani pusserdas ja lahenduskäikude eest sai puntke, kuigi õige vastuse sai ainult kolmele ülesandele. Teiste ainete punktid ei olnud ka hiilgavad. Minu poeg jäi pärast esimese eelistuse vestlust varusse ja teise eelistuse koolist sai pärast vestlust protokolli. Siis teavitati, et sai esimese eelistuse kooli sisse, järelikult oli loobujaid. Praeguste klassikaaskastega võrreldes jäi tema matemaatika tulemus esimese poole sisse. Et siis oligi madala lävendiga aasta. Äkki on sel aastal Tartus samamoodi ja Su tütrekesel ikkagi õnnestub sisse saada? Äkki ta hästi enesekriitiline ka? Ja kui ei saagi, ega see maailma lõpp ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg tegi katseid eelmisel aastal. Siin oli küsimus Nõo RG kohta. Ka eelmisel aastal olid Nõo katsed keerulisemad kui Tartus. Minu poeg sai sisse Tartu kooli kuhu soovis, samuti Nõo RG-sse. Nõos paljud kohalikud lapsed, kes sisse said läksid tegelikult Tartusse ja kohad vabanesid. Lõpuks saadi sisse küllaltki madalate punktidega.
Lapsevanematele on see närviline aeg, aga küll kõik laabub. Vestlustest sõltub ka üsna palju ja selleks tasub valmistuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Homme siis selguvad tulemused-pöidlad pihus ja loodame parimat!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 09:36; 04.04 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sisseastujatel läinud on? Kas vestlustel käidud ja kinnituskirjad olemas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 21:15; 17.03 12:39; 15.04 21:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koolilaps Gümnaasiumi koolikatsed Tartus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.