Esileht Koolilaps gümnaasiumikatsed

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: gümnaasiumikatsed

Postitas:

… peaks tänaseks enam-vähem läbi olema kõikjal. Kuidas on teie lastel läinud ja kas said soovitud kooli sisse? Milles katsed seisnesid? Enda laps käis 3-s koolis katsetel ja need olid ikka väga erinevad. Ühes oli ainult vestlus + hinneteleht pidi kaasas olema. Teises olid kirjand, test kõigi ainete ja silmaringi peale ja lisaks veel vestlus. Erinev oli ka see, kuidas suhtuti oma kooli üheksndikesse. Ühes koolis ei pidanud enda õpilased üldse katseid tegema, neile öeldi juba varem ära, kes võetakse vastu ja kes mitte. Teises jälle tegid oma õpilased võõrastega võrdselt kõik läbi ja kirjalikud testid ja kirjand olid koodiga, st. see kes, parandas, ei teadnud õpilase nime.
Igatahes oli see vaheajanädal üheksandikele väga närvesööv ja minu meelest pole õige vastu lõpetamist sellist asja korraldada. Vanasti (:) oli ikka nii, et kõigepealt lõpetasid põhikooli rahulikult ära ja siis alles hakkas uude kooli kandideerimine. Mis ajast see kevadisele vaheajale on nihkunud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

juba vähemalt 7 aastat tagasi oli samamoodi, ilmselt veelgi kauem

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 11:51; 31.03 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks kooliti on erinev, aga neisse koolidesse kuhu meie oma plaanib kandideerida, alles katsed järgmine nädal.Oma koolis tehtud, tulemusi veel ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu oma tegi neid eelmisel aastal. Oli tõesti väga närvesööv aeg.
Lõpuks sai kõikidesse koolidesse sisse ja valis ratsionaalselt kõige kodulähedasema. 🙂
Nüüd on jube rahul, et hommikul kulub kooli jõudmiseks vaid 5 minutit ja ei mingit bussisõitu nagu varem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka poiss üheksandas klassis GAG-s ja õnneks mingeid katseid ei pidanud tegema. Sai oma kooli gümnaasiumisse sisse juba sisuliselt eelmisel aastal, kui esimest korda ühel aineolümpiaadil riiklikku vooru pääses. See, et sel aastal on ta lausa kolmes aines riigivoorus, üksnes kinnitas tema gümnaasiumikohta. Õigupoolest saab ta isegi valida, kas soovib jätkata reaalis, kolledzis, 21 KK või oma koolis, aga suure tõenäosusega jätkab ikka oma koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tüdruk sai Prantsuse Lütseumi sisse, väga viis! Eriti arvestades seda, et siiani on ta maakoolis käinud. Käis neli päeva katsetel, ühiskatsed olid väga rasked olnud. Aga samas võetakse nelja kooli ligi 400 inimest, katsetel käis 475. Plikal oli vahepeal juba vesi ahjus, kartis, et ei saagi kusagile sisse, aga lõpp hea, kõik hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

matemaatika miinimumtulemus oli 0p, emakeeles 3p, kõigi valdkondade üldsummana sai nii mõnigi katsetele ilmunu ühekohalise punktisumma 100st võimalikust.

lisaks toodi meile näha klassitunnistusi, kus mõne veerandi hinded ülevalt alla olid nt 1121332221

armsad vanemad, ja siis te imestate, miks õpetajad töösse upuvad – istuda mitu tundi jutti pärast koolipäeva katsetel ja pärast üritada veel neid \”nulliringe\” arvutisse sisestada.

mõttetu ajaraiskamine kooli poolt vaadatuna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Mis ajast see kevadisele vaheajale on nihkunud?[/tsitaat]

12-13 aast tagasi oli treffnerisse pääsemiseks kindlasti juba kevadised katsed. teisi koole sellest ajast ei mäleta.

kevadised gümnaasiumikatsed on head ses mõttes, et nendele, kes sisse ei saanud, jääb suvel aega erinevate kutsekoolide vahel valimiseks ja sealsete eksmite tegemiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]matemaatika miinimumtulemus oli 0p, emakeeles 3p, kõigi valdkondade üldsummana sai nii mõnigi katsetele ilmunu ühekohalise punktisumma 100st võimalikust.

lisaks toodi meile näha klassitunnistusi, kus mõne veerandi hinded ülevalt alla olid nt 1121332221

armsad vanemad, ja siis te imestate, miks õpetajad töösse upuvad – istuda mitu tundi jutti pärast koolipäeva katsetel ja pärast üritada veel neid \”nulliringe\” arvutisse sisestada.

mõttetu ajaraiskamine kooli poolt vaadatuna.[/tsitaat] Vanasti oli nii, et sellise tunnistusega isikuid ei lastudki katsetele. Aga eks nüüd ole ju vaja gümnaasiumidel ellujäämise nimel võidelda ja nii need tuulepead ja ajukääbikud leiavadki endale koha päikese all. Eks õpetajad ju taha ka ikka täiskoormust ja see tähendab, et oleks ikka mitu paralleeli ja gümnaasium.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teil on ikka väga tublid lapsed. Minu oma küll alles 8ndat lõpetab aga õpetajad on juba ette ära öelnud, et keskkooli pole lootustki saada. Seega loodame et rajoonikool (37.kk Tallinn) mu lapse ikka vastu võtab. See pidi küll olema õudusunenägu see kool, aga no mingi hariduse ja paberi ikka peaks saama. Edu teile kõigile, kelle lapsed seda kadalippu läbimas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 17:29; 30.03 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Aga samas võetakse nelja kooli ligi 400 inimest, katsetel käis 475. [/tsitaat]

oled sa kindel? ekspressis oli just gümn katsete statistika, seal oli kirjas, et sõltuvalt koolist on tln kesklinnakoolides 3-4 inimest kohale. 1,2 inimest kohale on suht olematu konkurss.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Väga kurb on lugeda kommentaare, mis teevad järeldusi kuulujuttude põhjal. Minu 2 last käivad eelpoolmainitud koolis ja hetkel omandavad täiesti konkurentsivõimelist haridust, seda tõestavad mitmesugused mõõduvõtmised omaealistega.
Lapsed on rahul ja mina emana veel rohkem rahul.[/tsitaat]

No aga see on ju väga tore! Siis ma ei pea muretsema!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 17:29; 30.03 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

oled sa kindel? ekspressis oli just gümn katsete statistika, seal oli kirjas, et sõltuvalt koolist on tln kesklinnakoolides 3-4 inimest kohale. 1,2 inimest kohale on suht olematu konkurss.[/tsitaat]

tegelikult on konkurss ikkagi suurem, sest nendest ca 400 vastuvõetavast tuleb umbes 3/4 samadest koolidest ja väljastpoolt tulejate vahel jääb jagamiseks umbes 100 kohta 4 kooli ja umbes 600 katsetaja peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 11:51; 31.03 08:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps gümnaasiumikatsed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.