Esileht Koolilaps Gümnaasiumiosa: Tehnikagümnaasium või Kadrioru Saksa?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Gümnaasiumiosa: Tehnikagümnaasium või Kadrioru Saksa?

Postitas:

Homme vaja kiirelt raske otsus langetada – kas jääda oma kooli KSG gümnaasiumisse, mille kohta pole ühtki halba sõna öelda või valida TTG, kus suund poisile (just talle, mitte üldistatult) sobivam?
KSG osas selgem pilt.
TTG kohta igasugune info puudub. Milline on kooli õhkkond praegu (lugesin aastatetaguseid postitusi)? Kui suur see koostöö TTÜga on? Keeleõpe saaks seal probleemiks, kuna TTGs on 1. võõrkeel ingl. k, 2. vene. KSGs aga ôpitud 1. võõrkeelena saksa k., ingl. k. Algas 5. klassist ja vene keel 7. klassist. Tuleb vist palju järgi õppida? Saksa keel valikuna, aga tase on lapsel juba praegu see omandatud, mida seal nullist valiks. Saksa keele mitteõppimine poleks probleem. Kuidas siis TTGs nende reaalainetega on? Kui poisil on kindlasti pigem sellised huvid, et kunagi õppida TTÜs, siis kui palju TTGs seda suunda õpet tegelikult on? KSGs jätkaks ka just enda soovitud suunal, mis aga on uus ja jälle keegi midagi tarka öelda ei oska.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.06 23:45; 08.06 11:05; 13.06 06:04; 13.06 16:22; 14.06 03:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seni käinud KSGs, siis see on nö. kodukool? Ma ausalt öeldes valiksin logistika põhjal, sest minu jaoks on mõlemad samal tasemel koolid ja transpordile kuluv aeg on siiski ka oluline.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seni käinud KSGs, siis see on nö. kodukool? Ma ausalt öeldes valiksin logistika põhjal, sest minu jaoks on mõlemad samal tasemel koolid ja transpordile kuluv aeg on siiski ka oluline.

Nalja teed, samal tasemel? Need koolid nagu öö ja päev. KSG tase ikka tunduvalt parem.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 10:53; 14.06 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seni käinud KSGs, siis see on nö. kodukool? Ma ausalt öeldes valiksin logistika põhjal, sest minu jaoks on mõlemad samal tasemel koolid ja transpordile kuluv aeg on siiski ka oluline.

Nalja teed, samal tasemel? Need koolid nagu öö ja päev. KSG tase ikka tunduvalt parem.

Viimaste aastate riigieksamite statistika seda küll ei kinnita. Pigem jääb vastupidine mulje – KSG on väga ebaühtlane, järelikult sõltub konkreetsete laste tasemest (2019. oli edetabelis 123., 2018. oli 24.). TTG on vastavalt 74. ja 60. kohal, stabiilne. Sealhulgas matemaatia laia eksami keskmine oli TTG-s 38, KSG-s 31.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

KSG on oma kool ja kodust jala minna, kuid TTGsse on kodust kerge minna, sest trolli- ja bussipeatused kohe kodu juures. Seega 16a pole probleemi.
TTGd soovitas poisile karjäärinõustaja. Otseselt saksa keelt edasi õppida huvi pole, aga oma kool muidu meeldib.
Mõlemasse sai head punktid ja reaalained sobivad.
Me leidsime ka riigieksamitulemused, kus TTG oli eespool. Seetõttu huvitakski kellegi päris kogemus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.06 23:45; 08.06 11:05; 13.06 06:04; 13.06 16:22; 14.06 03:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TTG-s küll midagi positiivset pole.
Üleolevus.
Minu laps lahkus poole õppeaasta pealt, gümnaasiumis, parim otsus.
Oli esimesest klassist alates selles koolis käinud. Kolisime.

Olime pikalt planeerinud vahetust, kuid mõte jäi venima.
Tal ei olnud motivatsiooni, hinded ka halvenesid.
Eelmisel aastal lõpetas mujal, kuldmedaliga.
Eks see ole tihti ka inimeses endas kinni, mis sobib, mis mitte.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on plaan TTÜ, siis Tehnikagümnaasium on parem valik. Päris mitut valikainet annavad TTÜ õppejõud. Sinna tuleb ju alati ka Tallinna Saksa Gümnaasiumist lapsi, neil ju ka saksa keel A-keeleks.
Kadrioru SG lõpetamisel jällegi võimalus minna õppima Saksamaale.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kaasamõtlejaid 🙂
Äkki leidub môni mõte veel? Poiss siiani kahevahel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.06 23:45; 08.06 11:05; 13.06 06:04; 13.06 16:22; 14.06 03:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru sellest kahevahel olemisest. TTGsse ei saadaks ma last ka mitte viimase valikuna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru sellest kahevahel olemisest. TTGsse ei saadaks ma last ka mitte viimase valikuna.

Olen teemaalgataja 🙂 Kuna meie perel kogemus TTGga puudub, siis seetõttu teema tõstatasingi. Mis seal on halba? Ma ei ole googeldades sellist väga halba infot leidnud. Aga tuttavad oskavad rääkida oma häid mälestusi 90. lõpust, millega ju tãna arvestada ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.06 23:45; 08.06 11:05; 13.06 06:04; 13.06 16:22; 14.06 03:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tuttavad oskavad rääkida oma häid mälestusi 90. lõpust, millega ju tãna arvestada ei saa.

tõsi, 90ndate lõpus oli see tõesti kool, millest tasus rääkida.

praeguse taseme kohta ei oska kahjuks midagi öelda. põhikooli kohta on küll mitte nii häid kogemusi olnud kuulda, kuid minu meelest ei saa ka neid gümnaasiumi valimisel nii väga arvestada. sama ei ole muidugi ka ksg kool, mida eriliselt kiita…

ma ei tea, mis on su poisi huvi, aga ttg valikaineid vaadates ja ametlikku juttu lugedes tundub küll, et reaalsuundades saab sealt koolist rohkem kui teistest. iseasi, kuidas see realiseerunud on…

(ksg ja ttg puhul on keeruline näha mingit ühist teemat, mida su poiss õppida tahaks?)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea, mis on su poisi huvi, aga ttg valikaineid vaadates ja ametlikku juttu lugedes tundub küll, et reaalsuundades saab sealt koolist rohkem kui teistest. iseasi, kuidas see realiseerunud on…

(ksg ja ttg puhul on keeruline näha mingit ühist teemat, mida su poiss õppida tahaks?)

Täpselt nii ongi. TTG-s on kodulehe kirjelduse põhjal selline suund, mis teda huvitaks. Ka TTÛs pigem talle omasemad erialad.
KSG-ga oleks teistpidi kindla peale minek. Talle meeldib oma kool, seal on olnud normaslsed suhted ka õpetajatega. Aga suund pole niiväga temale, sest saksa keel pole prioriteet. On nõus seda edasi õppima, aga ütleme nii, et rohkem seetõttu, et on seda teinud siiani 9 aastat ja harjumusest. Midagi erilist see talle ei tähenda ja ma väga ei usu, et 3 aasta pärast gümnaasiumi lõpus tahaks saksa keelt edasi õppida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.06 23:45; 08.06 11:05; 13.06 06:04; 13.06 16:22; 14.06 03:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valiks oma kodukooli ja selle kõrvalt mingeid kooliõpilastele mõeldud asju TalTechist, millega vabal ajal tegeleda. Kui KSG-st saadud Saksa tunnistus käes, siis selle põhja pealt poole kabedam TalTechis õppides Saksamaale vahetusüliõpilaseks minna.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa samuti nende kahe kooli võrdlusest aru. KSG on siiski eliitkoolide piiril olev kool, Eesti mõistes siiski üks tugevamaid koole, seda mitte ainult gümnaasiumi poolelt, vaid ka üleriigiliste tasemetööde näitel, kuni nad avalikud olid. Õpetajad on tugevad ja ranged, paljud ammustest aegadest,on ka uusi ja väga innovatiivseid ning auhinnatud õpetajaid. Sellist lihtsalt kooli läbivedamist ei ole. Lisaks,saksa keel on lisaboonus tulevikuks, kasvõi tööleminnes. Saksamaa on Euroopa suurima majandusega eiik, kunagi ei tea, mismoodi see elu läheb. Reaalainete kohta niipalju kui oled neid gümnaasiumide statistikaid vaadanud, siis seal täiesti keskmised tulemused. Vaata ka seda kui palju lapsi näiteks matemaatika laia või kitsast matat teevad. KSG-s alati sooritajate hulk suur ja jääbki mõnele koolile statistikas alla, kus võibolla ainult 10 või 15 last teeb,samal ajal kui teises koolis 40 last seda teeb. KSG-s saab ka reaalainetes väga hea taseme kui õpilane ise ka vaeva näeb ning see huvi pakub. Õpetajate taseme taha see ei jää, sest õpetajad on kompetentsed.
TTG kohta ei ole paraku kuulnud väga positiivset, seda just õpihuvi poolest. Ei aita see TTÜ-ga koostöö ka väga.
Tegelt on nii kui laps on ise tark ja püüdlik ning eesmärgid suured, siis ta ka saab TTÜ-sse. KSG-st üsna arvestatav osa on saanud nii TTÜ-sse kui teistesse Eesti ülikoolidesse, lisaks ka mujal riikides. KSG vanematele tutvustatakse iga aasta statistikat kuhu pärast 12 klassi minnakse, küsi TTG-st ka seda statistikat, saad parema ülevaate, võibolla neil isegi kodukal need andmed väljas, saab vaadata, kas see TTÜ-ga koostöö toimib.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 10:53; 14.06 14:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps Gümnaasiumiosa: Tehnikagümnaasium või Kadrioru Saksa?