Esileht Koolilaps Gümnaasiumis õppimisega kaasnevad kulud

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Gümnaasiumis õppimisega kaasnevad kulud

Postitas:

Mis summa tuleb teil igas kuus klassiga seotud ürituste eest maksta? Meil on 20-30 eurot igas kuus. Kui teatrid ja kinod on pandud tundide ajale, siis ei ole neist ka võimalik loobuda ning nõutud raha tuleb maksta. Mõistan, et kuna hetkel meie peres on veidikene keerulisem olukord, siis olen ise ka tõenäoliselt tundlikum sellel teemal. Nii ongi, et sellel kuul tuleb vajalik summa näpistada enda toidu arvelt. Kuna raha korjajaks on üks lapsevanem, siis tunnistan, et on piinlik hakata ka rääkima, et äkki oleks võimalik veidi vähem selliseid raha eest külastusi organiseerida või otsida odavamaid variante. Kas oleme tõesti ainus pere, kellel iga kuu selline summa on keeruline maksta

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 14:51; 12.11 16:47; 13.11 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omavalitsuselt saab abi küsida.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 15:16; 12.11 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis summa tuleb teil igas kuus klassiga seotud ürituste eest maksta? Meil on 20-30 eurot igas kuus. Kui teatrid ja kinod on pandud tundide ajale, siis ei ole neist ka võimalik loobuda ning nõutud raha tuleb maksta. Mõistan, et kuna hetkel meie peres on veidikene keerulisem olukord, siis olen ise ka tõenäoliselt tundlikum sellel teemal. Nii ongi, et sellel kuul tuleb vajalik summa näpistada enda toidu arvelt. Kuna raha korjajaks on üks lapsevanem, siis tunnistan, et on piinlik hakata ka rääkima, et äkki oleks võimalik veidi vähem selliseid raha eest külastusi organiseerida või otsida odavamaid variante. Kas oleme tõesti ainus pere, kellel iga kuu selline summa on keeruline maksta

Kurb jah, aga lapsed tegid ju ikka teadmisega, et neile kulub ka raha? Ka raskes olukorras.

+4
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka gümnaasiumiealine (16) ja võrreldes algklassilapsega kulub tema peale vähemalt 2x rohkem. Riided, jalanõud, sügisel töövihikud, teatrid, sõrmus jt atribuudid. Peale selle veel vaja aeg-ajalt väljas söömas käia, kuna koolist otse trenni minek.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik need teatrid ja kinod, on ju ette võetud noorte harimiseks ja nende silmaringi laiendamiseks – kes noorena selliseid asju ei koge, see täiskasvanuna sinna enam ise ei pruugi minna (ega oma lapsi viia) ja haritud inimeste hulka ta ennast lugeda ei saa.
ürita mingeid asju maha müüa (laste väikseksjäänud riideid?), otsi lisatööd, küsi lapse vanavanematelt abi – 20-30eur kuus ei ole nii müstiline summa, et seda kuidagi kusagilt ei saa.

paraku on nii, et mida suurem laps, seda suuremad kulud. üliõpilase ülalpidamiseks (kui ülikool ei asu sinu kodulinnas ja ta peab elama ühikas või üürikas) kulub vähemalt 300eur kuus. hakka siis juba aegsasti harjutama oma last mõttega, et kui pärast gümnaasiumit edasi tahab õppida, peab seda töö kõrvalt tegema

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 15:43; 12.11 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka üksikema ja keerulises olukorras, aga ma ütleks, et see 20 eurot ürituste jaoks on veel väike summa võrreldes muuga, mis lapsele kulub.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

veel: mõnel gümnaasiumil on ka omal fond, kust nad saavad majandusraskustes perede noori veidi toetada – katsu koolis ka murest rääkida

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 15:43; 12.11 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh arvamuste eest. Eks enda keeruline olukord paneb asju veidi teise nurga alt nägema. Kahe vanema lapsega, kellest üks gümnaasiumi lõpuklassis ei ole selliseid klassiga seotud lisakulutusi eriti olnud nagu nüüd kõige nooremaga. See lihtsalt pani mõtlema, et äkki peaks alati hoolikamalt mõtlema, kui klassiga selliseid kulutusi tehakse.
Abi me kuskilt küsima ei lähe, oleme siiani hakkama saanud ja saame ka nüüd. Kõige vanema lapse ülikooli kulud katame samuti, et ei pea ta tööl käima (maksame nii üüri, toidu, riided, kui ka muud kulud). Keeruline olukord tekkis, kuna pere meespool on pikemal haiguslehel (detsembri algul peaks see läbi saama ja mees saab jälle tööle) ning siis saame jälle ka tema täispalgaga arvestada. Eks ma hetkeks vist murdusin ja oli see vaja enda seest lihtsalt välja saada. Samuti jäin mõtlema, et, kas haritud inimesega peaks kaasas käima ka lai silmaring, ehk siis mõistmine, et kõigil ei ole sarnaseid võimalusi!

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 14:51; 12.11 16:47; 13.11 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et küsimus ei ole niiväga selles, et teemaalgataja seda maksta ei jõuaks (kasvõi kõhu kõrvalt) vaid selles, et kas iga kuu on tõesti neid üritusi sellise summa eest vaja.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teatrid ja kinod on pandud tundide ajale, siis ei ole neist ka võimalik loobuda ning nõutud raha tuleb maksta.

Loomulikult on võimalik neist loobuda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh arvamuste eest. Eks enda keeruline olukord paneb asju veidi teise nurga alt nägema. Kahe vanema lapsega, kellest üks gümnaasiumi lõpuklassis ei ole selliseid klassiga seotud lisakulutusi eriti olnud nagu nüüd kõige nooremaga. See lihtsalt pani mõtlema, et äkki peaks alati hoolikamalt mõtlema, kui klassiga selliseid kulutusi tehakse.

Abi me kuskilt küsima ei lähe, oleme siiani hakkama saanud ja saame ka nüüd. Kõige vanema lapse ülikooli kulud katame samuti, et ei pea ta tööl käima (maksame nii üüri, toidu, riided, kui ka muud kulud). Keeruline olukord tekkis, kuna pere meespool on pikemal haiguslehel (detsembri algul peaks see läbi saama ja mees saab jälle tööle) ning siis saame jälle ka tema täispalgaga arvestada. Eks ma hetkeks vist murdusin ja oli see vaja enda seest lihtsalt välja saada. Samuti jäin mõtlema, et, kas haritud inimesega peaks kaasas käima ka lai silmaring, ehk siis mõistmine, et kõigil ei ole sarnaseid võimalusi!

Sina abi küsima ei lähe, aga klass ei tohi üritustel käia? Kui ei ole võimalusi, tuleb abi küsida!
Kas gümnasist koolivaheaegadel töötab? Kui olukord on raske, saab ka õhtuti ja nädalavahetusel tööl käia. Paljud gümnasistid teevad seda.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 15:16; 12.11 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu lapse lennu üks paralleel üritas neid kulusid kokku arvutada, aga kahjuks jätsid 12kl keskel selle pooleli (ehk siis 12.kl 2.poolaastal enam ei arvutanud, vähemalt lõpetamise ja lõpupeoga seotud kulud on väljas).

aga põhimõtteliselt siis kulud 1 inimese kohta (keskmiselt, sest eri suundadel oli eri summa eest töövihikuid):
10.kl: 421,41€
11.kl: 520,34€
12.kl (vaid 1. pool õppeaastat umbes): 214€

arvestatud oli siis teatrite-muuseumide külastusi jmt üritusi, töövihikuid, klassiraha, klassi poolt tehtud kingitused õpetajatele, ekskursioonid, toiduraha (10. ja 11.kl) jne
10.-11.kl oli neil söömine veel tasuline, 12.kl juba tasuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mida seal nii suure summa eest tehakse? Mul ka laps 10ndas klassis ja hetkel juba november käimas, eks. Olen maksnud töövihikute raha vist umbes 20 eur ja see on kõik. Tegemist ühe Tallinna eliitkooliga, nii et ei usu, et nende haridustase seetõttu kannatab, et vanemad igal kuul 20-30 eur muuseumide jne peale ei maksa. Muuseumipilet on 4-5 euri – 6 korda igal kuul muuseumi – millal siis koolis käiakse?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on vanim laps gümnaasiumi lõpuklassis, seega kogemusi vähe, kuid tal (tln) ei ole praktiliselt üldse raha läinud kooliga seoses. töövihikud iga sügis ca 20 eurot (ok, vabatahtlikult on ostnud sellele lisaks ka mõned õpikud, mida kool on ette näinud digitaalsena kasutamiseks) ja vist korra käisid kahe aasta jooksul teatris. (olgu, konkretselt minu laps käis rohkem, aga ta valis valikainena draama.) kuidas saab gümnaasium üldse kooliajast teatris käia? etendusi ei ole ju päeval, pealegi ei ole gümnaasiumis üldse enam nii lihtne tunde ära jätta. õpetaja kingituse raha on olnud max 2€, ekskursioon kevadel on ainus suurem väljaminek ja see on siiamaani olnud u 30€. lõpuekskursioon muidugi kallim. muuseumiskäikude eest on samuti olnud vaja 2-3€ maksta. klassiraha ei ole (ei kujuta ette, mille jaoks see gümnaasiumis kuluks? algklassides, ma saan aru, ostetakse värvilist paberit ja sulgi, aga gümnaasiumis?)

nii et mina ütleksin küll, et põhikoolis on ja olid kulud oluliselt suuremad kui gümnaasiumis. siin ühe käo nimetatud mitmesajaeurosed kulud on minu jaoks lausa müstilised. minu lapsel on läinud kooliga seotud asjade peale kindlasti vähem kui 100€ aastas.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 22:00; 13.11 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust just oluliselt väiksemad on kulud gümnaasiumis.
Mu laps käis enne kohustusliku koolivormiga põhikoolis, siis oli alati vaja soetada sügisel mingid koolivormiesemed. Praegu enam ei kasva,heal juhul aastas 1cm, riideid ostab suhteliselt minimaalselt. Korra kvartalis ehk mõni hilp tuleb juurde. Korralikumad riided nagu joped, saapad, spordiriided kestavad aastaid. Väga harva vaja midagi uuendada.
Seega riietuse kulu võrreldes kasvava lapsega oluliselt väiksem.
Töövihikute eest pole kesklinna nn eliitkoolis praktiliselt midagi pidanud maksma. Väga üksikutes ainetes kasutavad töövihikuid. Mu arust see pigem algklasside teema – töövihikute täitmine. Isegi põhikoolis oli viimastel aastatel põhiliselt õpikute-vihikute-töölehtede täitmine. Vaatasin tihti, et tasuta saadud töövihikud olid tihti pooltühjad aasta lõpuks. Asjalikumad õpetajad annavad oma materjale ilmselt teistmoodi edasi kui töövihikute täitmise kaudu.
Teatri-muuseumi-kinorahast pole mul kunagi kahju ja seda kulub erinevalt, aga mitte kunagi 30€ kuus. Üle kuu käiakse maksimaalselt teatris ja muuseumis. Laps maksab need kõik oma taskurahast või suvel teenitud rahast, järelikult pole seda nii palju, et isegi küsima tulla minult.
Mul on väga hea meel et õpetajad viitsivad nendega käia teatris ja muuseumis ja harivatel kinoseanssidel. Teatrietendused on ju selles vanuses pigem õhtul, mitte kooliajast ja ma pole küll kuulnud, et need rangelt kohustuslikud kõik oleks. Mu laps oliesimesel gümnaasiumiaastal hõivatud ühe projektiga ja õhtud olid kinni, ta ei käinud praktiliselt ühelgi teatrietendusel koos klassiga ja keegi seda küll ette ei heitnud talle. Teisel aastal osales kõikidel etendustel.
Mul on endal ka juba mitu aastat perekondlikel põhjustel pigem oluliselt raskem majanduslik olukord kui lapse põhikooli ajal ja lapse kulude poolest on gümnaasiumis küll lihtsam. Ilmselt on mõjutanud siis ka see, et laps suvedel paar kuud töötanud.
Ainuke asi, mille osas oskan öelda, et kulud suurenenud – juuksur, kosmeetika, hooldusvahendid. Aeg-ajalt tuleb käia kosmeetiku juures näohoolduses ja kui ei taha, et mingi odava sodiga oma näonaha veel rohkem pekki keerab, tuleb osta veidi kallimaid näohooldusvahendeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No võrdluseks, mul kulub praegu lasteaialapsele ühes kuus kohatasuks ja söögirahaks ca 90-95 eurot pluss veel umbes üks piletiga üritus (tavaliselt küll allla 5 euro) pluss trennid-ringid (need on muidugi vabatahtlikud).
Aga ma ei arva ka, et oleks imelik võtta klassi lastevanemate hulgas jutuks, et võiks valida odavamaid üritusi. Kas see rahakorjaja on teil hoolekogu liige vmt? Igal juhul peaks ju olema klassi lastevanemate hulgas keegi, kelle poole võib probleemidega pöörduda ja kes neid vajalikele inimestele vahendab. (Nojah, mul kooliga veel kogemust ei ole, aga lasteaias küll võib alati hoolekogu liikme poole pöörduda.)
Aga kui sinust selle ettepaneku tegijat ei ole, kas siis lapsel pole nt vanavanemaid, ristivanemaid vmt, kes võiks tema haridust selle väikese summaga toetada?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No võrdluseks, mul kulub praegu lasteaialapsele ühes kuus kohatasuks ja söögirahaks ca 90-95 eurot pluss veel umbes üks piletiga üritus (tavaliselt küll allla 5 euro) pluss trennid-ringid (need on muidugi vabatahtlikud).

Aga ma ei arva ka, et oleks imelik võtta klassi lastevanemate hulgas jutuks, et võiks valida odavamaid üritusi. Kas see rahakorjaja on teil hoolekogu liige vmt? Igal juhul peaks ju olema klassi lastevanemate hulgas keegi, kelle poole võib probleemidega pöörduda ja kes neid vajalikele inimestele vahendab. (Nojah, mul kooliga veel kogemust ei ole, aga lasteaias küll võib alati hoolekogu liikme poole pöörduda.)

Aga kui sinust selle ettepaneku tegijat ei ole, kas siis lapsel pole nt vanavanemaid, ristivanemaid vmt, kes võiks tema haridust selle väikese summaga toetada?

Tegelikult ju ka kirjutasin siia teemasse, mis meil selle olukorra tekitas ning ka sellest, et see on ajutine.
Muud kulud ju on ka meil: töövihikud, ringid riided jm. Lihtsalt see hetkeline olukord, mis meil tekkis pani mõtlema, et, kas äkki peaks klassiga seotud kulutusi hoolikamalt läbi mõtlema. Haritus on ju midagi palju rohkemat, kui see, et iga kuu peaks käima teatris, kinos, muuseumis, ostma klassile ühesugused pusad jne. Haritud inimene peaks ju oskama mõelda, et on erinevas olukorras peresid, et inimestel on erinevad võimalused ja klassiga seotud üritused ei tohiks panna ühtegi perekonda keerulisse olukorda. Nagu ka keegi eespool mainis, siis minu postituse mõte oli ju tegelikult see, et, kas tõesti on vaja igas kuus sellise summa eest selliseid kulutusi teha?!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 14:51; 12.11 16:47; 13.11 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ka keegi eespool mainis, siis minu postituse mõte oli ju tegelikult see, et, kas tõesti on vaja igas kuus sellise summa eest selliseid kulutusi teha?!

loomulikult ei ole vaja! vastusest on näha ka, et see ei ole sugugi tavaline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 22:00; 13.11 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ka keegi eespool mainis, siis minu postituse mõte oli ju tegelikult see, et, kas tõesti on vaja igas kuus sellise summa eest selliseid kulutusi teha?!

loomulikult ei ole vaja! vastusest on näha ka, et see ei ole sugugi tavaline.

mul laps küll alles 5ndas, aga alati oleme saanu kõva häälega välja öelda listis, kui mõni asi liiga kallis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskkoolis meil lapsevanemate listi ei tehtudki ja lapsed ise organiseerisid oma asju. Kooli korraldatud väljasõidud olid korra semestris ja pikalt ette teada, ja majandusliku kitsikuse korral maksis kool.
Põhikooli lõpus oli küll nii, et klassijuhataja teatas- LAPSED otsustasid, et soovivad muusikali vaadata, 30 eur, lapsed otsustasid, et soovivad x riiki eksursioonile jne. Siis küll tõstsin kisa, et kui lapsed otsustasid, siis las lapsed ise maksavad, minul seda summat homseks anda ei ole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar käib 11. klassis. Õppematerjalidele on kulunud umbes 25 eurot ja üks väljasõit oli 15 eurot. Sellel kuul maksis oma taskurahast õpetaja sünnipäeva kingi raha 2 eurot. Lapsed ise otsustavad ka kuhu lähevad, kui liiga kallis jääb ära. Nad eriti kuskil ei käi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel laps põhikoolis ja aastaid kogunud igal sügisel 50 eurot klassiraha. Nii on väga mugav,ei pea igakord mõne euro kaupa korjama. Selle raha eest on nad küll igal aastal väga palju igalpool käinud. Vahel harva oleme kevadel natuke juurde kogunud. Kuna sügiseti kulud alati suured on võimalik maksta ka kahes osas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühtpidi on kulukad need laste käimised kooli poolt. Teisalt, kui peres raha vähe siis perega nagunii kuhugi ei saa, las siis lapski saab.
Kõik käigud aga pole lapsele huvitavad, mis silmaringi laiendamiseks kooli poolt tehakse. Teinekord oleks heale filmile kulutatud kinoraha palju parem kulutus lapse arvates, kui teatrikülastus, mis ei paku huvi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps Gümnaasiumis õppimisega kaasnevad kulud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.