Esileht Koolilaps Gümnaasiumisse sisse saamine

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Gümnaasiumisse sisse saamine

Postitas:
Kägu

Ja mis tehakse õpilasega, kelle hinded on 2, 3, 4, 5? Saab kahe? Ja kellel on 5, 3, 5, 5? Saab kolme?

Seda ma ei tea, kolmesid on harva (mõnes teises aines) ja siis on olnud asja eest. Kuna see pole päris ainus selline juhtum, siis võibolla ongi neil koolis selline hindamine lubatud? Hindamisjuhend selles osas mingit selgust ei anna.

Neli on ju ka hea hinne ja laps hinnete pärast ei õpi, aga kui see edasiõppimisvõimalusi mõjutab, peaks ju ka paremaid hindenumbreid püüdma.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hindamisjuhend selles osas mingit selgust ei anna.

See ei ole küll kuidagi võimalik.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põhikooli lõputunnistuse keskmine hinne ei tõmba küll kellelegi vett peale, kui sa seda ise ei tee.

Sellega ma päris nõus olla ei saa. Viimastel aastatel on mitmed koolid teinud vastuvõtu justnimelt tunnistuse (ja ka jooksvate hinnete põhjal). Jah, kesklinnakoolid mitte, aga kui juhtub, et TA eelistus on kool, kes katseid ei tee, siis võib keskmine hinne vee peale tõmmata küll. Praktiliselt kindel on aga see, et keskmine hinne 4,2 ei ole mitte see, mis vee peale tõmbaks. Nagu ma juba varem korduvalt olen märkinud.

Ja minagi räägin Tallinnas Estonia puiesteel asuvatest Eesti tippkoolidest ning tean, milline põhikoolitunnistus oli minu kolmel lapsel ning osadel gümnaasiumiosasse sisse saanud klassikaaslastel.

Kui su lastel ja nende klassikaaslastel oli keskmine alla 4, siis on nad pigem ikka erandlikud. Kui ma mõtlen oma nooremate peale, kes viimastel aastatel gümnaasiumisse on läinud, siis nende klassidest said kesklinnakoolidesse sisse ikkagi kiitusega lõpetajad või need, kellel oli lõputunnistusel üksikud neljad. Praeguste klassikaaslaste hulgas, tõsi, on ka üksikuid, kellel oli tunnistusel mõni kolm.

Mis me tühja vaidleme, tegelikult oleme ju ühel meelel:)

Ilmselt loeb ikkagi omajagu, mis koolist see misiganes keskmise hindega lõputunnistus tuleb.

Minu laste koolides lõpetas neil aastatel kiitusega ehk kõikide viitega vaid kaks-kolm noort, tase tugev ja hindamine ülirange. Et siis ülejäänud klassid jäetakse tühjaks?

Gümnaasiumi saamisel lugesid katsete punktid ning vestlus.

Miks peakski intelligentse kooli puhul keegi tähtsaks pidama muusikas v vene keeles saadud hinnet 3, kui kooli spetsiifilistes ainetes teeb noor katsetel särava tulemuse ning vestlusvoorus esineb kui küps, laia silmaringiga motiveeritud  ja meeldiv noor inimene?

Minu isiklik kiiks ja uskumus vist, aga no ma tõesti ei saa sellest kiituskirjandusest aru:) See on nii ebaoluline ja näitab nii vähe inimese tegeliku nutikuse kohta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on küll mitu kogemust, kus esimene valik tehti just hinnete põhjal. Hinnete alusel saadi kas katseteta sisse või järgmisesse vooru edasi. Minu oma laps sai oma praegusesse gümnaasiumisse just puhtalt hinnete alusel. Kellel oli hinnete tase mingist piirist allpool, pidid katsed tegema. Vaatama peab konkreetselt huvipakkuva kooli tingimusi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ka ei saa aru, kuidas hinded saavad lugeda. Eliitkoolideks õpivad lapsed ju asju süvendatult. Inglise keele süvaõppe klass on ju paar aastat tavaklassi inglise keelest ees. Selle klassi noore 4 ei ole võrreldav tavaklassi 5ga. Sama nende lastega, kes süvendatult reaalaineid õpivad. Mõnes koolis jagatakse kiituskirju paremale ja vasakule. Teises koolis saab heal juhul paar last. Ja mitte sellepärast, et nad rumalamad oleks vaid õppekava on raskem ja hindamine karm. Võrreldavat taset saab näha siiski vaid katsetel, kus lastel on samad ülesanded. Tean ise lapsi, kellel eliitkoolis mõned kolmed olnud ja läinud tavakooli ja seal viielised.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hinded on muutunud olulisemaks viimasel kahel aastal (ning tõenäoliselt ilmselt ka järgmistel katsetel) kui covidi tõttu on ühiskatsed toimunud veebis. Kuna kodus katseid tehes on suurem võimalus ebaausate meetodite kasutamiseks, siis koolid soovivad ka katsetajate hinnetele pilk peale heita. Vähemalt Tartu puhul olen aru saanud, et hindeid on ikkagi rohkem uuritud kui varem.

+3
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Esileht Koolilaps Gümnaasiumisse sisse saamine