Esileht Koolilaps Gümnaasiumisse vene keele oskustea

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Gümnaasiumisse vene keele oskustea

Postitas:
Kägu

Kas Eestis on gümnaasiumi, kus pole eelnev vene keele oskus vajalik? Eelistatult Tallinnas, aga vajadusel sobivad ka muud piirkonnad.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, Eestis teadupärast ilma vene keele oskuseta gümnaasiumis õppida ei saa. Peate proovima Soomes, vb seal saab, aga ma ei usu hästi.

+3
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Eestis on gümnaasiumi, kus pole eelnev vene keele oskus vajalik? Eelistatult Tallinnas, aga vajadusel sobivad ka muud piirkonnad.

Kas see küsimus on nali? Minu 3 lapsest ükski pole õppinud vene keelt. 2 vanemat on lõpetanud ülikooli ja töötavad oma erialal vägagi edukalt. Noorim on 2. kursusel. Õpib hambaarstiks ja kuigi valikainena saaks õppida ka vene keelt, pole seda valinud.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinna Ühisgümnaasium. Teiste kohta pole uurinud aga neid on kindlasti veel.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see küsimus on nali? Minu 3 lapsest ükski pole õppinud vene keelt. 2 vanemat on lõpetanud ülikooli ja töötavad oma erialal vägagi edukalt. Noorim on 2. kursusel. Õpib hambaarstiks ja kuigi valikainena saaks õppida ka vene keelt, pole seda valinud.

Ja kogu selle pika jutu oma laste kõrghariduse, töö ja eduloo asemel oleksid võinud lihtsalt nimetada kooli nime, kus nad gümnaasiumihariduse omandasid. Vastusena teemaalgataja küsimusele või nii..

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Eestis on gümnaasiumi, kus pole eelnev vene keele oskus vajalik? Eelistatult Tallinnas, aga vajadusel sobivad ka muud piirkonnad.

Kas see küsimus on nali? Minu 3 lapsest ükski pole õppinud vene keelt. 2 vanemat on lõpetanud ülikooli ja töötavad oma erialal vägagi edukalt. Noorim on 2. kursusel. Õpib hambaarstiks ja kuigi valikainena saaks õppida ka vene keelt, pole seda valinud.

Huvitav, miks siis näiteks õe erialal on vene keele kursus kohustuslik aga hambaarstidel mitte?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab ikka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Miskipärast kõik gümnaasiumid, mida olen siiani läbi vaadanud, eeldavad siiski B-võõrkeelena vene keelt. Aitäh Ühisgümnaasiumi vihje eest, see hetkel ainus siis. Kui keegi veel teab, ootan huviga.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õismäe gümnaasium (endine humanitaargümnaasium). B2 inglise/saksa keel B1 saksa/inglise/vene

Lisaks ladina keel. Veel valida soome või prantuse keelt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pelgulinna Gümnaasium, Kadrioru Saksa Gümnaasium, TIK, Lilleküla Gümnaasium

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuristiku Gümnaasiumisse saab ka vaid saksa/ingl k baasil.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis keel 6ndas klassis siis valitakse? Ma ei kujuta ette, et mingi muu keel peale vene keele üldse loosi läheks. Eestis ei tee prantsuse ja saksa keelega mitte midagi.

+1
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis keel 6ndas klassis siis valitakse? Ma ei kujuta ette, et mingi muu keel peale vene keele üldse loosi läheks. Eestis ei tee prantsuse ja saksa keelega mitte midagi.

Enamus koolides hakatakse vene keelt veel varem õppima.

Mul tütred õpivad inglise, prantsuse ja vene keelt.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis keel 6ndas klassis siis valitakse? Ma ei kujuta ette, et mingi muu keel peale vene keele üldse loosi läheks. Eestis ei tee prantsuse ja saksa keelega mitte midagi.

Saksa ja soome on vene keele järel levinuimad B võõrkeeled meil. Sulle tuleb võibolla üllatusena, et keskmise põhikooliõpilase vene keelega ei tee samuti midagi. Ei Eestis ega kusagil mujal.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus koolides hakatakse vene keelt veel varem õppima. Mul tütred õpivad inglise, prantsuse ja vene keelt.

Haridusameti andmetel küll mitte. Mõned üksikud koolid ainult alustavad vene keelega varem.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gustav Adolfi Gümnaasiumisse astudes ei ole vaja vene keelt kuna õpilased saavad teise võõrkeele ise valida, minu laps valis prantsuse keele, aga oli veel võimalus rootsi keelt õppida. Esimene võõrkeel on inglise keel, teise saab ise valida, aga keeleprogramm on intensiivne, et kolme aasta jooksul teise võõrkeele selgeks saaksid.

Sellesse kooli on suur konkurss, isegi vestlusele kutsututest jääb kaks kolmandikku välja, nad valivad hoolikalt õpilasi, kuid õhkkond on koolis suurepärane – õpetajad on sõbralikud, kõik toetavad üksteist, õppida on huvitav ja keskkond on arendav.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see küsimus on nali? Minu 3 lapsest ükski pole õppinud vene keelt. 2 vanemat on lõpetanud ülikooli ja töötavad oma erialal vägagi edukalt. Noorim on 2. kursusel. Õpib hambaarstiks ja kuigi valikainena saaks õppida ka vene keelt, pole seda valinud.

Ja kogu selle pika jutu oma laste kõrghariduse, töö ja eduloo asemel oleksid võinud lihtsalt nimetada kooli nime, kus nad gümnaasiumihariduse omandasid. Vastusena teemaalgataja küsimusele või nii..

Ei tea jah, miks peab gümnaasiumisse astumist puudutavale küsimusele vastama ülistuslauga ülikooli lõpetanud/ülikoolis õppivate noorte kohta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur hulk õpilasi astubki gümnaasiumi ilma vene keelt oskamata, kuigi on alates 6.klassist seda õppinud. Väike närvikõdi alguses.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gustav Adolfi Gümnaasiumisse astudes ei ole vaja vene keelt kuna õpilased saavad teise võõrkeele ise valida, minu laps valis prantsuse keele, aga oli veel võimalus rootsi keelt õppida. Esimene võõrkeel on inglise keel, teise saab ise valida, aga keeleprogramm on intensiivne, et kolme aasta jooksul teise võõrkeele selgeks saaksid.

sa oled vist teinud oma järeldused ainult oma lapse põhjal? mitte kõigisse gag suundadesse ei saanud ilma vene keeleta astuda. (sellest õppeaastast muidugi uued tuuled, hetkeseisu ei tea.)

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gustav Adolfi Gümnaasiumisse astudes ei ole vaja vene keelt kuna õpilased saavad teise võõrkeele ise valida, minu laps valis prantsuse keele, aga oli veel võimalus rootsi keelt õppida. Esimene võõrkeel on inglise keel, teise saab ise valida, aga keeleprogramm on intensiivne, et kolme aasta jooksul teise võõrkeele selgeks saaksid.

sa oled vist teinud oma järeldused ainult oma lapse põhjal? mitte kõigisse gag suundadesse ei saanud ilma vene keeleta astuda. (sellest õppeaastast muidugi uued tuuled, hetkeseisu ei tea.)

Gag-is saab igaüks ise valida teise võõrkeele, mitte ainult üks laps. Kes soovib, võtab vene keele, aga valikus on veel rootsi ja prantsuse keel, igaühel on vaba valik.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik Tartu gümnaasiumid

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium. Avatakse 2023 sügisel ja on võimalus alustada täiesti uue B-võõrkeele õppimisega. Kuna kool paikneb meie kodu lähedal ja lapse praegune gümnaasium on kehvemapoolse mainega, küsisin uue kooli FB lehe chati kaudu ja sain info, et avatakse mitme uue B1 taseme võõrkeele rühmad, mida saab õppida algtasemest,a ga B1 keelena pakutakse edasijõudnutele nii vene kui saksa keelt. Lubati, et peagi tuleb ka kooli koduleht avalikuks, kus on rohkem infot.

Minu laps õpib praeguses koolis vene keelt ja ei soovi sellega jätkata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rocca al Mares ei pea ka vene keelt õppima, täitsa teised kultuursed valikud olemas! Enda valikud olid omal ajal lisaks inglise keelele prantsuse ja saksa, gümnaasiumis valikainetena lisaks soome ning ladina keel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartus on ka kindlasti, Tamme Gümnaasium näiteks, kus ei pea kümnendik vene keelt võtma. Küll aga pandi südamele, et ettenähtud tasemel ei pruugi siis gümnaasiumi lõpuks uut võõrkeelt B1 tasemel omandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartus on ka kindlasti, Tamme Gümnaasium näiteks, kus ei pea kümnendik vene keelt võtma. Küll aga pandi südamele, et ettenähtud tasemel ei pruugi siis gümnaasiumi lõpuks uut võõrkeelt B1 tasemel omandada.

Üks asi on see, kui noor on põhikoolis vene keelt õppinud, aga ei soovi sellega jätkata, vaid soovib päris nullist uut võõrkeelt alustada – see võib tõesti keeruline olla, aga vist mitte võimatu.

Teemaalgatajal vist siiski küsimus selles, et kui noor on põhikoolis valinud B-keeleks saksa või prantsuse keele, kas ta siis saab sellega gümnaasiumis jätkata. Ja selles osas tean kindlalt, et kõigis Tartu gümnaasiumites on see võimalik (minu lapsel näiteks prantsuse keel, mida ta ka gümnaasimus edasi õpib nüüd – vene keelt pole kunagi õppinud).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Eestis on gümnaasiumi, kus pole eelnev vene keele oskus vajalik? Eelistatult Tallinnas, aga vajadusel sobivad ka muud piirkonnad.

Kas see küsimus on nali? Minu 3 lapsest ükski pole õppinud vene keelt. 2 vanemat on lõpetanud ülikooli ja töötavad oma erialal vägagi edukalt. Noorim on 2. kursusel. Õpib hambaarstiks ja kuigi valikainena saaks õppida ka vene keelt, pole seda valinud.

Huvitav, miks siis näiteks õe erialal on vene keele kursus kohustuslik aga hambaarstidel mitte?

Mis jama sa ajad??? Õe erialal vene keel kohustuslik? Mis ajast??  Venelased peavad ikka aasta eesti keelt õenduses õppima TTKs. Miks sa levitad valeinfot??

Õde

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neid koole, kus ainult vene keel on kohustuslik, on järjest vähem, sest järgmisest õppeaastast peab põhikoolis olema B-keele valik ja sellest tulenevalt peab hiljemalt 4 aasta pärast olema ka kõigis gümnaasiumides. Rohkem ette mõtlevad koolid on juba ära teinud, nt reaal praegu muudab õppekava.

Lisaks ülalpoolnimetatutele peaks valik olema veel kõigis riigigümnaasiumides, VHKs,  tehnikagümnaasiumis, enamikus gümnaasiumiga erakoolides (RAMis, PJKs, EBSis).  Natuke peab uurima, kas võetakse nullist grupp või on eeldus, et B1-keelde tullakse ikkagi põhikooli keelepõhjaga (see võib ka keeleti erineda, nt VHK vist võtab algajaid prantsuse ja rootsi B-keelde, aga mitte vene ja saksa keele rühmadesse).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teatud tippkoolid võtavad vastu, kui reaal suunas on õpilane väga hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Koolilaps Gümnaasiumisse vene keele oskustea