Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Günekoloogi juurde minek (kas enne või pärast ovulatsiooni?)

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Günekoloogi juurde minek (kas enne või pärast ovulatsiooni?)

Postitas:
Kägu

Tere,
Kui probleemiks viljatus (pole suutnud rasestuda pool aastat) ja see kuu on ovulatsioon jõulude ajal, siis kas tasub minna ntks 22.detsember günekoloogi juurde? Kas ta saab midagi näha või kommenteerida? Või oleks suht kasutu käik?

Ei ole muidu tihe günekoloogi juures käija, käin kontrollis korra aastas, aga tahaks et asi saaks liikuma..

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pigem vist pärast, sest siis ta saab ultrahelis juba vaadata, et kas ovulatsioon on ikka toimunud või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pigem vist pärast, sest siis ta saab ultrahelis juba vaadata, et kas ovulatsioon on ikka toimunud või mitte.

Okei, ühesõnaga günekoloog ei saa enne ovulatsiooni midagi suurt öelda, et ntks. “näed sul siin need asjad valmis jne….”?

Mis aeg ovulatsiooni ja günekoloogi vahel võiks olla? Kas ntks 4-5 päeva piisab?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Okei, ühesõnaga günekoloog ei saa enne ovulatsiooni midagi suurt öelda, et ntks. “näed sul siin need asjad valmis jne….”?

Mis aeg ovulatsiooni ja günekoloogi vahel võiks olla? Kas ntks 4-5 päeva piisab?

Erinevates tsükli etappides saab ta vaadata erinevaid asju lihtsalt. Vahetult pärast päevi on näiteks emakas võimalikud müoomid jms paremini näha, sest limaskest on õhuke.

Ovulatsiooni kandis ta saab üldist emaka ja munasarjade seisu ikka vaadata ning hinnata, et kas limaskest vastab tsükli faasile jms.

Aga ovulatsiooni toimumise kohta ta ei saa jah enne midagi öelda, kui see on päriselt ära toimunud.

Aga piisama peaks paarist päevast juba. Et siis peaks olema kollaskeha näha juba.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Erinevates tsükli etappides saab ta vaadata erinevaid asju lihtsalt. Vahetult pärast päevi on näiteks emakas võimalikud müoomid jms paremini näha, sest limaskest on õhuke.

Ovulatsiooni kandis ta saab üldist emaka ja munasarjade seisu ikka vaadata ning hinnata, et kas limaskest vastab tsükli faasile jms.

Aga ovulatsiooni toimumise kohta ta ei saa jah enne midagi öelda, kui see on päriselt ära toimunud.

Aga piisama peaks paarist päevast juba. Et siis peaks olema kollaskeha näha juba.

Olgu, tänud selgitamast! Lähen paar päeva peale ovulatsiooni ja vaatan kas saan targemaks. Ega see günekoloogi näppimine seal potentsiaalse pesastumise aegu midagi pekki ei saa keerata?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olgu, tänud selgitamast! Lähen paar päeva peale ovulatsiooni ja vaatan kas saan targemaks. Ega see günekoloogi näppimine seal potentsiaalse pesastumise aegu midagi pekki ei saa keerata?

Ma nii ekspert ei ole, et selle pesastumise kohta oskaks öelda, aga ma ei usu.

Ma oskasin vastata lihtsalt ainult selle järgi, et mida erinevatel visiitidel mulle günekoloog öelnud on.

Mul oli ükskord see, et ma läksin pärast ovulatsiooni ja siis ta selgitas, et ta näeb, et ovulatsioon on toimunud, aga et ta soovib, et ma tagasi läheks vahetult pärast päevi, sest emaka limaskest oli nii paks, et ta ei saanud emaka olukorda hästi hinnata.

Ja viimati sattusin täpselt sellel päeval, kui oleks pidanud ovulatsioon olema, ja siis ta ütleski, et ta veel ei näe, et oleks toimunud, aga sai muid asju vaadata.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enne ovulatsiooni võib ka minna, siis näeb, kas ja kuna umbes võiks olla ov aeg. Tegelikult tavaläbivaatuseks pole erilist vahet, vereproovid jms tuleb nagunii kindlal ajal teha, et hormoonide taskaalu määrata jms. Just vahetult ov ajal näeb vast kõige vähem, sest pole ei folliikulit enam ega pole veel moodustunud kollakeha…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Günekoloogi näppimine midagi pekki keerata ei saa. Isegi kui toimub viljastumine siis viljastunud munarakk tuppe ei tule. Arst teeb läbivaatuse siiski tupe kaudu.

Kui pole rasestunud siis mina läheks ikkagi enne ovulatsiooni. Arst saab siis vaadata, kas folliikelid on üldse kasvamas, milline on limaskest- kas saab munarakku vastu võtta ja kui arst soovib siis saab sind peale ovulatsiooni tagasi kutsuda ja ovulatsiooni toimumist kontrollida. Või siis vereproovile saata tsükli 21 päev.
Hiljem minnes võib asi jälle järgmise tsüklini venida. Varem minnes saab alati kordusvisiidile minna.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui pole rasestunud siis mina läheks ikkagi enne ovulatsiooni. Arst saab siis vaadata, kas folliikelid on üldse kasvamas, milline on limaskest- kas saab munarakku vastu võtta ja kui arst soovib siis saab sind peale ovulatsiooni tagasi kutsuda ja ovulatsiooni toimumist kontrollida. Või siis vereproovile saata tsükli 21 päev.

Mis vereproovi tsükli 21. päeval teevad? Mida nad kontrollivad? Mul toimub ovulatsioon tavaliselt tsükli 21 päeval.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas üldse saadki paari nädala jooksul ise täpselt valida päeva, millal günekoloogi juurde minna? Muidu kurdetakse, et järjekorrad pikad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki tasulisele/erakliinikusse näiteks?

Soovitaks ka enne jõule ära käia, nii näeb, kas ja kus on folliikul, kas limaskest on küllalt paks jne. Hiljem kuni päevadeni ei ole seal suurt peale kasvava limaskesta näha nagunii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tsükli 21. Päeval määratakse progesterooni taset, mis näitab kas ovulatsioon on toimunud. 28 päevase tsükli korral on tsükli 21. päev nädal peale ovulatsiooni ja samas ka nädal enne uut tsüklit. Sinu tsükkel on siis umbes 35 päeva? Sellisel juhul peaksid sina minema proget mõõtma tsükli 28. päev.
Eks arst siiski räägib lähemalt ja annab omapoolsed soovitused.
Mina sinu asemel läheks siiski pigem varem, kui hiljem arsti juurde. Nii pikka tsüklit loetakse veel normaalseks aga  tegelikult on piiri peal, et olla liiga pikk.

https://minu.synlab.ee/toode/progesteroon

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tsükli 21. Päeval määratakse progesterooni taset, mis näitab kas ovulatsioon on toimunud. 28 päevase tsükli korral on tsükli 21. päev nädal peale ovulatsiooni ja samas ka nädal enne uut tsüklit. Sinu tsükkel on siis umbes 35 päeva? Sellisel juhul peaksid sina minema proget mõõtma tsükli 28. päev.

Eks arst siiski räägib lähemalt ja annab omapoolsed soovitused.

Mina sinu asemel läheks siiski pigem varem, kui hiljem arsti juurde. Nii pikka tsüklit loetakse veel normaalseks aga tegelikult on piiri peal, et olla liiga pikk.

https://minu.synlab.ee/toode/progesteroon

mhm, sain juba aja vahetatud – ovulatsioon peaks olema 25.12, sain arstile aja 22.12. Aitäh soovituste eest!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui valge häbemega, st habemega, siis küll.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas sul arstil läks?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas sul arstil läks?

Hei! Nii armas, et mäletad küsida 🙂 eile käisin ja läks hästi, kurtsin muret, et rasestuda pole õnnestunud, aga ovulatsiooniteste olen saanud positiivsena. Ütlesin, et paari päeva pärast peaks toimuma mul ovulatsioon.

Kontrollis ultrahelis, seal oli kõik korras (lisas veel, et ovulatsioon peaks toimuma paremal pool, kuulsin et limakest on 9mm paks).

Seejärel võeti verd, günekoloog ütles õele kõik asjad, mida ta analüüsida tahab (pikk rodu d-vitamiin, kilpnääre, testosteroon jnejne) ja helistab mulle vastustega jaanuari algul.

pärast günekoloogi oli tunne, et teeks ovulatsiooniteste ja kae üllatust nii riba kui ka clearblue, mõlemad olid positiivsed. Tegutsesime ma kohe mehega, täna plaanime ka! (Ja siis igaksjuhuks homme ka)

detsember-jaanuar on ka minujaoks “eriline”, sest ma olen alates dets. keskpaigast saanud tööjuurest puhata ja ilmselt uute piirangute valguses saan jaanuari keskpaigani. Muidu on mul igapäev tööl suur muretsemine/stress, olen lihtsalt sellist tüüpi inimene, aga nüüd olen püüdnud lihtsalt olla, mehega klapp on ka kohe parem ja kuidagi ZEN on 🙂

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõlab positiivselt tõesti. Loodan, et su beebi tuleb sinu juurde 🙃

+2
0
Please wait...

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Günekoloogi juurde minek (kas enne või pärast ovulatsiooni?)