Esileht Ilu ja tervis Günekoloogilise läbivaatuse ultraheli neitsil

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Günekoloogilise läbivaatuse ultraheli neitsil

Postitas:
Kägu

Kuidas teeb günekoloog ultraheli, kui naine on neitsi? Jajaa, tean, et neitsinahk venib, aga kas tõesti nii palju ja see valus pole? Tütar peab minema UH-sse, mõtlen, et kuidas teda selleks ette valmistama peab – kas võib olla valus, kas äkki tehakse hoopis kõhu pealt jms. Uurida soovitakse emaka limaskesta ja munasarju.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehakse kõhu pealt.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rasedatele tehakse raseduse kinnitamiseks vaginaalselt. Tütrele ikka võib kõhult teha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb arstile aegsasti öelda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt tehakse ikka kõhult. Rasedal tehakse jah alguses tupe kaudu. Aga kui tupe kaudu kui vaja siis vaja, aga arstile võib mainida jah, et süütu – siis ilma tõsise vajaduseta ilmselt piirdutakse kõhu pealt uuringuga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tehti päraku kaudu, kui tsüstid munasarjades olid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb arstile aegsasti öelda.

Kas nad ise ei küsi? Ma ei usu, et tütar ise seda öelda julgeb või oskab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt arst vist küsib ka väga noorelt sellised küsimused a la, kui vanalt päevad algasid, kas suguelu elate jne. Mul on isegi vanemana selliseid asju küsitud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 95% kindel, et günekoloog küsib enne läbivaatust suguelu kohta ja kui tegu väga noore inimesega, siis võib günekoloog isegi eeldada, et pigem on tegu neitsiga.

Arvan, et esialgu tehakse UH kõhu pealt ja lisaks arst katsub. Vaginaalse UH tegemiseks kasutatav andur on tegelikult ka nii peenike, et võib neitsilegi sobida. Valus ei tohiks küll olla, võibolla on natuke ebamugav või imelik, kui arst kõhtu katsub, aga UH ei ole kindlasti valus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

NB! Selleks, et läbi kõhukatete saaks günekoloogilist UH-uuringut teha, peab patsient minema kohale täis põiega. Korralikult juua vett ~1 tund enne uuringut ning vahepeal mitte pissil käia. Kui põis on tühi, siis läbi kõhukatete seesmisi suguelundeid visualiseerida ei õnnestu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

NB! Selleks, et läbi kõhukatete saaks günekoloogilist UH-uuringut teha, peab patsient minema kohale täis põiega. Korralikult juua vett ~1 tund enne uuringut ning vahepeal mitte pissil käia. Kui põis on tühi, siis läbi kõhukatete seesmisi suguelundeid visualiseerida ei õnnestu.

No ja kes talle seda ütleb siis? Keegi pole öelnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

NB! Selleks, et läbi kõhukatete saaks günekoloogilist UH-uuringut teha, peab patsient minema kohale täis põiega. Korralikult juua vett ~1 tund enne uuringut ning vahepeal mitte pissil käia. Kui põis on tühi, siis läbi kõhukatete seesmisi suguelundeid visualiseerida ei õnnestu.

No ja kes talle seda ütleb siis? Keegi pole öelnud.

Arvan, et mõeldud on seda, et ilmselt ei tehta UH kõhu pealt, sest täis põiega UH on väga ebameeldiv ja sellega ei hakata noort inimest piinama. See pulk on ju üsna peenike, küll spetsialist teab kuidas noorele tüdrukule mitte traumat tekitada.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et mõeldud on seda, et ilmselt ei tehta UH kõhu pealt, sest täis põiega UH on väga ebameeldiv ja sellega ei hakata noort inimest piinama. See pulk on ju üsna peenike, küll spetsialist teab kuidas noorele tüdrukule mitte traumat tekitada.

Süütule neiule millegi tuppe lükkamine on kahtlemat kordi ebameeldivam, kui täispõiega UH.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

NB! Selleks, et läbi kõhukatete saaks günekoloogilist UH-uuringut teha, peab patsient minema kohale täis põiega. Korralikult juua vett ~1 tund enne uuringut ning vahepeal mitte pissil käia. Kui põis on tühi, siis läbi kõhukatete seesmisi suguelundeid visualiseerida ei õnnestu.

No ja kes talle seda ütleb siis? Keegi pole öelnud.

Ma mäletan, et kui noor olin, siis ühele sõbrannale anti veekruus kätte ja kästi arsti ukse taga juua ja oodata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et mõeldud on seda, et ilmselt ei tehta UH kõhu pealt, sest täis põiega UH on väga ebameeldiv ja sellega ei hakata noort inimest piinama. See pulk on ju üsna peenike, küll spetsialist teab kuidas noorele tüdrukule mitte traumat tekitada.

Rumalus. Günekoloogid on professionaalid ega tekita ei noortele ega vanadele traumasid, vägisi ei lükata midagi kusagile.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen küll tavaliselt tühja põiega günekoloogi juures käinud ja on ka UH tehtud, kõhu pealt. Pole öeldud, et peaks põis täis olema.

Kui laps/neiu läheb esimesele visiidile, ei pea ta selleks kuidagi ette valmistuma. Kui sellel esimesel visiidil selgub, et on vaja midagi spetsiaalsemalt või täiendavalt uurida, küll siis juhendatakse kuidas ja mis moodi see käib ning mida patsient peab tegema, et uuringuid saaks läbi viia.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps/neiu läheb esimesele visiidile, ei pea ta selleks kuidagi ette valmistuma. Kui sellel esimesel visiidil selgub, et on vaja midagi spetsiaalsemalt või täiendavalt uurida, küll siis juhendatakse kuidas ja mis moodi see käib ning mida patsient peab tegema, et uuringuid saaks läbi viia.

Ta ei lähe ju esimest korda, kui on juba uh määratud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ja kes talle seda ütleb siis? Keegi pole öelnud.

Kuidas aeg broneeriti? Jutt selline, nagu lambist oleks läbivaatusele kutsutud.
Kui ise aeg pandud, siis vast anti ka esialgsed soovitused (kui see on asjakohane)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et mõeldud on seda, et ilmselt ei tehta UH kõhu pealt, sest täis põiega UH on väga ebameeldiv ja sellega ei hakata noort inimest piinama. See pulk on ju üsna peenike, küll spetsialist teab kuidas noorele tüdrukule mitte traumat tekitada.

Süütule neiule millegi tuppe lükkamine on kahtlemat kordi ebameeldivam, kui täispõiega UH.

Et siis kui anaalseksi pole harrastanud siis ei tohi kolonoskoopiat teha? Mis see suurus siia puutub? Uuring on uuring, kui vaja siis tuleb läbi teha. Arst oskab teha nii et poleks ebameeldiv ja selgitada miks ja milleks. Ja alati on võimalik edasi lükata kui nii häbelik on. Mõni tüdruk ei lähe isegi naistearsti juurde kui süütu on.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et mõeldud on seda, et ilmselt ei tehta UH kõhu pealt, sest täis põiega UH on väga ebameeldiv ja sellega ei hakata noort inimest piinama. See pulk on ju üsna peenike, küll spetsialist teab kuidas noorele tüdrukule mitte traumat tekitada.

Süütule neiule millegi tuppe lükkamine on kahtlemat kordi ebameeldivam, kui täispõiega UH.

Et siis kui anaalseksi pole harrastanud siis ei tohi kolonoskoopiat teha? Mis see suurus siia puutub? Uuring on uuring, kui vaja siis tuleb läbi teha. Arst oskab teha nii et poleks ebameeldiv ja selgitada miks ja milleks. Ja alati on võimalik edasi lükata kui nii häbelik on. Mõni tüdruk ei lähe isegi naistearsti juurde kui süütu on.

Nii lolli kommentaari pole iial lugenud.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis kui anaalseksi pole harrastanud siis ei tohi kolonoskoopiat teha? Mis see suurus siia puutub?

Sul on pärakus neitsinahk või?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni tüdruk ei lähe isegi naistearsti juurde kui süütu on.

Kui mingeid probleeme pole, miks sinna minemagi peaks enne suguelu algust?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis kui anaalseksi pole harrastanud siis ei tohi kolonoskoopiat teha? Mis see suurus siia puutub?

Sul on pärakus neitsinahk või?

Mis see neitsinahk siia puutub? Ultraheli sond seda katki ei tee. Nagu ka tampoon.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see neitsinahk siia puutub? Ultraheli sond seda katki ei tee. Nagu ka tampoon.

Sond on sinu arust tampooni suurusega võrreldav? https://www.elitekliinik.ee/wp-content/uploads/2013/07/UHsond.jpg

Millegipärast arstid siiski eelistavad süütutel kõhu pealt UH teha.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millegipärast arstid siiski eelistavad süütutel kõhu pealt UH teha.

Pakun, et suuresti on see psühholoogilistel põhjustel.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millegipärast arstid siiski eelistavad süütutel kõhu pealt UH teha.

Pakun, et suuresti on see psühholoogilistel põhjustel.

Ei ole nii ja enamasti tehakse siiski raseduse tuvastamiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

enamasti tehakse siiski raseduse tuvastamiseks

Raseduse tuvastamiseks vaginaalne ultraheli? Tõsiselt? Rutiinselt? (Ma ei ole Eestis rase olnud ega sünnitanud, ses suhtes tõesti uudis minu jaoks.)

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raseduse tuvastamiseks vaginaalne ultraheli? Tõsiselt? Rutiinselt? (Ma ei ole Eestis rase olnud ega sünnitanud, ses suhtes tõesti uudis minu jaoks.)

Mehed ei saagi rasedad olla.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raseduse tuvastamiseks vaginaalne ultraheli? Tõsiselt? Rutiinselt? (Ma ei ole Eestis rase olnud ega sünnitanud, ses suhtes tõesti uudis minu jaoks.)

Kui sa lugeda ei oska, siis sorri. Ta kirjutas, et rasedust uuritakse kõhu pealt UH-ga.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raseduse algusjärgus tehakse tõesti UH tupekaudu, kõhult lihtsalt pole näha. Kõhu pealt hakati tegema vist 12 nädalast (või natuke varem).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Ilu ja tervis Günekoloogilise läbivaatuse ultraheli neitsil