Esileht Koolilaps Gustav Adolfi Gümnaasiumi gümnaasium

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Gustav Adolfi Gümnaasiumi gümnaasium

Postitas:

Tere!

Kas oskate kommenteerida, kui raske on GAGi humanitaarsuuna gümnaasiumiosas? (Jah, tean, et see on subjektiivne, kuid võtame aluseks tavakooli viielise õpilase, kellel ühiskatsete punktid 65+, füüsikaoskusest jääb vajaka)? Kas antakse palju koduseid töid? On palju kontrolltöid?

Samuti sooviks küsida, kas enne kooliaasta algust klassiga mingi kogunemine on? Millal peab tekli eest maksma? Kuidas kooli sisekliima on?

Aitäh vastajatele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 20:08; 04.04 21:05; 05.04 20:53; 06.04 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Kas su laps vōeti vastu inglise keele vōi rootsi keele suunda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskan kaasa rääkida küll vaid rootsi keele suuna asjus, kuid ilmselt pole see ka PR-IN suunas väga erinev. Kodutööde maht oleneb õpetajatest, keemias võid teatud õpetajaga igaks tunniks neli tv lehekülge teha saada, samas füüsikas ei jäeta peaaegu kunagi koduseid ülesandeid. Mis mind sinna minnes üllatas, oligi tegelikult see, et kuigi räägitakse, et eliitkoolis on kõva tamp peal ja kodutööde maht üüratu, on reaalsus hoopis vastupidine. Kodutöid on, aga mitte tapvalt. Pigem jäetaksegi tunnitöö kodus lõpetada või paar harjutust teema kinnistamiseks. Mitmed õpetajad on läinud seda rada, et ei jätagi õppida.
Kui igas aines 65+, siis saab vabalt hakkama, füüsika on enamikel humanitaarklassi õpilastel kesine, nii et selle pärast muretsema ei pea.
Tavaliselt on enne kooliaasta algust 2 kogunemist. Üks enda klassiga, kus klassijuhataja räägib tulevast aastast, väike tutvustusring ning koolituur. Augusti lõpus on ka kogu G1 kogunemine, kus on ka võimalus veel oma klassiga tutvuda ja erinevaid ülesandeid lahendada.
Tekkel tellitakse mingilt internetileheküljelt, selle leiab GAGi koduleheküljelt. Võib osta kooliaasta alguseks, aga ka hiljem, nii et see jõuab rebaste ristimise ajaks kooli. Maksad siis tellides või arve alusel.
Kooli sisekliima on suurepärane. Ma muidugi ei tea, millise klassi vastu teemaalgatajal huvi on, kuid rootsi keele klassid nt on väga ühtehoidvad, sel aastal saab olema väga tore klassijuhataja. Teised suunad on ka hea mulje jätnud, kuid nende kohta rohkem rääkida ei oska kahjuks. Meeldib see, et kogu aeg toimub midagi, jaksatakse korraldada ja noortega tegeleda. Õpilased saavad võimaluse ennast arendada ja väljendada mitmel erineval moel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.04 20:44; 06.04 18:35; 18.04 20:02; 23.04 19:36; 23.04 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Kas su laps vōeti vastu inglise keele vōi rootsi keele suunda?

Rootsi keele suund, tänud eelmisele vastajale!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 20:08; 04.04 21:05; 05.04 20:53; 06.04 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasuks üle saada eelarvamusest et eliitkoolides on mingisugune totaalselt teine tase. Nagu siin üks vastaja ütles, et oldi üllatunud et polegi mingit erilist tampi peal. Ma oma lapse kogemuse põhjal kinnitaks sama ja ütleks et tavakoolis on tal olnud palju rohkem õppimist ja igasugu lisaülesandeid osadel perioodidel.
Oleneb ka muidugi mismoodi need tavakooli viied on saadud – kui spikerdades, õpetaja armust või totaalselt tuupides, siis läheb raskemaks kindlasti. Kui aga tegemist on normaalse kohusetundlikku, õppida oskava ja aruka lapsega, siis ei ole midagi ülearu keerulist ka gümnaasiumis kui on valitud õige õppesuund. Kui reaalained ei tule kergelt, siis oleks kindlasti Reaakoolis ja reaalklassides väga raske. Rootsi keele klassis läheb vaja keelevaistu ja tahet seda keelt õppida. Kui on laps lihtsalt valinud selle suuna, et lihtsam sisse saada ( selliseid ikka on alati, sest rootsi suunda konkurss kõige väiksem, sellel aastal minu teada umbes 4 last kohale) ja tegelikult rootsi keelt õppida ei taha, on ka muidugi raske, sest rootsi keele tundide maht esimestel aastatel 5-6 tundi nädalas ja selles aines on pigem alati kodus õppida. Igas aines võib olla perioode kus on vahepeal raske, aga kui tegemist on lapsega kes pingutada viitsib ja tahab, saab alati hakkama, ei tasu asja üle mõelda. Algul on kindlasti põnev ja keeruline periood uue kooli ja õpetajatega harjumine.
Minu laps igatahes väga rahul just selle rootsi keele suunaga ja kogu kooliga. On igasuguseid õpetajaid, üliväga toredaid ja mitte nii toredaid. Olen samuti kuulnud et see klassijuhataja kes nüüd rootsi keele klassi võtab on ülitore.
Klassi ja koolikaaslaseid on samuti igasuguseid, alates nohikutest kuni peoloomadest napsutajateni.
Kõikvõimalik lisainfo tekli jm tellimise osas on kodukal üleval kui mitte praegu, siis varsti. Mul küll absoluutselt mingit infopuudust ei olnud, et oleks pidanud perekoolist midagi küsima või õpetajale kirju saatma.
Esimene kohtumine klassi ja õpetajaga oli varem kevad-suvel ja siis kogu lennuga augustis. Aga aktiivsemad klassid korraldavad terve suve igasugu tutvumisüritusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.04 23:49; 06.04 17:53; 07.04 09:43; 22.04 10:28; 23.04 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin, et tunniplaanis lõppevad tunnid päris mitmel päeval kell 16.25. Kas õpilased sellest üle ei väsi ning aega jääb ka kodutöödeks ja hobideks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 20:08; 04.04 21:05; 05.04 20:53; 06.04 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arveztades GAG -i suht ebastabiilsust hetkel ja kummalist diret, siis mina oma lastele seda kooli ei soovitaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 23:56; 07.04 20:27; 07.04 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ebastabiilusest sa räägid? Järjekordne nn. teadja-kägu lihtsalt lahmima tulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.04 09:04; 06.04 18:38; 07.04 22:21; 09.04 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin, et tunniplaanis lõppevad tunnid päris mitmel päeval kell 16.25. Kas õpilased sellest üle ei väsi ning aega jääb ka kodutöödeks ja hobideks?

Tundub et muretsed ikka üleliia. Peabki hakkama saama gümnaasiumis suurema koormusega ja pikemate päevadega. Ma tean et nii on ka tavalistes gümnaasiumites ja sellest ei pääse. Riiklik programm tuleb läbida + ettenähtud arv valikaineid. Kui lapsel on varem ka mingi hobi olnud, siis küll ta edaspidi ka hakkama saab hea tahtmise korras. Mu laps GAG gümnaasiumi kõrvalt 3-4 korda nädalas trennides mis kestavad 2-2,5 tundi korraga ja seal on küll ja rohkemgi lapsi kes tegelevad ka igasugu võistlusspordiga ja on muidu aktiivsed.
Kui sa vaatad tunniplaani, siis päris mitu hommikut saab minna ka hiljem kooli ja see meeldib teismelistele enamasti väga kui saavad kauem magada. Mu lapsel on olnud tunniplaan, kus lausa 4 korda nädalas saab hiljem kooli minna. GAG keeleklassides ei pea õppima enam vene keelt, see on valikaine ning selle võrra saab ka hiljem kooli minna kui seda ei vali, sest need tunnid pannakse tavaliselt hommikuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.04 23:49; 06.04 17:53; 07.04 09:43; 22.04 10:28; 23.04 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole õpilasena koolis küll mingit ebastabiilsust täheldanud. Ehk selgitad lähemalt, milles see väljendub? Agur on omamoodi lahe kuju, kes reaalselt julgeb asju ette võtta ja seisab oma kooli eest, see ei tähenda, et ta kummaline on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.04 20:44; 06.04 18:35; 18.04 20:02; 23.04 19:36; 23.04 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem Agur kui mõni pöidlakeerutajast direktor.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.04 09:04; 06.04 18:38; 07.04 22:21; 09.04 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emad, kelle lapsed on tavakoolist GAGi läinud- kas koolivahetusega kaasnes ka hinnetelangus? Või on hinnetelangus ka endistel eliitõpilastel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 20:08; 04.04 21:05; 05.04 20:53; 06.04 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emad, kelle lapsed on tavakoolist GAGi läinud- kas koolivahetusega kaasnes ka hinnetelangus? Või on hinnetelangus ka endistel eliitõpilastel?

Kulla lapsevanem, rahune nüüd maha. Sul on tubli laps, kes sai GAG’i sisse. Mis tähtsust sel on, et ta on jätkuvalt viieline? Mitte kedagi need hinded hiljem ei huvita. Su laps on noor inimene, kahe aasta pärast täiskasvanu, ei ole vaja teda oma poputamisega lämmatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emad, kelle lapsed on tavakoolist GAGi läinud- kas koolivahetusega kaasnes ka hinnetelangus? Või on hinnetelangus ka endistel eliitõpilastel?

Minu laps ei läinud küll gagi-i, jäi oma endisesse gag-ist tugevamasse kooli, aga hinnetelangus on muljetavaldav. Õppimata matemaatika seni 5 on gümnaasiumis kolmeks muutunud, samuti enamus teisi reaalaineid. No mõnes neist oligi veidi omamoodi õpetaja ja põhja alla ei saanud, aga ikkagi, sellist langust poleks ma oodanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emad, kelle lapsed on tavakoolist GAGi läinud- kas koolivahetusega kaasnes ka hinnetelangus? Või on hinnetelangus ka endistel eliitõpilastel?

See langus kaasnes seoses motivatsiooni langusega. Ma kindlalt tunnetan seda oma lapse puhul. Enne vanas koolis pingutas, et oleks hea tunnistus ja ettevalmistus gümnaasiumikatseteks, sest omas koolis gümnaasiumi ei olnud. Nüüd võtab asja oluliselt lihtsamalt ja ei põe midagi kui saab ka hindeks 3 või 2. Hinde 2 saab siis kui on tõesti nö üle jala lasknud ja selle hinde parandab tavaliselt siis ka hindele 5. Aga neid hindeid 2 ja 3 tuleb siiski harva ette. Peamiselt ikkagi hinded 4 ja 5 ja perioodihinded pigem rohkem 5. Ju siis oli korralik põhi ikkagi all vanast koolist.
Ma ise ei survesta teda ammugi enam nende hinnete pärast. Kui mingite pidutsemiste ja muude asjadega üle piiri ei minda, et seetõttu hinded kannataks, siis, mu arust gümnaasiumi laps peab ikkagi ise vastutama oma kohustuste eest. Mina temale tunnist vabastusi ei kirjuta ( see on uskumatu, kuidas teistele lastele neid siiski lahkelt vanemate poolt kirjutatakse) ja ilma mõjuva põhjuseta koolist tundidest puududa ei luba. Niipalju sekkun. Loodan et neil koolis endal tekib mingi motivatsioon varsti riigieksamiteks pingutada rohkem.
Kokkuvõttes – tavakoolist GAGi – hinnete langus sõltub saadud põhjast ja lapsest endast. Minu lapse põhi oleks võimaldanud tal ka viielisena jätkata. Aga ma ei leia, et see oleks nii oluline põhjus, mille pärast endas ja lastes stressi tekitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.04 23:49; 06.04 17:53; 07.04 09:43; 22.04 10:28; 23.04 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ebastabiilusest sa räägid? Järjekordne nn. teadja-kägu lihtsalt lahmima tulnud.

Et siis tõmblemine on normaalne??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 23:56; 07.04 20:27; 07.04 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole õpilasena koolis küll mingit ebastabiilsust täheldanud. Ehk selgitad lähemalt, milles see väljendub? Agur on omamoodi lahe kuju, kes reaalselt julgeb asju ette võtta ja seisab oma kooli eest, see ei tähenda, et ta kummaline on.

aga vilistlaste seisukohti loed? vastaseisudega kursis omed? pelgu kombinast meeldib? See kool ei ole enam see GAG. minule suurkoolid ei meeldi. kooli ühtsus kaob ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 23:56; 07.04 20:27; 07.04 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gümnaasium on ju endiselt sama tugev kui enne ja tegutseb endistes ruumides. Laienemine puudutas põhikooli osa. Ega kõik need lapsed, kes hetkel põhikoolis õpivad, ei pääse nii ehk naa oma kooli gümnaasiumisse. GAG riisub koore ja püsib endiselt edetabelite tipus. Ei muutu ses osas midagi.

Ega siis suur kool ei tähenda automaatselt ebastabiilsust. 21.kool on ka suur – 1353 õpilast, GAGis 1286. Osa vilistlasi oli jah laienemise vastu. Ja mis siis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.04 09:04; 06.04 18:38; 07.04 22:21; 09.04 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin kodulehelt info, et eelmisel aastal jätkas 77% GAGi põhikoolilõpetajatest oma kooli gümnaasiumis. MInu arvates väga hea nätaja, GAG ju üks suurima konkursiga Tallinna koole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.04 09:04; 06.04 18:38; 07.04 22:21; 09.04 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

GAG on super kool nii õppimise kui ka koolikultuuri seisukohalt. Samuti on koolil suurepärased õpetajad ja direktor.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vestlusele kutsumine (klassi sisse) toimus ka pingerea alusel? (st. paremad ees) Milliste ühiskatsete punktidega veel GAGi rootsi keele klassi saadi?

Ette tänades

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 16:01; 22.04 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vestlusele kutsumine (klassi sisse) toimus ka pingerea alusel? (st. paremad ees) Milliste ühiskatsete punktidega veel GAGi rootsi keele klassi saadi?

Ette tänades

Üldiselt kutsutakse vestlustele ikka pingerea järgi. Kui tulevaselt klassijuhatajalt uuriti, kuidas klassi komplekteerimine käib, andis ta mõista, et kandidaatidel punktid reeglina just kuigi kõrged ei olnud, ka eelmistel aastatel on alla 50 punktidega sisse saadud. Kindlasti leidub neid, kes saavad küll protokolli, kuid ei tagasta seda või ütlevad hiljem koha üles, seega on ka joonealustel võimalus siiski koht saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.04 20:44; 06.04 18:35; 18.04 20:02; 23.04 19:36; 23.04 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kõik klassid täis (36/36) (eelkõige 10RE-LO ja 10RO) ning protokolli enam oodata pole mõtet?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 16:01; 22.04 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kõik klassid täis (36/36) (eelkõige 10RE-LO ja 10RO) ning protokolli enam oodata pole mõtet?

Seda, kas klassid täis, teavad ainult koolis inimesed mitte perekool!
Millal see hea tahte protokollide tagastamise kpv on? 30.04? Pärast seda võivad hakata suuremad liikumised, oleneb kõik sellest kui kindlad need noored oma soovides ja valikutes on, kes protokolli said. VHK tulemused võivad ka veel tekitada liikumist. Ma kahtlustan et RE-LO suunal vähem liikumist kui RO suunal. Samuti ma ei tea GAG klasside komplekteerimise metoodikat – RO on alati väikesema konkursiga kui reaalklassid, ehk siis kui RO protokolle ei tagastata, siis kas pakutakse kohta nõrgemate tulemustega RO varus olevatele või tugevamate tulemustega reaalsuuna varus olevatele, kes kindlasti sooviks GAGi saada. Olen kuulnud, et pigem eelistatakse tugevamaid tulemusi erinevalt 21.koolist.
Liikumisi võib olla veel isegi augustis, seega mingi lootus jääb alati. Aga kõik sõltub siiski jah sellest, kui kindlad noored oma valikutes. Eelmisel aastal mu lapse klassikaaslased, kes varusse jäid, igatahes nelikkatsete koolidesse sisse ei saanud varust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.04 23:49; 06.04 17:53; 07.04 09:43; 22.04 10:28; 23.04 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal need esimesed klassiga kokkusaamised tavaliselt on? Mida seal üldse tehakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas vene keele õpe gümnaasiumiosas toimub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal need esimesed klassiga kokkusaamised tavaliselt on? Mida seal üldse tehakse?

Esimene on kusagil juuni lõpus, eks klassijuhataja annab sellest teada, kui aeg tuleb. Seal räägibki põhiliselt õpetaja, tutvustab õppesuunda, räägib õppimisest, koolist jm elust-olust. Pärast teevad GAGis varem õppinud noored teistele väikese ringkäigu, vähemalt tavaliselt tehakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.04 20:44; 06.04 18:35; 18.04 20:02; 23.04 19:36; 23.04 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas vene keele õpe gümnaasiumiosas toimub?

Keelesuundades saab vene keele valikainena võtta, selle jaoks saadetakse suvel kusagi õpilastele e-maili peale link, kus registreeruda. Tavaliselt on tunnid hommikuti või päeva lõpus, hindamine on A/MA. Kõik oleneb muidugi õpetajast, aga üldiselt on tempo rahulik ja korratakse alguses põhikoolimaterjali, lisatakse sinna uut sõnavara. Hästi palju rõhutakse rääkimisele, grammatikavead isegi nii palju ei loe. Reaalsuundadele on vene keel kohustuslik, võimalik, et aasta lõpus tuleb teha ka vene keeles üleminekueksam, see sõltub juhtkonna plaanidest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.04 20:44; 06.04 18:35; 18.04 20:02; 23.04 19:36; 23.04 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal need esimesed klassiga kokkusaamised tavaliselt on? Mida seal üldse tehakse?

Juunis ja augustis. Soovitav ikka kohal olla, kindlasti augustis, siis on selline suurem tutvumine omavahel ja kogu lennuga. Juunis oli vist pigem akadeemilisem klassijuhatajatunni moodi asi. Osas klassid suhtlevad ja pidutsevad juba koos terve suve peale juuni kohtumist. Nii et pigem soovitan lapsele selleks ajaks mitte mingeid reise vm äraolemisi planeerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.04 23:49; 06.04 17:53; 07.04 09:43; 22.04 10:28; 23.04 21:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koolilaps Gustav Adolfi Gümnaasiumi gümnaasium

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.