Esileht Ilu haavaravi

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: haavaravi

Postitas:

Haavaravi
Kukkusin peaga vastu maad, tekkis ca 4 cm pikkune sügav haav kulmu kohale.

Kuna oli pühapäev, pühad ja olin üksi autota, seega arsti juurde ei saanud.

Kodus pesin haava veega puhtaks, üritasin haava servad plaastriga koomale tirida.

Järgmisel päeval apteekrist abi polnud haavravi soovituste osas. Endal puudub siiani kogemus suuremate haavade ravimiseks.

Teades, et rohkem kui 4 tunni möödudes enam arsti juures eriti midagi teha ei ole, küsin siit soovitusi haava edasiseks hoolduseks.

 

 

 

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui arsti juurde 2 päeva minna pole tahtnud ja “apteekrist ka abi polnud”, siis polegi enam muud teha kui oodata, et see haav ise kinni kasvab. Ma arvan, et kui sa esmaspäeva hommikul oleksid arsti juurde läinud, siis oleks see haav sul ikka paari pistega koku tõmmatud. Kuskohast see 4 tunni soovitus üldse tuleb? Arsti juures peaks igal juhul käima kui peatrauma oli.

Apteegis on müügil haavastripid, surud haava servad kokku ja tõmbad stripi üle, toimib ka pea-aegu nagu õmblus. Igasugused haavageelid ja haavaloputusvahendid on ka müügil.

Kui põletikuliseks pole läinud, siis nüüd 3 päeva hiljem pole vist tõesti enam mõtet arsti juurde minna, hoolda edasi nagu seni.

Kui mul laps kunagi pea lõhki kukkus (komistas ja kukkus vastu voodiserva), siis küsti küll kiirabisse helistades kas saame ise tulla või saadavad auto järele. Haav oli 3cm vast ja 3 õmblust tehti.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui arsti juurde 2 päeva minna pole tahtnud ja “apteekrist ka abi polnud”, siis polegi enam muud teha kui oodata, et see haav ise kinni kasvab. Ma arvan, et kui sa esmaspäeva hommikul oleksid arsti juurde läinud, siis oleks see haav sul ikka paari pistega koku tõmmatud. Kuskohast see 4 tunni soovitus üldse tuleb? Arsti juures peaks igal juhul käima kui peatrauma oli.

Apteegis on müügil haavastripid, surud haava servad kokku ja tõmbad stripi üle, toimib ka pea-aegu nagu õmblus. Igasugused haavageelid ja haavaloputusvahendid on ka müügil.

Kui põletikuliseks pole läinud, siis nüüd 3 päeva hiljem pole vist tõesti enam mõtet arsti juurde minna, hoolda edasi nagu seni.

Kui mul laps kunagi pea lõhki kukkus (komistas ja kukkus vastu voodiserva), siis küsti küll kiirabisse helistades kas saame ise tulla või saadavad auto järele. Haav oli 3cm vast ja 3 õmblust tehti.

Aitäh.

Esmaspäeval oli meil ka püha, st asutused kinni.

Haavaservad saidki kodus ise kokku tiritud kohe pärast traumat.
Kuna kohalik apteeker soovitasvaid päris tavalist plaastrit, siis nn omast tarkusest olen siiani silikooni sisaldavat haavageeli peale pannud. Ise otsiks keloirdplaastrit ja/ehk hüdrofilmi, aga pole kindel, kunas seda haavale panema hakata.

Millist plaastrit siinkirjutav apteeker soovitab?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et polegi nagu adekvaatseid vastuseid, kuigi elus ju sageli tuleb haava ravitsemist ette. Eriti lastega.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastega kohe kindlasti minnakse õmblema, mitte ei tirita ise haava servi kokku.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastega kohe kindlasti minnakse õmblema, mitte ei tirita ise haava servi kokku.

Kui haav on näol ja vähegi on võimalik, siis pannakse ka meil traumapunktis stripiga kokku. Traumeerib vähem ja arm jääb väiksem. 30 aasta jooksul on nii oma kui naabrite lastega ikka üht-teist juhtunud, näole pole kellelegi ömblusi pandud. Kuklale küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu haavaravi