Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hääletus – kas covid on ülespuhutud hüsteeria?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 137 )

Teema: Hääletus – kas covid on ülespuhutud hüsteeria?

Postitas:
Kägu

näpp püsti kui leiad et on hüsteeria ja näpp alla kui leiad et pole ülespuhutud hüsteeria.

+74
-85
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

👍 Jah.

+28
-29
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii ja naa. Kuna olen meditsiinitöötajana selle sees (väga sees), siis ütlen, et natuke peab olema teadlik…ikkagi vanematele isikutele ei saa seda viia- tagajärjed on koledad. Ka gripp on nende jaoks kole, kuid selle vastu on vaktsiin ning pole vist aeg ja koht selle võrdlemiseks, kuidas viiruseid põeb noor ja terve inimene või vanur, krooniliste haiguste, kasvajatega vms immuunpuudulikkusega inimene.
Samas…näha on, et ta siiski ei ole selline koll nagu kevadel see meile tundus – meil on võimalik juba seda rohkelt testida, antikehasid määrata, uurida, on teadmised. Et natuke on võlli juurde jälle keeratud.
Võiks jääda teadlikkuse juurde, kuid minna eluga edasi ettevaatlikult.

+45
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Probleem on, kuid tõesti tugevalt ülepaisutatud.
Majanduse halvamise tagajärjed on kurvad ja pikaajalised.

+43
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nõus! Ülepingutatud.

+31
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nakkushaigus on ta gripist hullem. Need, kes peavad ülespaisutatuks, võiksid seda ise läbielada. Tuttav rääkis kuna roomas ( sõna otseses mõttes) põrandat pidi tualeti poole, kuna lihtsalt polnud jõudu, nii nõrk oli. Tal vedas, magas palju ja tervenes tasakesti. Rasketel hetkedel poleks isegi telefoniga helistada jõudnud. Kas on õigustatud selliste seisundite tekkimise ärahoida? Kes ise haige olnud pole, mina leian, et ei omagi õigust üldse hääletada, et kas on ülespuhutud hüsteeria. Hääletama peaksid need, kes on nakatunud ja haiged olnud. Parem olgu probleemid majanduses ja inimesed terved kui inimesed haigestuvad ja ettevõtted tuleb nagunii sulgeda. Majandus laguneb nagunii, kas isoleerida terved või panna asju kinni peale haigestumist. Aga hüsteeriani on vähemalt Eestis ikka veel pikalt ruumi. uurige, mis toimub teistest riikides ja siis taipate, kui rahulikult Eestis asja võetakse.

+44
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu pereliikmel tuvastati ka koroona ja tema sõnul oli see lihtsalt nagu külmetus, mitte midagi hullemat. Arvan ka, et teema on ülepaisutatud.

+30
-29
Please wait...

Postitas:
pritnispeeers

Ma pigem arvan, et pole hüsteeria. Mul on praeguseks enda ja mehe tutvusringkonnas surnud kolm inimest. Sugulased ühele või teisele. Kõik vanemapoolsed, aga mitte mingi hullu seisuga, et oleks ilmtingimata pidanud minekule mõtlema.
Enda perekonna osas väga paanitseda ei oska. Mööda pidusid ei käi, tegelikult üldse suurt kuskil ei käi. Käsi peseme, näppe poes peale toidukäru lükkamist suhu ei topi, no mida veel eksju.
Aga täna näiteks enneolematu nõrkus, üleüldine peavalu…ei oskagi midagi arvata. Võib ka lihtsalt mingi…juhuslik nähtus olla. Polegi ammu olnud midagi.

+23
-9
Please wait...

Postitas:
Liis T

Kuna mingit hüsteeriat ma kordagi tajunud pole, siis arvan, et see saab olla ennekõike inimese enda peas.

+21
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu pereliikmel tuvastati ka koroona ja tema sõnul oli see lihtsalt nagu külmetus, mitte midagi hullemat. Arvan ka, et teema on ülepaisutatud.

Minu vanaisa sõitis autoga vastu puud. Sai ainult paar sinikat. Ei mina ei usu, et autoõnnetused võiksid kellelegi ohtlikud olla, sest minu vanaisale ju ei olnud. Ülepaisutatud teema.

Et kui endal pole otsest kogemust, siis ei usu ka, et kellelgi teisel võiks kuidagi teisiti olla, eks?

+47
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui vaadata kasvõi Peipsiääre valla reageerimist 6 positiivsele testile, siis on selge, et hüsteeriline ülereageerimine võtab võimust.

Minu tuttavad põdesid koroonat väga kergelt, ühel pereliikmel kadus maitsetaju, teistel sümptomeid ei olnud, ainult positiivne test. Kui mõelda, et selles positiivsete testide statistikas on neid kergelt põdejaid omajagu, siis on kindlasti üle reageeritud. Kahjuks ei tee statistika vahet, kas inimene põeb kergelt või raskelt, kõik läheb ühtemoodi “haigena” kirja.

Kui nooremad kergemalt põevad, siis tuleks üldiste piirangute asemel keskenduda riskigruppide kaitsmisele. Näiteks noorematest pereliikmetest eraldi elavate eakatega on ju lihtne, pensionil inimesed, käivad maksiga toidupoes või arstil, rahvarohketesse kohtadesse ei lähe jne. Kindlasti on ka kuldset keskteed, ilma mustvalgete piiranguteta, lihtne on öelda, et kõik kinni, rohkem vaeva nõuab see kesktee otsimine. Aga ma ei näe põhjust, miks nii kergekäeliselt nullitakse praegu paljude inimeste tööelu ja haridus.

Mu enda vanematel on kroonilised haigused, immuunsüsteem nõrk. Praegu otsustasime perega, see oli ka vanemate enda soov, et lastega neid ei külasta, suhtleme telefoni teel, saame kokku õues jne. Ise on nad kevadest saati avalikes kohtades maskiga käinud, mis sest, et suvel oli ikka neid silmade pööritajaid ja ohkijaid, et kas on siis vaja. Mul endal samuti krooniline haigus, mis mind riskigruppi seab, aga kuna koroonaga läks firma, kus ma töötan, peaaegu põhja, siis töökoht ongi nüüd kodus, kontor tuli üles öelda, töötajaid koondada, nii et ennast kaitsengi sellega, et ka liigun õues ja käin hädapärased käigud toidupoes, töötan kodus. Lapsed muidugi käivad koolis, aga distantsõppe pooldaja ma ei ole, lapsed peaks saama ka praeguste nakatumiskordajate juures koolis käia. Aga just seda ongi vaja, et riskigrupp ka ise hooliks ja ennast kaitseks. Mitte kõiki ühe vitsaga lüüa ja kõigi elu seisma panna.

+26
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tark õpib teiste kogemustest, loll ei õpi enda omadest ka.
Rahu, rahu, sügisel inimestel tervis nõrgeneb, saate neid igatsetud surmasid ka.

Ega need uskumatud ainult meil ole.

+13
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu vanaisa sõitis autoga vastu puud. Sai ainult paar sinikat. Ei mina ei usu, et autoõnnetused võiksid kellelegi ohtlikud olla, sest minu vanaisale ju ei olnud. Ülepaisutatud teema.

Et kui endal pole otsest kogemust, siis ei usu ka, et kellelgi teisel võiks kuidagi teisiti olla, eks?

Väga mööda võrdlus.
Enamike asjadega on nii, et mõnel on väga hullud kogemused/ üleelamised, teisel kerged.
Me ei saa siiski lähtuda halvimast, siis jääks elu seisma. Mõni sureb autoõnnetuses, mõni kukub libedal tänaval ja lööb pea saatuslikult ära. Me ei keela seetõttu autosid ära või ei lukusta töntsi sammuga inimesi talveperioodiks tuppa.
Ennast peavad hoidma need, kellele mõni asi võib saatuslikuks saada. Las teised elavad oma normaalset elu edasi.

+24
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga mööda võrdlus.

Enamike asjadega on nii, et mõnel on väga hullud kogemused/ üleelamised, teisel kerged.

Me ei saa siiski lähtuda halvimast, siis jääks elu seisma. Mõni sureb autoõnnetuses, mõni kukub libedal tänaval ja lööb pea saatuslikult ära. Me ei keela seetõttu autosid ära või ei lukusta töntsi sammuga inimesi talveperioodiks tuppa.

Ennast peavad hoidma need, kellele mõni asi võib saatuslikuks saada. Las teised elavad oma normaalset elu edasi.

Vastupidi. See on väga adekvaatne näide.
Jah, me ei lähtu autosõidul sellest, et meie kõigiga iga hetk ilmtingimata õnnetus juhtuks, aga sellest hoolimata paneme peale turvavöö, meil on turvapadjad jne. Ehk rakendame erinevaid meetmeid, et sõitmine oleks ohutum ja me saaksime ka õnnetuse korral vähem viga, hoolimata sellest, et 99% juhtudest õnnetust ei juhtugi.
Ka koroona puhul on mõistlik siiski rakendada turvalisust suurendavaid meetmeid, hoolimata sellest, et suurem osa meist sellesse ei sureks.

+16
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 60 ja koroona läbi põdenud. Jah, see oli raske ja kestis mitu nädalat. Samas mingit eriravi mulle vaja ei läinud, sain niisamagi terveks. Kõige hullem oli raske, valus ja sügav köha, see oli küll piinav ja ajas hirmu peale.
Aga tagasi mõeldes sarnanes koroonatõbi kunagise seagripiga, mis mul õnnestus samuti külge hankida.
Tavalist grippi, mille vastu laialt vaktsineeritakse, pole ma kunagi põdenud. Vaktsineerinud ka ei ole. Need kaks hirmutajat: seagripp ja koroona on läbi tehtud. Ellu jäin. Väga kerge ei olnud, aga lausa õudne ka ei olnud. Oli selline raske ja pikk.
Muuseas, koroona kohta sain teada alles hiljem, antikehade testil. Hooldasin haiguse algusperioodil, kui oli kergem, üht 85-aastast inimest. Temale külge ei hakanud.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna mingit hüsteeriat ma kordagi tajunud pole, siis arvan, et see saab olla ennekõike inimese enda peas.

Mina olen tajunud, et seda hüsteeriat puhuvad üles just igasugused alternatiivsed meediakanalid ja need muidu igasugu gurud ja tegelased. See peavoolumeedia lihtsalt edastab fakte, aga igasugu Telegramid. Eestinenid jms hirmutavad kas siis surmaga või mingi vandenõuga.

+11
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga mööda võrdlus.

Jah, me ei lähtu autosõidul sellest, et meie kõigiga iga hetk ilmtingimata õnnetus juhtuks, aga sellest hoolimata paneme peale turvavöö, meil on turvapadjad jne. Ehk rakendame erinevaid meetmeid, et sõitmine oleks ohutum ja me saaksime ka õnnetuse korral vähem viga, hoolimata sellest, et 99% juhtudest õnnetust ei juhtugi.

Ka koroona puhul on mõistlik siiski rakendada turvalisust suurendavaid meetmeid, hoolimata sellest, et suurem osa meist sellesse ei sureks.

Mul ei ole midagi maski kandmise või käte desomise vastu (võrdlus turvavööga).
Liikumispiirangud, asutuste sulgemine jms on sama, mis keelata autod, sest nendega sõites võib surma saada.

+14
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

See peavoolumeedia lihtsalt edastab fakte,

Fakte võib ka mitut moodi edastada. Võid ju hüüda, et jälle kümme nakatunut, aga milline on kordaja, kas see käib kogukonna või kogu riigi kohta, milline on võrdlus teiste riikidega – selle kõigega annab mängida.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga mööda võrdlus.

Mul ei ole midagi maski kandmise või käte desomise vastu (võrdlus turvavööga).

Liikumispiirangud, asutuste sulgemine jms on sama, mis keelata autod, sest nendega sõites võib surma saada.

Mis erilisi liikumispiiranguid või asutuste sulgemisi siis sinu arvates hetkel on? See, et kevadel asja tõsisemalt võeti oligi loomulik, sest siis ei olnud ju teada, kui tõsise viirusega tegemist on.

+14
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen sellest kõigest lihtsalt väsinud, see on tõsi. On päevi, kus mõtlen, et mul ükskõik, aga siis saan aru, et ennetusmeetmeid tasub ikka kasutada, liiatigi seetõttu, et töötan koolis. Uudised haigestumistest lasteasutustes puudutavad ja teevad nõutuks. Tõesti ei oska seisukohta võtta.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olles ise Covid-19 positiivne leian, et teema on oluline. Oluline hoida hügieen kõrge. Leian, et on õige igaljuhul, et haigena tööke ei lähe. See saab kindlasti uueks normiks. Tuleks üle vaadata haigushüvitised. Teha kuidagi rahakoti sõbralikumaks. Kodukontor samuti uus norm.
Aga see mida korraldab terviseamet oma terrorkõnedega- vot see on küll üle paanitsemine. Täiesti ebareaalne on see, et mind on suletud põhimõtteliselt 4 nädalaks korterisse (kui peres on rohkem liikmeid, siis iga uus positiivne test pikendab karantiini aega- minu laps alustas 7-ndal karantiini, mina sain 13-ndal vastuse ja teine laps siis sai vastuse nüüd 16-ndal, ehk täna. Karantiin lõppeb 1 oktoober, kui just nüüd viimane pereliige ka haigeks ei jää- ilmselt selles valguses me rohkem nii lollid ei ole, et testile minna).
Ehk siis mul ja mu perel on kerged sümptomid ja me oleme kokkuvõttes hetke seisuga määratud 25-ks päevaks karantiini ja see on minu silmis ülereageerimine.
Ja terviseamet on kohe eriti hoolas- soovitas näiteks koeraga rõdule pissile minna. Viiendal korrusel. Ma siiski nii pole nõus ja on olemas abivahendid mille abil turvaliselt kortermaja trepikojas liikuda. Kuigi hirm on suur, trahvimäärad pole üldse väiksed.

+19
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olles ise Covid-19 positiivne leian, et teema on oluline. Oluline hoida hügieen kõrge. Leian, et on õige igaljuhul, et haigena tööke ei lähe. See saab kindlasti uueks normiks. Tuleks üle vaadata haigushüvitised. Teha kuidagi rahakoti sõbralikumaks. Kodukontor samuti uus norm.

Aga see mida korraldab terviseamet oma terrorkõnedega- vot see on küll üle paanitsemine. Täiesti ebareaalne on see, et mind on suletud põhimõtteliselt 4 nädalaks korterisse (kui peres on rohkem liikmeid, siis iga uus positiivne test pikendab karantiini aega- minu laps alustas 7-ndal karantiini, mina sain 13-ndal vastuse ja teine laps siis sai vastuse nüüd 16-ndal, ehk täna. Karantiin lõppeb 1 oktoober, kui just nüüd viimane pereliige ka haigeks ei jää- ilmselt selles valguses me rohkem nii lollid ei ole, et testile minna).

Ehk siis mul ja mu perel on kerged sümptomid ja me oleme kokkuvõttes hetke seisuga määratud 25-ks päevaks karantiini ja see on minu silmis ülereageerimine.

Ja terviseamet on kohe eriti hoolas- soovitas näiteks koeraga rõdule pissile minna. Viiendal korrusel. Ma siiski nii pole nõus ja on olemas abivahendid mille abil turvaliselt kortermaja trepikojas liikuda. Kuigi hirm on suur, trahvimäärad pole üldse väiksed.

Aga millist lahendust Sa näeksid? Kui te kõik isoltsioonis ei oleks, siis nakataksite ju teisi? Istudes perega autosse ning sõites metsa või rabasse (kus rahvast pole), see võiks lubatud olla.

+13
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Probleem ei ole minumeelest ülepaisutatud, aga osad need meetmed on pehmelt öeldes jaburad – nt vanemaid lasteaeda ei lubata, kuigi nad on lastega kodus ju koos niikuinii. Sünnitama peab maskis, isegi kui pole sümptomeid, kohati on kuulda, et isegi siis, kui testi neg vastus on saabunud (õnneks ämmakas lubas maski ära võtta, aga no see oli reeglitevastane tegelikult). Neid näiteid on veel ja veel, kus jaburad piirangud kasutusele on võetud.
Haigus on tõsine, aga kohati kipub selline olukord tekkima, et neid piiranguid kehtestatakse, et jääks mulje, et näete, teeme midagi, aga paljude puhul jääb kasutegur selgusetuks.

+17
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga millist lahendust Sa näeksid? Kui te kõik isoltsioonis ei oleks, siis nakataksite ju teisi? Istudes perega autosse ning sõites metsa või rabasse (kus rahvast pole), see võiks lubatud olla.

Näiteks, vastutustundlik vabadus võiks jääda. Just nimelt- kasvõi metsa seenele minna perega. Hetkel tunnen, et jalavõru on veel puudu.

+16
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Probleem ei ole minumeelest ülepaisutatud, aga osad need meetmed on pehmelt öeldes jaburad – nt vanemaid lasteaeda ei lubata, kuigi nad on lastega kodus ju koos niikuinii. .

Lasteaia nõue ei ole mõttetu. Oma lapsega on iga vanem loomulikult kogu aeg koos, kuid vanema lasteaeda mittelubamise mõte on teiste laste kaitsmine.

+15
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 60 ja koroona läbi põdenud. Jah, see oli raske ja kestis mitu nädalat. Samas mingit eriravi mulle vaja ei läinud, sain niisamagi terveks. Kõige hullem oli raske, valus ja sügav köha, see oli küll piinav ja ajas hirmu peale.

Aga tagasi mõeldes sarnanes koroonatõbi kunagise seagripiga, mis mul õnnestus samuti külge hankida.

Tavalist grippi, mille vastu laialt vaktsineeritakse, pole ma kunagi põdenud. Vaktsineerinud ka ei ole. Need kaks hirmutajat: seagripp ja koroona on läbi tehtud. Ellu jäin. Väga kerge ei olnud, aga lausa õudne ka ei olnud. Oli selline raske ja pikk.

Muuseas, koroona kohta sain teada alles hiljem, antikehade testil. Hooldasin haiguse algusperioodil, kui oli kergem, üht 85-aastast inimest. Temale külge ei hakanud.

Millal põdesid, kas antikehad veel olemas? Uuringud näitavad, et püsivad umbes 6-8 kuud, pärast seda võib uuesti nakatuda :(.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Probleem ei ole minumeelest ülepaisutatud, aga osad need meetmed on pehmelt öeldes jaburad – nt vanemaid lasteaeda ei lubata, kuigi nad on lastega kodus ju koos niikuinii. .

Lasteaia nõue ei ole mõttetu. Oma lapsega on iga vanem loomulikult kogu aeg koos, kuid vanema lasteaeda mittelubamise mõte on teiste laste kaitsmine.

Mismoodi see neid teisi lapsi kaitseb, kui sama pere laps niikuinii teistega ninapidi koos?

+14
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen tajunud, et seda hüsteeriat puhuvad üles just igasugused alternatiivsed meediakanalid ja need muidu igasugu gurud ja tegelased. See peavoolumeedia lihtsalt edastab fakte, aga igasugu Telegramid. Eestinenid jms hirmutavad kas siis surmaga või mingi vandenõuga.

Teed vist nalja? Just nemad võtavadki seda kergemalt. Paanikas on rumalamavõitu, vähese mõtlemisega inimesed.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mismoodi see neid teisi lapsi kaitseb, kui sama pere laps niikuinii teistega ninapidi koos?

Kui nakkus on ainult vanemal, aga lapsel mitte, siis kaitseb.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sul kästigi 28 päeva korteris püsida? Minu tuttav, kel ainult lõhna- ja maitsetaju päevaks kadus, lubati arsti poolt 2 nädala pärast kodust välja, öeldi, et nakkusohtlik enam ei ole, aga haigusleht jäi avatuks 28 päevaks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 137 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hääletus – kas covid on ülespuhutud hüsteeria?