Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hääletus – kas covid on ülespuhutud hüsteeria?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 137 )

Teema: Hääletus – kas covid on ülespuhutud hüsteeria?

Postitas:
Kägu

Minu vanaisa sõitis autoga vastu puud. Sai ainult paar sinikat. Ei mina ei usu, et autoõnnetused võiksid kellelegi ohtlikud olla, sest minu vanaisale ju ei olnud. Ülepaisutatud teema.

Et kui endal pole otsest kogemust, siis ei usu ka, et kellelgi teisel võiks kuidagi teisiti olla, eks?

Ja sellepärast peaks autod ära keelama või sõitma nendega ainult hädajuhul?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu vanaisa sõitis autoga vastu puud. Sai ainult paar sinikat. Ei mina ei usu, et autoõnnetused võiksid kellelegi ohtlikud olla, sest minu vanaisale ju ei olnud. Ülepaisutatud teema.

Et kui endal pole otsest kogemust, siis ei usu ka, et kellelgi teisel võiks kuidagi teisiti olla, eks?

Ja sellepärast peaks autod ära keelama või sõitma nendega ainult hädajuhul?

ei, autoga tuleb sõita reeglitekohaselt. reeglid aga ongi oma olemuselt ju piirangud.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mismoodi see neid teisi lapsi kaitseb, kui sama pere laps niikuinii teistega ninapidi koos?

Kui nakkus on ainult vanemal, aga lapsel mitte, siis kaitseb.

Kaitseb selles mõttes küll jaa, et vähemalt lasteaeda saabumise tipptunnil on üsna pisike esik väga tihedalt inimestest pungil. Isegi kui riietusruum ei ole imepisike, siis täiskasvanud + lapsed nt kell 8.30 täidavad pea kogu ruumi. Minu lapse lasteaias pole seda nõuet, aga võiks olla. Just kirjeldatud olukordade tõttu.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Autosõiduga võrdlus on väga hea. Autosõidu ohtlikkust ka ju mõned ei usu enne kui ise matsu ära saavad. Eriti juhmidele ei mõju see ka. Nii ka koroonaga, ema sureb-ütleb ikka-ah, mutt oligi juba vana ja süda ka oli tal natuke haige.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui kevadel oli asi veel keeruiline, siis praegu on väga kurb, et palju inimesed ja paljud otsustajad ei suudu pilti kaasajastada. Praegune koroona ei ole midagi ebatavalisemat kui kõigile teadaolev väike-nohu-köha -palavik. Me oleme sellega harjunud ja oskame seda rahulikult ravida. Kuni haigus on selles mõõdus (ja paljudel sümptomitetagi), siis piirangud ongi hüsteeria, eriti õppetöö suhtes.
Praeguseks on isegi mõned otsustajad juba normaliseerunud, aga keegi võtab ikka endale mittekuuluvas alas võimu ja korraldab koolide ja laste elu.
Või keelata ära valgusfestival??! Isegi koroonadetektiivide aruannetest on näha, et nakkumine värskes õhus on peaagu olematu. Keegi ei seisaks seal festivalil ju üksteise otsas üle 15 min, aga ei, ikka keelame ära. Igaks juhuks laseme voolikga ka mittepõlevad majad üle..

(Ise mõtlen, et äkki juhtub hoopis ka nii, et lõpuks on süüdi need, kes praegu piiranguid kehtestavad- et äkki tulevikus selgub, et oleks tulnud antikehade nimel just praegune kerge vorm läbipõdeda…)

+13
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/noorim-haiglaravi-vajav-koroonapatsient-on-16-aastane?id=91070609

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/noorim-haiglaravi-vajav-koroonapatsient-on-16-aastane?id=91070609

Jah, ka haiglaravi vajavate inimeste keskmine vanus on langenud nädalaga 9 aastat: 66-lt aastalt 59-le. See on ohumärk, sest näitab, et järjest enam noori satub haiglasse. Vale on ka olnud arusaam, et haigus on muutunud leebemaks, pigem on muutunud virulentsemaks, kuid raskus on jäänud samaks.
Tänane seis, et juhitaval hingamisel 3 ja intensiivis 4, näitab jällegi, et ka haiglate koormus on kasvutrendis.
Kindlasti ei ole olnud siiani ülereageerimist, pigem alareageerimine.

+11
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui kevadel oli asi veel keeruiline, siis praegu on väga kurb, et palju inimesed ja paljud otsustajad ei suudu pilti kaasajastada. Praegune koroona ei ole midagi ebatavalisemat kui kõigile teadaolev väike-nohu-köha -palavik. Me oleme sellega harjunud ja oskame seda rahulikult ravida. Kuni haigus on selles mõõdus (ja paljudel sümptomitetagi), siis piirangud ongi hüsteeria, eriti õppetöö suhtes.

Praeguseks on isegi mõned otsustajad juba normaliseerunud, aga keegi võtab ikka endale mittekuuluvas alas võimu ja korraldab koolide ja laste elu.

Või keelata ära valgusfestival??! Isegi koroonadetektiivide aruannetest on näha, et nakkumine värskes õhus on peaagu olematu. Keegi ei seisaks seal festivalil ju üksteise otsas üle 15 min, aga ei, ikka keelame ära. Igaks juhuks laseme voolikga ka mittepõlevad majad üle..

(Ise mõtlen, et äkki juhtub hoopis ka nii, et lõpuks on süüdi need, kes praegu piiranguid kehtestavad- et äkki tulevikus selgub, et oleks tulnud antikehade nimel just praegune kerge vorm läbipõdeda…)

Läbipõdemine ei anna püsivat immuunsust, pigem nõrgestad oma organismi.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei ole ülespuhutud teema aga see on inimestel individuaalne, kes kuidas põeb. Olen ise praegu karantiinis ja kõik tundub ok, samas nägin kuidas inimene kergest kurgukipitusest 24 tunniga intensiivi sattus. ei ole vana inimene, ei ole mingeid kaasuvaid haigusi mis raskendaks kulgu. Nii, et hea kui seda viirust külge eisaa, sest pole teada kas ja kuidas see just sinule mõjub. Lõhutud kops on väga ebameeldiv.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nakkushaigus on ta gripist hullem. Need, kes peavad ülespaisutatuks, võiksid seda ise läbielada. Tuttav rääkis kuna roomas ( sõna otseses mõttes) põrandat pidi tualeti poole, kuna lihtsalt polnud jõudu, nii nõrk oli. Tal vedas, magas palju ja tervenes tasakesti. Rasketel hetkedel poleks isegi telefoniga helistada jõudnud. Kas on õigustatud selliste seisundite tekkimise ärahoida? Kes ise haige olnud pole, mina leian, et ei omagi õigust üldse hääletada, et kas on ülespuhutud hüsteeria. Hääletama peaksid need, kes on nakatunud ja haiged olnud. Parem olgu probleemid majanduses ja inimesed terved kui inimesed haigestuvad ja ettevõtted tuleb nagunii sulgeda. Majandus laguneb nagunii, kas isoleerida terved või panna asju kinni peale haigestumist. Aga hüsteeriani on vähemalt Eestis ikka veel pikalt ruumi. uurige, mis toimub teistest riikides ja siis taipate, kui rahulikult Eestis asja võetakse.

Mina roomasin peldiku poole mööda põrandat, kui oli migreen. Teisel korral roomasin kui oli mingi kõhuviirus. Ja kolmas kord kui olen nii maas olnud oli siis kui võeti seljaajust proov ja tekkisid tüsistused. Neid mööda maad ja seinu roomama panevaid asju on mitmeid. Ei saa ühe näite põhjal teha laiaulatuslikke järeldusi. Valdav enamus põevad seda läbi väga kergel kujul või lausa ilma sümptomiteta.

+17
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Probleem ei ole minumeelest ülepaisutatud, aga osad need meetmed on pehmelt öeldes jaburad – nt vanemaid lasteaeda ei lubata, kuigi nad on lastega kodus ju koos niikuinii. .

Lasteaia nõue ei ole mõttetu. Oma lapsega on iga vanem loomulikult kogu aeg koos, kuid vanema lasteaeda mittelubamise mõte on teiste laste kaitsmine.

Mismoodi see neid teisi lapsi kaitseb, kui sama pere laps niikuinii teistega ninapidi koos?

Mingil hetkel väideti, et lapsed koroonat edasi ei kanna, teisi ei nakata. Minu jaoks äärmiselt ebaloogiline väide, aga see võib olla üks põhjus, miks vanemaid rohkem kardetakse kui lapsi.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige rohkem hüsteeritsevad need kodanikud, kes kisavad sotsiaalmeedias, kuidas meie vabadused on kõik ohus ja jagavad näpud villis mingeid videosid ja lollakaid meeme. Pulgad ajus, kiibid vaktsiinis ja viirus pannakse hoopis testides sulle ninna tüübid. Elavad pidevas paanikas, kuidas “lambad” ei ärka.

+19
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nii ja naa. Kuna olen meditsiinitöötajana selle sees (väga sees), siis ütlen, et natuke peab olema teadlik…ikkagi vanematele isikutele ei saa seda viia- tagajärjed on koledad. Ka gripp on nende jaoks kole, kuid selle vastu on vaktsiin ning pole vist aeg ja koht selle võrdlemiseks, kuidas viiruseid põeb noor ja terve inimene või vanur, krooniliste haiguste, kasvajatega vms immuunpuudulikkusega inimene.

Samas…näha on, et ta siiski ei ole selline koll nagu kevadel see meile tundus – meil on võimalik juba seda rohkelt testida, antikehasid määrata, uurida, on teadmised. Et natuke on võlli juurde jälle keeratud.

Võiks jääda teadlikkuse juurde, kuid minna eluga edasi ettevaatlikult.

Minu sõber medõde jutustas loo
Kevadisest koroonapuhangust x linna vanadekodust. 20 vanurit toodi haiglasse, 10 tšillis määratud aja niisama ja ülejäänud 10 vanakest köhisid ja aevastasid veidi, raisati tohutu ressurss kaitsevahenditele, kulutati inimeste närve, ampsati tükike haigla eelarvest ja külvati uudisega paanikat, tegelikkus aga jäeti kajastamata. Ainult paanika, appi, appi, appi koroona vanadekodus!!!

+14
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma ei tea gripp on gripp, mõnel raskekujuline, mõnel kergem variant

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tean täiesti sportlikke ja terveid 30ndates inimesi (minu töökaaslased), kes aprillis olid koroonaga kodus ning ühel neist pole jätkuvalt praeguseks ajaks kopsude töö täielikult taastunud (ta ei saa enam spordiga nii intensiivselt tegeleda kui varem), teisel pole juba mitu kuud maitsemeel tagasi tulnud!

Kuidas üldse keegi saab väita, et see tavaline gripp on? Ühegi gripilainega pole mu tutvusringkonnast sellist asja olnud, et mitu kuud hiljem pole ka tüsistused kadunud.

+19
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nakkushaigus on ta gripist hullem. Need, kes peavad ülespaisutatuks, võiksid seda ise läbielada. Tuttav rääkis kuna roomas ( sõna otseses mõttes) põrandat pidi tualeti poole, kuna lihtsalt polnud jõudu, nii nõrk oli. Tal vedas, magas palju ja tervenes tasakesti. Rasketel hetkedel poleks isegi telefoniga helistada jõudnud. Kas on õigustatud selliste seisundite tekkimise ärahoida? Kes ise haige olnud pole, mina leian, et ei omagi õigust üldse hääletada, et kas on ülespuhutud hüsteeria. Hääletama peaksid need, kes on nakatunud ja haiged olnud. Parem olgu probleemid majanduses ja inimesed terved kui inimesed haigestuvad ja ettevõtted tuleb nagunii sulgeda. Majandus laguneb nagunii, kas isoleerida terved või panna asju kinni peale haigestumist. Aga hüsteeriani on vähemalt Eestis ikka veel pikalt ruumi. uurige, mis toimub teistest riikides ja siis taipate, kui rahulikult Eestis asja võetakse.

Mina roomasin peldiku poole mööda põrandat, kui oli migreen. Teisel korral roomasin kui oli mingi kõhuviirus. Ja kolmas kord kui olen nii maas olnud oli siis kui võeti seljaajust proov ja tekkisid tüsistused. Neid mööda maad ja seinu roomama panevaid asju on mitmeid. Ei saa ühe näite põhjal teha laiaulatuslikke järeldusi. Valdav enamus põevad seda läbi väga kergel kujul või lausa ilma sümptomiteta.

ja mina ei ole ühegi nimetatud haiguse ja protseduuri puhul mööda põrandat roomanud. kas võiksin siis väita, et su jutt on selge jama või noh mööndutega ehk üksik ebaoluline erandjuhtum?

nagu sa ise õigesti ütled, “Ei saa ühe näite põhjal teha laiaulatuslikke järeldusi.”
ei sinu ega minu näide eraldi, vaid ikka paljude andmete analüüs on see, mis suure pildi annab.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/graafik-oopaevaga-lisandus-61-positiivset-koroonaproovi-enim-uusi-nakatunuid-tuvastati-harjumaal?id=91087779

Ka “üles puhutud olukorras” lähevad numbrid järjest kõrgemaks, täna hüppeliselt (testide arv oli ka nt üleeile ligi 3000 päevas, ainust suure testimisega see seotud pole). Võib siis aimata, millised oleksid numbrid (ka haiglas viibivate inimeste number), kui teema poleks “üles puhutud”. Selge on igatahes see, et koroona levib kiiresti ja kergesti. Üks inimene on ühel sünnipäeval haige, hiljem on koldes haigestunuid 22.
Hetkel näib mulle üsna suur ohu märk see, et Tallinna haigestunutest pea pooled ei tea, kust nad haiguse said. Aga no loodetevasti siis mõtlevad välja ühel hetkel.
Eestis läks kevadel võrreldes muu maailmaga nii kergesti, et ilmselt seetõttu me hästi ei taju, et haigus siiski ohustab tegelikult ka noori ja ka nende hulgas on raskelt põdejaid. Hetkelgi Eestis üks 16-aastane haiglas.

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda lolli jama laste kohta pajatas meie jutupaunik Lutsar
https://tv.postimees.ee/7065322/nakkushaigla-arst-jah-ka-vaikelapsed-jaavad-haigeks

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/graafik-oopaevaga-lisandus-61-positiivset-koroonaproovi-enim-uusi-nakatunuid-tuvastati-harjumaal?id=91087779

Ka “üles puhutud olukorras” lähevad numbrid järjest kõrgemaks, täna hüppeliselt (testide arv oli ka nt üleeile ligi 3000 päevas, ainust suure testimisega see seotud pole). Võib siis aimata, millised oleksid numbrid (ka haiglas viibivate inimeste number), kui teema poleks “üles puhutud”. Selge on igatahes see, et koroona levib kiiresti ja kergesti. Üks inimene on ühel sünnipäeval haige, hiljem on koldes haigestunuid 22.

Hetkel näib mulle üsna suur ohu märk see, et Tallinna haigestunutest pea pooled ei tea, kust nad haiguse said. Aga no loodetevasti siis mõtlevad välja ühel hetkel.

Eestis läks kevadel võrreldes muu maailmaga nii kergesti, et ilmselt seetõttu me hästi ei taju, et haigus siiski ohustab tegelikult ka noori ja ka nende hulgas on raskelt põdejaid. Hetkelgi Eestis üks 16-aastane haiglas.

Lihtsalt infoks, et ei ole enam 16-aastane haiglas. Eilsest intervjuust lugesin. Selgus, et 16-aastasel polnud ikkagi midagi nii tõsist, et vajaks haiglaravi.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rikkad on saanud veelgi rikkamaks.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda lolli jama laste kohta pajatas meie jutupaunik Lutsar

https://tv.postimees.ee/7065322/nakkushaigla-arst-jah-ka-vaikelapsed-jaavad-haigeks

huvitav jah, et viiruse tekkega koos manuaali kaasa ei antud…

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina saan nii aru, et Eesti on hetkel läinud sedasama Rootsi teed, mida kevadel laialt kiruti. Erilisi piiranguid ei ole, lapsed käivad koolis, üritused toimuvad, lihtsalt palutakse olla distantsis ja soovitatakse näomaske siseruumides ja muidugi kätepesu. Nii et hüsteeriast on asi kaugel. Mujal Euroopas juba pannakse kinni kas piirkondi, linnaosi või tänavaid, olenevalt, kui palju haigeid on. Tänase seisuga Tallinnas on u 50 haigestunut 100 000 kohta, kogu Eestis 27. Loomulikult on neid u 10 korda rohkem. Kuid Tallinna 420 000 elaniku kohta ka 2000 ei ole palju, kui olla valvas ja hoidagi distantsi, kanda näiteks poes maski ja mitte näppida nägu, kui käed pole pestud. Vaktsiinini on jäänud vaid 16 nädalat, kui oletada, et jaanuari keskel ehk hakkab seda liikuma. Polegi nii palju.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina saan nii aru, et Eesti on hetkel läinud sedasama Rootsi teed, mida kevadel laialt kiruti. Erilisi piiranguid ei ole, lapsed käivad koolis, üritused toimuvad, lihtsalt palutakse olla distantsis ja soovitatakse näomaske siseruumides ja muidugi kätepesu. Nii et hüsteeriast on asi kaugel. Mujal Euroopas juba pannakse kinni kas piirkondi, linnaosi või tänavaid, olenevalt, kui palju haigeid on. Tänase seisuga Tallinnas on u 50 haigestunut 100 000 kohta, kogu Eestis 27. Loomulikult on neid u 10 korda rohkem. Kuid Tallinna 420 000 elaniku kohta ka 2000 ei ole palju, kui olla valvas ja hoidagi distantsi, kanda näiteks poes maski ja mitte näppida nägu, kui käed pole pestud. Vaktsiinini on jäänud vaid 16 nädalat, kui oletada, et jaanuari keskel ehk hakkab seda liikuma. Polegi nii palju.

Ja sa oled tõepoolest nõus süstima omale mingit kiirkorras valminud suvalist vaktsiini?

+14
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga eks aeg näitab. Tänagi saadi 61 positiivset testi (ma ei hakkaks kõiki neid haigeteks nimetamagi, kuna osadel ju kerged sümptomid või puuduvad üldse), haiglas aga vähem inimesi kui eile. Paari nädala jooksul on näha, kas nüüd, kui tuleb rohkem positiivseid juurde, hakkab meditsiinisüsteem üle kuumenema või mitte. Kui haiglaravi vajajate arv ka suurema positiivste testide juures 20-30 kanti jääb, siis on ilmselgelt ju tegemist ülepaisutamisega.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja sa oled tõepoolest nõus süstima omale mingit kiirkorras valminud suvalist vaktsiini?

Kahtlemata, 110%.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma tean täiesti sportlikke ja terveid 30ndates inimesi (minu töökaaslased), kes aprillis olid koroonaga kodus ning ühel neist pole jätkuvalt praeguseks ajaks kopsude töö täielikult taastunud (ta ei saa enam spordiga nii intensiivselt tegeleda kui varem), teisel pole juba mitu kuud maitsemeel tagasi tulnud!

Kuidas üldse keegi saab väita, et see tavaline gripp on? Ühegi gripilainega pole mu tutvusringkonnast sellist asja olnud, et mitu kuud hiljem pole ka tüsistused kadunud.

keegi pole väitnudki, et see tavaline gripp, gripil ka erinevaid variante

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

keegi pole väitnudki, et see tavaline gripp, gripil ka erinevaid variante

hmm, eile veel kirjutasid, “ma ei tea gripp on gripp, mõnel raskekujuline, mõnel kergem variant”.
paistab, et tänaseks oled jõudnud asju ümber hinnata.
tubli on!

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aeg oleks aru saada et üks ja seesama koroona mõjub väga erinevalt erinevatele inimestele, üks ei nakatugi,
teine nakatub, aga ei jää haigeks, kuid kannab edasi,
üks nakatub, aga kergesti,
üks nakatub aga raskesti,
üks sureb.
Seega kõik maailmas olnud ja tulevased haigused, on alati sellised, muidu oleks kogu inimkond välja surnud, kui kõigile mõjuks sama haigus ühtemoodi laastavalt.
Aga alati lähevad elujõulised või õnneseened(kes jäävad koldest välja) edasi, selles püsibki kogu maailm nüüd ja edaspidi.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sain täna kirja, et mu lapse klassis on nakatunu. Kaks nädalat koduõppel.
Loodan, et mu laps ei nakatunud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aeg oleks aru saada et üks ja seesama koroona mõjub väga erinevalt erinevatele inimestele, üks ei nakatugi,

teine nakatub, aga ei jää haigeks, kuid kannab edasi,

üks nakatub, aga kergesti,

üks nakatub aga raskesti,

üks sureb.

Seega kõik maailmas olnud ja tulevased haigused, on alati sellised, muidu oleks kogu inimkond välja surnud, kui kõigile mõjuks sama haigus ühtemoodi laastavalt.

Aga alati lähevad elujõulised või õnneseened(kes jäävad koldest välja) edasi, selles püsibki kogu maailm nüüd ja edaspidi.

küsimus on selles, kas need nn õnneseened hoolivad ka neist, kelle vastupanu on mingil põhjusel nõrgem. või kaaluvad isiklikud lõbustused üle teiste inimesete kannatused ja surmagi.

+6
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 137 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hääletus – kas covid on ülespuhutud hüsteeria?