Esileht Ilu ja tervis Haavaravi

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Haavaravi

Postitas:
Kägu

Kuidas ravida haava nii, et lähe mädanema? Puhastan cutaseptiga, määrin seda joodisalvi, kasutan kvaliteetseid plaastreid (mis ümbertringi on kinni)- aga ikkagi on haav kole, liimendab. Ma kohe ei oska haava ravida – ostan parimad plaastrid, haavavõrku jne. Kas võib panna briljantrohelist, see kuivatab haav ära?  Kunagi soovitati mingit hõbedaplaastrit, et imab mäda ära jne – tegelikult läks lapsel haav hullemaks.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa seda joodisalvi sinna panid?

Mine oma pereõe juurde haava siduma, tema annab juhised. Millest haav tekkis?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõmbasin klaasikilluga sõrme lõhki ja päris korralikult. Puhastasin kohe ära ja panin salvi peale, aga täna nägi haav selline vesine välja. Äkki ei peaks plaastrit panema, saaks õhku ?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõmbasin klaasikilluga sõrme lõhki ja päris korralikult. Puhastasin kohe ära ja panin salvi peale, aga täna nägi haav selline vesine välja. Äkki ei peaks plaastrit panema, saaks õhku ?

Jah võid vahepeal tuulutada aga kui kinni paned, siis kuivalt. Kui haav oli korralik, siis võiks selle strippidega kokku tõmmata. Õmblemiseks on juba hilja.

Haava võib ka 10% soolalahusega loputada. Ma ei tea, kas apteegi käsimüügist seda saab.

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui klaas oli õuest, laseks teetanuse vastu vaktsineerida. Joodi ei paneks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ravida haava nii, et lähe mädanema? Puhastan cutaseptiga, määrin seda joodisalvi, kasutan kvaliteetseid plaastreid (mis ümbertringi on kinni)- aga ikkagi on haav kole, liimendab. Ma kohe ei oska haava ravida – ostan parimad plaastrid, haavavõrku jne. Kas võib panna briljantrohelist, see kuivatab haav ära?  Kunagi soovitati mingit hõbedaplaastrit, et imab mäda ära jne – tegelikult läks lapsel haav hullemaks.

Cutasept ei sobi haava puhastamiseks, sisaldab liiga palju alkoholi ja kahjustab kudesid. Osta spets haavapuhastusvahendit, octenisepti või prontosani, need ei sisalda alkoholi. Puhas kraanivesi on ka parem kui cutasept. Joodisalv on OK, aga kui haav on korrast ära, siis tuleks seda paar korda päevas määrida.

Haava ei tule kuivatada, see peab olema puhas ja niiske. Haavavõrk on vajalik, et side või plaaster ei jääks haava külge kinni. Kui mäda on siis võib hõbedaplaaster omal kohal olla, aga sellega koos joodisalvi kasutada ei tohi.

Esimene leht mis meelde tuli haavaoolduse kohta https://www.haav.ee/ see siis ühe firma toodetest, tegelikult sarnaseid üsna palju, aga põhimõtted peaksid sealt kätte saama.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul kole kassihammustus oli (suur ja sügav) siis EMOs pandi Braunovidonit peale ja seoti kinni. Nii jätkasin kuni nädal (2x päevas vahetasin) ja selline hooldus sobis väga hästi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ravida haava nii, et lähe mädanema? Puhastan cutaseptiga, määrin seda joodisalvi, kasutan kvaliteetseid plaastreid (mis ümbertringi on kinni)- aga ikkagi on haav kole, liimendab. Ma kohe ei oska haava ravida – ostan parimad plaastrid, haavavõrku jne. Kas võib panna briljantrohelist, see kuivatab haav ära? Kunagi soovitati mingit hõbedaplaastrit, et imab mäda ära jne – tegelikult läks lapsel haav hullemaks.

Kahjuks oled haava käsitlenud valede vahendite ja teadmistega.

See pole etteheide ega parastamine.

Haavaravi põhimõtted on netiotsingiga kergelt leitavad.

Kasvõi selline kergesti arusaadav artikkel:

https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2016/07/25/-haavaravi-ja-korralik-puhastus-ja-niiske-keskkond

Kõike seal nimetatud vahendeid on saadaval Eesti apteekides.

Ning veel üldiseks meeldetuletuseks: ärge laske haavu, paiseid jms kohalikke kahjustusi “käest ära” – kohe, kui näete, et teie oskused ning teadmised on ebapiisavad, siis hel oma perearstile. Tema võib teie meelest ka “haiguste suhtes puruloll” olla, aga no haavaravist teab perearst või pereõde küll piisavalt, laske tegeleda sidumistega siis neil.

Head paranemist!

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul kole kassihammustus oli (suur ja sügav) siis EMOs pandi Braunovidonit peale ja seoti kinni. Nii jätkasin kuni nädal (2x päevas vahetasin) ja selline hooldus sobis väga hästi.

No kassil saadud haav on hoopis teine teema. Ma olen kassi kriimustusesr roosi ntx saanud.

Kui ise klaasikilluga käe katki tegin, siis sain kaks õmblust ja kuiva sideme. Ei mingit joodi salvi.

 

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinnise plaastri all haav leemendabki, see on loomulik ja pole hullu midagi. Vanasti arvati, et “haav peab õhku saama”, aga tegelikult ei pea, plaastri all ei teki kõva koorikut ja paraneb tegelikult kiiremini. Aga vahetada tuleb ja salvi määrida.

Kas haav punetab laialt ja mädaneb? Siis näita pereõele, kes annab soovitusi. Lihtsalt plaastri alla leemendamine ja väike punetus ümber haava ei ole midagi.

See Braunvidon on minu jaoks ääretult mõttetu ja halb salv, pole kunagi ühegi pahakskiskuva haava vastu aidanud. Vana Visnevski salv on hoopis teine tera.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle jälle meeldib väikeseid pisihaavu tohterdada, mis midagi eriti tõsist pole.

Taruvaigutooted on mu lemmikud antibakteriaalsed ja põletikuvastased universaalsed tooted.

Värskema kriimustuse või põletiku peale taruvaigupiiritust: https://www.apotheka.ee/propolise-tinktuur-25ml-pmm0220996ee

Kui juba paranev koorikas on ja enam ei puneta, pole paistes ega pole põletikus, siis taruvaigusalvi, see pehmendab koorikat, kui peaks nt kiskuma hakkama:  https://www.apotheka.ee/a-taruvaigusalv-20g-pmm0134633ee

Või Bepanthene Plus (Plus on antibakteriaalne, samas kui ilma Plusita salv on lihtsalt nahavigastuste paranemise toetamiseks ilma antibakteriaalsuseta):

https://www.apotheka.ee/bepanthen-plus-kreem-50mg-5mg-g-30g-pmm0009511ee

Plaastrit olen ma ainult nii kaua kasutanud, kuni haav on lahtine, et mustus sisse ei läheks. Kui nahk on piisavalt paranenud, et mustus ligi ei pääse ja kui pole vaja haava kaitsta nt nõude pesemise või mustaks saamise eest, siis las saab õhku. Kui koorikas kiskuma peaks hakkama, olen seda taruvaigusalvi või Bepantheni (Plus või tavalist) peale pannud.

Kui väga imelik haav ja pole kindel, siis alati võib igaks juhuks pereõele näidata või talt üle küsida.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole joodi kunagi haavadel kasutanud millegi pärast, aga tean, et jood pidi ülihea vahend küüneseene vastu olema 🙂

Sattusin netis sellise artikli otsa:

Nahakriimustus

Vana ja vale: vesinikülihapend, jood või alkohol nahale. Kui naha terviklikkus pole katkenud, siis joodile bakterite peatamises vastast pole. Aga kui nahk on katki, siis mõjuvad nii jood, vesiniklihapend kui alkohol naharakkudele kahjulikult ja pidurdavad paranemisprotsessi.

Õige ja kaasaegne: marrastuse puhastamine on väga lihtne – pese seda voolava külma vee all, nii kraanist kui dušist tulev vesi sobib. Kui kardad, et plaaster või side naha külge kleepuvad, võid kasutada mõnda antibakteriaalset salvi.

https://annestiil.delfi.ee/artikkel/78662972/levinud-esmaabivotted-mis-on-tegelikult-su-tervisele-ohtlikud

Sorry, et pikk ja lohisev tekst, mobiilist on kehv kirjutada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle jälle meeldib väikeseid pisihaavu tohterdada, mis midagi eriti tõsist pole.

Taruvaigutooted on mu lemmikud antibakteriaalsed ja põletikuvastased universaalsed tooted.

Värskema kriimustuse või põletiku peale taruvaigupiiritust: https://www.apotheka.ee/propolise-tinktuur-25ml-pmm0220996ee

Kui juba paranev koorikas on ja enam ei puneta, pole paistes ega pole põletikus, siis taruvaigusalvi, see pehmendab koorikat, kui peaks nt kiskuma hakkama: https://www.apotheka.ee/a-taruvaigusalv-20g-pmm0134633ee

Või Bepanthene Plus (Plus on antibakteriaalne, samas kui ilma Plusita salv on lihtsalt nahavigastuste paranemise toetamiseks ilma antibakteriaalsuseta):

https://www.apotheka.ee/bepanthen-plus-kreem-50mg-5mg-g-30g-pmm0009511ee

Plaastrit olen ma ainult nii kaua kasutanud, kuni haav on lahtine, et mustus sisse ei läheks. Kui nahk on piisavalt paranenud, et mustus ligi ei pääse ja kui pole vaja haava kaitsta nt nõude pesemise või mustaks saamise eest, siis las saab õhku. Kui koorikas kiskuma peaks hakkama, olen seda taruvaigusalvi või Bepantheni (Plus või tavalist) peale pannud.

Kui väga imelik haav ja pole kindel, siis alati võib igaks juhuks pereõele näidata või talt üle küsida.

Sinu soovitused on täpselt vastupidised praeguse aja soovitustele. Ei soovitata alkoholi sisaldavaid vahendeid, õhu käes hoidmist ega Bepantheni, aga sina täpselt neid soovitad kasutada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli mõned aastad tagasi mingi pisike kriimustus, mida ei saanud mitte millegagi korda ja läks põletikuliseks. Pärast seda olen olnud igasuguste sisselõigete ja haavade tekkimisel ülitundlik ning kohe braunovidoni peale pannud ning plaastriga kinni. Kõik kenasti ja kiirelt ära paranenud. Sel suvel kriimustasin jalga. Midagi hullu ei tundunud, kuid toimisin samamoodi. Ja no ei paranenud see kriimustus selle braunovidoni ja plaastriga. Läks nagu hullemaks või kindlasti mitte paremaks. Jätsin plaastri panemata ja ei pannud midagi peale. Järgmisel päeval oli juba haav kenasti kuiv ja hakkas paranema. Seega vahel aitab üks metoodika ja vahel jällegi teine paremini.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ravida haava nii, et lähe mädanema? Puhastan cutaseptiga, määrin seda joodisalvi, kasutan kvaliteetseid plaastreid (mis ümbertringi on kinni)- aga ikkagi on haav kole, liimendab. Ma kohe ei oska haava ravida – ostan parimad plaastrid, haavavõrku jne. Kas võib panna briljantrohelist, see kuivatab haav ära? Kunagi soovitati mingit hõbedaplaastrit, et imab mäda ära jne – tegelikult läks lapsel haav hullemaks.

Puhasta haava sooja, voolava vee all, kuivata korralikult puhta rätikuga (ära hõõru, vaid tupsuta), pane peale Braunvidoni ja pane plaaster peale.

Kui haav jätkuvalt halvasti paraneb, siis tasub mõelda perearsti juures analüüside tegemise peale – vahel näitavad sellised halvasti paanevad haavad hoopis teist terviseriket.

/üle 30-aastase kogemusega aktiivravi õde/

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bepantheni paneks haavale.  Kui aga mädaneb (mitte lemetamine), siis Braunvidoni. Õhku on ka vaja anda. Ööseks plaaster, päeval niisama.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õiged soovitused on täpselt vastupidised!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Haavaravi