Esileht Väikelaps häbememokad kokku kasvanud

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: häbememokad kokku kasvanud

Postitas:

Hiljuti leidsin siin teema, kus oli sarnane probleem. Hakkasin oma last uurima – ja leidsingi, et minu lapsel on ka sama asi. Käisin naistearsti juures, kes vaatas mu tütre (1a10k) üle. Ütles, et jah, on küll kokku kasvanud, aga tuleb käia lastearsti juures, kes otsustab, kas kasutada kreemi või lasta lõigata. Käisin siis ka kohaliku lastearsti juures. Tema vaatas asja üle ja küsis, et kas pissimisega on kõik korras. Ja kuna sellega on kõik korras – pisike auk on siiski olemas pissimiseks ja et ka menstruaalveri saab sealtkaudu väljuda – siis on asi korras ja mina ärgu muretsegu. Kellel on samasugune olukord olnud? Kas ongi asi tegelikult ka korras, kui väike auk see, aga ülejäänu kokku kasvanud? Süda ikkagi muretseb, sest normolukord on ju teistsugune. Kelle poole võiks Tartus pöörduda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei julgeks asja lihtsalt niisama jätta. Aga kui ükspäev kasvab see tilluke auguke ka kinni? Nagunii ju ei tea, MIKS kinni kasvanud on ja seega ei oska ju millestki hoiduda, et suuremal määral kinni ei läheks… Ma nõuaks Sinu asemel arstilt ikka vastavat kreemi. Ega see kreem muidugi ka ei välista, et veelkord kinni ei kasva…aga vähemasti oled omalt poolt midagi ikka teinud. Lõigata ära lase!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 16:56; 09.03 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi teine günekoloog ja enne ikka tuleb proovida kreemitamisega lahti saada. See pisikegi auk võib lõpuks kinni minna. Lõigata ära lase!!! Tartus ma ei oska soovitada kedagi, aga Tallinnas dr. Kaha Seksuaaltervise kliinikus oli meie lapse günekoloog.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul täpselt sama lugu, et hiljuti lugesin siit selle teema kohta ja hakkasin mõtlema, et ma pole ka ammu enam tähele pannud, et lapsel sealt alt see ava lahti oleks. Tükk aega pidasin aru, et kas peaks muretsema. Lõigata ei tahaks küll lasta, aga kes teab, kui hulluks asi ajaga võib minna. Minu tüdruk on 2a2k. Siin foorumis oli juttu ka sellest, et kui vaevusi pole, ei pea midagi ette võtma, et puberteediga läheb üldjuhul ikka ise lahti. AGA minu laps jõudis hakata kipitust kurtma. Sellepärast panin ka aja kinni ja käisimegi just täna naistearstil. Tallinnas küll. Tema sõnul hakkab lapsel sealt kipitama just sellepärast, et kui sisemised häbememokad kokku kleepuvad, läheb veidi pissi tuppe, kuna ei saa vabalt välja voolata ning hakkabki kipitama. Kirjutas kreemi. 3ndl 3X päevas, ja neljandal nädalal võib hakata tasakesi lahti venitama, kui ise pole avanenud. Kuu aja pärast tagasi kontrolli. Soovitas mitte üle ühe korra päevas pesta, piisab kui enne ööund, hõõruda sealt ei tohi, kõige parem, kui puhta veega lihtsalt.
Seega kindlasti nõua seda kreemi, arst ütles, et kui kirurgiliselt sekkuda, on mitu päeva lapsel valu ja pissimine teeb haiget. Ei tahaks oma last niiviisi traumeerida, parem kreemitame.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 21:37; 08.03 22:44; 30.03 21:42; 30.03 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei julgeks asja lihtsalt niisama jätta. Aga kui ükspäev kasvab see tilluke auguke ka kinni? Nagunii ju ei tea, MIKS kinni kasvanud on ja seega ei oska ju millestki hoiduda, et suuremal määral kinni ei läheks… Ma nõuaks Sinu asemel arstilt ikka vastavat kreemi. Ega see kreem muidugi ka ei välista, et veelkord kinni ei kasva…aga vähemasti oled omalt poolt midagi ikka teinud. Lõigata ära lase!!!

Väga hästi on teada MIKS kinni kasvab. Hormoonide madalast tasemest – mõnedel lihtsalt hakkab keha neid hormoone hiljem piisavas koguses tootma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi lugesin, et välismaal sellist hormoonkreemi lastele üldse ei soovitata. Ise kreemitasime 3-4 ndl ja mitte midagi ei juhtunud. Kuna laps otseselt ei kaeba millegi üle, siis jätame selle asja praegu lihtsalt jälgimise alla.
Googelda labiate adhesion children ja saad palju infot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 14:14; 09.03 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi lugesin, et välismaal sellist hormoonkreemi lastele üldse ei soovitata. Ise kreemitasime 3-4 ndl ja mitte midagi ei juhtunud. Kuna laps otseselt ei kaeba millegi üle, siis jätame selle asja praegu lihtsalt jälgimise alla.
Googelda labiate adhesion children ja saad palju infot.

See kreem on tegelt mõeldud täiskasvanutele ning seda ei tohigi üle kuu aja kasutada. Infolehel kirjas. AGA kui lapsel selle kokkukleepumise tõttu vaevused, mis siis üle jääb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 21:37; 08.03 22:44; 30.03 21:42; 30.03 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hästi on teada MIKS kinni kasvab. Hormoonide madalast tasemest – mõnedel lihtsalt hakkab keha neid hormoone hiljem piisavas koguses tootma.

Millal hiljem see tootmine lõpuks hakkab – hiljemalt teismeeas? Mu tütrel kasvas 9-aastaselt ja temal olid sellega ka vaegused. Kui lapsel 1-2a kinni kasvab, siis lihtsalt oodates võib äkki kõik üleni kinni kasvada… ja nähes, kui kiiresti see protsess toimis, ei tahaks last küll ravita jätta lihtsalt sellepärast, et kreem on mõeldud täiskasvanutele. See millimeeter kreemi on ikka üliväike kogus, mis ühe korraga tarvis läheb. Terve kuuga läheb kokku näpuotsa täis kreemi ja on ma loodan ikka oluliselt parem variant kui lõikamine…lisaks võib ju uuesti kinni kasvada…ja siis jälle lõikamine? Ma parem ikka kreemitan. Igasugu pealemääritavad allergiakreemid sisaldavad ka hormoone ja määritakse lapsi üle terve keha ja juba päris pisikesi lapsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 16:56; 09.03 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kreem on tegelt mõeldud täiskasvanutele ning seda ei tohigi üle kuu aja kasutada. Infolehel kirjas. AGA kui lapsel selle kokkukleepumise tõttu vaevused, mis siis üle jääb?

Ma ju kirjutasingi, et kuna kaebusi pole, siis jääb jälgimise alla. Meie kasutasime mitu nädalat ja mitte midagi ei juhtunud. Nüüd jälgin hoolikamalt ja kui see olukord peaks süvenema või last kuidagi segama hakkama, siis muidugi tegeleme edasi.
Päris paljud kirjutavad, et sellest kreemist kasu ei ole…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 14:14; 09.03 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul täpselt sama lugu, et hiljuti lugesin siit selle teema kohta ja hakkasin mõtlema, et ma pole ka ammu enam tähele pannud, et lapsel sealt alt see ava lahti oleks. Tükk aega pidasin aru, et kas peaks muretsema. Lõigata ei tahaks küll lasta, aga kes teab, kui hulluks asi ajaga võib minna. Minu tüdruk on 2a2k. Siin foorumis oli juttu ka sellest, et kui vaevusi pole, ei pea midagi ette võtma, et puberteediga läheb üldjuhul ikka ise lahti. AGA minu laps jõudis hakata kipitust kurtma. Sellepärast panin ka aja kinni ja käisimegi just täna naistearstil. Tallinnas küll. Tema sõnul hakkab lapsel sealt kipitama just sellepärast, et kui sisemised häbememokad kokku kleepuvad, läheb veidi pissi tuppe, kuna ei saa vabalt välja voolata ning hakkabki kipitama. Kirjutas kreemi. 3ndl 3X päevas, ja neljandal nädalal võib hakata tasakesi lahti venitama, kui ise pole avanenud. Kuu aja pärast tagasi kontrolli. Soovitas mitte üle ühe korra päevas pesta, piisab kui enne ööund, hõõruda sealt ei tohi, kõige parem, kui puhta veega lihtsalt.
Seega kindlasti nõua seda kreemi, arst ütles, et kui kirurgiliselt sekkuda, on mitu päeva lapsel valu ja pissimine teeb haiget. Ei tahaks oma last niiviisi traumeerida, parem kreemitame.

Kus kliinikus günekoloogi juures käisite? Meil on 3 a tütrel ka sama mure, tupeava on kinni. Pissides ei kurda, küll aga vahepeal, et on valus. Ja pärast pissimist kipuvad veel tilgad püksi tulema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 21:07; 30.03 21:54; 11.04 18:45; 11.02 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käisime Tõnismäel dr Ele Tammemäe juures. Muuseas, kreemitamisega on selgelt avanenud, kuigi täiesti lahti vist veel pole. Viimane nädal käsil. Lahti venitada väga ei õnnestu, laps ütleb, et valus. Suht närvesööv selline lapse intiimpiirkonnas surkimine.
Ah jaa, netist lugedes leidsin, et ingliskeelsetes materjalides soovitatakse pärast hormoonkreemi kasutamist sagedasti mingi baaskreemiga sealt alt niisutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 21:37; 08.03 22:44; 30.03 21:42; 30.03 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käisime Tõnismäel dr Ele Tammemäe juures. Muuseas, kreemitamisega on selgelt avanenud, kuigi täiesti lahti vist veel pole. Viimane nädal käsil. Lahti venitada väga ei õnnestu, laps ütleb, et valus. Suht närvesööv selline lapse intiimpiirkonnas surkimine.
Ah jaa, netist lugedes leidsin, et ingliskeelsetes materjalides soovitatakse pärast hormoonkreemi kasutamist sagedasti mingi baaskreemiga sealt alt niisutada.

Kas aega oli raske saada? Meil kõigepealt ees perearstile minek. Kas kõigepealt käisite perearstil ja tema saatekirjaga günekoloogi juures või läksite otse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 21:07; 30.03 21:54; 11.04 18:45; 11.02 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas aega oli raske saada? Meil kõigepealt ees perearstile minek. Kas kõigepealt käisite perearstil ja tema saatekirjaga günekoloogi juures või läksite otse?

Kuna naistearstile pole saatekirja vaja, helistasin kohe ITK üldtelefonil ja palusin lastega tegeleva günekoloogi vastuvõtule. Aja sain helistamisest nädal hiljemaks. Lugesin siin foorumis, milliseid arste soovitati ja tahtsin ise küsidagi just seda arsti, aga mulle pakuti teda kohe, enne kui jõudsin uurima hakata, kas tema juurde saaks.
Perearstile ma seda muret üldse ei hakanudki kaebama. Mõtlesin, et kõigepealt proovin eriarsti vastuvõtule saada, ja kui see ei õnnestu või ooteaeg üle mõistuse pikk on, siis küsin perearstilt seda kreemi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 21:37; 08.03 22:44; 30.03 21:42; 30.03 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käisime Tõnismäel dr Ele Tammemäe juures. Muuseas, kreemitamisega on selgelt avanenud, kuigi täiesti lahti vist veel pole. Viimane nädal käsil. Lahti venitada väga ei õnnestu, laps ütleb, et valus. Suht närvesööv selline lapse intiimpiirkonnas surkimine.
Ah jaa, netist lugedes leidsin, et ingliskeelsetes materjalides soovitatakse pärast hormoonkreemi kasutamist sagedasti mingi baaskreemiga sealt alt niisutada.

Tahtsin tänada info eest. Käisime ka oma tütrega tema juures, selgus, et ongi tupeava kinni kleepunud ja kirjutas kreemi. Loodan, et kõik saab peagi korda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 21:07; 30.03 21:54; 11.04 18:45; 11.02 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul täpselt sama lugu, et hiljuti lugesin siit selle teema kohta ja hakkasin mõtlema, et ma pole ka ammu enam tähele pannud, et lapsel sealt alt see ava lahti oleks. Tükk aega pidasin aru, et kas peaks muretsema. Lõigata ei tahaks küll lasta, aga kes teab, kui hulluks asi ajaga võib minna. Minu tüdruk on 2a2k. Siin foorumis oli juttu ka sellest, et kui vaevusi pole, ei pea midagi ette võtma, et puberteediga läheb üldjuhul ikka ise lahti. AGA minu laps jõudis hakata kipitust kurtma. Sellepärast panin ka aja kinni ja käisimegi just täna naistearstil. Tallinnas küll. Tema sõnul hakkab lapsel sealt kipitama just sellepärast, et kui sisemised häbememokad kokku kleepuvad, läheb veidi pissi tuppe, kuna ei saa vabalt välja voolata ning hakkabki kipitama. Kirjutas kreemi. 3ndl 3X päevas, ja neljandal nädalal võib hakata tasakesi lahti venitama, kui ise pole avanenud. Kuu aja pärast tagasi kontrolli. Soovitas mitte üle ühe korra päevas pesta, piisab kui enne ööund, hõõruda sealt ei tohi, kõige parem, kui puhta veega lihtsalt.
Seega kindlasti nõua seda kreemi, arst ütles, et kui kirurgiliselt sekkuda, on mitu päeva lapsel valu ja pissimine teeb haiget. Ei tahaks oma last niiviisi traumeerida, parem kreemitame.

Mis kreemi kasutasime?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin gunekoloogi juures, kelle lapsel oli ka juhtumisi sama asi. Linoladioli kreem on see hormoon. Neid on mitut tüüpi, peab õige kirjutama. Enam ei mäleta, mitme % see oli. Arst ütles, et väga õhuke kiht tuleb panna. Meil tuli 2 nädalaga lahti ja püsib siiani.

Enne ikka kreemitaksin, kui lõikaksin. Lõikus on liiga suur trauma, lisaks mõttetu narkoos, mis pole kindlasti ohutumad kui näpuotsatäis hormoonkreemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin gunekoloogi juures, kelle lapsel oli ka juhtumisi sama asi. Linoladioli kreem on see hormoon. Neid on mitut tüüpi, peab õige kirjutama. Enam ei mäleta, mitme % see oli. Arst ütles, et väga õhuke kiht tuleb panna. Meil tuli 2 nädalaga lahti ja püsib siiani.

Enne ikka kreemitaksin, kui lõikaksin. Lõikus on liiga suur trauma, lisaks mõttetu narkoos, mis pole kindlasti ohutumad kui näpuotsatäis hormoonkreemi.

See on vana teema, ilmselt olen isegi siia vastanud, kuna meil oli nooremal tütrel sama probleem. Kirjutati Linoladioli kreem ja paari nädalaga sai häbememokad lahti (tal olid pea kogu ulatuses kokku kleepunud, nii et probleemi avastasimegi seetõttu, et hakkas kurtma valu pissimisel). Kreemiga tuli ilusti lahti, arst küll ütles, et alguses lihtsalt kreemi panna ja siis mõne aja pärast hakata ettevaatlikult lahti venitama, aga meie lapsel mõjus see kreem juba nii hästi, et ei pidanud lahti venitama kinni kleepunud nahka.

Kelle lapsel sama probleem soovitan ka alguses ikka kreemiga proovida, mitte lõikama hakata. Niisama jätta ka ise ei julgeks, kuna lõpuks, kui ava oli väga väike, tekivad probleemid pissimisel ja põletikuoht.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 21:07; 30.03 21:54; 11.04 18:45; 11.02 10:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps häbememokad kokku kasvanud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.