Esileht Pereelu ja suhted Häbenen oma meest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Teema: Häbenen oma meest

Postitas:

Ei taha lahku minna, aga tunnen, et olen temast nii palju ette jõudnud. Kohtusime juba põhikoolis ja koos oleme nüüdseks olnud 16aastat. Mees läks peale põhikooli kutsekasse ja saigi ainult kutse. Saime ka noorelt esimese lapse. Mees õppis ja töötas. Mina lõpetasin ka lapse kõrvalt keskkooli ja ülikooli. Sain erialasele tööle ja nii vaikselt ehitasime oma elu üles. Nüüdseks on meil 3 last, oma maja, 3 autot, mehel oma firma. Eriti tundsin.meie erinevust, kui lõpetasin magistri ja vahetadin tööd. Töö juures on kõik kõrgharidusega, analüütilised ja kultuursed ja huvitavad inimesed. Klapin nendega hästi ja mõnus on suhelda. Kuidagi on hakanud ka mul ära kaduma sõbrannad, kes pole aastatega end arendanud egs harinud. Ilmselt võib mu kohta öelda, et olen uhkeks läinud või olen tõusik, aga see on minu õpingute, töö ja vaeva tulemus. Ja nüüd siis on jäänud mees mulle ette ja see teeb mind niii kurvaks. Ta elab ise raskelt üle, et nüüd temast sageli rohkem teenin. Lisaks pole meil enam ühiseid huvisid. Teatrisse ta ei tule, minu tööst ei jaga ta midagi ja selle kohta ta ei küsi. Tema huumor on labane ja kõnes on ka palju roppusi ja seda häbenen kõige enam. Lisaks on ta oma vaadetelt jäik ning ta,ei põhjenda oma arvamust. Tulemuseks on ka see, et vanema tütrega on tal konfliktid.
Kas sellisest olukorrast on väljapääsu? Teraapiasse ta keeldub tulemast ja ütleb et probleem on minus ja tal on.ju osaliselt ka õigus.

+45
-29
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks ta peakski kuskile teraapiasse tulema? Probleem ongi ju sinus, mitte temas. Räägiks sa siis siin mingist põhiharidusele pidama jäänud lihttöö tegijast, aga inimene on lõpetanud kutsekooli ja jäänud sellele alale tööle ja lõi lausa oma firma. Praegu oled sa tõesti ülbe tõusik oma kõrgharidusega.

Kas sa muide ikka tead, et ikka väga paljud kõrghariduse erialad on väga madalalt tasustatud või puudub sellel alal töö üldse ja tehakse lihttööd. Samal ajal, kui kutsekoolis on võimalik õppida amet, mille helgemaid päid aetakse tööturul tikutulega taga ja palganumbrid on tuhandetes. Näiteks IT.

+43
-43
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks ta peakski kuskile teraapiasse tulema? Probleem ongi ju sinus, mitte temas. Räägiks sa siis siin mingist põhiharidusele pidama jäänud lihttöö tegijast, aga inimene on lõpetanud kutsekooli ja jäänud sellele alale tööle ja lõi lausa oma firma. Praegu oled sa tõesti ülbe tõusik oma kõrgharidusega.

Kas sa muide ikka tead, et ikka väga paljud kõrghariduse erialad on väga madalalt tasustatud või puudub sellel alal töö üldse ja tehakse lihttööd. Samal ajal, kui kutsekoolis on võimalik õppida amet, mille helgemaid päid aetakse tööturul tikutulega taga ja palganumbrid on tuhandetes. Näiteks IT.

Teraapiasse või nõustamisele võiks minna nt sel eesmärgil, et selgusele jõuda, kuidas vaimse arengu suurt erinevust tasakaalustada nii, et mõlemad oleks rahul ja mõlema vajadused suhtes kaetud. Vaimne areng ja avatus uuele/uuendustele on suhtes tähtis! Palganumber ei oma siinkohal minu meelest tähtsust, olgu mis haridus tahes.

+43
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su mees on onu Heino. Selliseid õnnetuid paare on veel, naine õpib ja areneb edasi, aga mees ei oska muud, kui rääkida sõjaväe muljeid, teha seltskonnas labast nalja.

+39
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida te enne koos tegite, kui sa targaks ja rikkaks said? Tehke neid asju koos edasi ja neid oma intelligentseid vestlusi analüütilistel teemadel saad ju oma teiste sõpradega pidada. Kusjuures intelligentsete inimeste hulgas on ka neid, kes teevad labast nalja ja ropendavad, see oleneb kasvatusest ja iseloomust, mitte pole alati intelligentsuse küsimus. Aga see võib küll närvi ajada, kui mees tunneb end sinu kõrval väiksena ja tahaks sind tagasi oma tasemele tirida, selle asemel et sinu tasandile tõusta või vähemalt su edu üle õnnelik olla. Sageli leiab mees sellises olukorras armukese, et keegi talle ikka alt üles vaataks ja saaks end piisavalt mehena tunda. Ega ma ei teagi, kas sellisele olukorrale on head lahendust, aga teie pere pärast loodan, et on.

+35
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb lugeda, et haridus on sinu ära rikkunud. See pole su silmaringi avardanud, vaid hoopis kitsendanud. Sa ei märka enam enda kõrval seda inimest, kes aitas sul võimaldada seda, mis sul praegu on. Või tunnustada teda selle eest. Tema pani oma arengu ootele, et sina saaksid ennast teostada.
Mina isiklikult tunnustan ja pean väga lugu inimestest, kes on end ise üles töödanud. Puudulikust haridusest hoolimata. See on palju keerulisem, sest kui lihtsalt kantakse inimene maha kuna tal pole kõrgharidust! Nagu wtf, kui ma ostan endale mingi diplomi, siis olen kohe hoobilt vääriline partner?
Mul on kõrgharidus, aga ikkagi olen omade seltskonnas labaste naljadega sarkastiline tibi ???? see paber ei muutnud mu põhiolemust. Ei pannud mind hoobilt armastama ooperit ja balletti. Ja sinu mehega on sama.
Aga ma kiidan sind ka selle eest, et märkad oma probleemi ja tahad sellega tegeleda ???? Me ümber on nii palju paare, kes nagu huvidelt kuidagi kokku ei sobi, aga leiavad need kompromissid ja ei ürita üksteist iga hinna eest enda standardite järgi vormida. Keskendu oma mehe headele külgedele. Näiteks seks on hea- 3 last ikkagi ????

+46
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha lahku minna, aga tunnen, et olen temast nii palju ette jõudnud. Kohtusime juba põhikoolis ja koos oleme nüüdseks olnud 16aastat. Mees läks peale põhikooli kutsekasse ja saigi ainult kutse. Saime ka noorelt esimese lapse. Mees õppis ja töötas. Mina lõpetasin ka lapse kõrvalt keskkooli ja ülikooli. Sain erialasele tööle ja nii vaikselt ehitasime oma elu üles. Nüüdseks on meil 3 last, oma maja, 3 autot, mehel oma firma. Eriti tundsin.meie erinevust, kui lõpetasin magistri ja vahetadin tööd. Töö juures on kõik kõrgharidusega, analüütilised ja kultuursed ja huvitavad inimesed. Klapin nendega hästi ja mõnus on suhelda. Kuidagi on hakanud ka mul ära kaduma sõbrannad, kes pole aastatega end arendanud egs harinud. Ilmselt võib mu kohta öelda, et olen uhkeks läinud või olen tõusik, aga see on minu õpingute, töö ja vaeva tulemus. Ja nüüd siis on jäänud mees mulle ette ja see teeb mind niii kurvaks. Ta elab ise raskelt üle, et nüüd temast sageli rohkem teenin. Lisaks pole meil enam ühiseid huvisid. Teatrisse ta ei tule, minu tööst ei jaga ta midagi ja selle kohta ta ei küsi. Tema huumor on labane ja kõnes on ka palju roppusi ja seda häbenen kõige enam. Lisaks on ta oma vaadetelt jäik ning ta,ei põhjenda oma arvamust. Tulemuseks on ka see, et vanema tütrega on tal konfliktid.

Kas sellisest olukorrast on väljapääsu? Teraapiasse ta keeldub tulemast ja ütleb et probleem on minus ja tal on.ju osaliselt ka õigus.

Hakka tunnustama mehe haritust. Palgatööl on lihtne käia, aga tee oma ettevõte ja arenda seda. Selleks on vaja ikkagi omadusi, mida palgatööl käies pole. Te elate koos ja su mees on sinu juuresolekul labane. Kas sa tõesti vaikides talud ja tuled siia teda tagarääkima. Kus see haritus ja haridus siis nüüd on? Vaadete põhjendamine tuleb läbi vestluse. Kui sa ei hakka temaga rääkima, siis ta ei hakka mitte kunagi mõtlema, miks ta nii arvab. Haritud inimese üks tunnuseid on, et ta oskab suhelda ja küsida küsimusi, kuulata, kuuldust arusaada ja siis uuesti küsida. Ta ei oska põhjendada, kuna tal pole vestluspartnerit. Ja sina ei oska suhelda, leiad, et teised peaks suhtlemise töö sinu eest ärategema. Olukorras väljapääs on rääkida, rääkida ja rääkida, ja küsid ja küsid ja küsid. Ei vaidle, ei taha tõestada, et sina oled kordades targem ja kõrgem, vaid lood küsides ja tema maailmast arusaades ja küsimustega suunates võimaluse, et ta hakkaks mõtlema. Vaikiva naisega jääbki mees jõmmiks. Aga see, et tal on firma, see näitab ,et mõistus on tal ikkagi olemas. Palgatööl on lihtne käia, aga proovi firmat teha, mis ka töötaks…

+10
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hariduslik tase on nii erinev ja mehe kahjuks. Mida see terapeut peaks tegema, saatma mehe kooli, arendama tema silmaringi … mida? Mingil määral kasutasid sa ise seda meest ära, te mõlemad ju ei oleks saanud keskkoolis ja ülikoolis käia, keegi ju pidi peret ülelpidama. Nüüd kui sul koolid lõpetatud ja peen töökoht olemas, oled solvunud et mees on lihttööline ja teenib sinust vähem.

+34
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema huumor on labane ja kõnes on ka palju roppusi ja seda häbenen kõige enam.

Näiteks meie külas on talupidaja, kes on lõpetanud ametikooli ja saanud kutse. Siis teinud oma ettevõte (talu). Muud haridust tal pole. Aga ta räägib täiesti normaalselt – tema kõnes pole roppusi, naljad pole labased. Ühesõnaga see, teemaalgataja kirjeldab, ei sõltu tingimata sellest, milise hariduspaberini inimene on jõudnud. Isegi mitte tingimata inimese lugemusest või silmaringist. See on paljuski maitseasi – ühele inimesele meeldivad roppused ja labased naljad (sest tema maitse on selline), teisele aga ei meeldi roppused ja labased naljad.

Mul on kõrgharidus, aga ikkagi olen omade seltskonnas labaste naljadega sarkastiline tibi ???? see paber ei muutnud mu põhiolemust. Ei pannud mind hoobilt armastama ooperit ja balletti. Ja sinu mehega on sama.

Jah, see on näide, et roppuste ja teatud naljade armastamine/mittearmastamine on maitseasi ning haridus võib, aga ei pruugi muuta inimese maitset. Niisiis, teemaalgataja – arvesta sellega, et sinu mehe maitse naljade osas võib olla ammu väljakujunenud ning isegi, kui ta asuks omandama kõrgharidust (täiskasvanute õpingud on tänapäeval väga tavalised) – see ei pruugi muuta tema maitset.

Ümber vormida sul oma meest ilmselt enam ei õnnestu. Ongi variant nii sinul kui tütrel (laps isa valida endale ei saa, on see, kes on – ja kõik) keskenduda headele külgedele ja leppida erinevustega. No näiteks on mees vähemalt ettevõtlik inimene ja elu praktiliste külgedega ilmselt hästi toimetulev – tal on oma firma. Kõik kõrgharidusega inimesed, kes käivad teatris, ei pruugi olla elu praktiliste külgedega hästi toimetulevad. Teatris käid nendega, kes seda hobi sinuga jagavad – näiteks sõbrannadega, tütrega. Tütrel tuleb hakkama saada seni, kuni pole veel iseseisev – kui on juba iseseisev ja eraldi elab, siis ilmselt pole enam oluline, mis nalju isa teeb jne.

Mida sa teha saad, on võibolla öelda, et ta sinuga koos kuskil käies hoiaks pool suud kinni ega teeks näiteks teatud nalju. Rõhuta, et sa ei taha teda ümber kujundada – aga et ta võiks sulle vastu tulla ja sinuga kuskil käies teatud roppused ütlemata/naljad tegemata jätta, sest need need häirivad sind. Vaata, mis ütleb. Muidugi, sa mainisid, et ta on küllaltki jäik…

+21
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan täielikult sinust aru. Sinu mehel on tõesti häid omadusi, kuid kuna tunned, et ei vaata enam ühes suunas, siis hakkab see vägagi häirima.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja enne magistrit olid need roppused naljakad sulle?

+23
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja enne magistrit olid need roppused naljakad sulle?

Ma ka mõtlesin, et kuidas need roppused ennem ei häirinud siis.
Neil pole nüüd haridusega küll mingit pistmist.
Minu mees on ka ainult kutseharidusega, aga pole teda kunagi ropendamas kuulnud ja ta on igati kultuurne, isegi ooperis käib. Samas doktorikraadiga sugulane on omade seltskonnas täielik onu Heino.

Teemaalgataja on lihtsalt tõusikuks muutunud oma hariduse jutuga, isegi sõbrannad on hüljanud.

+23
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 19:24; 15.09 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska teemaalgatajale nõu anda. Aga tahaks teatri ja ooperi osas öelda, et kuigi mul on kaks kõrgharidust ja olen tegelenud teadustööga, loen väga palju, tegelen paljude hobidega, olen avatud jne.. Siis teater ja ooper pole mulle kunagi meeldinud ja ei hakka ka kunagi meeldima. Isegi kino vastu pole mul huvi.

Häirib alati see ooperijutt kui teemaks haridus ja haritus.

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb lugeda, et haridus on sinu ära rikkunud. See pole su silmaringi avardanud, vaid hoopis kitsendanud. Sa ei märka enam enda kõrval seda inimest, kes aitas sul võimaldada seda, mis sul praegu on. Või tunnustada teda selle eest. Tema pani oma arengu ootele, et sina saaksid ennast teostada.
Mina isiklikult tunnustan ja pean väga lugu inimestest, kes on end ise üles töödanud. Puudulikust haridusest hoolimata. See on palju keerulisem, sest kui lihtsalt kantakse inimene maha kuna tal pole kõrgharidust! Nagu wtf, kui ma ostan endale mingi diplomi, siis olen kohe hoobilt vääriline partner?
Mul on kõrgharidus, aga ikkagi olen omade seltskonnas labaste naljadega sarkastiline tibi ???? see paber ei muutnud mu põhiolemust.

Seda polnuks sul vaja öeldagi – eelnev tekst juba ütles sinu eest. Ega haridus igat matsi rikugi.

+7
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole muud väljapääsu kui lahkuminek. Ära piina oma meest ega iseennast. Mida see teraapia siin aidata võiks? Tundub, et teil mõlemal on endalgi piisav arusaam asjadest. Olete lihtsalt kaks erinevat inimest tänaseks ja sul puudub tema vastu respekt ja austus.

/ninakaspreili

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks on ta oma vaadetelt jäik ning ta,ei põhjenda oma arvamust. Tulemuseks on ka see, et vanema tütrega on tal konfliktid.

See tähendab tänapäeval tavaliselt, et naine on shokeeritud, et mees ei oiga vaimustuses sisserändajate ja homode suhtes ning julgeb arvata, et eesti kultuur võiks ikkagi säilida. Tema kõrgeltõppinud naine ja kõike siin maailmas paremini teadev tütar on muidugi tolerasmist läbi imbunud ja põlastavad meest ja isa nii nagu neile ajupesus õpetatud on. Niimoodi pidavat olema õige ja väga kultuurne ja väga euro.

+16
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.09 23:10; 15.09 07:44; 16.09 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su mees on onu Heino. Selliseid õnnetuid paare on veel, naine õpib ja areneb edasi, aga mees ei oska muud, kui rääkida sõjaväe muljeid, teha seltskonnas labast nalja.

Mul muidu oli onu, kelle nimi oli Heino ja hiljuti suri. Väga labane ja haiglane on tegelikult see onu Heino nali ka.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja enne magistrit olid need roppused naljakad sulle?

Üldiselt aastatega inimeste ebameeldivad omadused süvenevad. Mina läksin sarnases olukorras mehest lahku. Neli aastat tagasi. Eile just saime poja sünnipäeval kokku ja ma mõtlesin issand-issand, ma ei jõua kauem kuulata juttu “krdi Putin” ja “krdi oravad”. Kes olevat valitsuses hiigelsummad endale kõrvale kantinud. Konkreetselt nimesid ja summasid ei tea, aga no ei ole kahtlustki, et summad olid üüratud. Nüüd, kus saame aastas paar korda kokku, ma kuulan need jutud vaikides ära, kui koos elasime ja iga päev tema filosoofiat kuulama pidin, ajas ikka hullult närvi.

+17
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 07:09; 15.09 12:22; 15.09 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja enne magistrit olid need roppused naljakad sulle?

Üldiselt aastatega inimeste ebameeldivad omadused süvenevad. Mina läksin sarnases olukorras mehest lahku. Neli aastat tagasi. Eile just saime poja sünnipäeval kokku ja ma mõtlesin issand-issand, ma ei jõua kauem kuulata juttu “krdi Putin” ja “krdi oravad”. Kes olevat valitsuses hiigelsummad endale kõrvale kantinud. Konkreetselt nimesid ja summasid ei tea, aga no ei ole kahtlustki, et summad olid üüratud. Nüüd, kus saame aastas paar korda kokku, ma kuulan need jutud vaikides ära, kui koos elasime ja iga päev tema filosoofiat kuulama pidin, ajas ikka hullult närvi.

Issand, sa ju unustasid öelda mis partei toetaja su eksmees on! Niimoodi ei saa sa küll oma tööandja käest kopikat kätte! Marss-marss teksti parandama, muidu istusid ja kribasid täitsa ilmaasjata!

+3
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.09 23:10; 15.09 07:44; 16.09 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kui kahe magistrikraadiga õpetaja armastan väga roppusi. Oskan neid eriti humoorikalt ja mitmekülgselt esitada ka. Loomulikult töö juures vaatan igale ropendavale lapsukesele kulmukortsutusega otsa, aga tunnis puudutan ka seda teemat, et roppused on üks keele osa ning paljud neist isegi ÕS-is kirjas, seepärast ei tasu aga pidevalt labane olla. Roppused võivad õigesti kasutades olla vägagi teravmeelsed ja otsekohesed. Muide, mingi uuringu põhjal olevat ropendavatel inimestel kõrgem IQ…
Teemaalgataja peaks aga oma pilve pealt alla tulema ja abikaasaga mingi ühisosa looma. See üleolev suhtumine, et “ei käi teatris ja ooperisse ei taha ka minuga tulla” ei vii kuhugi. Kulla inimene – mees rabab oma firmas tööd, oled ehk huvi tundnud, ega ta väsinud pole? Kurb muidugi, et osadele meestele on naise kõrgem palk häiriv, aga ära siis tõstata seda teemat ja hoia oma palganumber enda teada. Teatri asemel minge mõnele spordivõistlusele või reisile, peaasi – tehke midagi koos. Näiteks võiks vahelduseks ora sealtsamusest välja tõmmata, õllepudeli kõrvale võtta (kui muidugi ontlikud kodanikud ei joo vaid 74. aastakäigu tammevaadis laagerdunud Merlot’d) ja ise ka mõne ropu anekdoodi rääkida. Tunne elust mõnu ja proovi rohkem tunnustada oma mehe häid omadusi – mõne ehk ikka leiad.

+25
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kui kahe magistrikraadiga õpetaja armastan väga roppusi. Oskan neid eriti humoorikalt ja mitmekülgselt esitada ka. Loomulikult töö juures vaatan igale ropendavale lapsukesele kulmukortsutusega otsa, aga tunnis puudutan ka seda teemat, et roppused on üks keele osa ning paljud neist isegi ÕS-is kirjas, seepärast ei tasu aga pidevalt labane olla. Roppused võivad õigesti kasutades olla vägagi teravmeelsed ja otsekohesed. Muide, mingi uuringu põhjal olevat ropendavatel inimestel kõrgem IQ…

Teemaalgataja peaks aga oma pilve pealt alla tulema ja abikaasaga mingi ühisosa looma. See üleolev suhtumine, et “ei käi teatris ja ooperisse ei taha ka minuga tulla” ei vii kuhugi. Kulla inimene – mees rabab oma firmas tööd, oled ehk huvi tundnud, ega ta väsinud pole? Kurb muidugi, et osadele meestele on naise kõrgem palk häiriv, aga ära siis tõstata seda teemat ja hoia oma palganumber enda teada. Teatri asemel minge mõnele spordivõistlusele või reisile, peaasi – tehke midagi koos. Näiteks võiks vahelduseks ora sealtsamusest välja tõmmata, õllepudeli kõrvale võtta (kui muidugi ontlikud kodanikud ei joo vaid 74. aastakäigu tammevaadis laagerdunud Merlot’d) ja ise ka mõne ropu anekdoodi rääkida. Tunne elust mõnu ja proovi rohkem tunnustada oma mehe häid omadusi – mõne ehk ikka leiad.

No küllap teemaalgataja mees òigustab ennast samuti, et ropendamine on kòrgema IQ tunnus. Vene pööbel peaks siis ju eriti intelligentne olema, neil ainult matid lendavad kogu aeg. Huvitav, miks siis paljud neist vangis istuvad…

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 07:53; 15.09 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta elab ise raskelt üle, et nüüd temast sageli rohkem teenin.

Koer on maetud siia. Mitte mees ei ela seda üle vaid tema ise. Kõik ülejäänud jutt ei oma tähtsust.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha lahku minna, aga tunnen, et olen temast nii palju ette jõudnud. Kohtusime juba põhikoolis ja koos oleme nüüdseks olnud 16aastat. Mees läks peale põhikooli kutsekasse ja saigi ainult kutse. Saime ka noorelt esimese lapse. Mees õppis ja töötas. Mina lõpetasin ka lapse kõrvalt keskkooli ja ülikooli. Sain erialasele tööle ja nii vaikselt ehitasime oma elu üles. Nüüdseks on meil 3 last, oma maja, 3 autot, mehel oma firma. Eriti tundsin.meie erinevust, kui lõpetasin magistri ja vahetadin tööd. Töö juures on kõik kõrgharidusega, analüütilised ja kultuursed ja huvitavad inimesed. Klapin nendega hästi ja mõnus on suhelda. Kuidagi on hakanud ka mul ära kaduma sõbrannad, kes pole aastatega end arendanud egs harinud. Ilmselt võib mu kohta öelda, et olen uhkeks läinud või olen tõusik, aga see on minu õpingute, töö ja vaeva tulemus. Ja nüüd siis on jäänud mees mulle ette ja see teeb mind niii kurvaks. Ta elab ise raskelt üle, et nüüd temast sageli rohkem teenin. Lisaks pole meil enam ühiseid huvisid. Teatrisse ta ei tule, minu tööst ei jaga ta midagi ja selle kohta ta ei küsi. Tema huumor on labane ja kõnes on ka palju roppusi ja seda häbenen kõige enam. Lisaks on ta oma vaadetelt jäik ning ta,ei põhjenda oma arvamust. Tulemuseks on ka see, et vanema tütrega on tal konfliktid.

Kas sellisest olukorrast on väljapääsu? Teraapiasse ta keeldub tulemast ja ütleb et probleem on minus ja tal on.ju osaliselt ka õigus.

Alles magistrikraad pani sind teatris ja ooperis käima? Masendav.
Kuid üldiselt olen tähele pannud, et oma haridusest räägivad ja peavad seda ülioluliseks tavaliselt need, kelle puhul see teisiti muidu välja ei paistaks 🙂

+17
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha lahku minna, aga tunnen, et olen temast nii palju ette jõudnud. Kohtusime juba põhikoolis ja koos oleme nüüdseks olnud 16aastat. Mees läks peale põhikooli kutsekasse ja saigi ainult kutse. Saime ka noorelt esimese lapse. Mees õppis ja töötas. Mina lõpetasin ka lapse kõrvalt keskkooli ja ülikooli. Sain erialasele tööle ja nii vaikselt ehitasime oma elu üles. Nüüdseks on meil 3 last, oma maja, 3 autot, mehel oma firma. Eriti tundsin.meie erinevust, kui lõpetasin magistri ja vahetadin tööd. Töö juures on kõik kõrgharidusega, analüütilised ja kultuursed ja huvitavad inimesed. Klapin nendega hästi ja mõnus on suhelda. Kuidagi on hakanud ka mul ära kaduma sõbrannad, kes pole aastatega end arendanud egs harinud. Ilmselt võib mu kohta öelda, et olen uhkeks läinud või olen tõusik, aga see on minu õpingute, töö ja vaeva tulemus. Ja nüüd siis on jäänud mees mulle ette ja see teeb mind niii kurvaks. Ta elab ise raskelt üle, et nüüd temast sageli rohkem teenin. Lisaks pole meil enam ühiseid huvisid. Teatrisse ta ei tule, minu tööst ei jaga ta midagi ja selle kohta ta ei küsi. Tema huumor on labane ja kõnes on ka palju roppusi ja seda häbenen kõige enam. Lisaks on ta oma vaadetelt jäik ning ta,ei põhjenda oma arvamust. Tulemuseks on ka see, et vanema tütrega on tal konfliktid.

Kas sellisest olukorrast on väljapääsu? Teraapiasse ta keeldub tulemast ja ütleb et probleem on minus ja tal on.ju osaliselt ka õigus.

Alles magistrikraad pani sind teatris ja ooperis käima? Masendav.

Kuid üldiselt olen tähele pannud, et oma haridusest räägivad ja peavad seda ülioluliseks tavaliselt need, kelle puhul see teisiti muidu välja ei paistaks ????

õige jutt. tahtsin Sulle ka plussi panna, aga kogemata vajutasin miinuse. anna andeks 😀

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 19:24; 15.09 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla inimene – mees rabab oma firmas tööd, oled ehk huvi tundnud, ega ta väsinud pole? Kurb muidugi, et osadele meestele on naise kõrgem palk häiriv, aga ära siis tõstata seda teemat ja hoia oma palganumber enda teada. Teatri asemel minge mõnele spordivõistlusele või reisile, peaasi – tehke midagi koos. Näiteks võiks vahelduseks ora sealtsamusest välja tõmmata, õllepudeli kõrvale võtta (kui muidugi ontlikud kodanikud ei joo vaid 74. aastakäigu tammevaadis laagerdunud Merlot’d) ja ise ka mõne ropu anekdoodi rääkida. Tunne elust mõnu ja proovi rohkem tunnustada oma mehe häid omadusi – mõne ehk ikka leiad.

See muutub tõenäoliselt ka lõpuks probleemiks, kui kõik koostegemised on sellised, mis mehele meeldivad. Samahästi võiks koos teatrisse minna, mees võiks vahelduseks veini juua ja raamatu läbi lugeda ja sellel teemal juttu ajada ja elust mõnu tunda ja naist kiita.

See tähendab tänapäeval tavaliselt, et naine on shokeeritud, et mees ei oiga vaimustuses sisserändajate ja homode suhtes ning julgeb arvata, et eesti kultuur võiks ikkagi säilida.

Senikaua, kuni need kultuuri säilitajad ise rahvatantsu või koorilauluga ei tegele või vähemalt eesti keelt kõnes ja kirjas kõrgel tasemel ei hoia, on raske neid tõsiselt võtta.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja enne magistrit olid need roppused naljakad sulle?

Üldiselt aastatega inimeste ebameeldivad omadused süvenevad. Mina läksin sarnases olukorras mehest lahku. Neli aastat tagasi. Eile just saime poja sünnipäeval kokku ja ma mõtlesin issand-issand, ma ei jõua kauem kuulata juttu “krdi Putin” ja “krdi oravad”. Kes olevat valitsuses hiigelsummad endale kõrvale kantinud. Konkreetselt nimesid ja summasid ei tea, aga no ei ole kahtlustki, et summad olid üüratud. Nüüd, kus saame aastas paar korda kokku, ma kuulan need jutud vaikides ära, kui koos elasime ja iga päev tema filosoofiat kuulama pidin, ajas ikka hullult närvi.

Ühesõnaga sulle meeldib mees, kes kiidab Putinit taevani. Äkki isegi mainib, kui hea oleks elu siis, kui me üldse Venemaaga ühineksime. Lisaks tundub, et sa ise oled oravate valija ja loomulikult ajab närvi, kui keegi neid üdini ausaid poliitikuid taga räägib. Nad pole elus ju mingeid summasid kõrvale pannud. Kõik ju välja mõeldud lood. No kui naiivne saab olla üks inimene?

Mul ka kutseharidusega mees. Õigemini isegi see haridus jäi lõpetamata. Ka tal on omad jäigad arvamused, aga mina võtan teda sellisena nagu ta on. Isegi kui see jutt läheb väga filosofeerimiseks, on selles alati oma osa tõtt.
Mina lihtsalt arvan, et ükski inimene pole ideaalne. Kui mees teebki labaseid nalju, aga tal on mingid väga head omadused, mida nendel doktorikraadiga tegelastel pole, siis see neutraliseerib kõik. Kui mees ei oska seltskonnas käituda, siis pole mõtet teda sinna tirida. Aga rääkida sel teemal alati tasub, mis häirib. Kui mees ei tule ooperisse, siis tuleks võtta inimene kaasa, kes sellest huvitub. Ausalt öeldes mina ei tunne kedagi, kes ooperist huvituks. Kusjuures ma olen musikaalne inimene ja hobiks on koorilaul. Ooper aga pole minu teema. Samas minu hariduseta mees tiris mind pidevalt igasugustele teatrietendustele. Talle väga meeldisid. Mulle hakkasid ka meeldima, aga pärast laste sündi on asi soiku jäänud. Minu hariduseta mees loeb oluliselt rohkem raamatuid kui mina ja tõsiasi on see, et talle jääb kõik meelde ka.
Aga seda ma olen varemgi kuulnud, kuidas haridus inimesed ära rikub. Äärmiselt kurb. See tõesti tähendab, et oma valdkonda tuntakse, aga muus osas on silmaklapid peas. Haritud inimene leiab jututeemad ka poe taga olevate joodikutega või algharidusega emaga. Pole mingit vahet. Kui sa enda kõrval olevat inimest häbened, näitab see ainult alaväärsuskompleksi ja nõrkust. Aga jah, haridus veel inimest tugevaks ja enesekindlaks ei muuda.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äärmiselt kurb. See tõesti tähendab, et oma valdkonda tuntakse, aga muus osas on silmaklapid peas. Haritud inimene leiab jututeemad ka poe taga olevate joodikutega või algharidusega emaga. Pole mingit vahet. Kui sa enda kõrval olevat inimest häbened, näitab see ainult alaväärsuskompleksi ja nõrkust. Aga jah, haridus veel inimest tugevaks ja enesekindlaks ei muuda.

Sa ju võid need jututeemad leida, aga sa ei taha kodus IGA PÄEV neid samu joodikute või algharidusega ema jutte kuulata!

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 07:09; 15.09 12:22; 15.09 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole ju hariduses, mille oled omandanud. Oled aastatega muutunud jäigemaks ja kriitilisemaks, mis ei pruugi alati hea olla. Iga asja jaoks võivad ju elus olla oma inimesed ja erinevate elualade ja meelelaadiga sõpradega isemoodi tegemised. Ei pea neid ju kõrvale heitma, sest neil pole teatud kraadi. Mingi hetk võib sul eriti kahju olla sellest, kui avastad, et vanad sõbrannad, kellega on ühised mälestused, kes teadsid sind iidamast-aadamast, on kadunud, sest tõrjusid nad mingi hetkel eemale, kui tahtsid nii üliintellektuaalne olla. Pea oma intellektuaalseid vestlusi, tööl ja mõne sõbraga, mõne vana sõbrannaga tee neid asju, mida varemgi tegite, säilib suhtlus ja oluline inimene.

Mis puutub meest… Ei peagi üksipulgi oma tööd arutama, me ka mehega üksteise tööd ei aruta, tööst saab tööpäevalgi küllalt, ei taha seda koju tuua. Teil on lapsed, teil on ühine elu üles ehitatud. Selle pärast, et mees teatrist ei huvitu, ei pea teda maatasa tegema. Teatris käi kellegi teisega. Mehega teed neid asju, mis teil ühised on, mingid ühised huvid ja tegemised ju teil ikka nende aastate jooksul tekkinud on. Või sis polegi teil kunagi peale laste ja maja jmt midagi ühist olnud, nüüd korraga on sul selle pärast rahulolematus tekkinud. Kui seni sellin elu sobis, siis miks nüüd enam ei sobi? Tahad oma ülikultuursele ja edumeelsele uue elu seltskonnale midagi tõestada?

See on sinu pere, sinu mees, sinu elu, kui armastus ja hoolimine on siiski olemas, siis püüa selles need head asjad, mis teid ühendasid, uuesti üles leida.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 12:24; 15.09 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga sulle meeldib mees, kes kiidab Putinit taevani. Äkki isegi mainib, kui hea oleks elu siis, kui me üldse Venemaaga ühineksime. Lisaks tundub, et sa ise oled oravate valija ja loomulikult ajab närvi, kui keegi neid üdini ausaid poliitikuid taga räägib. Nad pole elus ju mingeid summasid kõrvale pannud. Kõik ju välja mõeldud lood. No kui naiivne saab olla üks inimene?

Kuule, kui sul igapäevaselt jauratakse kodus, kuidas kõik on ümberringi vargad, pätid ja turakad, ilma et seda üldse põhjendada osatakse, siis jah, lõpuks tõesti hakkab tunduma, et ainuke turakas on see kiruja ise.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 07:09; 15.09 12:22; 15.09 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik ellusuhtumine sul.Kas sa tahad, et kõik sinu suhtlemisalal olevad inimesed oleksid sinu moodi ja sinu soovi järgi muutunud? Soovitan igat inimest võtta tema enda järgi. Kõik on omamoodi. Iga inimesega ongi oma teemad. Vaevalt et me keegi eriti oma spetsiifilisi tööasju ja hobisid iga tuttavaga peaksime saama rääkida. Mida nn targem, haritum inimene on, seda rohkem peaks ta suutma mõista ja kohaneda.
Mul on seinast seina tuttavaid. Ma ei häbene suhelda ei alkohooliku ega puudega iniemsega, ka vaimse puudega, lihtsalt meil on omad jutud. Vande töökaaslasega on omad jutud. Mul on vanu 80+ naistuttavaid, kellega omad teemad. Vanad sugulased, Uuemad tuttavad, kohe saan järgmisel kuul uued võõrad töökaaslased, kes on minus arvatavasti haritumad. See teeb rikkamaks meid kõiki, kui sa oskad ja tahad olla mõistlik ja paindlik.
Oma mehega on see eri teema. Teid peaks siiski siduma midagi enamat, kui haridus ja selle tase.
Mina pole teab, mis haritud, aga olen väga uudishimulik naine, mitmes mõttes. Viimasel korral käisin teatris täiesti üksi. Olen 50.aastane.

+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.09 13:17; 15.09 15:44; 15.09 17:09; 15.09 21:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )


Esileht Pereelu ja suhted Häbenen oma meest